banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 19:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56566 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2725, 2726, 2727, 2728, 2729, 2730, 2731 ... 2829  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2021, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4929
Lokacija: 78000
Castra je napisao:
Joj jest mi na kurac idu Lešinari...
Tačno ih sve treba namlatiti..

Lelemudani i probisvijeti koji nemaju čime da se pohvale, pa onda šaraju zgrade, divljaju i skandiraju sa tribine.
Podrška sportu i navijanje su nešto drugo, a ne huliganstvo...

A to što je Borac u gabuli, to su krivi ljudi koji su uključeni u rad Borca: od rukovodstva, do igrača.
Neka sjednu i nek se dogovore. Boli me kurac da im država daje pare i da se stalno organizuju neke donatorske večeri...
Ima ova država puno većih problema od jebenog Borca...

Nek se rukovodstvo kluba i igrači sastanu i nek vide ko je krao pare, ko je usro motku... Nek mijenjaju ono što im ne odgovara...
Nego eto, stalno neko drugi kriv, oni jadni bi nešto bolje, ali eto ne mogu...

To je taj naš mentalitet, svi su krivi samo mi nismo...

Na toj tribini lelemudu imas momaka koji su u tvom rangu obrazovanja izmedju ostalog. I to sto ti nazivas "saranje" zgrade, u toj evropi u kojoj si zovu umjetnost. Izadji malo iz te cesme i prosetaj borikom, pa pogledaj ta "šaranja". Blizu je borik, nije daleko.
Ti ćeš nekog namlatiti.. Ćuti tu

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2598
E ajd se preselite na temu o Borcu, ne smarajte ovdje :p

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
То о томе што си ти рекао о навијачима сам посљедњи пут чуо тамо некад прије 7-8-10 година. Од тад до сад се и свијест и информисаност људи о самом дјеловању навијачких група измијенила, а и само дјеловање група, на крају крајева. Толико хуманитарних акција, давања крви, па онда оно традиционално даривање пакетића дјеци из дома за Никољдан, помагања за вријеме поплава...

Али неко је заостао са информисаношћу у 2007-мој.

Ако ти сметају Лешинари, као што си рекао, премлати их све, само изволи, једног по једног у колону построј и удри, не стај :lol: :lol: . Од мене имаш сваку могућу подршку :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4929
Lokacija: 78000
Ma ne bih ja nista ni pisao, nego mi na qrac idu ovi poput koze sa etiketiranjem ljudi i pricom "ja bih to namlatio sve", a blage veze nema covjek.

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Реално, не треба ништа ни одговарати, што кажеш :) . Њему у Грацу Лешинари не сметају, боли га кита, не знам шта га је засврбило да је почео са клеветањем :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 16:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 597
supersonic je napisao:
Na toj tribini lelemudu imas momaka koji su u tvom rangu obrazovanja izmedju ostalog. I to sto ti nazivas "saranje" zgrade, u toj evropi u kojoj si zovu umjetnost. Izadji malo iz te cesme i prosetaj borikom, pa pogledaj ta "šaranja". Blizu je borik, nije daleko.
Ti ćeš nekog namlatiti.. Ćuti tu


Mogao sam i ja da ti uslikam svoj lift i svoje stubište. Svako malo nova naljepnica, onda su tu ostaci prethodnih. Sprejevima ispisano po ormarićima za vatrogasce. Klasično huliganstvo.

Na 30 škrabotina dođe jedna slika u Boriku koja je dobra.


Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Хај прођи мало онда тим истим Бориком па преброј колико је шкработина навијачких, а колико "Ана воли Милована". А тек у успоредби са тим колико је површина, ето, баш у Борику исликано графитима и муралима, хинт: ламеле.

Изгледа да не гледамо свијет истим очима, ја имам очито неку напреднију верзију очију :lol:

A такође, о неразумијевању графита и умјетности уопште од стране локалног човјека нећемо, то је тек шира тема.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 17:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 597
Izvini Mr. Worldwide nisam te prepoznao. Sad su lešinari nacrtali sve murale, a zaljubljeni zidove. Vidio sam ja dovoljno lešinarovih škrabotina i u uništavanja imovine da bi ih 5-10 murala opralo.

Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Не знам како ја нисам видио. Ајд у реду, 5-10 мурала, ако ти тако кажеш.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 19:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Meni su murali ok, lijepi su i bolji od išranih zidova. Ono što nisu, nisu umjetnost kako neko napisao. Šablonski se rade.
Umjetnički su oni murali po Boriku na V4 i na onoj zgradi kraj Fruktone.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 19:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12142
Ma veze... Kakvi crni murali i evropska umjetnost...

Samo poneka stvar koju su Lešinari uradili je nešto umjetničko. Sve ostalo je ispoljavanje frustracija iz kuće ili nešto drugo...
Moj ulaz su bukvalno uništili likovi koju su "Lešinari"...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8820
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Joj jest mi na kurac idu Lešinari...
Tačno ih sve treba namlatiti..

Lelemudani i probisvijeti koji nemaju čime da se pohvale, pa onda šaraju zgrade, divljaju i skandiraju sa tribine.
Podrška sportu i navijanje su nešto drugo, a ne huliganstvo...

A to što je Borac u gabuli, to su krivi ljudi koji su uključeni u rad Borca: od rukovodstva, do igrača.
Neka sjednu i nek se dogovore. Boli me kurac da im država daje pare i da se stalno organizuju neke donatorske večeri...
Ima ova država puno većih problema od jebenog Borca...

Nek se rukovodstvo kluba i igrači sastanu i nek vide ko je krao pare, ko je usro motku... Nek mijenjaju ono što im ne odgovara...
Nego eto, stalno neko drugi kriv, oni jadni bi nešto bolje, ali eto ne mogu...

To je taj naš mentalitet, svi su krivi samo mi nismo...



Pretjeruješ....

Koje je tvoje prvo gostovanje sa Borcam i kad..........da li si se IKAD pobio sa navijačima nekog drugog fk ..........da li si se pošajbao sa Narodnom milicijom/Policijom.........kad si zadnji put bio na utakmici fk Borca?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Željo poštujem tvoje pisanije, ali sad ga pravo ujeba. Bilo šta od toga bi trebalo biti nešto pozitivno?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8820
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da, mislim da je pozitivno(od ovog što sam pitao Castru)...... svaki navijač koji je išao negdje na gostovanje to htio/ne htio morao proći. Tuča, gutanje dima dimne bombe ili prelijep miris suzavca, još ako i pendrek radi .... :D

Ići sa pričom da su svi navijači lelemudani i probisvijeti i da svi rade to što su uradili pojedinci, za nekog ko živi i radi na zapadu je proizvoljno i nekorektno. Da bih ih upoznao moraš da provedeš jedan dio svog života sa njima pa da ih kritikuješ ili hvališ.

U ovom slučaju generalizacija ne pije vode, a u prilog tome sledeća priča....ispod mojih prozora na zgradi gdje stanujem bilo svakakvih žvrljotina...naletim na te probisvijete i lelemudane i fino ih zamolim da okreče ispod oba prozora u bijelo i cijelom dužinom nacrtaju/naslikaju VULTURES sa lešinarom(pticom) u sredini(krečili su samoincjativno zgradu sa druge strane). Naravno kada su krenuli radovi otišao sam u diskont i kupio pivo te počastio te momke.
Epilog....evo skoro pa će treća godina i još niko nije pošarao zid, grafit je i dalje na mjestu, čak je i klinčadija prestala nabijat loptu u zid da se grafit ne isprlja.

Uglavnom volio bih da i Castra ili svi koji samo kritikujete uradite bar nešto slično kao ja. Da vas vidim.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Пуститите Кастру. Момак је иначе на мјесту што се тиче тема у које се разумије, елоквентан је (немам разлога да га вријеђам), али ако се у неке ствари не разумије, то је нормално. Не разумијем ни ја рецимо квантну физику јер се не бавим њоме. Једино што није у реду је што сад он тврди да је то тако, а види се да стварно није упућен у причу. Ето, приближили смо ти мало чињенице, да не живиш више у заблуди.

А опет, не чуди ме да као просјечан гастербајтер и не можеш разазнати шта је умјетност, шта није :lol:

Зока, умјетност је оно за шта неко каже да је умјетност. Мада, сад не браним ту изјаву, и само ћу рећи да се мурали и графити Лешинара не раде ни изблиза шаблонски, осим понеких. Прођи својим Бориком и погледај, проучи их. Знам шта ти причам, бавио сам се некада тим. Ништа од графита нисам радио шаблонски и могу да препознам шаблон од пуке умјетности или барем умијећа да се нешто нацрта, а прије свега и осмисли, како ће да изгледа.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 22:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12142
Evo ajde, da odgovorim na Željina pitanja...

Prvi put bio na utakmici prije 20ak godina, Borac - Zvijezda, moj buraz dohvaćao lopte.
Nikad nisam išao na gostovanje da gledam FK Borac.
Nikad se nisam pobio sa navijačima nekog drugog kluba, a i ne vidim ni razlog, ni svrhu za to.
Nisam se nikad pošajbao ni sa milicijom, ni sa policijom. Em su me u kući učili da poštujem uniformu, em znam da ne bih dobro prošao. Pride što bih onda i kući dobio dodatno batina.
Podstičete nasilje i tuče i onda se bunite kad neko zagine od navijača? Koja je to logika?
Boga pitaj kad sam zadnji put bio na utakmici FK Borac. Možda prije 10ak godina.

E sad, nije baš da sam pao s Marsa i da ne znam Lešinare.
Borik ih je pun, sa njima sam odrastao. Gledao sam i ja Green Street Hooligans, nosio bijele patike i furao se na te priče. Samo što sam u nekom trenutku odrastao jebi ga...
Od Lešinara sa Starčevice dobio batina, samo zato što nas je bilo manje, a njima bilo dosadno to veče. Iz čista mira...
U dresu Borca sam proveo barem 5 godina na parketu, obišao dobar dio bivše Juge. Da li se to računa kao gostovanje, ili pikamo samo odvaljivanje stolica?

Jebi ga, meni smeta što su mi zgrada i ulaz išarani. Zapravo, stalo mi je da to izgleda uredno i čisto, a ne kao neki geto.
Šaranje po meni ne dolazi u obzir, a za mural ili crtež nek' traže odobrenje ZEV-a, kao i za sve druge stvari što se radi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4929
Lokacija: 78000
Castra je napisao:
Ma veze... Kakvi crni murali i evropska umjetnost...

Samo poneka stvar koju su Lešinari uradili je nešto umjetničko. Sve ostalo je ispoljavanje frustracija iz kuće ili nešto drugo...
Moj ulaz su bukvalno uništili likovi koju su "Lešinari"...

Nisam znao da Lesinara ima u Grazu, pogotovo koji ulaze unistavaju.

Pricu na stranu, to saranje po ulazima jeste bezveze, ali to su dijeca, i to nisu samo navijaci, ne postoji osoba koja nije u svom ili tudjem ulazu nesto naskrabala markerom. Zato me malo izbacilo iz takta to castrino etiketiranje. A tek ovo da ih treba namlatiti. Pa sine dragi, ti isti navijaci su ti prvi bili u cesmi kad su bile poplave one da pomazu narodu i spasavaju sta se spasiti da.. I to ne samo u cesmi, nego sirom RS, gdje god je tesko bilo. Koliko momci ucestvuju u humanitarnom radu, davanju krvi, pomaganju o kojem se ne pise javno, o tome necu ni da pricam.
Ti si bar pametan momak, odmjeri dva puta prije nego pocnes pisati o nekim stvarima o kojima pojma nemas..

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, то по улазима чак и ако пише "Лешинари" махом дјеца пишу која са навијачком групом везе немају. И онда тужити ту групу за то је тотално грешно.

"И никада неће разумјети нас, зашто за Борац ми дајемо све (...)" каже дио једне пјесме који ову ситуацију описује можда и боље од било каквог расправљања.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8820
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jebi ga, meni smeta što su mi zgrada i ulaz išarani. Zapravo, stalo mi je da to izgleda uredno i čisto, a ne kao neki geto.
Šaranje po meni ne dolazi u obzir, a za mural ili crtež nek' traže odobrenje ZEV-a, kao i za sve druge stvari što se radi...

Ok ako ti smeta šta si preduzeo po tom pitanju? Da li si sazvao ZEV da vidite šta vam je činiti?

Znači po tebi trebaju tražiti dozvolu ZEV-a zato što su sami za svoje pare kupili farbu i okrečili zgradu u bijelo (kako je nekad bilo) a niko se to iz ZEV-a nije sjetio niti htio da uradi...i još usput nacrtaju grafit kojem niko prišao nije već tri godine?
Nebuloza, za takve stvari se ne traži dozvola....apsurdno.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2021, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Охо, значи и у Европи се фурају графити, ма нее? Наравно да и у Европи, тек заправо у Европи тога има. Прави графити. Street art. Што већи град, више графита. Нема графита по селима, наравно, по Јошавки, Омарској, Прибиљезима, Пониру, док по Берлину, Прагу, Братислави, Бањалуци има. ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56566 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2725, 2726, 2727, 2728, 2729, 2730, 2731 ... 2829  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs