banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Mar 2016, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Prvo dogovori sa stanarima koji koriste usluge operatera da raskinu govor sa njim posto se radi o dva stana......zasto zato sto u njihovim ugovorima sa operaterom stoji uslov o besplatnom koristenju prostorija i postojece instlcije tipa nekih postojecih cijevi itd. ........tek kad NIKO ne bude korisnik usluga operatera onda se moze krenuti u pregovore o placanju operatera prema zev-u.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 15:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
A sta sprijecava operatora da izmjesti svoju opremu ako u toj zgradi nema korisnika?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nista .......ali ako je instalirao neke uredjaje i razvukao kablazu dalje prema tri zgrade onda zev ima kakve takve sanse da naplati nesto........
Cak i da dodje drugi operater treba traziti ispred zev-a neku nadoknadu prije samog potpisivanja ugovora......i to da bude dio ugovora

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Bojim se da od tog nema ništa... jedan takav primjer i svi će tražiti pare, a operatori imaju pravne službe koje vode računa o takvim situacijama. Kao što reloh, da je wireless ili mobilna - izgledno je, kablovska - vrlo teško.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Koja je prednost da se obaveze prema ZEV-u uplaćuju ZIBL-u?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
<Enter_name> je napisao:
Bojim se da od tog nema ništa... jedan takav primjer i svi će tražiti pare, a operatori imaju pravne službe koje vode računa o takvim situacijama. Kao što reloh, da je wireless ili mobilna - izgledno je, kablovska - vrlo teško.


enter to je tvoj tavanski prostor a operater je privatna firma tako da pravno gledano nema sanse da ti udju u tavan bez dovole i nadoknade ako trazis istu. to isto kao kad bi u svojoj kuci pustio lokalnog mesara da kazi meso na tvom tavanu da se lufta be nadoknade :)

800
kako bolan obaveze zeva ziblu
zibl je privatna firma sada jedino da zev sklopi ugovor sa ziblom kao subkontraktorom za odrzavanje (nisam siguran da oni to uopste rade) a ona nekadasnja placanja iblu su pretvorena u ono opstinsko odrzavanje sto placamo par maraka godisnje.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Nekidan na sastanku Kućnog savjeta, dadoše stanari prijedlog da se sva sredstva koja odvajamo ZEV-u na mjesečnom nivou, uplaćuju ZIBL-u, i da se njih zove kada se nešto treba popravljati u zgradama, jer oni imaju neke sklopljene ugovore sa nekim servisima i majstorima i tako to. Nemam pojma, ne znam ni da li sam dobro razumjela, pa zato pitam.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kod mene niko ne placa zibl-u.......i to smo im napismeno poslali.......kao i opstini onu komunalnu naknadu......neka tuze ako im se isplati......za pare koje skupimo sami cemo naci nekog ko ce da to odradi popravku.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jedino sto placamo je onaj porez na stan Republici Srpskoj .......ostali odjebite......nema ni marke

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Chils je u pravu.......samo sto su operateri nas zajebali kad su uvodili kablovsku i net jer o koristenju zajednickih prostorija i instalacije pise na zadnjoj strani ugovora i malim slovima a to tad niko nije citao pa ni ja.........al ajd sad da mi poture takav ugovor da potpisem......kurko burazeru opametio sam se i ja.......ako treba i advokata da dovedem da protumaci

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ovi ovdje moji iz ulaza sustanari nisu zadovoljni odnosom servisera i majstora za razne popravke. Tako nam recimo interfon ne radi dva mjeseca jer samo obećavaju da će doći sutra, pa sutra, pa sutra... To je razlog zašto bi išli na neku drugu opciju.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 17:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Chils, oni su se ogradili ugovorom. Ako svi raskinu ugovor - odoše i oni i ništ od para. Jednostavno da jednostavnije ne može biti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mi nemamo takvih problema.....nasli smo malu firmu koja nam je recimo odradila novi interfon elektro bravu na ulazu i neke resetke na pp crijevima u ulazu......dok nazoves odmah dodju ......skoro se odvrnuo vijak na toj bravi ulaznih vrata i nije se moglo zatvoriti .....nazvali gazdu on posalje momka u sest popodne i zavrne novi vijak......mogli smo i sami mi zavrnuti vijak ali je ovaj specifican nista slicno vidjeo nisam iako sam masinac po struci.......
Zadovoljni smo za sada mada jeste malko poskup BUT JEBIGA nije nista idealno...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Zivim u zgradi koja je privatna i dosli odresci iz grada da se plati komunalna naknada....za sta se to placa? Cemu idu te pare? I koji su penali ne placanja? Ima li ko iskustvo?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2016, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Zivim u zgradi koja je privatna i dosli odresci iz grada da se plati komunalna naknada....za sta se to placa? Cemu idu te pare? I koji su penali ne placanja? Ima li ko iskustvo?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Pa jedino ne znam za penale, a naknada se plaća za plate i guzce a manji dio ide gdje bi trebao - na komunalnu infrastrukturu grada. Bivsa naknada za zemljište.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 13:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2014, 11:18
Postovi: 507
Od gospođe iz pravnog sektora te firme očekujem odgovor kada "njihove tehničke službe" provjere situaciju na terenu. Pročitao sam ugovor i nigdje ne nađoh tu caku da je korisnik u obavezi bla bla bla...Kako god, oni su postavili to čvorište prije više od deset godina a ovo dvoje u zgradi su uveli kablovsku 2008. godine. Nikoga nisu konstatovali ni pitali kada su se peli na krov. Mene je to zainteresovalo tek prije godinu i po kada sam postao, moš mislit, predsjednik ZEV-a i suočen sa groznim stanjem na računu ZEV-a pokušao nešto, može biti, utopistički ali boriću se i dalje, ne brinite...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
teks daj im par dana i ako se tehnicka sluzba ne javi rezi izlazne kablove ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 13:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2014, 11:18
Postovi: 507
Okej maj frend!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 14:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Citiraj:
Ako tehnologija pružanja jedne usluge na određenom području zahtijeva dalju instalaciju sa objekta ili preko zemljišta Pretplatnika na objekat drugog Pretplatnika (mreža Blicneta), smatra se da je potpisom pretplatničkog ugovora Pretplatnik dao saglasnost za takvu instalaciju. Saglasnost ne podrazumijeva nikakvu dodatnu naknadu. Smatra se da takva saglasnost postoji i dalje, ako korisnik nakon isteka 60 dana od dana prestanka važenja njegovog pretplatničkog ugovora ovu saglasnost nije pismeno uskratio.

http://www.blic.net/docs/opsti%20uslovi ... 202015.pdf, 2.4.7

Za mene je ovo poprilično jednoznačno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 15:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2014, 11:18
Postovi: 507
"Kako god, oni su postavili to čvorište prije više od deset godina a ovo dvoje u zgradi su uveli kablovsku 2008. godine. Nikoga nisu konstatovali ni pitali kada su se peli na krov.", napisah u prošlom mejlu....

Taj korisnik nije vlasnik potkrovlja, to je vlasništvo ZEV-a. Ajde kad je u pitanju kuća, to je druga stvar...

P.S. Enter, jesi primio poruku?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs