banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 15:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2262 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jun 2016, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Iako je Ceca muzicka ikona vecine ovog naroda, svih sigurno nije i kod te urbanije, graCke price postoji doza odbojnosti.

Trziste je trebalo miks svega, necega sto takodje ima turske zvuke (da bi se zadovoljili porivi na koje ne mozes uticati) a opet se ne racuna pod tvrdi folk, pobogu, starlete, grand parada, farma, parovi, sta ce narOOOD reci. Na to sve je dosao Miligram, bend bukvalno za sve... sve su ubacili, sve su uklopili, svima se prilagodili... kontam da lopatom uzimaju pare... Kazes slusas miligram, u ocima onog kriticnog dijela urbane sredine ti nisi seljober, a opet zadovoljis svoje porive, pa bolje ne moze.

Sad ce neke duhovite replike, vamo tamo. Poenta je da forum nije prosjek grada. Daleko je ovaj forum od toga. Prosjek grada dobijete kada izadjete subotom navece, pa prosetate po centru... a rezultat kaze, jedno 9/10 na na nivou Cece, Milija itd..

Gledajuci ovaj forum, pogotovo pdf muzika, steknes dojam da su Clash i Joy Division najpopularniji bendovi u gradu. Ova 2 mi ispadose iz glave, samo kao primjeri, koje neko navodi kad hoce da kaze da je u muzickom smislu superiorniji od "ubogih seljobera" sto slusaju Cecu.

GialloRosso je napisao:
Zbog ovakvih kompleksaša i ovih koji ga podržavaju u komentarima (ima i par "poznatih") Banjaluka nikada neće imati scenu ni u čemu. A Milija baš briga što mu neki anonimus pali kartu za koncert, baš se onako potresao, kontaom da je od šoka prosuo malo Dom Perignona na Armani košulju od 500 evra...


Volis pljunti po BL vise nego ista. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2016, 16:24 
Citiraj:
Poenta je da forum nije prosjek grada. Daleko je ovaj forum od toga. Prosjek grada dobijete kada izadjete subotom navece, pa prosetate po centru... a rezultat kaze, jedno 9/10 na na nivou Cece, Milija itd..


Pretpostavljam da ovaj "prosjek" dobijas na osnovu mjesta gdje izlazis ("prosetas po centru") i na osnovu onoga sta se pusta po kafanama toga centra Banjaluke koji pohodis, a to opet nije ni blizu onoga sto ljudi u privatnosti svoga doma slusaju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jun 2016, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Npr. ovo :D

https://www.youtube.com/watch?v=zUz9OBIuFrs


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2016, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Ja slusam sve i na demofestu sam redovan.
Ono sto prezirem je kad ljudi koji slusaju, oni je nazivaju, "urbaniju" muziku, sa visine posmatraju sve ostale. To priznaces, ljubitelji Cece nikad ne rade.
Ti u septembru otidji do gimnazije, koja slovi za najurbaniju skolu gdje ide najurbanija omladina... sacekaj odmor pa upitaj ko je David Gilmoure, Ian Curtis itd... kontam bice vecinom prevrtanja ocima i sijeci ruku ako bude max. par ljudi znalo.

A Banja Luka je opet mala, malo veca varos. Gdje neko koga kuci nesto narocito ne oblikuju da slusa odredjen zanr, jako tesko moze da se zakaci za tu "urbaniju" muziku, jednostavno nema prilike.

Gledam proslave kraja srednje skole u Zagrebu, urbanijem gradu gdje je omladina izlozena "urbanoj" muzici i moze lako upasti u taj sablon, gomila koncerata, festivala, gdje javnost zvanicno prezire narodnjake..... pa ubise se uz Kitica, Draganu i Cecu. Sta onda ocekivati od nekoga iz BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2016, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zar ti ne razumijes da me apsolutno ne zanima sta ko slusa kod kuce :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2016, 18:06 
Citiraj:
sa visine posmatraju sve ostale. To priznaces, ljubitelji Cece nikad ne rade.


Kako gledati nekoga sa visine ako si na dnu?

P.S. salim se, puca mi ona stvar ko sta slusa, i za miligrama i za cecu i sve ostale, ne opterecujem se sa time. Hocu da kazem da ako nesto se pusta u kaficima to i ne znaci nuzno da je to ukus vecine gradjana Banjaluke ili cak i ako to dodatno slusaju da im je to primarna vrsta muzike.


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2016, 13:37 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
BeckaSkola je napisao:
Iako je Ceca muzicka ikona vecine ovog naroda, svih sigurno nije i kod te urbanije, graCke price postoji doza odbojnosti.

Trziste je trebalo miks svega, necega sto takodje ima turske zvuke (da bi se zadovoljili porivi na koje ne mozes uticati) a opet se ne racuna pod tvrdi folk, pobogu, starlete, grand parada, farma, parovi, sta ce narOOOD reci. Na to sve je dosao Miligram, bend bukvalno za sve... sve su ubacili, sve su uklopili, svima se prilagodili... kontam da lopatom uzimaju pare... Kazes slusas miligram, u ocima onog kriticnog dijela urbane sredine ti nisi seljober, a opet zadovoljis svoje porive, pa bolje ne moze.

Sad ce neke duhovite replike, vamo tamo. Poenta je da forum nije prosjek grada. Daleko je ovaj forum od toga. Prosjek grada dobijete kada izadjete subotom navece, pa prosetate po centru... a rezultat kaze, jedno 9/10 na na nivou Cece, Milija itd..

Gledajuci ovaj forum, pogotovo pdf muzika, steknes dojam da su Clash i Joy Division najpopularniji bendovi u gradu. Ova 2 mi ispadose iz glave, samo kao primjeri, koje neko navodi kad hoce da kaze da je u muzickom smislu superiorniji od "ubogih seljobera" sto slusaju Cecu.

GialloRosso je napisao:
Zbog ovakvih kompleksaša i ovih koji ga podržavaju u komentarima (ima i par "poznatih") Banjaluka nikada neće imati scenu ni u čemu. A Milija baš briga što mu neki anonimus pali kartu za koncert, baš se onako potresao, kontaom da je od šoka prosuo malo Dom Perignona na Armani košulju od 500 evra...


Volis pljunti po BL vise nego ista. :D


A ne, Banjaluka je super, samo po kvaziurbanoj kvazi-eliti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2016, 14:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
Pa, cecini fanovi rokere smatraju drogerima, kompleksasima, pjanama, besposlicarima, dembelanima, niskoristima, ljenguzama, prljavim smrdljivcima koji si zaglavili u sedamdesetim. Svakako da prosjecan cecin fan nije cuo pola ovih pojmova (osim ovih pravopisno nepravilnih) niti ih koristi. Za metalike ovo sve + sotonjare, sekta, kosjaneri, nekrsti, ludjaci, cudaci, itd...



[video]http://youtu.be/c0meCjws2L0[/video]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Majku li ti...

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:09 
Je*e vecka beceras bas prao...stavio dobru koku, a sada i ovo...

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Sta fali Kosti?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:24 
seven je napisao:
Sta fali Kosti?



Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
Momak?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
BeckaSkola je napisao:
Majku li ti...

Slika

i OVO nazalost znamo iz Univerzuma :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
E dobro kazes.... OVO... ova kreatura.

<Enter_name> je napisao:
Momak?


:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Kosta je meni drag i prijatan momak, a sad za sexualno opredjeljenje ne znam, ali nije ni bitno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Lolly mangup je napisao:
Nikad mi nece biti jasno ovo kao nesto bljakanje i fujkanje na npr. koncert nekog izvodjaca. Sta me briga ko pjeva i ko ima koncert, ako mi se ne ide i ne slusam to, ja to ni ne konstatujem.
Sad su svi ono u fazonu Beckog koncerta i sve ostalo je toliki uzas kao da slusaoci i muzika tog neceg drugog sire oko sebe 7 najgorih zaraznih bolesti.

Nek slusa ko sta hoce i reklamira se koliko hoce. Jedino bih zakonom zabranila na trgu pustanje glasne muzike uz prodaju karata. Bilo o kome da je rijec. A na koncert nek ide ko zeli, sta se imamo gaditi i zaprepastavati. :roll:


''Stari neostvareni roker'' - vrsta ljudi koju najvise ne volim.
Ima uglavnom od oko 35 do 40 i nesto vise godina, umislio je da je popio svu pamet svijeta, bori se protiv trenutnog sistema preko fejsbuk statusa i slicno, smatra da je sistem vrijednosti urusen i da je za sve iskljucivo kriv Miligram, Ceca, Brena itd. Rokenrol i mocne sedamdesete i osamdesete smatra jedinim dekadama kada se pravila dobra muzika, sve ostalo ne valja.
Uvijek je tu da se popiša po nekom novom mladom bendu iz ovog našeg ili nekog drugog grada jer je on taj mnogo bitan čije je mišljenje mnogo važno. Svoje lične frustracije pokušava da opravda manjkom sreće ili standardnom krilaticom ''rođen sam u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu''
Debil i dalje ne shvata da ga je vrijeme pregazilo, da nije nikome bitan i da mu je već vrijeme davno bilo da sazri.
Eto takav je i ovaj lik što pali kartu kao i ekipa koja ga podržava u komentarima. Muka mi je od njih svih kolektivno.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
giometar je napisao:
BeckaSkola je napisao:
Majku li ti...

Slika

i OVO nazalost znamo iz Univerzuma :lol: :lol: :lol:

Koliko benca?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 22:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Besparica je napisao:
giometar je napisao:
BeckaSkola je napisao:
Majku li ti...

Slika

i OVO nazalost znamo iz Univerzuma :lol: :lol: :lol:

Koliko benca?

ima u univerzumu i ajrobik i svasta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2016, 22:22 
"ucvrstite guzu jos danas"


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2262 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs