banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Okt 2017, 01:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
Doslo je tako vrijeme da se zakupnina na grobno mjesto mora placati i prije i poslje ukopa :D :) ovo je malo crnog humora :D inace ce pokojnik platit puno vecu cijenu ako nije rezerviso mjesto a ako je rezerviso mora placati zakup u smislu odrzavanja placa sve dok ne umre,zato svestenicka lica svih vjera neznaju sta ce s parama :lol: .Pravnici kazu da u danasnje vrijeme kad su groblja pretrpanija vise nego ikad jer ljudi umiru u 40-tim godinama,da otkako se ljudi sahranjuju na Grobljima a ne oko kuca kako je to davno bilo,jednom ukopanog covjeka imaju pravo prekopati nakon 70 godina ako i postoji spomenik,zato smo cesto na smetljistima svjedoci bacenih starih betonskih spomenika oni koji rade na grobljima u nedostatku mjesta znaju koje stare grobove niko ne posjecuje jer su i potomci pomrli pa razvaljuju te spomenike,biznis je to,po 2000 maraka ljudi placaju sahrane...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2017, 10:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Svugdje u svijetu se plaća godišnja taksa za grob. Često je prekopavanje dozvoljeno već poslije 50 godina. Ništa novo i neobično.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 14:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
Da ali doslo je vrijeme ko redovno neplaca clanarinu u vjerskoj zajednici i to tri godine unaprijed naplacuju,rizikuje da ga ne tjednu ukopati na odredjenom groblju,izuzev ako i tu nema vezu :D i love,inace ukopaju ga na Novom groblju,tako je od mog prijatelja rodjaka ukopana na Novom groblju jer nije tjela placati clanarinu u svojoj crkvi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 14:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Koja su to crkvena groblja u Banjaluci?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ионако је загробни живот неовисан о гробном. Ја бих се волио вратити као виртуелни дух који би својим страшним постовима (које би по мени назвали "гостовима" односно "ghostovima") страшио форумаше.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Eto veoma mi je bitno gdje će mi napraviti rupu i baciti me u nju kada otegnem papke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Buduci da ne vjerujem da si retardiran .. pripisacemo ovaj post poprilicno bezupsjesnom pokusaju sale

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Sto? Da li mora da mi bude bitno gdje cu biti ukopan i za to "zadovoljstvo" da platim koju hiljadu? Postoji gradsko groblje i lagano. A rezervaciju grobnog mjesta, fensi spomenike i sl ostavljam onima koji vjeruju da ce im biti tako udobnije i da ce biti blize svemogucem bicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Ovo je zajebano samo za finu gracku raju oni se kopaju na panteliji a tamo em guzva ko na bajinom koncertu em malo malo pa neki novi bizmismen tipla pet milja stavrovoru pa ovaj delozira nekog rahmetliju koga ne obilaze ostali ako im je prpa da ih ne strpaju u kontejner nakon pet banki neka blago meni idu u svoja podrucna groblja u miljkovice stankovice predragovice pa pored dede tamo ih niko ne moze prekopati

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
@aikus

To da ti je svejedno da li je "fensi" ili gradsko groblje je totalno drugo od onoga sto si napisao
Iz onog posta je zvucalo .. aman da ti je svejedno da l' ce te ostaviti kao kerce pokraj puta kad krepa

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Kremacija zakon pa u teglu i fino u spajiz izmedju krastavaca i pekmeza i mirna bosna

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:12 
jasta, kremacija zakon


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
V@nja je napisao:
@aikus

To da ti je svejedno da li je "fensi" ili gradsko groblje je totalno drugo od onoga sto si napisao
Iz onog posta je zvucalo .. aman da ti je svejedno da l' ce te ostaviti kao kerce pokraj puta kad krepa
Meni je svejedno. Možda neće biti kad se taj momenat približi ali iz ove perspektive slobodno me u jarak mogu odgurati. Grobovi i spomenici su ionako za one što ostanu, ne za pokojnke

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
A da .. treba biti sebican do srzi, koga boli kurac za voljenima i najblizima

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zaći ćemo u filozofiranje, ja svoje pokojnike žalim u sebi, ne treba mi parče zemlje i mramorna ploča.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
:thumbup:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Zaći ćemo u filozofiranje, ja svoje pokojnike žalim u sebi, ne treba mi parče zemlje i mramorna ploča.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

ooo kako nemas pojma o cemu pricas....zelim ti da sto kasnije saznas koliko je ovo napisano glupost


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Mislim da nisi u pravu. Ne moraš roditelja izgubiti da bi žalio za nekim.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
I moje veliko dupe da viri iz zemlje da neko mlađi može da parira biciklo, da ima neke koristi od mene. To je što se mene tiče. A što se tiče mojih voljenih, neka rade kako im je volja. Neću im to osporavati. Neću se baš moći buniti.

Što se tiče sve te silne teatralnosti oko sahrana i sl, sve je to bacanje para (tj punjenje tuđih džepova). Mislim da je skuplji kvadrat grobnog mjesta od kvadrata građevisnkog zemljišta, a na to sve te i deložiraju nakon 70godina. Da ne spominjem izradu nadgrebnog spomenika te okoline grobnog mjesta. Pa onda sve ono "svadbe" i ručkovi za one što su došli na sahranu. Prije se ručak pravio samo onima koji su došli iz daleka, a sada se to pretvorilo u opštenarodno veselje i prestiž. Sve se svelo na to "da se vidi da imamo i možemo, da bude što bogatije).
I kada se sve to obavi, svojim VOLJENIM ostaviš trošak od 10hiljada. Možda je to malo sebično, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Mislim da nisi u pravu. Ne moraš roditelja izgubiti da bi žalio za nekim.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

istina je da nismo svi isti ali ja ne mogu zamisliti da sad recimo ne postoje grobovi mojih roditelja i brata i da nemam gdje otici da dusu smirim...uzas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs