banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 08:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56519 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2662, 2663, 2664, 2665, 2666, 2667, 2668 ... 2826  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Maj 2020, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
blaf77 je napisao:
Jednako kao i ovi sa visih spratova koji hoce da ga naprave, ili u određenom procentu?
Ja sam za varijantu da se napravi neki koeficijent po spratovima, pa recimo za prizemlje 0 :-D, prvi sprat 0.2, drugi 0.4 i taaako...

Па тако би било најправедније и најлогичније, да ипак плате више они што га више и користе. Бар код лифта то није тешко процијенити и одредити, ако нпр за чишћење јесте, итд. И слажем се да за остале ствари које су у користи свију да једнако плаћају, али то да се лифт редовно одржава реално и не користи много онима у приземљу, па ни на 1. спрату.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
blaf77 je napisao:
Ja se slazem da trebamo svi platiti krov, kao i popravku kanalizacije, jer je zajednicki interes. Interesuje me kakav je vas stav po pitanju lifta u mom slucaju - zivim u prizemlju, vrlo rijetko - par puta godisnje odem na sprat. Niti mi treba lift niti cu ga koristiti, a treba da ucestvujem ako se bude pravio, i da placam odrzavanje lifta kao i ovi sa visih spratova koji traze da se izgradi lift?

Mozda ne bi bilo lose da napravimo neku ZEV temu pa premjestimo ovu pricu tamo?

Svaki dio zgrade kojem svi imaju pristup dužni su zajednički i održavati. Lift spada u taj dio, bez obzira na kojem spratu živiš. Trebao bi se finansirati iz zajedničkog fonda ZEVa.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Aikuse, i kod mene je sve identicno, čak i to sa odvodom.
Umetnik me skonto, za lift sam htio cuti sta misliite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23504
I onda odeš liftom do komšije na zadnjem spratu pa iskoče i naplate ti. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Dograđivanje novih dijelova je uvijek zafrknuta stvar.
Blafe ti možeš kad naprave lift po čitav dan da se vozikaš i tako opravdaš uložene pare :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2383
Hahaha, fuk dis shit, moj je red na vožnju :D
Blafe, ima to tvoje logike za lift, aliiii to povlači 100drugih pitanja, pandorina kutija :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Kod mene je u WCu jedna vertikala dimnjaka i ventilacije, dvije paralelne cijevi. Prokišnjavalo mi je na taj dio jer nije dobro obrađeno na krovu gdje je izlaz, onaj lim što ide na crijepu oko dimnjaka.
Kad sam tražio popravku iz zajedničkog fonda bilo je ljudi sa nižih spratova koji su rekli da to nije njihov problem, njima ne prokišnjava :/ Kao popravljaj o svom trošku.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Da li ovi što su na višim spratovima trebaju da plaćaju dodatno za čišćenje jer prljaju i svoj sprat i prizemlje? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2383
Noob, svako jutro im ostavljaj govno na ulazu :D
Castra, o tome pričam :) ja nikada ne palim svjetlo kada ulazim u stan jer se sve vidi, hoću da manje plaćam zajedničku struju :) Dobro je moj kolega rekao:ti bi jarane da živiš u centru Sarajeva, ti bi jarane da budeš gospodin? Plati jarane pa se kurci :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
Do prije 3 godine često su nam isključivali struju u stubištu, čak ni toliko nismo bili u stanju skupiti, a 25 stanova u ulazu. Sad kad je policajac predsjednik ZEVa sve ide lakše.
Još imamo problem parkiranja pred ulaz, slikaću jednom da vidite kakva je situacija.
Kako kod vas ide čišćenje snijega zimi na parkingu zgrade?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Buržuji, imate svoj parking.
Kod nas su godinama jedni te isti domaćinski radili sve, od mijenjanja sijalica, popravke garažnih vrata, ugradnje beskontaktnog otključavanja i video nadzora, krečenja uz pivo i sl. a gospoda prolaze dok se mijenja brava i remeti ih to u prolasku do presvete imovine.
Onda su odustali da tako rade, jer gospoda se žale da je to netransparentno i insistiraju da se angažuje ZEV servis da sačuvamo mozgove, citiram. Al da neko drugi skupi ponude.
I nije dobro čišćenje. Ne može nijedan servis počistiti blato iza njihove djece koje otresu na hodniku da ne unose u stan.
Ne radi stubišno svjetlo, niko se ne pometa. Zovem elektro firmu, jer je stan zadnji u hodniku i ne mogu otključavati noseći djecu, stvari, ključ i telefon da prosvijetlim. Nije da se djeca boje mraka. Ljudi dođu, iskočio osigurač, kliknu. 30 maraka račun ZEVu, sve transparentno, čuvamo mozgove.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2198
Svagdje je tako po ulazima, imas par dežurnih "budala", samo nikada ne upadne vise takvih u jedan ulaz, kao da raspoređuje neko. Ostale boli uvo, ono do njihovih ulaznih vrata ne brine ih puno, jedino im je zanimanje da nađu gresku ovim sto nesto rade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Whotanoob je napisao:
Još imamo problem parkiranja pred ulaz, slikaću jednom da vidite kakva je situacija.

Ja sam to rijesio saobracajnom policijom. Poceo covjek parkirati redovno pred samim stepenicama, i ja pozvao saobracajnu policiju dva puta u par dana. Ne znam sta su mu radili, ali vise ne parkira. Sto je on drugaciji od ostalih 25 sa autom, pa da parkira tamo gdje nikad niko nije. Ne mozeeee. Mozes i pauk pozvati, ali nije radio par dana kad smo ovoga popravljali.


Whotanoob je napisao:
Kod mene je u WCu jedna vertikala dimnjaka i ventilacije, dvije paralelne cijevi. Prokišnjavalo mi je na taj dio jer nije dobro obrađeno na krovu gdje je izlaz, onaj lim što ide na crijepu oko dimnjaka.
Kad sam tražio popravku iz zajedničkog fonda bilo je ljudi sa nižih spratova koji su rekli da to nije njihov problem, njima ne prokišnjava :/ Kao popravljaj o svom trošku.


To je bas supacki s njihove strane. Kad im se pocne vraćati voda iz kanalizacije u kuhinju kao meni u prizemlju kad se na vertikali zacepi odvod u podrumu, ti im reci nek sami plate, njihov je problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2020, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
blaf77 je napisao:
Kad im se pocne vraćati voda iz kanalizacije u kuhinju kao meni u prizemlju kad se na vertikali zacepi odvod u podrumu, ti im reci nek sami plate, njihov je problem.

Imali smo prošle godine i taj problem, kopali smo kanalizaciju nanovo.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 09:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2012, 15:30
Postovi: 4
I stade diskusija :(
Izgleda da sam bio u pravu. Čini mi se da niko od vas nije pročitao Zakon o stanovanju.
Reći ćete, a kad znaš zakon što nas pitaš! Pitam jer ne znam kakva je sudska praksa u ovakvim slučajevima.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2383
Sudska praksa je valjda po Zakonu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Ne znam jesi li po zakonu u pravu, ali u praksi si supak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23504
stranger je napisao:
I stade diskusija :(
Izgleda da sam bio u pravu. Čini mi se da niko od vas nije pročitao Zakon o stanovanju.
Reći ćete, a kad znaš zakon što nas pitaš! Pitam jer ne znam kakva je sudska praksa u ovakvim slučajevima.
Pozz

Da li si ti pročitao do kraja? Šta piše u ugovoru o osnivanju ZEV-a? Za taj odgovor trebaš otići u komšiluk, a ne na forum.

Citiraj:
Члан 34.(1) Трошкове инвестиционог и редовног одржавања и хитних интервенција на заједничким дијеловима зграде сносе етажни власници сразмјерно учешћу површина својих посебних дијелова зграде према стварно учињеним трошковима, осим ако уговором о оснивању заједнице није другачије одређено.


Da se kod mene poštovalo striktno i insistiralo na fasadi kao zajedničkom dijelu zgrade, a da se troškovi dijelili prema površini stanova... nikada ne bi bilo urađeno. Stanari se dogovorili, potpisali saglasnost... U svakom slučaju si trebao potpisati saglasnost za radove na krovu. Šta je tamo pisalo?
Uvijek možeš pokrenuti protiv odluke skupštine stanara vanparnični postupak. Koliko to košta?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Čuj stade diskusija .. napisali smo da mislimo da nisi u pravu. Sudske prakse nema, jer se ljudima ne da mlatiti prazna slama zbog dobrosusjedskih odnosa. Nećeš da platiš, pa još ZEV da troši pare na sudske troškove da tebe ganja da platiš? Pa kako te nije sramota?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2020, 11:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2012, 15:30
Postovi: 4
Hvala na odgovorima svima onima koji su pokazali minimum kulture dijaloga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56519 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2662, 2663, 2664, 2665, 2666, 2667, 2668 ... 2826  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs