banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 897 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Sledeća

Da li imate facebook akaunt?
Ne 29%  29%  [ 64 ]
Da 71%  71%  [ 160 ]
Ukupno glasova : 224
Autoru Poruka
 Tema posta: Facebook
PostPoslato: 20 Maj 2008, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ovo je bas za lifestyle. Gledam sad jako dosta ljudi fura to, na faxu kad god pogledam u monitore, otvoren fejsbuk. Razumijem, zanimljivo je, odrzavanje veza s ljudima itd...al' da je postalo toliko popularan kod nas, nije mi jasno stvarno. Ja jos uvijek nemam profil, planirao sam otvoriti prije mjesec dana, i srecom, nisam, i ne planiram.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Poslednji put menjao Tommy Vercetti dana 24 Jan 2009, 12:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 20 Maj 2008, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
heheh,pa internet ovisnost,isto kao i forumi,myspace etc...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 07:48 
Napravio juche i ne namjeravam ga dirat, ko me bude trebao ima tu sve informacije...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 08:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Sep 2006, 10:13
Postovi: 1418
Lokacija: Banjaluka
Sta znam...meni je zanimljivo da malo caskam sa prijateljima ..pogotovo u toku radnog vremena..i nadjes neke ljude za koje nisi ocekivao da ces ih ikada vise kontaktoiati....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 09:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Odoh se i ja registrovati na facebooku - nadimak ce mi biti VIP-sponzor.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 09:45 
CCC..digresija za moderatora...odmah!!!! :evil3: :evil3:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
:lol: fejs jos ne koristim ..imam nalog ..ali chillam...A na moj špajz(spejs) sam se navukla kao stoka :lol:

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
a nek mi neko objasni po čemu se fejs razlikuje od myspace, skype itd.. ? Novo ime ? :lol:

mene je drugarica iz srednje jednom našla na skype-u.. ja ostavila svoje podatke... a nisam je vidjela uhuuuu... ona otišla u Zagreb još u 2. srednje... baš smo se ispričale :o :confused3:

inače, myspace,, facebook... ne planiram tamo da se nastanjujem.. previše me je i na forumu :lol: :cat:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 21 Maj 2008, 11:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Imam i Facebook i Myspace i Hi5 a mislim da sam kreirao i neki Netlog al to ne koristim.
Facebook povremeno proverim samo me nerviraju one aplikacije...ima ih hiljadu...i onda samo odem da odbijem requeste za aplikacije i to je to...

Inace, za sve korisnike jedna vest:
index.hr je napisao:
OSOBNI podaci korisnika Facebooka vrlo lako mogu biti ukradeni, otkriva BBC-ev tehnološki odjeljak Click.

Tako bi neki program, napravljen od strane malicioznog uma i maskiran kao bezopasna aplikacija, mogao vrlo lako požnjeti osobne podatke korisnika te brzorastuće mreže.

Zamjena za druženje "oči u oči"

Facebook, ta popularna internetska stranica, omogućava druženje članova te dodavanje raznovrsnih aplikacija na njihove profile. Trenutačno je veliki hit, korisnici mu posvećuju velik dio svog vremena, dok je postao i jedna od univerzalnih tema razgovora, barem među onima koji ga koriste.

Taj servis dopušta onima koji se sprijatelje i virtualno da i dalje budu u kontaktu, omogućava dijeljenje fotografija, stavljanje zabavnih igrica i kvizova. Ali, omogućava i to da svi podaci koje korisnik otkrije, ostanu tajni za "ne-prijatelje", tako barem stoji u "brošuri".

Profil Boba Smitha

Tu na scenu stupa ekipa iz BBC-a, koja je pronašla način za krađu korisnikovih osobnih podataka, kao i podataka njegovih Facebook prijatelja, bez da to itko od "napadnutih" sazna.

Naime, napravili su fikcionalan profil, dali mu ime Bob Smith, koji je svoje podatke držao privatnima, bez da ih dijeli s onima koji mu nisu na listi prijatelja. Uz pomoć nekoliko laptopa i ukupno 3 sata rada, uspjeli su izvući Bobove podatke, kao što su - prebivalište, škola u koju je išao, njegovi hobiji, interesi, pa i fotografije, iako je on to on njih sve, barem po postavkama, držao skrivenim.

Sve to bilo je vrlo jednostavno, kažu iz BBC-a, bilo je dovoljno da Bob prihvati neku od aplikacija koje su mu poslane, koje nije neuobičajeno prihvatiti, a i zbog kojih je Facebook postao toliko popularan.

Aplikacija "Miner"

Zašto je sve to bitno? Tako netko, tko ima osnovna znanja web programiranja, može bez problema otkriti tuđe privatne podatke koji se drže na Facebooku te sprovesti krađu identiteta.

Dovoljno je, kao što se BBC-jeva ekipa dosjetila, smisliti aplikaciju kao njihovu koju su nazvali "Miner", te je predstaviti kao igricu, neki kviz ili šalu dana. Ona i pruža željenu zabavu, ali u pozadini skuplja osobne podatke, podatke svih prijatelja koji su na listi (čak i onih koji imaju rigorozne postavke na području privatnosti) te ih e-mailom šalje u inbox onog koji ju je i smislio.

No, u BBC-u napominju kako nisu upoznati s postojanjem još neke aplikacije koja bi bila slična njihovoj, međutim to ne znači da ona negdje već i ne hara, jer je, ponavljamo, cijeli proces bio jednostavan i gotov za samo 3 sata posla. Također, da budete napadnuti, čak ni ne morate sami instalirati aplikaciju, dovoljno je da neki od vaših prijatelja to učini, dok za kršenje vaše privatnosti možda nikada nećete ni saznati.

Za samu kompaniju je užasno teško otkriti kršenje tih pravila, jer se aplikacije najčešće pokreću na serverima neke treće stranke, izvan domene djelovanja Facebooka.

"Facebook se ponio naivno"

Tehnički direktor Portcullis osiguranja Paul Docherty, koji savjetuje na području IT osiguranja čak i britansku vladu, smatra kako se Facebook preko svojih uvjeta korištenja odmakao od odgovornosti, ali da se isto tako "moralno ponio jako naivno" te je dodao da "mora postrožiti osiguranje."

U Facebooku, s druge strane, napominju kako imaju tim stručnjaka koji prati takva događanja te savjetuju - budite oprezni sa skidanjem aplikacija jednako tako kao i kad skidate neki softver na racunalo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 22 Maj 2008, 06:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
Tommy Vercetti je napisao:
Ovo je bas za lifestyle. Gledam sad jako dosta ljudi fura to, na faxu kad god pogledam u monitore, otvoren fejsbuk. Razumijem, zanimljivo je, odrzavanje veza s ljudima itd...al' da je postalo toliko popularan kod nas, nije mi jasno stvarno. Ja jos uvijek nemam profil, planirao sam otvoriti prije mjesec dana, i srecom, nisam, i ne planiram.

Nije mi jasno šta ti tu nije jasno :confused1:

Ja sam na FB-u našla dosta ljudi iz osnovne škole sa kojima sam se igrom slučaja odvojila. Kako to već ide, krenuli smo u različite srednje škole, neki su se preselili, promenili telefone i tako to.

Da nije FB-a, ko zna kad bi i kako bi ih našla.

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 22 Maj 2008, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
I ja skoro na FB nađoh prijateljicu iz osnovne, s kojom se nisam vidjela 6-7 godina. :D

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 23 Maj 2008, 11:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
i ja nadjoh skolskog druga koji je u Americi, a sa kojim sam izgubio kontakt prije jedno 4 ili 5 godina

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 25 Maj 2008, 16:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2004, 18:04
Postovi: 367
Lokacija: Srbija
Odnedavno sam se registrovala na facebook, par mojih prijatelja ima tamo svoje profile, pa sam dobila "invite". Pre nedelju dana sam bila na proslavi 5 god. mature, par ljudi iz razreda je takodje na facebook-u , pa nije losa stvar da razmenis koju slicicu ili poruku. Jedno popodne sam cackala po netu, i nadjem puno ljudi koje ovako znam da imaju svoje profile. Ja se nesto ne bavim uredjivanjem svog profila, imam na listi iskljucivo svoje prijatelje bilo sa faxa ili skole, mada mi je bezveze da stavljam svoju sliku na proflil ili da se kacim da gomile raznih grupa samo da se skupi sto vise ljudi na listi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 26 Maj 2008, 15:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
Навукао сам се прије пар дана..... много ми је боље од спејса, хај фајва и тих фолова....

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 27 Maj 2008, 10:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 08:56
Postovi: 294
Lokacija: Banjaluka
pa pisete po licu????????? o cemu se radi? :roll:

_________________
ginekolog, doktor za sve i dozivotni romanticar i opozicija vecini svuda od politike preko religije do novca i zabave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 30 Maj 2008, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
mah pobijes aplikacije i nadjes neke ljude za koje nisi znao ni da postoje vise. odrzavas bilo kakav kontakt. nije nesto ludilo dobro ali je bolje ista nesto nista takoreci.
a myspace bas volim, nekako ima vise mogucnosti za individualizaciju a istovremeno je manje -lican- (makar nema ono ime prezime haha) i prvo sam se tamo reg i tak to :) al nisam vise -navucena- ni na sta... :D

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 11 Jun 2008, 19:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2008, 18:10
Postovi: 67
Lokacija: Sofitel
Ja ne podnosim te dernek.ba-look-alike stranice...
Znam ko su mi prijatelji i ne moram to svaki dan pročitati na fejsbuku, niti se povezivati s rajom koju nisam vidio godinama... Da sam ih htio gledati, gledao bi ih, verovatno postoji razlog što ih nisam vidio godinama 8)

_________________
Kvadrat sve skuplji, a narod sve gluplji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 12 Jun 2008, 07:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
aseemic je napisao:
Ja ne podnosim te dernek.ba-look-alike stranice...
Znam ko su mi prijatelji i ne moram to svaki dan pročitati na fejsbuku, niti se povezivati s rajom koju nisam vidio godinama... Da sam ih htio gledati, gledao bi ih, verovatno postoji razlog što ih nisam vidio godinama 8)


naravno, svi te izbjegavaju :D

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 12 Jun 2008, 08:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
meni se nekidan na facebooku javila dva skolska drugara,17 godina se nismo culi...........bemti sta ti je zivot proleti za cas.....

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Facebook
PostPoslato: 12 Jun 2008, 08:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Hrna i BSE: Nikako da vas nadjem na Fejsbuku :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 897 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: pendula i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs