banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2017, 15:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Eko euro tim, cistoca... Onaj koga je dopalo da cisti snijeg u tom reonu :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Не знам што увијек неко помиње неке протесте и слично. Ова власт, каква год била, на изборима је дошла, на изборима треба да оде.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 15:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ne....Došli su na ulici :wink:

I pokazatelj su koliko ta ulica dobrog donosi...


Al za zadnjih par izbora se slažem!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Први пут. А други? Не баш на изборима, али...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 15:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Drugi put ipak nije bila ulica, kao sto kolega rece.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 16:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Naravno da nije...ni drugi,ni treći ni peti....

Samo prvi...i valjda nam je to otvorilo oči koliko je to ružno...

Za mlađe forumaše...to je izgledalo otprilike ovako,preneseno u današnje okolnosti....

Da Predsjednika Republike Srpske,Milorada Dodika,koga je narod izabrao (još ubjedljivije nego Dodika!!).....sa italijanskim bataljonom Sfora iz njegove kancelarije izbaci Visoki predstavnik,Incko....da to podržava Madleine Olbright,Alija Izetbegović...i svi ostali naši "prijatelji"

Idi kući...nisi više Predsjednik!!!

Da oni banjalučani,koji su pokušali bilo šta uraditi,moraju izbjeći u Bijeljinu godinu dana :( :(

Jebo narod...jebo izbore....tad mi se zgadio i život i izbori,i sve :( ...bio sam nekoliko godina u potpunoj hibernaciji

A Predsjednika Narodne Skupštine,Nedjeljka Čubrilovića,oduševljeni građani Banjaluke protjeruju gađanjem jajima,uz opšte oduševljenje "federalaca i međunarodne zajednice" :(

Tako je to bilo....


I upravo zato...pošto znam koje je to zlo....u svim ovim raspravama sam protiv svake "ulice" i "događanja naroda" "obojenih revolucija" i sličnih sranja :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
:D
Svako poredjenje sa Grckom nema pameti.
Pored svega drugog Grcka je imala jednu platformu novog, jedan pokret (ne samo Siriza) koji je obecavo sustinske promjene!

Naravano da je pozicija ucestvovala "vrlo" i u kreiranju tog pokreta a kasnije i izigravanju istog i konacno njegovom gusenju.

Medjutim, mase su u Grckoj mobilisane na necem drugom ne na novom (starom) lideru ili novoj postenoj ekipi.
Stara greska koja se ponavlja ali ne slucajno: "Da je samo izabrat postenog i casnog lidera" ili narativ "Samo da dodje ne kompromitovana vladajuca ekipa" onda bi bilo drugacije.

Naivno, infatilno gubljenje vremena i energije. Ali sta je tu je radis sa onim sta imas.
Politicki dualizam je sveden na opciju: Nihilizam ili Trpizam. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Ja sam sve više mišljenja da se neće skinuti savez nezavisnih socijalpsihopata sa vlasti, što zbog katastrofalne opozocije, što zbog sistema koji su napravili, populističke politike na koji se loži veliki broj ljudi.
Jedino ko ih može skinuti to je zapad ako im se digne ona stvar, il se kalif sam povuče, pa onda komplet snsp padne, jer bez kalifa ne bi osvojili ni blizu ovoliko glasova.

Propadanja se nastavlja, sa tedencijom još goreg stanja u RS.
Biće gore, bolje neće sigurno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Нова Варош je napisao:
Ja sam sve više mišljenja da se neće skinuti savez nezavisnih socijalpsihopata sa vlasti, što zbog katastrofalne opozocije, što zbog sistema koji su napravili, populističke politike na koji se loži veliki broj ljudi.
Jedino ko ih može skinuti to je zapad ako im se digne ona stvar, il se kalif sam povuče, pa onda komplet snsp padne, jer bez kalifa ne bi osvojili ni blizu ovoliko glasova.

Propadanja se nastavlja, sa tedencijom još goreg stanja u RS.
Biće gore, bolje neće sigurno...


Opet on...o skidanju ovih i dovodjenju onih!!!
Onih dobrih....Cccc, Ashhh!!! :roll: :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Брале, да парафразирам Рамба, "сјаши Курта да узјаше Мурта" је смислио Курта.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
@NV

Potpuno se slažem. Još bih dodao ogromnu birokratsko-rođačku glasačku mašineriju kojima posao ili posao njihovih bližih zavisi od snsda.

@Vladimire....to je dobro zapažanje...bravo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Владимир je napisao:
Брале, да парафразирам Рамба, "сјаши Курта да узјаше Мурта" је смислио Курта.


A Murta kod Kurte radi na dnevnicu ili kako?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 20:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Владимир je napisao:
Брале, да парафразирам Рамба, "сјаши Курта да узјаше Мурта" је смислио Курта.


kad smo mi usli ono u vlast sa snsd prije 2-3 godine, u zajednickim bh institucijama,krilatica je bila "sjasi kurta da uzjasi i kurta i murta" :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
The_new_Statesman je napisao:
Владимир je napisao:
Брале, да парафразирам Рамба, "сјаши Курта да узјаше Мурта" је смислио Курта.


A Murta kod Kurte radi na dnevnicu ili kako?

Ма Мурта је само мало наиван.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Malo vise :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2017, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Volim ovaj optimizam kod plebesa.

Dobri stari Kurt Vonnegut.
"Vi sto vjerujete u telekinezu, podignite moju ruku!!!" :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Sanjarenje ili nada o boljoj budnucnosti!!!

Nekima ta buducnost predstavlja samo dolazak sledeceg dana. Taj vremenski skok i samo to! Ti neka ne brinu.
Novi dan sa ili bez sanjarija, nade sigurno dolazi. To ne zaustavi, covjek, stranka, lider, drzava ili civilizacija.

Novi dan ce doci, novo sutra... malo sutra! :D

Kod vecine ljudi nazalost pogotovu mlade generacije danas je unistena ta sposobnost da se sanjari - sanja. Nema vise nadanja samo prihvatanje posledica.
Ubijen je i unisten taj osnovni ljudski instinkt : Sposobnost da se sanja, to emotivno stanje da se covjek osjeti motivisanim, ta sposobnost da se buni i najvaznije ta zelja da UCESTVUJE.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 17:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
U sustini, da bi se "dogodio narod", potrebna je injekcija sa strane... Sigurno ni Otpor u Srbiji nije nastao sam, nego je bilo podrske s vana...
E sad druga prica je sto ovde nema skupine jakih licnosti koje nisu na neki nacin iskompromitovane u prethodnim godinama, za koje bismo mogli reci: e oni mogu nesto...
Nemamo mi kapacitet ni za jedan MOST, kao sto je u Hr, ali i oni su slabi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Brale001 je napisao:

Kod vecine ljudi nazalost pogotovu mlade generacije danas je unistena ta sposobnost da se sanjari - sanja. Nema vise nadanja samo prihvatanje posledica.
Ubijen je i unisten taj osnovni ljudski instinkt : Sposobnost da se sanja, to emotivno stanje da se covjek osjeti motivisanim, ta sposobnost da se buni i najvaznije ta zelja da UCESTVUJE.

Nemoj biti baš toliko uvjeren.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2017, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
apokalipto je napisao:
Brale001 je napisao:

Kod vecine ljudi nazalost pogotovu mlade generacije danas je unistena ta sposobnost da se sanjari - sanja. Nema vise nadanja samo prihvatanje posledica.
Ubijen je i unisten taj osnovni ljudski instinkt : Sposobnost da se sanja, to emotivno stanje da se covjek osjeti motivisanim, ta sposobnost da se buni i najvaznije ta zelja da UCESTVUJE.

Nemoj biti baš toliko uvjeren.


Ne znam na cemu ti gradis svoj optimizam.?


Nisam bas vekli optimista. Da bude apsurd jos veci uvijek se najvise nade polaze u mladu generaciju jer je ona uvijek nosila promjene. Zbog toga je paradoks jos veci i pesimizam satire.

Ne mislim samo na lokalnu okolinu i stanje svijesti, gledam sire i iz malo drugacijeg ugla.
Osnovni ljudski optimizam , to sanjarenje, ta postena naivnost uma je potpuno ili recimo jos malo pa skroz nestala. Zapad nas uci necem drugom ima druge vrijednosti, prioritete za poslusne konzumente!!! :)

Zaboravja se da su snovi i nada za promjenama na bolje ustvari bile primarne covjekove vrline, one su gurale uvijek ljudski rod naprijed.
Zapadna ideolaska mantra gura obmanu da su znanje i nauka uvijek iza veliki skokova u ljudskom postojanju.

Medjutim istinaj je drugacija, samo onda kad su znanje i nauka koristene u humanom okruzenju gurale su civilizacije naprijed, nikada obratno.

Progres je uvijek bio izazvan i generisan ljudskom emocijom i vrlo cesto plemenitim osjecanjima humanosti.
Nerijetko su nadahnuca dolazila iz izvora koji su bili blize ljudskom srcu nego logici i snazi uma.


Ti civilizacijski pomaci i promjene cesto su radjani iz obicni ljuskih snova iz prostog plemenitiog ljudskog instinkta i puke zelje za necim bolji, za necim humanijim.
Primjena je kasnije oblikovana na dobro a nekad i na lose ( na zalost cesto u obrnutom smijeru - nobel i slicni ali to nije topik).

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs