banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 12:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jan 2015, 12:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11354
Lokacija: PL / BL
Šta s njom? Kuća sa početka XX vijeka.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
1911mk je napisao:
A koncert Azre, kad je Leiner prasio po bubnjevima dok smo jos cekali da udjemo...

Bio je to prvi koncert Azre u Banjaluci, samo si propustio jedan dio, taj intermezzo na bubnjevima je trajao oko pola sata, toliko im je trebalo da srede problem sa strujom na bini nakon par pjesma (crkao osigurač negdje, pa dok nisu našli čovjeka koji je znao šta i gdje). Azra je tek bila izdala prvi album i nije bila mnogo poznata, te na početku i nije bilo puno raje, ali pošto je otvoren prostor u centru grada i čulo se do Gospodske, dosta brzo se skupilo i onih koji nisu planirali dolazak.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Hertzog je napisao:
Tekst je napisan kao da je disleksicar slagao recenice ali dobro...

Mada su cinjenice manje vise poznate, ali eto nije na odmet da se procita

http://www.banjaluka.com/vijesti/drustv ... i-sampita/


Titanik u Boriku bi, u stvari, trebao da se zove Titanik 2, jer je zgrada s tim imenom već postojala ranije u centru grada, od hotela Palas do ulaza u Gospodsku, teško oštećena u zemljotresu (bilo je i ljudskih žrtava), kasnije miniran kao opasnost po građanstvo. Par godina kasnije, tu je izgrađena Boska, a ostatak platoa popločan. Jedino je sat ostao kao podsjetnik na tragediju.

Ima još jedan kuriorzitet, nakon što je izgrađena dvorana Borik, asfaltiran je prolaz od dvorane prema naselju Borik omeđen ogradom teniskog kluba i zidanom ogradom groblja. Na zidu je neko napisao Fahrin sokak, tako da je to ime dosta dugo živjelo među posjetiocima dvorane (i popularnog disko kluba osamdesetih). Ne znam da li se još uvijek koristi i da li se iko još sjeća toga.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ja nikad nisam čula za Fahrin sokak. :(

Piši još Stratokastel, ako se čega sjetiš.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3120
800 je napisao:
Ja nikad nisam čula za Fahrin sokak. :(

Ni ja,a prosao mali milion puta tuda. :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Teniski tereni su djelimično (možda i u potpunosti) izgrađeni na njemačkom, ili možda jevrejskom groblju. Kao klinac sam, početkom sedamdesetih, trenirao malo tenis, a sa strane je bila masa kamenih spomenika sa njemačkim imenima (kako mi se tada činilo, a sa ovim znanjem kontam da bi mogla biti i jevrejska). Taj isti kamen je korišten da se ozida taj zid koji dijeli groblje u Boriku od tog "sokaka".

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Meni je taj prolaz uvijek djelovao kao naknadno nasadjen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 13:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39429
Lokacija: Месечева икра
STRATOKASTEL je napisao:
Teniski tereni su djelimično (možda i u potpunosti) izgrađeni na njemačkom, ili možda jevrejskom groblju. Kao klinac sam, početkom sedamdesetih, trenirao malo tenis, a sa strane je bila masa kamenih spomenika sa njemačkim imenima (kako mi se tada činilo, a sa ovim znanjem kontam da bi mogla biti i jevrejska). Taj isti kamen je korišten da se ozida taj zid koji dijeli groblje u Boriku od tog "sokaka".

Na jevrejskom...Čak je bio i onaj teren paralelno sa dvoranom koji je kasnije skinut da bi se proširilo groblje u ratu. Ovi što ne znaju za Fahrin sokak (crvenim sprejem napisano) nisu dostojni Borika :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
_зока je napisao:
Ovi što ne znaju za Fahrin sokak (crvenim sprejem napisano) nisu dostojni Borika :P


Ne treba im zamjerati, većina se iz Borika vraćala noću, i pod gasom. Ko bi se bavio detaljima.
:lol:

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
samo da dodam da je bio i dio njemackog groblja koji je presjecen sokakom i kokerom ;)

strat je nekad isao u koker ko da gledam a i slager garant jer su djecaci sto su vozili vespe sa lakosta dzemperom oko vrata izlazili prije podne u elit eventualno do sismisa a navece u koker na picu ili u ono cudo ispod malog borca sad mi mozak stao izmedju MB i molosa pored katane ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 14:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nisam, osim po nekad prije podne na kafu sa šlagom i obaveznom Kraš čokoladicom koju su servirali, možda malo češće kad su bile bluz večeri kada su svirali Momo i Saša Nikić (Momo iz Irene i Cala sa Big radija, stara raja). Nisam bio takav tip sa Vespom i krokodilčićem, sušta suprotnost.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
STRATOKASTEL je napisao:
Nisam, osim po nekad prije podne na kafu sa šlagom i obaveznom Kraš čokoladicom koju su servirali, možda malo češće kad su bile bluz večeri kada su svirali Momo i Saša Nikić (Momo iz Irene i Cala sa Big radija, stara raja). Nisam bio takav tip sa Vespom i krokodilčićem, sušta suprotnost.


nisam ja rekao da si ti bio babac ili dario ;) ali si bio prisutan 8)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 16:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Bio sam ja prisutan svuda, nigdje nisam bio inventar, osim u parkiću gdje sam imao svoj stubić par godina, tokom gimnazijskih dana. Inače, u parkiću se znalo ko je gdje, početnici prema domu kulture, kako je staž rastao, tako se čovjek pomjerao prema opštini. Kad dođeš do opštine, gotovo ti je, pravac matičar. Poslije toga, nema više. :lol:
A kad si se već sjetio, Dario i Libar (i curice oko njih) su bili prva moderna banjalučka šminka, oni su u BL donijeli osamdesete. Jbg, ja sam nastavio da živim u 70'. Klupe kod pozorišta, parkić i stepenice kod studentskog su bila ultimativna mjesta za ad-hoc open air žurke sa dvije gitare i žilavkom u dvoguzama. Kokuzna vremena, ali se nikad nisam bolje provodio.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jebga strate na zidicu od dole (od kulture) su sjedili hipici pa onda rokeri pa onda ostali ;)
rokabili su stajali kod sedmerca
a jalija i jebivjetri su setali gore dole dok se ne cuje zvizduk
ostali su bili u zanatskom iil na tomboli da zarade za bisica

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Svako je tu podjelu doživljavao na svoj način. A na tombolu se redovno išlo, cijela raja, pa ko šta uhvati (za opšte dobro). Nakon toga na kifle kod Insanića.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 18:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
a i slager garant jer su djecaci sto su vozili vespe sa lakosta dzemperom oko vrata izlazili prije podne u elit eventualno do sismisa


Slabo sam ti ja druze te stare romantike osjetio.....prvo sam jako kasno poceo uopste izlaziti...do 18 god smo samo znali za loptu,kakvi kafici,kakve p.m...gostovanja sa Borcem su bila vrhunac mog drustvenog zivota..pa onda Jna,pa sugavi rat.....promasena generacija skroz :( :( ....

Vecina stvari pomenutih na ovoj temi su za mene spansko selo,i citam ih bas sa zanimanjem kao i ova djeca...dobro,ovo za Borik i nije,tu sam radio godinama u tom Ellite-u koga pominjes :D ...i prije i poslije rata,tako da ljudi,dogadjaji i mjesta vezana za Borik su mi skoro kao i ovi moji Paprikovac i Nova Varos gdje sam odrastao i isao u skolu...tako da znam gdje je bio Koker,i jesam...bio sam tamo

Ali recimo na Vrbasu se u zivotu nisam okupao :( ...tacnije,prvi i zadnji put sam se smocio 1995 ispod Psihijatrije kad smo cuvali nekog manijaka tamo na smjenu :( :(

Ono,prvi dan raspusta odem,znas vec gdje (sifra Ana i Igor :D ),vratim se u septembru...a i to malo momkovanja,u Mejdan niti sam kad izlazio,niti imao curu otuda,niti radio..nista....to je za mene uvijek druga drzava bila...
prosle godine me sramota bilo za onaj legendarni borcev predratni transparent " VOLE TE SITARI",kad me ljudi na temi pitaju gdje su Sitari a ja pojma nemam :(

Zato sam bas sa paznjom citao sta ste (pogotovo) ti i Stratokastel pisali na ovoj temi vezano za dajake,Halil(ovac) i sve ostalo...Citajuci vase postove i koliko toga znate,imam ponekad osjecaj kao da sam iz Knezeva ili Prijedora :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 19:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Joj kupanje na Vrbasu, ja naucio plivati tamo ispod Kajaka, na terasi BX... Ko nije plivao u Vrbasu taj nije plivac :D

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Osnovna pravila za kupanje u Vrbasu:
1. nemoj da se qurčiš
2. nemoj da se qurčiš
3. nemoj slučajno da se qurčiš
4. kupaj se na mjestu koje poznaješ
5. nemoj da se kupaš sam
6. ako se kupaš prvi put na mjestu gdje se ranije nisi kupao, pitaj nekoga da li ima sedre ili neki veći kamen na koji možeš da se nagrdiš
7. kada se puštaš niz Vrbas, noge idu naprijed, a rukama koriguj pravac onoliko koliko je moguće
8. kada ulaziš vruć u vodu, treba ulaziti postepeno, jer je veliki šok za organizam ulaziti u tako ledenu rijeku. Neretva se može porediti, a samo Trebišnjica je gora.

Nestećni slučajevi i davljenje u Vrbasu je najčešće posljedica nepridržavanja jednog ili više od ovih pravila.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 21:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11354
Lokacija: PL / BL
Ulaženje vruć u vodu, ili još gore skakanje, je jedan od većih kretenizama. Koliko god voda bila topla.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2015, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
Nesretni slucajevi na Vrbasu su, hvala Bogu bili bas rijetkost.Najbezbjednije je od vrucice do gradskog i tu ne znam ni za jednu tragediju, u ovih mojih 25 godina samostalnog kupanja na njemu.Jedino, kao kroz maglu, slucaj momka koji se zvao Ognjen, cini mi se da je nekako, ni sam ne znam kako nastradao, cini mi se,oko husinih.Ratna neka godina.Bilo je slucajeva ispod kastela da je neki vojnik ili vise njih skakaklo pa je zavrsilo tragicno.Nikad nisam volio ici od sadasnjeg splava pa dalje.Skroz nepoznat teren 8) .

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs