banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Avg 2019, 18:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4480 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 224  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:25 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
mesečeva_kći je napisao:
Naziv teme je :roll: , ali je možda razgovor o boljkama našeg društa prvi korak do glasnog i jasnog iskazivanja nezadovoljstva trenutnim stanjem.

E sad, Daniele zašto se ti nalaziš pozvan da komentarišeš stanje u SFRJ koju nisi osjetio, u kojoj nisi živio ni jedan dan u životu? Razumijem da postoje ljudi (porodice) koje nisu dobro prošle u bivšem režimu, koje na kraju Drugog svjetskog rata nisu bile na strani pobjednika, koje su htjele ili morale da emigriraju, ali ne razumijem stav dječaka koji dobije rogove čim se pomene socijalizam, komunizam, Jugoslavija, Tito itd.

Ti, koji si rođen u Švedskoj (neću da ulazim u to da li je to istina ili ne) bi trebao da znaš da živiš u socijalnoj državi koja predstavlja ideal uređenosti jedne pravne države. Ti živiš u sistemu koji je mnogo bliži nazovi komunizmu bivše nam zemlje nego zbrka od sistema u kojoj mi živimo danas. Možeš li se složiti?

Spoiler:
Zaista ne bih ovo komentarisala da nisam primjetila da na svakoj temi na kojoj se pomene T od Tita ili J od Jugoslavije ti iznosiš čvrsto formiran stav o "nevaljalosti" države u kojoj je većina živjela pristojno, dok je to danas slučaj ... pa znamo za koga.

Zašto ne bih smio da komentarišem SFRJ? Jel iko od nas rođen u doba SHS, ili Kosovske bitke.. ili starog Egipta? Pošto nismo.. jel ne smijemo to da komentarišemo?

Citiraj:
Razumijem da postoje ljudi (porodice) koje nisu dobro prošle u bivšem režimu, koje na kraju Drugog svjetskog rata nisu bile na strani pobjednika, koje su htjele ili morale da emigriraju, ali ne razumijem stav dječaka koji dobije rogove čim se pomene socijalizam, komunizam, Jugoslavija, Tito itd.

To je to, end of story. Gledaj sve poštujem.. ljudi imali posla, standard i ostalo.. ali ti zlotvori učiniše previše zla mojoj porodici da bih ja mogao njih prikazati u pozitivnom svjetlu. I naravno poštujem sve one obične, radne ljude koji su tu radili i zaradili (a kako su zaradili, čime su se vodili, kakav je to bio rad.. to je za drugu temu). Ja ovo govorim iz svoje lične perspektive i ja to na drugačiji način ne mogu gledati. Ne dobijem rogove na riječ "socijalizam".. čitaj bolje moje postove i ono što hoću da reknem.

Mislim da je ovo preozbiljan ton za caffe i stvarno ne bi htio da se priča nastavi u ovom smijeru, nadam se da nećemo nastaviti dalje ovo jer nema svrhe, ako me imalo iko poštuje, neće nastaviti bilo kakvu priču što ima veze sa mnom jer to iskreno ne želim. Šta je realnost? Komunizam je propao i više ga biti neće. Njegovi žustri pobornici su ili pod zemljom ili imaju u prosjeku 105 godina. Kao bilo tako i otišlo. Došla neka nova vremena, ti presudi jesu bolja ili lošija.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:28 
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Renomiranoj auto kući iz banjaluke!!! Naplate mi 60 KM pregled automobila i ustanove da mi nisu dobre kočione pločice i naravno sutradan nakon nepunih 100 kilometara otkaže mi klima uređaj..... ............

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:32 
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Izgleda da je neko danas jeo samo cips.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:35 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
mesečeva_kći je napisao:
Naziv teme je :roll:

Pa, da budem iskren, razmišljao sam o naslovu "Nabijem na kurac...(?)", ali sam odustao. Ono, da ne bi bilo da plagiram Mamića i tako to...

Btw
najebem se majke mtel IPTV-u jer su mi uvalili 30 pink televizija koje niti sam tražio niti mi trebaju.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:43 
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
babun je napisao:
Ja bi da se najebem majke prvo sam sebi jer radim za 10 debila koji su se zaposlili preko stele i drkaju kurac po cjeli dan.
Onda bih da se najebem mame svim "radnicima" koji se samo tako vode, a u stvari ne rade nista po cjeli dan (nije mi jasno kako im ne dosadi). Da su bilo gdje na svjetu sem u ovoj kretenskoj drzavi odavno bi umrli od gladi. Jebem mater i njihovim pretcima koji su im taj jebeni komunisticki, neradnicki gen prenjeli tako vjerno.
Ovim oblovinama bizmismenima skidam kapu (jebem i njima mater i to puno i ruzno) i zelim im da se sto vise najebu majki svim nesretnik radnicima dok im oci ne iskoce jer kretene i treba jebati.
Jebem mater i ovim idiotima sto po cjeli dan prde po kafama i samo kukaju.
Jebem mater i ovim nekuturnim cobanima sto ne daju zmigavce kad skrecu, ne propustaju pjesake, parkiraju se na mjesta za invalide (njima se posebno puno najebem majke) i slusaju glasno seljacku muziku iz jebenih golfova.

Izvinjavam se ako sam nekog zaboravio da pomenem.

Joj babun, svaka cast vjerujem ti sve, samo tako. :mad:
Jbt, kako si kreno ova moja zaviruje u laptop pita sta citam rekoh joj makni se ima jedan i tebe ce, idi skoloni djeda dolje na sigurno. :lol: :lol:
Ma svaka ti je na mjestu. 8)

Iz govora Perikla poginulim vojnicima.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:45 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Stratovarius je napisao:
Izgleda da je neko danas jeo samo cips.
Bolje i to od užeglih ćevapa...

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:48 
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Nećemo nastavljati ako je tema preozbiljna ili te vrijeđa, ali ja te nisam vukla za jezik da iznosiš svoj krajnje nekritičan i neargumentovan stav (osim lične emocije) koja se tiče ne tako davne prošlosti koje se mnogi od nas sjećaju za razliku od bitaka koje su se vodile vijekovima prije nas i za koje bi takođe valjalo biti stručan da bi se moglo formirati mišljenje ili stav. Ako zahtjevaš da neko poštuje tvoja osjećanja moraš da budeš spreman na to da drugi ljudi imaju osjećanja suprotna tvojima i da riječi poput zlotvori i zlo nisu terrmini kojima bi svaki stanovnik SFRJ opisao sistem u kom je živio, te da njima iskazuješ nepoštovanje prema onima koji ne djele tvoj stav.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 00:51 
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Ja bih sve ove politički korektne na...

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 05:28 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
mesečeva_kći je napisao:
Nećemo nastavljati ako je tema preozbiljna ili te vrijeđa, ali ja te nisam vukla za jezik da iznosiš svoj krajnje nekritičan i neargumentovan stav (osim lične emocije) koja se tiče ne tako davne prošlosti koje se mnogi od nas sjećaju za razliku od bitaka koje su se vodile vijekovima prije nas i za koje bi takođe valjalo biti stručan da bi se moglo formirati mišljenje ili stav. Ako zahtjevaš da neko poštuje tvoja osjećanja moraš da budeš spreman na to da drugi ljudi imaju osjećanja suprotna tvojima i da riječi poput zlotvori i zlo nisu terrmini kojima bi svaki stanovnik SFRJ opisao sistem u kom je živio, te da njima iskazuješ nepoštovanje prema onima koji ne djele tvoj stav.

Ššššššš...
Slika

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:04 
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Daniel. je napisao:
old fashion men je napisao:
E da, da ne zaboravim, najebem se majke i komunistima i naslijeđu koje je ostalo iza njih.

Šakom u glavu. I tačkica. Zašto uopšte pričate u SFRJ? Jedan mračni period u istoriji čije će se posljedice tek vidjeti. I to treba što prije zaboraviti.

Istorija ide dalje, ali najbitnije da jugoslavije i prokletog komunizma više neće biti.

Ovo je nelogicno. Sad kad nema toga cega si nabrojao ( doduse ne znamo dali ce i u kom obliku ikad vise biti, istorija je cudna), sto se ti ne vratis ovdje , jer je valjda sad bolje !? Da nam malo otvoris oci, organizujes neki sindikat, povedes demonstracije( ako treba), ili ti je najvaznije da se kao gastarbajter kurcis pred lokalnim seljankama sa novim mobilnim telefonom ?

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:10 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Ima li iko da ovog svedskog trola banuje?!?

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:21 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Ah, da... Ne citam sta baljezga ali mi definitivno kvarinpregled teme...

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:35 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
The_new_Statesman je napisao:
Ima li iko da ovog svedskog trola banuje?!?

Ако ће неко да банује тог "шведског трола" онда би се по истом принципу овај форум заиста свео на 10 чланова. Максимум.

Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:41 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

On ne veci trol od svih forumasa pa puta dva. Iako se upakovao u sjajni celofan.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:43 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
О укусима се не расправља. :) У сваком случају, свако треба да има право на јавно изношење свог мишљења, па и он, и ти и ја. Ма колико се то мишљење некоме другом не свиђало.

Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 06:49 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Mjesas pravo i privilegiju. Cim Gazda V@nja kaze TNS is iz kafane, moje je da se poklopim i izadjem.

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 07:44 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
The_new_Statesman je napisao:
Mjesas pravo i privilegiju. Cim Gazda V@nja kaze TNS is iz kafane, moje je da se poklopim i izadjem.

Evo i tebi jedno ššššššš
Slika

(oplakah na ovaj gif) :lol:

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 07:51 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Prepoznala si se negdje?

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 07:54 
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
...Komsiji koji posudi kosilicu pa prilagodi visinu kako njemu pase i samo vrati pa najebem u dvoristu na kamenju i sto nikad ne uspe gorivo koje potrosi!!!

Vrh

PostPoslato: 02 Maj 2013, 07:56 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
U čemu sam se prepoznala? :lol:
Bio mi smiješan Pancerov odgovor Mjesečevoj, ono u fazonu smiri strasti. Pa tako i ja tebi "smiri strasti", jer otkad to ti tražiš da nekoga banuju?? :D

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4480 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 224  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]