banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Mar 2018, 07:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ajd ne prepadaj covjeka, sta si napravio nauku od vodjenja ZEVa.
Kod nas na ulazu smo prvo placali sami u banci za zev, sami popunjavali uplatnice, i nije bilo problema (oni koji nece da plate ne placaju ni sada kad se to kupi uz vodu, ciscenje, stubisnu rasvjetu). Ko je htio placati nije mu bio problem sam popuniti uplatnicu. Na kraju platimo racunovodji nekih 80ak KM za zavrsni i pici dalje. Jeste da je dosadno i tesko sa ljudima, ali ako vec imate vokje sami, sta fali, samo naprijed, jedna dobra tabelica u Excelu i dosta, kad dosadi skontacete nacin da to neko radi za vas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Vidis kako ne razmisljas. Zatrpaces se poslom ti i jos vas par, ostali cr laditi jaja. I nikad se neces izvuci iz tih obaveza. Ja ne vidim razlog zasto je problem platiti ljude da to rade. 2km mjesecno po stanu nije frka.a sve ti uradjeno. Al dobro shvatićes to kad pocnes da ludia i da se gubis u ciframa. Bukvalno svaki dan imas pola sata posla. Da sracunas uvedes itd. Taj ko bude radio zavrsni mora da ima svoj pecat.

Uglavnom moje misljenje da ces samo sebe zakopati obavezama zbog 25km godišnje. Pa dok platis blagajnika svaki mjesec 40 50 km to je skoro pola para za knjigovodju.


Ma nije ovo nista strasno. Nema tu posla pola sata na dan, vise na mjesecnom nivou. Nema tu gubljenja u ciframa, napravi se tabela u Excelu uvedu funkcije sabiranja/oduzimanja za odredjene stvari i to je sve. Posle samo unosis mjesecno ko koliko uplacuje prateci izvode banke. Znaci za svakoga uneses kolika mu je mjesecna pretplata (broj kvadrata*0,30KM), i onda funkcija oduzimanja (to - koliko je uplatio), za svaki mjesec tako, i na kraju funkcija sabiranja da sabira za sve mjesece redom. I to je sve. Odstampas to jednom u mjesec/dva, stavis pecat i potpis i nalijepis u stubistu.
Za to bi uzmali 100KM mjesecno. Nas ima 20, ukupna uplata da svi placaju bice oko 350KM. Troskovi mjesecni ce nam biti 70KM lifz i ciscenje/sijalice/bravarija 100KM. Struja ide svima na brojilo, pa placa svako uz racun. Bolje sebi uzeti naknadu 50KM mjesecno. Za 50KM uz sitne troskove to mi nije nikakav problem. Eto mozes skoro mtelu mjesec dana pretplate platiti za IPTV+Net.

Nego ljudi ne znaju ni pokrenuti Excel i sl. da sebi naprave i automatizuju pa im sve tesko pada da razmisljaju.

blaf77 je napisao:
Ajd ne prepadaj covjeka, sta si napravio nauku od vodjenja ZEVa.
Kod nas na ulazu smo prvo placali sami u banci za zev, sami popunjavali uplatnice, i nije bilo problema (oni koji nece da plate ne placaju ni sada kad se to kupi uz vodu, ciscenje, stubisnu rasvjetu). Ko je htio placati nije mu bio problem sam popuniti uplatnicu. Na kraju platimo racunovodji nekih 80ak KM za zavrsni i pici dalje. Jeste da je dosadno i tesko sa ljudima, ali ako vec imate vokje sami, sta fali, samo naprijed, jedna dobra tabelica u Excelu i dosta, kad dosadi skontacete nacin da to neko radi za vas.


To samo popunjavanje uplatnica, tesko, ima penzionera, raspolozeni su da placaju, ali ne i da popunjavaju. Oni hoce samo da odnesu i da plate, kao i svaki drugi racun, bez icega.

Ma tako je, ako nam (mi) dosadi, ili ne budem tu, preuzece neko drugi, teska srca vjerovatno. Nema niko u zgradi ko bi mogao kvalitetno da vodi uz ne mnogo truda.

Sta mislite (mozda ima bankara ovde) da li ce biti problem da placam sa ovim uplatnicama. Ovako mogu napraviti 20 uplatnica za 10 minuta. Odstampati, dati kolegi da presavija na isprekidanim crtama i ubacuje svima u sanduce.

Pokusavam staviti sliku na forum ne radi im opcija, moram uploadovati negdje. Podatke sam lupao naravno.

https://drive.google.com/file/d/1oUSAv4 ... sp=sharing
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Navrati u neku banku pa pitaj, tamo gdje imate racun.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
blaf77 je napisao:
Navrati u neku banku pa pitaj, tamo gdje imate racun.


Sad cu bas pitati covjeka, imam ga na Viberu, sto radi na salteru NLB-a. Nadam se da nece biti problema (bitno je da imaju sve podatke na njoj, pecat se stavi i sve ok) ako bude moglo, stancanje uplatnice ce biti :fadein: :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nikog i nista ne prepadam. Kazem posao a niko ni hvala ne kaze.

Sto se tice racuna. Mozes da pravis racun kakav zelis, nikakav problem nije. Bitnonje da navedes sve kako treba. I da bude velicine klasicne uplatnice da moze bankar staviti u svoj stampac radi ovjere. Na računu navedes ime prezime stanara, navedes poziv na broj, navedes svrhu. Ziro racun i to je to. Dakle bitno je da navedes sve parametre. Da kad stranka dodje bankar ne trazi neke gluposti.
Takodje trazi banku koja ne trazi proviziju prilikom uplate racuna. Ima nekih koje naplaćuju.

Bice ti zanimljivo prvih pola godine godinu. Kasnije pocne da bude smaranje i to kakvo... A nece niko da preuzme. Sretno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
I ja mislim da neces imati problema sa racunima. Vidi kako izgledaju ostali stampani racuni i uplatnice i napravi nesto takvo.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 16:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Nikog i nista ne prepadam. Kazem posao a niko ni hvala ne kaze.

Sto se tice racuna. Mozes da pravis racun kakav zelis, nikakav problem nije. Bitnonje da navedes sve kako treba. I da bude velicine klasicne uplatnice da moze bankar staviti u svoj stampac radi ovjere. Na računu navedes ime prezime stanara, navedes poziv na broj, navedes svrhu. Ziro racun i to je to. Dakle bitno je da navedes sve parametre. Da kad stranka dodje bankar ne trazi neke gluposti.
Takodje trazi banku koja ne trazi proviziju prilikom uplate racuna. Ima nekih koje naplaćuju.

Bice ti zanimljivo prvih pola godine godinu. Kasnije pocne da bude smaranje i to kakvo... A nece niko da preuzme. Sretno


Hvala tebra. Lako cemo za popunjavanje. Znam da sve banke udaraju klasicni pecat, jedino posta provlaci kroz stampac zbog onog ziga. Ma kakva posta, rijetko ko tu uplacuje. Nisam vodio racuna o dimenzijama, ako bude problem da se i to srediti.

super_koza je napisao:
I ja mislim da neces imati problema sa racunima. Vidi kako izgledaju ostali stampani racuni i uplatnice i napravi nesto takvo.


Pa na osnovu klasicne uplatnice je i radjeno, svi podaci su ubaceni. :bday:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2018, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 20:46
Postovi: 46
Pozdrav, pored svega navedenog možda ne bi bilo loše (jer si napisao da želiš što manje briga) da proučiš šta radi INFOSTAB https://www.infostan.ba/
Ljudi su napravili bukvalno aplikaciju za ZEV.ove, imaš sve objedinjeno (plaćanje, održavanje, evidenciju) a mjesečna cijena nije velika uopšte.
Moja preporuka je da ih kontaktiraš + proučiti zakon da ne bi bakutaneri nebi o glavi radili. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2018, 01:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Vidim pise da je placanje do 15-og u mjesecu za tekuci mjesec (po zakonu). Ja sam mislio da ide placanje, ono standardno, kad se zavrsi mjesec onda se placa za njega, kao i svaku drugo.

Tek danas zavrsili sve /dobili racun u banci/, mogao bih onda odma' sutra uplatnice za mart, pa onda pocetkom aprila za april. :)

Jesdam li u krivu ?! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2018, 07:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ako ide krajem marta za mart onda krajen aprila za april. Ne znasvkad ko prima platu da ne dodju ljudi u neugodnu situaciju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 03:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Sta je potrebno predati kao dokaz uz tuzbu neplatisa nadleznom organu? Koji je ustvari, nadlezni organ za ovo (neko odjeljenje u Opstini, komunalne policije ili...)? I koji su otprilike relevantni podaci koje tuzba mora sadrzavati. :)

Kakva su iskustva...?! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 06:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
nemanja066 je napisao:
Vidim pise da je placanje do 15-og u mjesecu za tekuci mjesec (po zakonu). Ja sam mislio da ide placanje, ono standardno, kad se zavrsi mjesec onda se placa za njega, kao i svaku drugo.

Tek danas zavrsili sve /dobili racun u banci/, mogao bih onda odma' sutra uplatnice za mart, pa onda pocetkom aprila za april. :)

Jesdam li u krivu ?! :D


Jesi!!!

Nisu svi u mogucnosti da tako placaju.....

Stvar je dogovora....kod mene u ZEV-u je dogovoreno da se placa kako kome odgovara...dal mjesecno,tromjesecno,sestomjesecno ili jednom godisnje. Bitno je samo da se dogovor ispostuje i da se placa .... i za sada to funkcionise.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 07:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
nemanja066 je napisao:
Sta je potrebno predati kao dokaz uz tuzbu neplatisa nadleznom organu? Koji je ustvari, nadlezni organ za ovo (neko odjeljenje u Opstini, komunalne policije ili...)? I koji su otprilike relevantni podaci koje tuzba mora sadrzavati. :)

Kakva su iskustva...?! :)

Izvod iz banke?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 08:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
nemanja066 je napisao:
Sta je potrebno predati kao dokaz uz tuzbu neplatisa nadleznom organu? Koji je ustvari, nadlezni organ za ovo (neko odjeljenje u Opstini, komunalne policije ili...)? I koji su otprilike relevantni podaci koje tuzba mora sadrzavati. :)

Kakva su iskustva...?! :)
Finansijska kartica od stranke koja je izvucena kod ovlastenog knjigovodje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2018, 11:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Apr 2018, 20:01
Postovi: 7
Napravili nauku od vodjenja ZEVa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2023, 07:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Vadimo temu iz mrtvi, ali da ne otvaram novu..

Da li ima neko ko vodi ZEV ili se razumije u tematiku, skraticu..

Ako je zgrada u centu BL iz 60ti i 70tih, a u njoj su jos stara brojila za struju, ko snosi troskove zamjene tih starih za nova brojila? Svako sebi o svom trosku ili to spada u budzet zgrade ( koji ki stanari punimo placanjem svakog mjeseca ) ?

I kokioo je dozvoljeno glasno pustati muziku mimo kucnog reda, nasao sam podatak do 80db ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2023, 07:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
80 dB je malo širok pojam... na kojoj udaljenosti od izvora zvuka mjeriš, da li je prosjek ili peak...
Ako gledaš prosjek, glasna muzika (glasna da se značajno čuje u susjednoj prostoriji) je oko 60 dB u prostoriji gdje se sluša.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2023, 08:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Znam da se to mijeri..kako ono bi, na 1m od uredjaja, tako nesto, kod mene je Bluetooth zvucnik, 110db, na 60db se ne bi niko trebao buniti, mimo kucnog reda naravno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2023, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Satove bi trebali stanari platiti, svako svoj, ali ako svi redovno placaju odrzavanje zgrade, onda bi moglo i iz tih sredstava jer se svede na isto, ako se mozete dogovoriti. Ako ima neplatisa onda svako svoj, pa ko ne placa nece ni dobiti dok sam ne plati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2023, 11:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Pa generalno placa se, ja placam redovno i nemam dugova, nema mi logike da platim to sam...zgrada je krecena zadnji put prije 18 god ja msilim, rukohvati i ograda nisu frabani ja mislim niakda...tako da, placam uzalud :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs