banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56490 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2387, 2388, 2389, 2390, 2391, 2392, 2393 ... 2825  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Apr 2017, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
te titove ponudi onom na pijaci nedeljom sto prodaje starine...ostali au nezainteresovani


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 15:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Cnd je napisao:
Imam veliki broj knjiga (nekoliko punih ormara), koje su ostale u stanu moje bake nakon njene smrti. Da ih ne bih bacao, da li mi vrijedi praviti spisak knjiga pa to ponuditi na poklon našoj biblioteci? Razmišljao sam ili to, ili da se raspitam na filozofskom faksu hoće li oni možda. "Problem" je to što su to većinski komunističke knjige (imam neke tomove Titovih memoara ili tako nešto, "Manifest komunističke partije", sve nešto na taj fazon); ima naravno i klasičnih domaćih i ruskih pisaca ali to planiram sebi ostaviti.

daj meni spisak.odmah ! mozda nije sve tako crno.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 15:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Cnd je napisao:
Imam veliki broj knjiga (nekoliko punih ormara), koje su ostale u stanu moje bake nakon njene smrti. Da ih ne bih bacao, da li mi vrijedi praviti spisak knjiga pa to ponuditi na poklon našoj biblioteci? Razmišljao sam ili to, ili da se raspitam na filozofskom faksu hoće li oni možda. "Problem" je to što su to većinski komunističke knjige (imam neke tomove Titovih memoara ili tako nešto, "Manifest komunističke partije", sve nešto na taj fazon); ima naravno i klasičnih domaćih i ruskih pisaca ali to planiram sebi ostaviti.

daj meni spisak.odmah ! mozda nije sve tako crno.


nemam spisak, u procesu sam čišćenja stana, doći će i to na red kroz par dana, javiću se ovdje opet kad napravim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Cnd je napisao:
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Cnd je napisao:
Imam veliki broj knjiga (nekoliko punih ormara), koje su ostale u stanu moje bake nakon njene smrti. Da ih ne bih bacao, da li mi vrijedi praviti spisak knjiga pa to ponuditi na poklon našoj biblioteci? Razmišljao sam ili to, ili da se raspitam na filozofskom faksu hoće li oni možda. "Problem" je to što su to većinski komunističke knjige (imam neke tomove Titovih memoara ili tako nešto, "Manifest komunističke partije", sve nešto na taj fazon); ima naravno i klasičnih domaćih i ruskih pisaca ali to planiram sebi ostaviti.

daj meni spisak.odmah ! mozda nije sve tako crno.


nemam spisak, u procesu sam čišćenja stana, doći će i to na red kroz par dana, javiću se ovdje opet kad napravim

inace , zanima me sta to znaci ' velik broj knjiga', jer ljudi pod tim podrazumjevaju cesto i po 30, 40 naslova ? tako mi je jednom dosla neka baba i rekla da ima jako puno knjiga i da joj je deda volio citati, pa je ostavio . pitam , koliko je to ? kaze baba , jako , jako puno, dva puna kofera ispod kreveta :lol: :confused2: ...ali realno nije bitna kolicina , vec kvaliteta.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 15:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
inace , zanima me sta to znaci ' velik broj knjiga', jer ljudi pod tim podrazumjevaju cesto i po 30, 40 naslova ? tako mi je jednom dosla neka baba i rekla da ima jako puno knjiga i da joj je deda volio citati, pa je ostavio . pitam , koliko je to ? kaze baba , jako , jako puno, dva puna kofera ispod kreveta :lol: :confused2: ...ali realno nije bitna kolicina , vec kvaliteta.


http://imgur.com/a/xqiSG

Prva i treća slika, ako se ne vidi, knjige su u dva reda. Tako da razumi kad kažem da mi treba vremena da napravim spisak :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Cnd, ako šta ostane, tražimo knjige te tematike ovdje za donaciju Jasenovačke biblioteke:

viewtopic.php?f=73&t=66473

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
covjek ima ideoloske knjige o socijalizmu i komunizmu...nije to to stivo koje ti trazis.....ovo su titova preseravanja gora od dzontrinog magistarskog rada o Marksu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Cnd je napisao:
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
inace , zanima me sta to znaci ' velik broj knjiga', jer ljudi pod tim podrazumjevaju cesto i po 30, 40 naslova ? tako mi je jednom dosla neka baba i rekla da ima jako puno knjiga i da joj je deda volio citati, pa je ostavio . pitam , koliko je to ? kaze baba , jako , jako puno, dva puna kofera ispod kreveta :lol: :confused2: ...ali realno nije bitna kolicina , vec kvaliteta.


http://imgur.com/a/xqiSG

Prva i treća slika, ako se ne vidi, knjige su u dva reda. Tako da razumi kad kažem da mi treba vremena da napravim spisak :lol:

vidim, na trecoj po vrhovima korica znam o cemu se radi, nista epohalno, dominira partijska literatura, plus 2.sv.rat, uglavnom novija literatura , mislim nakon 1945, bolje ovo doniraj nekome, a Solzenjicina i Krlezu plus govore Potkozarja posalji meni, naravno , besplatno :lol:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
_Krol_ je napisao:
covjek ima ideoloske knjige o socijalizmu i komunizmu...nije to to stivo koje ti trazis.....ovo su titova preseravanja gora od dzontrinog magistarskog rada o Marksu

:lol:

Al sta je ovo, juce nacisti na forumu, a danas komunisti. Ne sme se narusavati ravnoteza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 22:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
800 je napisao:
Cnd, ako šta ostane, tražimo knjige te tematike ovdje za donaciju Jasenovačke biblioteke:

https://banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=73&t=66473



važi, javljam se za koji dan, dobio sam i nekih pitanja u pp pa dok poredam naslove (makar "ugrubo" da znam sa čim baratam), šaljem ti pp. Radije ću donirati za otvaranje nove biblioteke u svakom slučaju.

a ova dvojica što komentarišu o komunizmu, šta znam, djed je bio komunista u partiji i msm da je političke nauke završio, baba je bila učiteljica i istoričar, tako da imaju hrpu tih knjiga o komunizmu. listam danas jednu knjigu, tema je obnova banje luke nakon zemljotresa '69., firmi/fabrika koje se spominju ima na pretek. pa malo googlam, kaže čajavec imao 10 i po hiljada radnika, pa incel i njihova laboratorija isto hrpu, itd. tako da šta ja znam, danas se uglavnom spominje dodik, škrbić & co. i njihove malverzacije i kumstva, od industrije i proizvodnje nemamo više ništa. :roll: nego, da ja ne laprdam bezveze, hvala svima na pomoći :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 06:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Hertzog je napisao:

Al sta je ovo, juce nacisti na forumu, a danas komunisti. Ne sme se narusavati ravnoteza

Četnici nis ni odlazili..ww2 može opet da počne

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 07:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nemamo ustase.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 07:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
pored zivog herca ti kazes nemamo ustasu.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 07:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ja među ovim Cnd-ovim "komunističkim" knjigama viđoh i Bibliju, to djed pratio šta piše i suprotna strana :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
despot777 je napisao:
Ja među ovim Cnd-ovim "komunističkim" knjigama viđoh i Bibliju, to djed pratio šta piše i suprotna strana :D

reakcija nikad ne spava. :D

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_Krol_ je napisao:
pored zivog herca ti kazes nemamo ustasu.....

On je naci... Esesovac :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
The_new_Statesman je napisao:
Nemamo ustase.

Zar tebe tako ne zovu? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dobro.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56490 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2387, 2388, 2389, 2390, 2391, 2392, 2393 ... 2825  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs