banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 17:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Maj 2010, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Besparica je napisao:
Hristov je napisao:
sunchica je napisao:
Bila sam tamo i vidjela svojim očima.
Neka vrlo stara građevina jeste a sad dali je piramida saznat će se!

Bila je i komisija iz geodetskog zavoda ukljucujuci i arheologe, i rekla da nije u pitanju piramida niti bilo koja rukom napravljena gradjevina.

Sta te komisije znaju. Bart Martens je rekao da je ovo najljepsa zemlja. Dakle, jeste piramida. :lol:

Znam i ja jednog covjeka iz Glamoca koji je naisao na neke stare ploce i stepenice (uglavnom ljudskih ruku djelo) kada je kopao temelj za kucu.
E sad, da li pravi kucu na piramidi ili ne, saznace se. :D

:lol:
Oplakah. :lol:

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 13:27 
ooo sta vam je ljudi, sta se navalili na jadnu suncicu.. ima ljudi koji vjeruju u deda mraza, i zubic vilu, nek i ona vjeruje da su stari egipcani potomci jos starijih bosanskih visocana... :lol:
nego nije problem sto ona vjeruje, stvar njene glave, neg sto bey i jednog relevantnog dokaya nastoji da nas ubjedi u isto..
lisno mi je ideja o tom marketingu divna, svaka mu cast na ideji, ali samo to.. sve ostalo mi je smijurija, sa tankom granicom da predje u tugu..


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 07:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
POSLEDNJE INFORMACIJE!!!
U poslednjim iskopavanjima na lokalitetu u Visokom nadjen je i jedan pisani dokument. Naime arheolozi su pronasli komad pergamenta sa koga su uspjeli desifrovati dio na kome pise: "...a svoju vikendicu u Gizi ostavljam necaku Keopsu"

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Овај подфорум је занимљив али немојте да дозовлите да га некакве глупости типа пирамида у Високом, сврставају у ниво "Зоне сумрака".

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2010, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
U pitanju je svakako vjestacki objekat. Prvi put kad je objavljena ova informacija o piramidama u BiH, Osmanagic je pokazivao kartu sa izohipsama i na toj karti su se jasno vidjele pravilne izohipse koje i nisu bas karakteristicne za prirodne objekte. Recimo kad bi ste izvukli presjek sa te karte doobili bi ste maltene pravilan trougao u presjeku.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2010, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
:lol:

Osmanagic je pokazao. :faroah:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2010, 21:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Hristov je napisao:

Evo sta ono protestno pismo kaze o Semiru Osmanagicu, molim vas da pazljivo procitate, i imajte na umu sta znaci naucnost, egzaktnost:

Bez ikakve želje da raspravljam o piramidama i bez želje da te uvrijedim na bilo koji način......Ti se pozivaš na egzaktnost i nauku? :wink: Nisu li to dvostruki aršini?Ili vjeruješ i u evoluciju?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Ljudi ajneka mi ovi sto vjeruju u tu piramidu objasne zasto bi neko zataskavao i osporavao jedno takvo otkrice? PA da imalo istine ima sjatili bi se naucnici sa svih strana svijeta da se to sve istrazi. Ajte manite se corava posla...

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Talija je napisao:
Pa je li iko do sad zakopao krampom po površini te piramide? Od čega je? Od stijene ili od kamenih blokova? :)
Gledam istorijat Visokog, to mjesto postoji još od srednjeg vijeka (1175. je postojao i djelovao univerzitet vjerske organizacije) čudi me da se niko do sad nije sjetio da je to neka građevina a ne brdo??

Na ovoj slici (zadnja strana piramide) se vidi veoma blag ugao u odnosu na piramide u Egiptu.

Slika

A na netu nađoh i Vidušine tekstove u pdf :D http://www.scribd.com/doc/11551237/Veli ... Svijeta-II

LemiGO je napisao:
U pitanju je svakako vjestacki objekat. Prvi put kad je objavljena ova informacija o piramidama u BiH, Osmanagic je pokazivao kartu sa izohipsama i na toj karti su se jasno vidjele pravilne izohipse koje i nisu bas karakteristicne za prirodne objekte. Recimo kad bi ste izvukli presjek sa te karte doobili bi ste maltene pravilan trougao u presjeku.

Pravilne izohipse - malo morgen.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@Talija
Ja znam sta sam vidio, covjek je pokazivao tu kartu i to je to. Mozda je i lagao, ko ce ga znati, ali vjerujem da ce strucnjaci sa foruma to ustanoviti.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
LemiGO je napisao:
@Talija
Ja znam sta sam vidio, covjek je pokazivao tu kartu i to je to. Mozda je i lagao, ko ce ga znati, ali vjerujem da ce strucnjaci sa foruma to ustanoviti.

Ok, sve to, samo diskutujemo, ne ubjeđujemo se, ali sa jedne strane gledano ona i djeluje kao piramida, sa zadnje strane (gornja slika) ne djeluje.
Ono što se vidi da je kopano, ne djeluje da ispod ima neka struktura od kamena, blokova i sl. nego običan pijesak.
Kao što neko reče, zašto se stalo sa tim projektom, kao je sve utihnulo ako je zaista to to?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
_zoka je napisao:
Hristov je napisao:

Evo sta ono protestno pismo kaze o Semiru Osmanagicu, molim vas da pazljivo procitate, i imajte na umu sta znaci naucnost, egzaktnost:

Bez ikakve želje da raspravljam o piramidama i bez želje da te uvrijedim na bilo koji način......Ti se pozivaš na egzaktnost i nauku? :wink: Nisu li to dvostruki aršini?Ili vjeruješ i u evoluciju?

Pa necu se odricati svoje vjere zbog jedne teorije.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 21:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Hristov je napisao:
Pa necu se odricati svoje vjere zbog jedne teorije.

Ne tražim ja to....Evo nešto što nije teorija....Ljudi i dinosauri nisu hodali u isto vrijeme zemljom....Ili naučni dokazi važe samo onda kada nekome odgovara... :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
He-he da mi je znati kako sam dospio u tvoju pricu o dvostrukim arsinima.. Ne sjecam se da sam ikada napisao svoje misljenje o doticnoj tematici. Gdje je moja sumnjiva tvrdnja koju moram da branim, kako si dosao do zakljucka o arsinima? :oops:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 22:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Hristov je napisao:
He-he da mi je znati kako sam dospio u tvoju pricu o dvostrukim arsinima.. Ne sjecam se da sam ikada napisao svoje misljenje o doticnoj tematici. Gdje je moja sumnjiva tvrdnja koju moram da branim, kako si dosao do zakljucka o arsinima? :oops:

Ma vidi ovako,nemam ja nista protiv tebe licno,al' ti otvori i onu temu o pseudo nauci,a posto znam da si religiozan odmah mi padnu na pamet oni "kreacionisti",koji stvarno jesu pseudo naucnici i eto......malo me isfuralo.... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2010, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
:angry1:

Spoiler:
Slika

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 19:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
poceh da citam od pocetka ali su kad vidjeh astronomske postove odustao sam...
Dakle,pitanje- da li je to tamo piramida ili nije? sta su ustanovili do sad?
najstarija gradjevina na svijetu ili ?

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
BoG je napisao:
poceh da citam od pocetka ali su kad vidjeh astronomske postove odustao sam...
Dakle,pitanje- da li je to tamo piramida ili nije? sta su ustanovili do sad?
najstarija gradjevina na svijetu ili ?


Да, то је најстарија грађевина на свету. Међутим, толико је дубоко под земљом да не могу да би сваки покушај ископавања нарушио природну и еколошку ранотежу општине Високо и због тога се одустало од ископавања.

Мислим замисли да ископају а одоздо изађу мумије. Ко зна шта би нам урадили? Јежим се од саме помисли на то.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Silvio Dante je napisao:
BoG je napisao:
poceh da citam od pocetka ali su kad vidjeh astronomske postove odustao sam...
Dakle,pitanje- da li je to tamo piramida ili nije? sta su ustanovili do sad?
najstarija gradjevina na svijetu ili ?


Да, то је најстарија грађевина на свету. Међутим, толико је дубоко под земљом да не могу да би сваки покушај ископавања нарушио природну и еколошку ранотежу општине Високо и због тога се одустало од ископавања.

Мислим замисли да ископају а одоздо изађу мумије. Ко зна шта би нам урадили? Јежим се од саме помисли на то.

Opasno je iskopavanje, da Visoko ne postane Gvatemala II. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 17:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
Talija je napisao:
Talija je napisao:
Pa je li iko do sad zakopao krampom po površini te piramide? Od čega je? Od stijene ili od kamenih blokova? :)
Gledam istorijat Visokog, to mjesto postoji još od srednjeg vijeka (1175. je postojao i djelovao univerzitet vjerske organizacije) čudi me da se niko do sad nije sjetio da je to neka građevina a ne brdo??

Na ovoj slici (zadnja strana piramide) se vidi veoma blag ugao u odnosu na piramide u Egiptu.

Slika

A na netu nađoh i Vidušine tekstove u pdf :D http://www.scribd.com/doc/11551237/Veli ... Svijeta-II

LemiGO je napisao:
U pitanju je svakako vjestacki objekat. Prvi put kad je objavljena ova informacija o piramidama u BiH, Osmanagic je pokazivao kartu sa izohipsama i na toj karti su se jasno vidjele pravilne izohipse koje i nisu bas karakteristicne za prirodne objekte. Recimo kad bi ste izvukli presjek sa te karte doobili bi ste maltene pravilan trougao u presjeku.

Pravilne izohipse - malo morgen.


To je piramida al grobnica zato i ima oblik polukruga.
Kad su radili sondazno busenje na dubini od 46 metara im je pukla glava sonde zamjenili su i od 46-48 metara pronasli su BETON koji je kvalitetni i ima veci otpor na pritisak nego danasnji (nevjerovatno) dalje od 48-51 metra bio je prazan prostor i onda 51-53 ponovo beton i dalje je standardna zemlja.
Danasnji beton ima najveci stepen poroznosti 3%, a ovaj beton koji je pronaden ne upija ni 1% vode i izdrzava veci pritisak nego danasnji.
A po tvrdnjama Osmanagica piramide su stare 12000 godina.

www.piramidasunca.ba
za vise informacija imas video ''Na rubu znanosti''

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs