banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:02 
incel? ko je taj? :lol: uopste nije bitan na ovoj temi... :lol:
a kad vec pise o tom proslavljenom glamocaku, steta da se ne dotaknemo jos slavnih iz istog kraja.. :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Moram da priznam. Ja sam Djuro iz Glamoca. Ziva istina. :D

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
ajkula je napisao:
Incelovi postovi stalno aludiraju na pravu gradsku raju, svi ostali su doslje, seljaci, neurbani.. :roll:



Nemoj tako, covjek ima najprofinjeniji sarkazam ikad.



Offtopic na temu starih banjOlucana:
Ja na zalost ne spadam ni u jedne (tzv. Drevne BanjOlucane, kojma se prađed rodio na asvaltu, ni u Glamočane, ove što rade u opštini - čukunčukunđed mi je bio vojno lice pa je došao ovdje službom kada je formirana kasarna Castra negdje u petom vijeku, ali bez obzira na tu činjenicu moji opet ne spadaju u ultraurbanu elitu, već i dalje okopavaju krompir, kuruze i cuvaju ovce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hej-hej, pustimo pricu o starosjediocima. Malo se salimo, nikoga ne prozivamo i nema potreba da se tema skrece na hiljadu puta prezvakanu pricu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2008, 22:54
Postovi: 1051
Pa ne popij i ne razbatali sve...Idemo rukice gore :hello1:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xWdhZL6oZtI[/youtube]

Ajmo sad svi u glas :D a i ova gradska intelig...mislim raja :lol:
Opaa :blob6:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zIPjjh6HuEE[/youtube]

:D

_________________
Ne sam Safete!

Nećkala se lopta nećkala...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ovo je njegov direktni potomak: http://www.youtube.com/watch?v=yX4jYAjA8tk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Jooooooooooooooooo djemenadje s pjesmom!!! :hello1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 23:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
E Duro jebem te radoznala :lol: :lol:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 23:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Vuk_samotnjak je napisao:
E Duro jebem te radoznala :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vuk_samotnjak je napisao:
E Duro jebem te radoznala :lol: :lol:

Ne pise se Duro nego Djuro ako vec ne koristis slovo Đ... :lol: :lol: :lol:
Zbog takvih ko ti se Djurino ime ne pominje u knjigama kao covek koji je otkrio ameriku... Pisali Duro, pa se nije moglo povezati sa Bosnom, pa onda kao Duro (kratki akcenat na U), pa licilo na spansko ime i tako ispade spanci otkrili ameriku :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 02:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Jamesdin Kurtovic je napisao:
ajkula je napisao:
Incelovi postovi stalno aludiraju na pravu gradsku raju, svi ostali su doslje, seljaci, neurbani.. :roll:



Nemoj tako, covjek ima najprofinjeniji sarkazam ikad.



Offtopic na temu starih banjOlucana:
Ja na zalost ne spadam ni u jedne (tzv. Drevne BanjOlucane, kojma se prađed rodio na asvaltu, ni u Glamočane, ove što rade u opštini - čukunčukunđed mi je bio vojno lice pa je došao ovdje službom kada je formirana kasarna Castra negdje u petom vijeku, ali bez obzira na tu činjenicu moji opet ne spadaju u ultraurbanu elitu, već i dalje okopavaju krompir, kuruze i cuvaju ovce.


Kakva koincidencija covjece pa i moja prababa se laufala sa Italijanom, mi smo mozda i rodjaci a da to ne znamo. Jel ti cukuncukundeda bio komandni kadar ili legionar ( taj legija pravo razgranao posao) moj bio artiljerac na katapultu 420mm.
Sto se tice gra`cke raje i kod mene propast mozes zamisliti koliko smo nazadni kad nam niko u familiji niti radi u vladi niti ima clansku SNSDa samo bez veze zauzimamo mjesto u BL (pametnije da zamjenimo nekretnine za Brako prikolicu i adio mare)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 17:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
Rodrige Tieriana, prijatelj neustrašivog moreplovca Đure iz glamočkog sela Pribelja, rekao je jednom prilikom, užem krugu prijatelja, da kada je Juan ( španjolska konverzija imena Đurađ) povikao "vidim kopno" i prodrmao ga, da onako bunovan iza sna u prvi mah nije vjerovao i da se njegov euforičan prevod na španjolskom prolomio palubom bolje i glasnije u odnosu na Đurin bošnjački bogumilski kontinentalni uzvik koji i onako nije značio ništa raznoraznim mediteranskim moreplovcima. Tako je glamočak ostao u istorijskom zapećku, kao bitna istorijska ličnost, poznat samo užem krugu visokointelektualnih poznavalaca istorije novog svijeta.
Sam Kristifo, jednom prilikom, reče u nadahnuću, sjećajući se Đure, da mu nije žao što nije završio svoju misiju kao heroj savremenog svijeta, ali da više nikada kada se otisne na daleku pučinu neće dozvoliti da ljudi poput njega ostanu istorijski anonimusi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Oprosti sto ne ubrah ironiju na pocetku ali u poplavi raznih amidza, Sasha, dolomita, Besanih iz Cesme vise ne znam ko se zaj... a ko je ozbiljan :-?

:oops:

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
chils je napisao:

Kakva koincidencija covjece pa i moja prababa se laufala sa Italijanom, mi smo mozda i rodjaci a da to ne znamo.
Jel ti cukuncukundeda bio komandni kadar ili legionar ( taj legija pravo razgranao posao) moj bio artiljerac na katapultu 420mm.

Sto se tice gra`cke raje i kod mene propast mozes zamisliti koliko smo nazadni kad nam niko u familiji niti radi u vladi niti ima clansku SNSDa samo bez veze zauzimamo mjesto u BL (pametnije da zamjenimo nekretnine za Brako prikolicu i adio mare)




Ista situvacija i ista kob prati sve nas drevno/ruralne banjOlucane moj braco... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 16:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
Istorijska istraživanja nisu još potvrdila stoprocentno, ali postoje indicije da se radi o vještom pomorskom stolaru po imenu Đuro iz sela Pribelja u okolini Glamoča. Đuro je kao pomorski stolar radio u Veneciji, gdje je upoznao anonimnog moreplovca za kojeg se sumnja da se radi o Kolumbu. Zajedno su iz luke Đenova otplovili put Portugalije, a kasnije i put Španskih obala. Opsenar i stolar Đuro nagovorio je svog prijatelja da pokuša isposlovati kod španskog kralja sredstva za ekspediciju do indijske obale. Što je čuveni moreplovac i poslušao. U najvećoj tajnosti ekspedicija je iz španske luke krenula put novog svijeta, a Đuro koji je u španiji boravio ilegalno bez radne dozvole sa falsifikovanim ličnm ispravama na ime španskog državljanina Juana de Rodriga iz sevilje, krenuo put najveće avanture koju jedan bošnjak sebi može da priušti u istorijskim proporcijama.
Nekolicina istoričara tog vremena pamti da se na sve tri broda orila veoma čudna pjesma sa veoma nepravilnim prevodom na španski jezik i koja je išla ovako: "En algún lugar de la mirada a distancia como la pérdida, alguien en la distancia de mi oro el amor, la al pasar mi juventud y las venas del deseo, vosotros, queridos lejos, muy lejos de mí ...". Ista bosanska sevdalinka u interpretaciji mnogobrojnih izvođača i danas para srca razdvojenih ljubavnika svojim nedostižnim daljinama u kojima se gubi i pogled i stih " Tebe srce želi i o tebi sanja, pusta mi je mladost bez tvog milovanja...". Mnogo godina kasnije stari morski vuk se vratio u rodnu dalmaciju i trajno nastanio na dalmatinskom ostrvu Hvar u mjestu Sućuraj, gdje je i kosti ostavio. Samo ponekad, uz prelo i čašicu ljute lozovače stari glamočaci sjećali su se svog brata đure i njegovog đurovanja po kugli zemljanskoj.
Pored ovoga, još manje, poznata je činjenica da je upravo noga pribeljčana Đure prva kročila na tlo San Salvadora i da je naš zemljak prvi pozdravio prisutne domorodce sa tradicionalnim bosanskohercegovačkim pozdravom "Pomo'z Bog, čestiti ljudi!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
u sunce ti poljubim pa ja pojma nisam imao da je djuro Bosnjak, a isli mu na slavu mora da je pripadao mevlevijskom tarikatu dervisa i vrtio se prijepodne pred ikonom svetog haralampija
(za one koji misle da mi nismo isli djuri na haralampija ide )

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A5%D0 ... 1%98%D0%B5

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Malo je poznato ga je Georgije (Georgis/Đurađ/Juan/Jaholawatl) Krstić - "Đura" po povratku u Evropu otkupio havarisanu (kormilar je takođe bio Ilir, poznati veseljak i putopisac (nažalost, nijedno djelo mu do danas nije sačuvano, kažu da ih je sve spalio kad se povukao na Sejšele) Neđo Šljivičić) La Ninju za simboličnu cifru od svog drugara Krisa i oppremio je u Rijeku (tadašnju Riakus Iliryum) na remont kod rođaka Petra (Križevića), te se, pošto mu je bilo dosta "vagabundskog" načina života, oženio Teutom Drugom (vidi u istoriji pod: Tamara Krstić) te dugo držao liniju Ancona - Split te udario temelje preduzeću "Krstić i sinovi" (kom se množina kasnije izgubila, ali RTRS i Mira Lolić rade na tome...) iz koga su nastali ATP Derventa, Čazmatrans i dio Autoprevoza, sadašnjeg Golubić Toursa, (koji drži njegov zemljak iz Bosne) a kasnije se, kažu povukao u Sućuraj u ilegalu te osnovao prvo zabilježeno turističko odmaralište Lavandia u koje su dolazili ljudi iz cijeloga svijeta da vide igru sa loptom (balunom) i 22 čovjek, za koju se specijalizirala grupa lokalnih mladića, koji su se nazvali "NK Aztec", a koja (u malo izmjenjenom sastavu) postoji i danas, kao "NK Mladost - Sućuraj"...
Što više reći o tom versatilnom momku, kud god pogledate po savremenoj istoriji, njegovi su tragovi...
Inače, La Ninja i danas postoji, u malo lošijem stanju, doduše, može se vidjeti iza pekare u Glamoču (zaostavština Đurđeva, kažu da je na tom mjestu bila kuća u kojoj je otvorena naša prva pekara...), gledali smo je ljetos, bila je dojava da je u pitanju '59 ChrisCraft...

A što se, negdjeovdjepomenutog Maximusa tiče, to je njegov slavni djed Marko, takođe prekršten od strane mrskih okupatora, a na koga ne treba trošiti riječi, jer se pominje u sve jednoj ozbiljnoj junačkoj pjesmi...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Naravno, svima je vrlo dobro poznato kako se Maximus, poznat medju svojim legionarima kao "Spanac" (njegov cukuncukun unuk i narodni heroj Zikica Milosavljevic ce u 2. svj. ratu sa ponosom nositi đedov nadimak) dok je bio u nezasluzenom ropstvu u Kartagini u predvecerja nakon iscrpljujucih borbi tjesio se pjevuseci:
"Me traicionó amigos, me dieron hermano, he perdido todas las batallas al dirigir la guerra sigue...".
Sada kada znamo sav istorijat, mozemo sa ponosom reci: Pjesma nas je odrzala, njojzi hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A po tome Maximusu je dobio jedan tjelesni mišić naziv "maximus gluteus"? :D

(da sam imala ovakvu istoriju u školi briljirala bih iz tog predmeta :lol: )

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
_zoka je napisao:
Samo se vi rugajte ali to su činjenice koje su potvrdili elementarni naučnici... :D

:lol: :lol: :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs