banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 05:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Maj 2017, 16:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Prođoh sad pored ovog staračkog doma i gledam ove bakutanere, sredile se, haljinice, šeširići i poredale se kraj ograde, drže se za mrežu i gledaju van. Stvarno bi bilo lijepo kad bi ih nekad izveli malo iz dvorišta da prošetaju, neki izlet ili bilo šta. Ovako me sve ovo podsjeća na kakav logor. Nekako mi sve ovo tužno bi. :(

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Staracki dom na Petricevcu vjerovatno nije najjeftiniji ali je za svaku pohvalu!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2017, 09:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Skoro otvoren neki i u Bardači, ima li neko iskustva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 11:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Mar 2018, 10:43
Postovi: 0
Za one koje zanima otvoren je novi staracki dom Nasa Porodica u Knezici. Magistralni put Dubica-Prijedor. Dom je opremljen vrhunskom medicinskom opremom i strucnim medicinskim kadrom. Enterijer i eksterijer doma moze se usporediti sa visokokategorisanim hotelima.Dodjite i uvjerite se!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 15:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Jelena Adzic je napisao:
Za one koje zanima otvoren je novi staracki dom Nasa Porodica u Knezici. Magistralni put Dubica-Prijedor. Dom je opremljen vrhunskom medicinskom opremom i strucnim medicinskim kadrom. Enterijer i eksterijer doma moze se usporediti sa visokokategorisanim hotelima.Dodjite i uvjerite se!!!


Za pohvalu je to ali.
Jelena, poznato ti je da ovde penzioneri ne mogu ni do kraja mjeseca a visokokategorisan hotel vide samo sa razglednica.
Enterijer i eksterijer nisu primarni koliko je vazna dostupnost, hrana, njega i na kraju jedan normalan smjestaj koju mogu dobiti.

Zna li se orijentirno koje su cijene? Da li su na nivou "Evropskom" ili nivou RS?
Znam jedan koji se zatvorio jer je bio "neprofitabilan" za vlasnika, stanari su se valjda snalazili poslije kako je ko stigao.
Posto je taj nov,nema sigurno puno iskustvenih komentara.

Sto se tice ovakvog privatnog objekata jedno pitanje ko vrsi i kako kontrolu, nadzor osoblja i usluga da stanari budu minimalno zasticeni od zloupotreba i nebrige i neispunjavana osnovnih normi.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Nisam upucen, ali zar treba kontrola uopste? Ako stanar nije zadovoljan, iseli se i ide dalje.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Vecina tih ljudi treba njegu 24 sata, ko da je lako tako seljakati se negdje. Bitna im je svaka vrsta njege, a ne znaju sami ni odrediti jel im dobro, to treba porodica utvrditi najcesce. Malo je onih zivahnih staraca koji se sami smjeste tamo jer im je tako lakse.
Cula sam da je ovaj dom na Petricevcu ok, otkako su ga renovirali, da se zaista dobro brinu o stanarima. Gerijatrijski centar ili kako se vec zove...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
skeva je napisao:
Nisam upucen, ali zar treba kontrola uopste? Ako stanar nije zadovoljan, iseli se i ide dalje.

Hajde da ti se oprosti kazes nisi upucen.
Ne da kontrola treba vec bi trebala da bude najveca briga poslije bolnica, vrtica i skola.

Briga o starima je slicna brizi o djeci nije ista skroz ali vrlo blizu. Kad ti dolazi dijete iz vrtica cesto glado,nekad pocijepano,nekad sa modricama po nogama i sl. ti ga premjestis samo u drugi vrtic...jel??

Ne radi se samo o novcu kojim se placaju privatni domovi, ali u kranjoj ti platis to dobro ne malo.
Taj stari covjek nije masina za ves ili frizider .

I tu masinu koju platis kad oces da vratis ovaj te pita jel radila u takvim i takvim uslovima, zasto je ovde neka cudna farba prosuta,izvinite ne moze niste pazili. Kazu ti eee jbg. ima udarac sa strane gospodine necemo primit nazad pala vam je i ostecena...za stroj ili masinu moze kontrola a za njegu starog covjeka ne moze.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 10:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Mar 2018, 10:43
Postovi: 0
Staracki dom u Knezici je na nivou po svim standardima. Kako izgledom i udobnosti tako i ljubaznim osobljem. Dodjite i uvjerite se,to nam je najbolja reklama. Mi imamo sve licence za rad odobrene od ministarstva. Jer nismo zeljeli ni kretati sa radom dok ne budemo potpuno spremni sa svom papirologijom
Cijene:pokretni 650 km
Polupokretni 750km
Nepokretni 850 km
Inf 066884090


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 16:56 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2018, 16:25
Postovi: 0
Lokacija: Banja Luka
Ja sam inace mnogo skeptična što se tiče starackih domova. Ali iz iskustva (jer je moja baka u domu), a vidim da se ovdje i spominje taj dom u Knezici, daću svoj komentar. Vjerujte da je dole prelijepo, čisto, uredno i sve miriše na novo. Mi smo iz Banja Luke odveli našu baku dole. Medicinsko osoblje je odlično. Mojoj baki je bila neophodna dodatna njega (jer je imala udar) od infuzija, injekcija itd. Koliko su oni posvećeni njoj, ja zaista nemam riječi. Samo riječi hvale! Čak za medjuobroke imaju mnogo voća, a znate i sami da se po većini domova štedi na tim starim osobama. U svojoj sobi ima led tv, novi krevet, ormar internet, kablovska, baka kao kraljica. :lol: Vidjela sam da imaju i svoj lični park u krugu doma, za one koji mogu šetati. Ma ljudi, prostor i zgrada su ogromni. Apsolutno se ne kajemo što smo je odveli u Knezicu, dom je za 10. A sto se i cijene tiče, povoljniji je od naših domova u BL, iako je daleko bolji, veći i imaju stručan medicinski kadar. Samo neka nastave ovako. :wink:

_________________
Voli život, i on će da voli tebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
I ti si se registrovala da ovo napises, pored svih tema i zajebancija koje ovaj forum nudi, bas si naletila na ovu i odlucila da se pridruzis :D . Jelena Jelena, bas si djavolak :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 17:18 
Ko je jelena, daj link odma'... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 17:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Jelena, znas li mrkvicu, uglednu forumasicu BL foruma?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Pokretan i nepokretan znam šta znači, ali polupokretan nemam pojma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Vjerocatno oni koji mogu da se kreću uz pomoć pomagala ili drugog lica.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Philby je napisao:
Vjerocatno oni koji mogu da se kreću uz pomoć pomagala ili drugog lica.


Hvala na objašnjenju.

Onda tako treba napisati.

Još bih volio pitati palčicu šta znači "imaju stručan medicinski kadar" ali neću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 08:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Mar 2018, 10:43
Postovi: 0
Znaci da su zaposlene sve medicinske sestre i jedna sestra sa visokom strucnom spremom. I imamo posjet doktora jednom sedmicno ili cesce po potrebi.Nemamo ni jednu njegovateljicu....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Srećno vam sa radom i nadam se da ćete se potruditi oko reklamiranja.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 18:32 
:lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 18:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jelena Adzic je napisao:
Znaci da su zaposlene sve medicinske sestre i jedna sestra sa visokom strucnom spremom. I imamo posjet doktora jednom sedmicno ili cesce po potrebi.Nemamo ni jednu njegovateljicu....

Kakva je sestra sa visokom strucnom spremom? :?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs