banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2006, 01:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Jako dobar tekst Aragorn. Moj pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Da. Toliko godina i vjekova je proslo, toliko godina su nam te veelike i ooogromne nazovimo 'piramide' oci izbijale, a niko ih nije dosad primjetio. Nego sad se javio neki sherif pa hoce da okrene istoriju. ccc... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
A ko zna mozda je stvarno i okrene. Svaki dan neki novi dokaz, tako bar kazu. Treba sacekati, jer put do istine je dug. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
20.04.2006
"Krunski dokaz za piramidu u Bosni"
Osnivač fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” Semir Osmanagić izjavio je da je pronađen krunski dokaz da se na mestu Visočica, kod Sarajeva, nalazi piramida. „Nekoliko sondažnih bunara koji su iskopani na sjeveroistočnoj strani Visočice, otkrili su pravilno odsječene kamene blokove ravne površine, dimenzija četiri puta četiri metra”, rekao je Osmanagić. On je naveo da „precizno odrezane ivice ploča ukazuju na djelo ljudskih ruku”, kao i da to jasno pokazuje da su „blokovi piramide slagani jedan na drugi tako da čine kolosalnu građevinu”. Dodao je da postoje brojni dokazi za hipotezu da je brdo Visočica kolosalna kamena struktura piramidalnog oblika - zbog vizuelne pravilne geometrije, precizne orijentacije prema stranama sveta, geološko-sedimentoloških dokaza sa terena i analize satelitskih snimaka.

Prema rečima Osmanagića, satelitski termalni snimci potvrđuju osobine veštačke građevine, kao i kompleksi podzemnih tunela na deonici Ravne - Visočica - Plješevica - Krstac i pravilne „terase” na geodetskoj karti.

Istraživanje na bosanskoj piramidi Sunca do sada je donelo nezavisne potvrde teza o postojanju piramide. Geodetski zavod BiH uradio je analizu dimenzija severne stranice bosanske piramide Sunca. Zaključeno je da je dužina svih stranica po 365 metara i one obrazuju jednakostranični trougao sa po 60 stepeni na svakom uglu. Nedavno su putem automatskog satelitskog detektora linearnih anomalija geofizičari fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” potvrdili da brdo Visočica kod Visokog verovatno krije piramidu Sunca.

Na poziv ove fondacije vodeći egipatski stručnjaci za piramide posetiće u maju i avgustu arheološko nalazište u Visokom. U saradnji sa egipatskom ambasadom u Sarajevu, najavljen je dolazak dva vodeća eksperta, Šafije Bedira i Ali Abdalaha Berekata, geologa u Javnoj egipatskoj ustanovi za rudna bogatstva. Oni će sa kolegama iz BiH raditi na lokaciji bosanske piramide Sunca četiri sedmice kako bi mogli da verifikuju naučne rezultate. (RTS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2006, 04:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Tačno je da su ljudi pozvani biti sluge, ali treba znati služiti, dakle znati vladati se u služenju, znati gospodariti služenjem, jer ne služi se po željama onih koje služimo, već po dobru koje je neophodno, a što je propisao glavni Sluga – Gospod.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2006, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Znanstvenici traže prekid iskopavanja "bosanskih piramida"
BOSANSKI-HERCEGOVAČKI povjesničari i arheolozi zahtijevaju od nadležnih državnih institucija da hitno ponište, kako tvrde, nezakonito izdane dozvole za iskopavanje na Visočici, javila je agencija Onasa.

Podsjetimo, istraživači "bosanskih piramida" imaju sve potrebne dozvole za iskopavanja osim onih za vrhove Visočice i Kraljevskog.

"Iza te lakrdije ne stoji zvanična znanost niti stručnjaci, odnosno arheolozi i povjesničari. Krajnje je nebulozno i pomisliti, a kamoli tražiti piramide na ovim prostorima. Svaki iole obrazovan čovjek zna kojem vremenu, prostoru i civilizaciji pripadaju takve gradnje." - piše u priopćenju bosanskih povjesničara i arheologa.

Ukoliko se hitno ne zabrani prekopavanje spomenute arheološke zone, znanstvenici će o svemu obavijestiti svjetske asocijacije, uključujući Međunarodno vijeće muzeja (ICUM) te preko njih i UNESCO-a zatražiti zaštitu nacionalne baštine.

"Tražiti piramide u vremenu i prostoru kako to čini slobodni istraživač Semir Osmanagić, čista je lakrdija. To ne bi zaslužilo našu pažnju da u javnosti ne vlada uvjerenje da iza te lakrdije stoji zvanična bosansko-hercegovačka znanost." - stoji u priopćenju. ...
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=314468

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2006, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
zzz je napisao:
Vader je napisao:
14.04.2006.
Počinje iskopavanje bosanske piramide Sunca
Uoči današnjeg početka radova na iskopavanju piramida u Visokom u središnjoj Bosni, što će biti jedan od najvećih arheološko-geoloških projekata

...piramide u BIH su cista izmisljotina , ili neznjanje povijesti ...zar itko moze misliti da su Bosanci toliko glupi da su zaboravili sto su njihovi prethodnici radili ...

Ovakvih zatucanih sveznalica je uvek bilo. Kakvi prethodnici Bosanaca, sta lupash ti momak? Ovde se govori o periodu kada je ovde josh bilo Panonsko more i shta vec, govori se o bar 8.000 godina razlike... prethodnici Bosanac ? Shit, mada, me ovakvi komentari u opshte ne iznenadjuju.

No, ovakvi, tj. od ovih ljudi me iznenadjuju:
Leona je napisao:
Da. Toliko godina i vjekova je proslo, toliko godina su nam te veelike i ooogromne nazovimo 'piramide' oci izbijale, a niko ih nije dosad primjetio. Nego sad se javio neki sherif pa hoce da okrene istoriju. ccc...

Od tebe sam Leona, kao od jedne ozbiljne i inteligentne devojke stvarno ochekivao malo umesniji komentar. Da neces molim te i ti reci: "Cuj piramide u Visokom, otkud E G I P C A N I kod nas???"

Pratite ljudi malo desavanja, postoje fotografije, jako dobre, a za Banjalucanje Visoko nije preko bela sveta (3,5 sata voznje). Za ove genijalce i kvazi naucnike iz BiH sto pokusavaju da ospore i zaustave istrazivanje, samo misljenje javnosti o njima je dovoljna osuda. Tu su vec pedesetak godina i nikada im nije palo na pamet da pochnu sa nekim istrazivanjima, ako nicega, istrazivanjima starog grada na Visocici. Poznato je da je Visoko jedno od najstarijih naselja u bivsoj SFRJ, starije i od Sarajeva i od Beograda. Moji roditelji su isli i u srednju i u osnovnu skolu u Visokom i ne secaju se ni jedno ni drugo da ih je ikada i jedan nastavnik ili profesor poveo u obilazak starog grada ili im pricao nesta vise o tome.

Sada kada je covek sa strane skupio dovoljn hrabrosti da sa takvom idejom izadje u javnost i uradi nesto konkretno po pitanju toga, sad im proradila sujeta, jednom rechju, muka im, kako to obichno ljudima sa ovog podrucja biva. Na kraju krajeva, i ako tu nisu piramide, cinjenica je da su na dubitni od 18 metara pod zemljom pronadjeni kameni blokovi koji su delo ljudske ruke. Makar i ne bila piramida (sto sam uveren da jeste) nesto mora biti tu, i to nesto jako, jako staro.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2006, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
BlackHand je napisao:
Od tebe sam Leona, kao od jedne ozbiljne i inteligentne devojke stvarno ochekivao malo umesniji komentar.

Sorry, ne dajem 'umesnije' komentare na ovakve teme. Na ovu temu se ne moze dati ozbiljan odgovor. Bar ja ne mogu. :wink:

BlackHand je napisao:
Da neces molim te i ti reci: "Cuj piramide u Visokom, otkud E G I P C A N I kod nas???"

Ne, necu to reci. Nego cu reci ono sto sam i dosad rekla: Toliko godina i vjekova je proslo, toliko godina su nam te veelike i ooogromne nazovimo 'piramide' oci izbijale, a niko ih nije dosad primjetio. Nego sad se javio neki sherif pa hoce da okrene istoriju. Ajd sad budi ti ozbiljan pa mi objasni, kako i zasto?!
Jos kazu da je ta 'piramida' u Bosni najveca piramida na svijetu :roll: a niko je dosad nije primjetio. Kako to, zasto to..?! Ajd ako mi das jedan ozbiljan i konkretan odgovor, mozda me okrenes. :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2006, 16:43 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2006, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Micelijus je napisao:
Koliko sam ja skontao, piramida je izgledala kao brdo, tj. bila je pokrivena raslinjem pa je zato niko nije primjetio ranije.

Pa se sad neko, nakon toliko vjekova i vjekova sjetio da cacka po tim raslinjama i da trazi tajne ulaze i tunele po posumljenom brdu. Vidi se da neko nije imao pametnijeg posla.
Izgleda da nasi pra pra pra pra pra djedovi i bake nisu imali toliko vremena za setnju i kopanje po sumama. Sta's, danas su ljudi bezposleni, ne rade nista, samo gledaju kako ce na najlaksi moguci nacin doci do koje marke. Ono, da se nista ne radi, samo da se pronadje nesto. Nesto sto je neko ostavio pre milion godina. Da nam se docepati tudjeg bogatsva, da nam je naci kovceg pun zlata...uh...kako bi to bilo bajno.
Sherife, samo ti cackaj. Ako pronadjes koju mumiju, shikni je u Beograd, tamo ima vrednih ljudi, analize ces dobiti najbrze tamo negdje za 100 godina.


Nesto mi je ovo sve i sumnjivo. Beograd ima mumiju, Bosna ima piramidu, i kad sve to sastavis, sve imaju - a nemaju nista. A zakon im klima al klima, a drzava krezava. Znaci, nista od 'Malog Egipta'.


Uostalom, ti tuneli sto su pronadjeni u tom brdu, moguce je da su to bila sklonista za vrijeme ratova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Apr 2006, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Leona je napisao:
Uostalom, ti tuneli sto su pronadjeni u tom brdu, moguce je da su to bila sklonista za vrijeme ratova.

Vidi se koliko se mnogo razumesh u te stvari i koliko pratish deshavanja.

Prvo, nije se desilo da je neko chackao mechku kao shto ti kazhesh, nego je chovek nakon detaljnog istrazivanja i ispitivanja svetskih piramida, i nakon dovoljno prikupljenih sredstava odlucio da ostvari svoj zivotni san. Da istrazi Visocicu, koja mu je od uvek predstavljala zagonetku.

Htela si dokaze: Satelitskim snimcima koje je radila nasa ustanovljeno je da brdo Visocica (piramida Sunca) ima jednake strane baze, koje su podudarne sa stranicama piramide i iznose oko 360metara.Stranice piramide se seku pod uglom od 60 stepeni. Posmatrano pomocu termalnih navikatora ujutro, u podne i uvece ustanovljeno je da ni jedna prirodna tvorevina ne mozhe tako brzo da apsorbuje i otpusta toplotu, kao sto to cini "brdo" Visocica. Dalje: udaljenost izmedju centara piramide Sunca, piramide Meseca i piramide Zmaja iznosti tacno 2km i takodje gradi jednakostranicni trougao, ciji se uglovi naravno, opet seku pod 60 stepeni.

To su sve podaci do kojih si i ti mogla doci na stranicama National Geography, BBC-a, Deutche Welle itd..

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Apr 2006, 16:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Meni samo nije jasno kako se odmah nadje neko ko sve zna i sve odmah demantuje a istarzivanja tek pocela????? Vise mi se cini da je to 'ljubomora' u stilu, zar u Bosni moze nesto takvo da se desi?? Sacekajte malo ljudi, dajte malo vremena da se nesto nadje ili nenadje pa onda pametujete :).

OT: sta bi sa ovim Forumom? Vaderu, izmice ti kontrola, nedaj se :D .

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Apr 2006, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dove je napisao:
sta bi sa ovim Forumom? Vaderu, izmice ti kontrola, nedaj se :D .

Na šta misliš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2006, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Kazu, bila dva brata, Ramzes i Ramiz.... I Ramzes ode u Egipat, a Ramiz ostane u Visokom..... 8)

jedna stara prica.........

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2006, 15:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
jos malo...


Slika

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2006, 21:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Jul 2005, 16:13
Postovi: 399
Dust je napisao:
jos malo...


Slika

:D


...nije los ovaj crtez ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2006, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Sta su u stvari Egipatske piramide ?
- Vikendice Visochana :)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2006, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Tesko je povjerovati u ono sto neki izjavljuju. Piramida nije igla, o njoj bi morali postojati neki zapisi od ranije. Te piramide u Bosni niko u Evropi ne pomnije.

Volio bih da se pokaze tacnim postojanje piramida. Inace, Visoko ima svoju dugu istorijsku proslost. Da li su pronadjene ploce dokaz postojanja piramida, ili su to ostaci nekih drugih davnih gradjevina koje nemaju nista zajednickog sa piramidama, ostaje da se vidi. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 22:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
Meni je interesantno to što se ta brda, koja klešu u obliku piramida, već nazivaju piramidama, na "zvaničnoj" elektronskoj prezentaciji: http://www.piramidasunca.ba/indexbh.htm :lol:

Ako "istraživači" ne mogu dokazati tvrdnje, čemu naglost i tvrdnje već sad, da se radi o piramidama?
A ako mogu dokazati tvrdnje, zašto onda "tvrdokorni" toliko napadaju "nove istraživače"?

btw, šta god da je u pitanju, čitav zahvat izgleda preskupo da bi bio samo puka za*eb**cija... :-? :


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 23:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
Malo-po-off-u: iz četiri raziličita pretraživača ne mogu da otvorim tekstove na više od dvije trećine linkova na http://www.piramidasunca.ba/indexbh.htm :lol:

"0 bambija" za "Organizacioni komitet", "Komitet za vizuelne prezentacije" i/ili ekipu za odnose s javošću... :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs