banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2018, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
ajkula je napisao:
Rocker je napisao:
Sa obzirom da je vijest na prvoj strani RTRS portala, ne vjerujem da su počinioci iz uticajnih krugova, dakle ne očekujem zataškavanje.

Mada, uvijek postoji mogućnost da bez pritiska javnosti sve bude zataškano.


Ubistvo Milana Vukelica i tesko ranjavanje dvoje saputnika je danima bilo glavna vijest pa se ni nakon skoro decenije “ne zna” ko je pocinioc. Toliko o pravdi i istini! A narucioci ubistva i te kako jesu iz uticajnih krugova.

Pogrešno odradio mislio na pp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
ajkula je napisao:
Ubistvo Milana Vukelica i tesko ranjavanje dvoje saputnika je danima bilo glavna vijest pa se ni nakon skoro decenije “ne zna” ko je pocinioc. Toliko o pravdi i istini! A narucioci ubistva i te kako jesu iz uticajnih krugova.

Dva neusporediva slučaja.
Vukelića je likvidirao profesionalac (ili grupa), sa dosta očiglednim potpisom.

Ovdje je (možda) u pitanju razmirica koja je kulminirala smrću.
Sjetimo se slučaja iz Teslića, gdje su lokalni dileri droge pretukli svog mušteriju koji ih je ocinkario insprektorima. Oni su dobili neke smiješne kazne, jedan je pobjegao, a njihovi bosovi nisu ni taknuti.
Da nije bilo pritiska javnosti, pitanje je da li bi uopšte bili osuđeni.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
http://istinito.com/index.php/hronika/1 ... i-u-rijeku
Jel moguće da novine ovo pišu? Nemoguće da prije policije oni znaju sve detalje?Ako je ovo istina imaćemo 10 mladića optuženih i osudjenjih za ubistvo.
Ako nije istina ovakve novine odmah zatvoriti.Saučešće porodici i nadam se da ce uskoro naći kakav takav mir.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 22:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma pusti budale, niko ništa ne zna, nego se nagađa i igra gluvog telefona.
Ako je taj izvor to znao, šta se radilo nekoliko dana i tražilo po čitavom gradu...
Pusti budale kraju, stvarno sramota šta ljudi rade...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ova tema je sad baš razvlačenje smrti ovog momka, ali...vidim da oni koji ga poznaju očigledno na nekog sumnjaju i znaju više nego što iznose i oni i policija.
Nakačili su se na novinare, a novinari samo prenose zvanični izvještaj policije, koliko mi je poznato. Tvrde da je ubijen, da policija ne radi svoj posao, da nisu prstom maknuli, ma sve je nekako bože sačuvaj.
Baš mi sve ovo tužno, ali baš.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2018, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
U normalnom drustvu bi se razvlacilo, mijenjali bi se zakoni itd ali mi nismo normalno drustvo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 07:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
super_koza je napisao:
Ajd molim te, nemoj pisati gluposti...


Znam da si razuman mladi čovjek pa ti neću uzeti za zlo nepoznavanje osnova razvoja ličnosti. Sve je to odavno i vrlo precizno proučeno i evidentirano, ja samo iznosim istinu, koja je malo kada lijepa i prijatna, jer sa sobom povlači odgovornost.

Vidim po fejsu, spremaju se protesti.

Moj stav, koji ne može biti u potpunosti pogrešan, ali svakako je malo ekstremne prirode (ponovo insistiranje na okrutnoj istiji i odsustvu moralne odgovornosti) e, jeste taj da narod nema skoro nikakve osnove ni prava da se buni.

Dok god nam je nivo svijesti - parkiracu na trotoar/zelenu povrsinu/mjesto za invalide, necu pustiti pjesake na pjesackom, ugrozavacu druge, gledacu samo svoju sebičnu guzicu i krsicu zakon kad god su male šanse da budem kažnjen.

Dok god je: Vozicu pijan i daću crvenu u slučaju da me ipak uhvate, nema veze sto su velike šanse da nekog ubijem ili osakatim takav u saobraćaju.

Poguracu, pocasticu, nacu urgenciju kad nešto gadno zaserem, nacu način da izbjegnem pravdu i odgovornost.

Dakle, svi smo aktivnim ucescem dali ovom sistemu resurse i legitimitet da radi kako radi, od najosnovnijih stvari pa nadalje.

Šta se sada čudimo kao pura dreku, ako neko moćan, sa zaleđem, želi da izbjegne pravdu, koristeći iste mehanizme koje i mi svaki dan koristimo, samo u vecoj razmjeri, snažnije mehanizme, za izbjegavanje puno veće odgovornosti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
munja.alex je napisao:
ajkula je napisao:
Rocker je napisao:
Sa obzirom da je vijest na prvoj strani RTRS portala, ne vjerujem da su počinioci iz uticajnih krugova, dakle ne očekujem zataškavanje.

Mada, uvijek postoji mogućnost da bez pritiska javnosti sve bude zataškano.


Ubistvo Milana Vukelica i tesko ranjavanje dvoje saputnika je danima bilo glavna vijest pa se ni nakon skoro decenije “ne zna” ko je pocinioc. Toliko o pravdi i istini! A narucioci ubistva i te kako jesu iz uticajnih krugova.

Pogrešno odradio mislio na pp


Zna se kome je Vukelic smetao i na koga je prstom ukazivao. Par puta je u policiji prijavljivao prijetnje i nikom nista. Nema tu sta da se ne zna. Meni je prije barem 5 god jedan inspektor rekao: „Znamo mi ko je ali nemamo dokaze!“ Dok su me znali zvati, meni nepoznati ljudi koji su se predstavljali kao advokati, Sa savjetom da odustanem od slucaja!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 11:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Taman kada si već tu i kada sam pominjao snošenje odgovornosti za svoja djela (to jeste nepostojanje odgovornosti u BIH), može li se znati koliko si bila kažnjena novčano ili kaznom zatvora za djelo ubistvo u pokušaju/pokušaj ubistva?

Vjerovatno je suvišno pitanje jer je ovo ipak naš sistem i naše društvo, ali nada umire zadnja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 11:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
zidarR je napisao:
super_koza je napisao:
Ajd molim te, nemoj pisati gluposti...


Znam da si razuman mladi čovjek pa ti neću uzeti za zlo nepoznavanje osnova razvoja ličnosti. Sve je to odavno i vrlo precizno proučeno i evidentirano, ja samo iznosim istinu, koja je malo kada lijepa i prijatna, jer sa sobom povlači odgovornost.

Vidim po fejsu, spremaju se protesti.

Moj stav, koji ne može biti u potpunosti pogrešan, ali svakako je malo ekstremne prirode (ponovo insistiranje na okrutnoj istiji i odsustvu moralne odgovornosti) e, jeste taj da narod nema skoro nikakve osnove ni prava da se buni.

Dok god nam je nivo svijesti - parkiracu na trotoar/zelenu povrsinu/mjesto za invalide, necu pustiti pjesake na pjesackom, ugrozavacu druge, gledacu samo svoju sebičnu guzicu i krsicu zakon kad god su male šanse da budem kažnjen.

Dok god je: Vozicu pijan i daću crvenu u slučaju da me ipak uhvate, nema veze sto su velike šanse da nekog ubijem ili osakatim takav u saobraćaju.

Poguracu, pocasticu, nacu urgenciju kad nešto gadno zaserem, nacu način da izbjegnem pravdu i odgovornost.

Dakle, svi smo aktivnim ucescem dali ovom sistemu resurse i legitimitet da radi kako radi, od najosnovnijih stvari pa nadalje.

Šta se sada čudimo kao pura dreku, ako neko moćan, sa zaleđem, želi da izbjegne pravdu, koristeći iste mehanizme koje i mi svaki dan koristimo, samo u vecoj razmjeri, snažnije mehanizme, za izbjegavanje puno veće odgovornosti?


Sa ovim se slazem, ali nemoj tako uvjek jer nisu svi takvi i nisu svi krivi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 11:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Da, ali ovi koji to ne rade ili jako rijetko tako postupaju, ne čine baš ništa da spriječe ove prve i krive, iz priče, ili da poprave takav vid sistema i poretka.

Radije se drže istog uz devizu "jeste nefer, ali zatrebaće i valjaće i meni nekad to, neka ga!". Nepoduzimanje akcija za spriječavanje je saučešće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 12:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Izašao je i zvanični policijski izvještaj:
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ari/470572

Karanu zaista vjerujem. On je izjavio da je David imao samo lakše tjelesne povrede, što dovodi do zaključka da one definitivno nisu bile presudne u utapanju mladića.
Policija je iznijela i prilično detaljan plan Davidovog kretanja i vidi se da sama tuča i utapanje nisu, po mom mišljenju, povezani...

Takođe se navodi da je opljačkao neku kuću i da su ukradeni predmeti pronađenji sa tijelom.

Mislim da je ovo jedan jako ružan epilog ove priče...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Ruzan epilog u prici gdje je izgubljen mlad zivot? Jel’ mogao biti lijep epilog majke ti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
zidarR je napisao:
Taman kada si već tu i kada sam pominjao snošenje odgovornosti za svoja djela (to jeste nepostojanje odgovornosti u BIH), može li se znati koliko si bila kažnjena novčano ili kaznom zatvora za djelo ubistvo u pokušaju/pokušaj ubistva?

Vjerovatno je suvišno pitanje jer je ovo ipak naš sistem i naše društvo, ali nada umire zadnja.


Није. Ни за то ни за кревљење камерама док дебело прекорачује ограничење.
Али јебига, ми овдје смо стока. Док су ови с вана као Ајкула, виши ниво од нас. Уберменш, да не кажем.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 13:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
ferdinand je napisao:
Ruzan epilog u prici gdje je izgubljen mlad zivot? Jel’ mogao biti lijep epilog majke ti?


E jebi ga, ne znam šta da ti odgovorim na ovo. Epilog je završetak priče.
Ova se na žalost nije mogla završiti srećno ili lijepo, ali jeste mogla barem malo ljepše da je barem sjećanje na momka ostalo neukaljano...

Ovako se digla medijska hajka i vidi gluposti na kraju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 13:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
zidarR je napisao:
Da, ali ovi koji to ne rade ili jako rijetko tako postupaju, ne čine baš ništa da spriječe ove prve i krive, iz priče, ili da poprave takav vid sistema i poretka.

Radije se drže istog uz devizu "jeste nefer, ali zatrebaće i valjaće i meni nekad to, neka ga!". Nepoduzimanje akcija za spriječavanje je saučešće.


pa jel njihov posao da glume supermena ?
ako pokusas nesto da uradis, da se umjesas samo dobijes navece poziv "ljepa vam je cerka" uz pitanje "jel ona ono treci razred osnovne te i te skole?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 13:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Oglasio se i Vasković ovim povodom:
https://slobodanvaskovic.blogspot.ba/20 ... s.html?m=1

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
zidarR je napisao:
Taman kada si već tu i kada sam pominjao snošenje odgovornosti za svoja djela (to jeste nepostojanje odgovornosti u BIH), može li se znati koliko si bila kažnjena novčano ili kaznom zatvora za djelo ubistvo u pokušaju/pokušaj ubistva?

Vjerovatno je suvišno pitanje jer je ovo ipak naš sistem i naše društvo, ali nada umire zadnja.


Koga sam ja pokusala ubiti? :roll: Prestani svaku temu trolati a ako imas ista konkretno, pravac policija pa me prijavi :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 14:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
https://blmojgrad.com/teske-optuzbe-ste ... agicevica/

Blagić, iz Restarta Srpske, indirektno kaže da je ubica Filip Ćulum, bratić direktora policije Darka Ćuluma...
EDIT: Po Fejsbuku pišu da Filip i Darko ništa osim prezimena nemaju zajedničko...

BLMojGrad navodi da se David sukobio sa O. G, N. Ć. i S. M. oko 23:30.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2018, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Strašno je šta internet radi.
Ljudi su odjednom inspektori, stručnjaci za mjesto zločina, dramaturzi, još na sve to sad se i političari priključili kao strvinari.
Tačno nisam pametna.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs