banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Avg 2015, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Na kraju sam ipak isao preko Visegrada...po povratku cu na Zvornik.Put je vise nego dobar,najgora cesta je preko preko Knezeva...najvise sam se smorio na dionici Travnik-Vitez...dobar put,ali vozi se 40-50-60...samo se okrecem gdje je radar i kad cr me uslikati(vidio sam par oznaka za radar-ali radar-kutiju nigdje....da li sam fazovao koju kaznu,vidjecemo ubrzo) ...Vitez-Sarajvo...autoput...fenomenalno,najopusteniji dio puta...kroz SA sam imao srece,nedelja je ,nema guzve...Sokolac,Rogatica,itd...super dio puta...opusten...prosao sam 2-3 pateole policije,jednom me spasio covjek iz drugog smjera,taman sam se bio zajunio...kad cova blicnu.

Visegrad pauza..grad je onako...ali ANDRICGRAD me je odusevio..svaka cast Kusti na tom projetku...odradio je svjetski...prelijepo mjesto..dosta turista i selfi stikova.

Granica prema Srbiji....sranje...kolona od par kilometara(granica ima samo jednu traku)...ide se jedan po jedan..na izlazu iz BIH napravili sranje par desetina autobusa iz FBIH koji idu na ekskurziju u Istanbul...ulaz u Srbiju je bolji...jer imaju 2 trake..a u tu jednu su poredali sve autobuse.

Dosao na Zlatibor....malo odmora pa na pivu ,tj neki koncert :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2015, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
wizzy_bl je napisao:
...po povratku cu na Zvornik...
Savjet: svrati u Tuzlu, parkiraj kod zgrade kantonalne vlade (ili onog trznog centra sto je 100 metara dalje). Preko puta te zgrade imaju nekakve kafane i butici u prizemlju zgrade, i tu, malo zavuceno uz nekakav haustor, ima neka mala rostiljnica. Pitaj nekog gdje je, tj. gdje mozes pojesti "cevape sa poljevom" (ne prelivom, nije typo, oni to tako zovu). Nisam neki gurman, ali likovi sto su bili sa mnom prosle godine jesu i njihova ocjena je, kao i moja, da su dobri i da je vrijedilo svratiti zbog njih :)
A to je odmah negdje uz tranzit, nije neko veliko vozanje po gradu.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2015, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
kud je bolje za Doboj, na Stanare ili preko Čelinca? Pitam zbog kamiona i izgradnje autoputa...

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2015, 20:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ja bih na Stanare, nema tamo nekih problema zbog autoputa... ima samo blizu Prnjavora, al ništa strašno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2015, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
ok. odoh sutra na Zlatibor, pošto ću u povratku na Mokru goru i Andrićgrad vidim da mi je najbolje sutra zapičiti preko Zvornika, Bratunca pa na Ljuboviju...

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2015, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
na Stanare idi preko Prnjavora,Vucijaka..mene je navigacija u povratku vodila na taj put preko Josavke - Celinca..ukratko...to nije put ,jer nema puta...srecom nisam puno promasio 2km i okrenuo se...kad glupan ne citam..kod elektrane lijepo znak stoji Banja Luka desno..Teslic lijevo..i ja slusam navigaciju...skrenem lijevo...



Puno vise sam se smorio preko Zvornika,nego Visegrada...veca je guzva(mozda sam vise imao srece preko Visegrada ,jer je bila nedelja)...u FBIH je gola voda...ebem ih ja...samo znakovi 50-60km/h ... smorio sam se ziv...malo dam gasa pa sve cekam kad ce me radar neki uhvatiti(hoce li neko blicnuti iz drugog smjera),a nije mi do placanja kazne ...kako cu proci sa ovim stacionarnim radarima ,to cemo jos vidjeti...ja tipujem na bar jednu kaznu (ne sto sam vozio nesto brzo...vec sto sam baksuz....garant sam podigao malo vise tamo gdje nissm trebao).

Kad sam se docepao RS ,malo je bilo bolje..vidio sam konacno ogranicenje 80 :/ .

Presao sam na Bratunacu...do Zvornika je Ok put..nema zive duse...lagano se vozikas...ista situacija na drugoj strani u Srbiji. (na izlazu iz Ljubivije imas patrolu)

Ne bih ti preporucio da ides na Bajinu Bastu...vjerovatno je bolji put na Uzice..jer se trebas popeti iz BB gore prema Tari...dobar put..al sarpentine..motaj lijevo-desno.

Zakljucak...iduci put idem na Visegrad...samo sto cu do Sarajeva ici preko K.Varosi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2015, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Isao na Uzice mislim da je bolje na B.Bastu tj. krace

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2021, 11:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2017, 06:53
Postovi: 27
Trebam sledeci vikend na Zlatibor , prvi put idem i put mi nije poznat.
Kakva su iskustva za putovanje?
Preci u Zvorniku ili Bratuncu?
Ici na Uzice ili preko Visegrada nasom stranom?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2021, 12:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Nije bolji niti jedan niti drugi, tu je to negdje. Meni je lično zanimljiviji preko Romanije, imaš zanimljivijih stvari za vidjeti usput. Napraviš krug, taman se ne vraćaš istim putem.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2021, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Preko Romanije na Višegrada pa na Užice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2021, 08:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2017, 06:53
Postovi: 27
Na netu pokazuje da je preko Visegrada dosta dalje ak ose ide, pa mi to stvara dilemu. Zanima me bolji put ali ne bi previse obilazio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2021, 08:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Definitivno ljepse i lakse preko Visegrada.
Ja sam vec 2x isao tamo preko Zvornika, a u povratku preko Visegrada. Nije lose preko Zvornika, ali ces oko Tuzle i sve dok ne prodjes Zvornik izgubiti zivce zbog guzve, puno se brze vozi ako ces preko Visegrada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2021, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Meni je bilo zanimljivije ici Romanija -Visegrad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2021, 11:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2017, 06:53
Postovi: 27
goranagf je napisao:
Definitivno ljepse i lakse preko Visegrada.
Ja sam vec 2x isao tamo preko Zvornika, a u povratku preko Visegrada. Nije lose preko Zvornika, ali ces oko Tuzle i sve dok ne prodjes Zvornik izgubiti zivce zbog guzve, puno se brze vozi ako ces preko Visegrada.

Ne idem iz Krajine ja sam na istoku pa me zanima gdje je bolje preci Zvornik ili Bratunac, i da li po prelasku ici na Uzice ili preko Bajine Baste i Tare do Zlatibora, s obzirom da je ista kilometraza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2021, 11:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Ja sam presao u Bratuncu i put je prilicno dobar i zanimljiv jer se putuje uz Drinu pa nije dosadno, a na Srb strani sam isao preko Tare i put je prilicno los, vjerujem da je preko Uzica bolji, ali neka neko napise ko je isao tuda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2021, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
zole189 je napisao:
goranagf je napisao:
Definitivno ljepse i lakse preko Visegrada.
Ja sam vec 2x isao tamo preko Zvornika, a u povratku preko Visegrada. Nije lose preko Zvornika, ali ces oko Tuzle i sve dok ne prodjes Zvornik izgubiti zivce zbog guzve, puno se brze vozi ako ces preko Visegrada.

Ne idem iz Krajine ja sam na istoku pa me zanima gdje je bolje preci Zvornik ili Bratunac, i da li po prelasku ici na Uzice ili preko Bajine Baste i Tare do Zlatibora, s obzirom da je ista kilometraza.


Onomad kad sam putovao, put Karakaj- Mali Zvornik -Ljubovija (kroz Srbiju) a uz Drinu je puno lošiji od puta Karakaj -Zvornik-Drinjača- granični prelaz Ljubovija(kroz Republiku Srpsku). Moj predlog je da se držiš puta kroz Republiku Srpsku samo što kada pređeš most u Drinjači odmah skreni lijevo (govorim o pravcu iz Zvornika) jer je tim putem kraće i brže i ima manje gužve i policije pa je vožnja opuštenija a i voziš se uz Drinu(ljepši je pogled). Tim putem izbjegavaš Bratunac jer je granični prelaz Ljubovija prije Bratunca. Ako u Drinjači poslije mosta skreneš desno ideš na Konjević polje u kojem skrećeš lijevo za Bratunac pa iz Bratunca dolaziš na granični prelaz Ljubovija. Tim putem je veća gužva(kamioni od Boksita iz Milića), put je duži, i ima policije, mada je put dosta dobar.

Nažalost za sve dalje pravce ne znam sem jednog a to je Ljubovija - Bajina Bašta - Kremna -Čajetina - Zlatibor. Onomad kad sam prolazio put od Ljubovije ka Bajinoj Bašti je bio pun ulegnuća na asfaltu(pogotovo kad se vozi baš uz samu obalu Drine), ali put kao put nije loš. Od Bajine Bašte je uzbrdo i ima serpentina dok se ne popneš na Taru, od Tare prema Kremni pa Čajetini i dalje prema Zlatiboru je pristojan put. Za ovaj put se raspitaj kako je očišćen od snijega. Sretno.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2021, 08:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2017, 06:53
Postovi: 27
Hvala za info. Znam gdje je skretanje u Drinjaci i planirao sam tu ici lijevo.S obzirom da ce vec pasti mrak kad predjem granicu planiram ici cu na Uzice. Sigurnije mi je u slucaju eventulanih problema sa autom jer se po mraku i nema sta vidjeti preko Tare.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs