banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 04:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 14:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ako ovo zaživi,definitivno ce pasti prometi u ugostiteljskim objektima a i vise ce ljudi prestati da pusi. Znaci halapljiva vlast ce morati da se namiri sa vecim akcizama za gorivo, izmisljenim fondovima solidarnosti, vecim porezima... Kako god okrenemo pusimo ga svi mi... Da je njima stalo do zdravlja, ima li bi uredjene zdravstvene ustanove koji bi preventivno za pregled primali pacijente odmah, a ne narucivali ih za godinu dana ili uzimali keš i ako ta osoba vec izdvaja novac za zdravstvo...

Znaci treba prvo iskorijeniti korupciju, pa tek onda krenuti u ove gluposti... Ima ovde precih i pametnijih stvari za rjesavati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da ovu temu izvrnem naopako, u zadimljene prostore čovjek ne mora ni ići, ali ko će odgovarati za vazduh koji udišem, ako ja na otvorenom tokom zime zbog visokih koncentracija polutanata u vazduhu ne mogu boraviti duže od 20 minuta, jer me glava zaboli, a srce mi počne udarati. Kad dođeš spolja, a smrdiš kao da si bio u nekoj sušnici.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
https://youtu.be/zHdQXZkz4BM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo da i ja dodam nesto.
Kao bivsi duvandzija.
Po meni bilo bi postenije da se u kaficima , restoranima tj. ugostiteljskim objektima odvoji fizicki pusacka od nepusacke zone ako je isti veci od 50 kvadrata , ili da se uvedu nove kategorije ugostiteljskih objekata ....za pusace ili za nepusace.
Po meni je ovo direktni udar na ugostiteljstvo.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 15:47 
Citiraj:
ili da se uvedu nove kategorije ugostiteljskih objekata ....za pusace ili za nepusace.


Kako ce se ovo regulisati?

Mislim opet ce sve i jedan kafic biti pusacki kao i do sada. :D

Da se neko sjetio da otvori no smoke kafic u gradu dok nema zabrane mozda bi taj i uspjesno poslovao, ali ovako ako ugostitelji biraju...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Milan je napisao:
Citiraj:
ili da se uvedu nove kategorije ugostiteljskih objekata ....za pusace ili za nepusace.


Kako ce se ovo regulisati?

Mislim opet ce sve i jedan kafic biti pusacki kao i do sada. :D

Da se neko sjetio da otvori no smoke kafic u gradu dok nema zabrane mozda bi taj i uspjesno poslovao, ali ovako ako ugostitelji biraju...

A ti onda ides u vece lokale koji imaju odvojene dijelove
Ovo je glupost.
Ne kazem.to jer sam pusac, ali samo ce opasti promet lokalima definitivno


Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 17:58 
Vidjecemo ako se sprovede zakon.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Koji lokali imaju odvojene dijelove za nepušače? Baš odvojene, ne ono kao zona za pišanje u bazenu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 19:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Philby je napisao:
Koji lokali imaju odvojene dijelove za nepušače? Baš odvojene, ne ono kao zona za pišanje u bazenu.

Mislim skoro ni jedan
Ali odrediti to i iskontrolisati kako treba za lokale preko odredjene kvadrature.

Ono sada svima smeta dim a nije smetao po diskotekama, klubovima, nazovimo ih kako god.

Ne znam, mislim da mi jos nismo spremni za ovakav radikalan potez
To je sve

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Podrzavam ovo. Iako me direktno pogadja. Tj, od onih sam koji ce zaobilaziti sve kafane, bar dok je zima. Kretacu se samo po ilegalnim pusionicama. :D
Prije 5-6-7 godina je bio slican pokusaj, Tad nije proslo. Sad mozda hoce. Ili ce opet simbolicno obiljezavati pusacke i nepusacke zone.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 21:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
ma debilizam cisti,kao nemos pusiti u objektima a vani izadjes sineee cadj-magla da prst pred nosom ne vidis i kao sad neke zakone o nepusenju oni uvode,ma mrs mamu vam

sto rece neko, bolje da se bave ciscenjem grada,rjeke i da rjese ovo zagadjenje vec jednom mamu im,ljudi loze sta stignu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 22:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
druže ako ti voliš da te napuse svaki put kd se pojaviš u kafani, napusi se djokare


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 23:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
ne moras ici u te kafane,kafice
al zrak moras da udises, ima precih problema od pusenja

neka rjese ovu maglu smoga, ko ima malo problema sa disanjem,astma itd ne moze da proviri vani, kamol da ode u kafic

kad se to rjesi onda ima smisla da se rjesavaju cigarete,nisam protiv toga uopste ali ne mozes mi "pricati o postenju a vamo krades", kontas, druže


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 05 Dec 2017, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
zidarR je napisao:
druže ako ti voliš da te napuse svaki put kd se pojaviš u kafani, napusi se djokare

al nemoj gutat', mogao bi se zagrcnut'.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 06 Dec 2017, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
MuskoBre je napisao:
skeva je napisao:
supersonic je napisao:
E hebiga, da nije previše Skeva ? Hajmo u kafićima zabraniti točenje alkohola, da bude dozvoljeno samo u pabovima, pivnicama, vinskim barovima..klubovima. Kafiće ostaviti za sok, kafu, čaj...
Ne branim ni jedne ni druge, nit pušim nit pijem ( dobro, malo lažem :lol: ), al hoću ti reći da ne možeš tek tako zabraniti nešto što je našem čovjeku u genima maltene. Pogrešnu sredinu oni biraju za sprovođenje zakona sa zapada. I zbog toga ovakve kazne i zakoni ispadaju smiješni..


Ne moze se porediti. Konzumiranje alkohola steti samo onom ko ga konzumira, dok cigare truju i one koji ne puse.
Ne znam da li je nama u genima da pusimo... ne bih rekao, postoje mnogo vece pusacke nacije od nas, druga je stvar sto smo govna od ljudi koje boli kurac za ostale.


Kad si zadnji put čuo da je čoek ispušio kutiju cigara, sjeo za volan, i pobio dvoje ljudi (prvenstveno zbog uticaja prethodno popušenih cigara)?


Bravo majstore...


Mislio sam da je izolovan slucaj, ali vidim i ti masas poentu :D

Ajd ovako:

Pijan sjednes za volan-ugrozavas zivot drugih-policija te uhvati i platis kaznu.
Pusis u kafani-ugrozavas zivot drugih-policija te uhvati i platis kaznu.

Pijes u kafani i legnes spavati, ne ugrozavas zivot nikom, policija te nece dirati.
Pusis u prostorijama gdje nema nepusaca, ne ugrozavas zivot nikome, policija te nece dirati.

Ono gore oko pijanih nasilnika i gluposti je isto kao kad pusis pa bacis opusak i neko izgori u pozaru. I jedan i drugi slucaj su napravile budale pojedinci.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 06 Dec 2017, 09:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Skeva, da li izmedju uživanja duvanskih proizvoda, udisanja dima i zdravlja postoji jedinstvena jednačina, koja je jasna kao dan, i koja se ne dovodi u pitanje?

Znaš li ijednog višedecenijskog pušača koji je umro prirodnom smrću od posljedica koje nisu u vezi sa uživanjem duvanskih proizvoda? Ja znam. Ne jednog, ne dvojicu, nego boga pitaj koliko.

Znaš li ikoga ko je umro od posljedica koje se najčešće vezuju za uživaoce duvanskih proizvoda, a pritome nikada zapalio cigaretu nije, a pasivno je duvanskom dimu bio izložen takoreći minimalno? Ja znam. Ne jednog, ne dvojicu, nego boga pitaj koliko.

Ja sam pušač. I to mrzim iz dna duše. I strašno bih volio to promijeniti. I ne radim za duvansku industriju.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 06 Dec 2017, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ovdje u Svedskoj je ta zabrana najvise pogurana (i izgurana) zahvaljujuci fokusiranju na zastitu na radu. Znaci, prvenstveno je uvedena zbog jedinih ljudi koji u tom lokalu MORAJU biti, a to je osoblje ugostiteljskog objekta. Svim ostalim je na volju, dok je osoblje htjelo - ne htjelo izlozeno stetnim uticajima dima cigareta. Kad su to uvodili, bilo je skicanja i vristanja od strane saveza poslodavaca i ugostitelja kako ce sve propasti i otici u k...c , ali ipak nije, iako je ovdje za goste puuno surovije izaci van i zapaliti na vjetar i vjecitu kisu s boka :). Nema nikakvih pregrada, ograda itd, vani i tacka.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 06 Dec 2017, 10:09 
Nigdje veze argumenti, svaka cast onome ko se moze ovdje raspravljati o tome da li je duvan stetan ili nije. :D :D :D

Skoro na nivou onoga o ravnoj zemlji. :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 06 Dec 2017, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Imam primjer djeda koji je umro od karcinoma pluca, baka je pusila citav zivot.

Nemam ja nista protiv da neko pusi, boze moj, neka ljudi uzivaju ako vole. Nemam cak ni da se neko drogira, sebi steti, i nikom drugom. Ali smatram da poroci jednog covjeka ne bi smjeli ugrozavati drugog, jer to nije izbor ovog drugog. Sve sam objasnio u proslom postu. Sticajem okolnosti, trenutno minimum 8 sati dnevno boravim u zadimljenim prostorijama, iako to nije moj izbor, mislim da to nije ok, ja ne zelim da udisem dim, a nisam u mogucnosti da izbjegnem zbog prirode posla.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazne za pusenje
PostPoslato: 06 Dec 2017, 10:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
skeva je napisao:
Sticajem okolnosti, trenutno minimum 8 sati dnevno boravim u zadimljenim prostorijama, iako to nije moj izbor, mislim da to nije ok, ja ne zelim da udisem dim, a nisam u mogucnosti da izbjegnem zbog prirode posla.


Itekako je to tvoj izbor,da boraviš u zadimljenoj prostoriji. Osim ako te tu neko ne drži protivpravnim lišenjem slobode.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs