banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 26 Jun 2026, 21:08 Danas je 26 Jun 2026, 21:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 57260 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2368, 2369, 2370, 2371, 2372, 2373, 2374 ... 2863  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2017, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2016, 17:26
Postovi: 107
Koja je najpovoljnija varijanta za uplatu novca u Hrvatsku , trebam uplatiti blizu 400 km pa me zanima gdje je najmanja provizija ?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ko se od forumaša bavi špedicijom, transportom, i razumije se u povrat PDV-a? Jel Rocker?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Viči šta je,možda pomognem.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 12:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kombi skršen u Gracu, ispostavljen račun za uslugu prevoza do Maribora i servisiranja u Mariboru. Može li se vršiti povrat PDV-a?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Veoma teško,zavisi u mnogom od Hrvata. Ali i od ovih koji vrše popravku. Najvjerovatnije da će moći povrat samo na dijelove servisiranja. S tim da serviser mora napraviti obrazac za povrat. Usluge,generalno, nisu predmet vraćanja pdv-a.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
+ vidi mogu li oni fakturisati bez PDV-a?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5278
Lokacija: banja luka
Gledam neke televizore... zasto losije marke tipa Tesla, Vox, imaju duzu garanciju nego Sony, Phillips?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Даје и Хјундаи дужу него Мерцедес. У Фису имаш пет година на Самсунг.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2017, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1249
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ma oni se stalno saltaju.Philips i Sony su davali 5 god. od 15.12 do 15.1 a sada Samsung,LG i Panasonic. Cim prodje od ovih bice oni drugi.. tako se saltaju stalno.. ako ti se neki svidja a ne "gori", sacekas malo i eto 5 god. garancije.Vox i Tesla da daju 20 godina ja to smece nebi kupio :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Od 17 komada danas, 3 su bili Samsunga sa onim flekama sjebanim (kao od prašine i dima ispod stakla) i LG kojem je crko pozadinsko potpuno. Svi kupljeni novi ovdje, svi 2 god garancije i svi bili preko 1500KM. Ljudi su uvjereni da je samsung dobar, a meni se zgadio za mjesec dana. 10% daljinskih rade. Tesla nije ništa posebno ali bar radi kako treba, ljudi su generalno zadovoljni. Kupiš smarta za 1500-2000KM i onda kad za koju godinu crkne kupiš u mtelu teslu na rate i kažeš da je super tv. Od ovih drugih brendova, Sony radi dosta dobro, a LG uglavnom ima najbolje panele (po meni!)

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 00:39 
OnLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10205
Nego, može li mi iko pomoći po pitanju garantnog roka i zakona, konkretno ako uređaj ide na reklamaciju 4.put u godini dana zbog iste vrste kvara, i već je 3.5 mjeseca od 12 proveo kod dobavljača, može li se tražiti novac nazad ili nov uređaj? Treba mi taj zakon ali se ne sjećam da li je onaj o obligacionim odnosima ili zaštiti potrošača RS..


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 07:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
munja.alex je napisao:
Nego, može li mi iko pomoći po pitanju garantnog roka i zakona, konkretno ako uređaj ide na reklamaciju 4.put u godini dana zbog iste vrste kvara, i već je 3.5 mjeseca od 12 proveo kod dobavljača, može li se tražiti novac nazad ili nov uređaj? Treba mi taj zakon ali se ne sjećam da li je onaj o obligacionim odnosima ili zaštiti potrošača RS..

Citiraj:
(1) U slučaju nedostatka na proizvodu, trgovac je po zahtjevu i izboru potrošača
dužan da:
a) ukloni nedostatak na proizvodu o svom trošku,
b) zamijeni proizvod sa nedostatkom drugim istovjetnim novim ispravnim
proizvodom ili
v) vrati plaćeni iznos i nadoknadi stvarne, razumne troškove vraćanja proizvoda
sa nedostatkom.


ZAKON
O ZAŠTITI POTROŠAČA U REPUBLICI SRPSKOJ
http://www.azors.rs.ba/azors/lat/pod_ak ... aca_RS.pdf


Mene papci iz AS Marketa( a ja suvi genije bjelu tehniku našao tamo da kupujem) navukli da kupim bojler, ljeva marka iz srbije. Rikno poslije 2 mjeseca slabe upotrebe. Ja zovem AS, kažu oni nemamo mi ništa sa tim, to ja trebam demontiradti, odnijeti u servis vratiti i montirati. Ja se ispizdim, sjednem isčitam zakon, pošaljem im "Opomenu" da su dužni da uklone nedostatak o svom trošku, i da ne želim da budem prisiljen da zovem tržišnu inspekciju, sve sa povratnicom, da me ne mogu zajebavati da nisu zaprimili. Odma sutradan zovu i izvinjavaju se na nesporazumu.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 07:28 
OnLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10205
Hvala Alky, još dva pitanja. Prvo, da li zakon RS pokriva i distributera iz Federacije, konkretno Tuzla. I drugo, mogu li tu naći neki član koji kaže ako je isti kvar po 4.put da po želji kupca ide zamjena za neki drugi?


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 07:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
munja.alex je napisao:
Prvo, da li zakon RS pokriva i distributera iz Federacije, konkretno Tuzla.

Prodajna jedinica u RS? Zakon na nivou BIH je isti tako da nema veze

ZAKON
O ZAŠTITI POTROŠAČA U BOSNI I HERCEGOVINI

("Sl. glasnik BiH", br. 25/2006 i 88/2015)
Citiraj:
Član 18

(1) U slučaju nedostatka na proizvodu, trgovac je, na zahtjev i po izboru potrošača, dužan da:

a) zamijeni proizvod sa nedostatkom drugim identičnim novim ispravnim proizvodom;

b) vrati plaćeni iznos i nadoknadi stvarne razumne troškove povratka proizvoda sa nedostatkom;

c) ukloni nedostatak na proizvodu o svom trošku.

(2) Ako je nedostatak vidljiv, potrošač treba zahtjev iz stava (1) ovog člana da dostavi trgovcu u pisanoj formi u roku od osam dana od dana preuzimanja proizvoda.

(3) Ako potrošač naknadno otkrije skriveni nedostatak na proizvodu, zahtjev treba u pisanoj formi da podnese u roku od dva mjeseca od dana kada je skriveni nedostatak otkriven, a najkasnije u roku od dvije godine od dana preuzimanja proizvoda. Ovaj rok ne odnosi se na proizvode sa garancijom (garantnim listom).

(4) Ako potrošač nakon mjesec dana otkrije skriveni nedostatak na proizvodu, osim vraćenog plaćenog iznosa iz stava (1) tačka b) ovog člana, potrošaču pripadaju i kamate po stopama poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca, od dana kupovine do dana isplate.

Citiraj:
Član 20

(1) Ako u slučajevima iz čl. 18. i 19. ovog Zakona trgovac ne osporava nedostatak, dužan je da bez odgađanja zadovolji zahtjev potrošača.

(2) Ako trgovac osporava nedostatak, dužan je da potrošaču odgovori u pisanoj formi u roku od osam dana od prijema zahtjeva.


Napomeni im za svaki slučaj
Citiraj:
1) Novčanom kaznom u iznosu od 4.000 KM do 8.000 KM kazniće se za prekršaj trgovac ako:
f) u slučaju nedostatka na proizvodu, na zahtjev i po izboru potrošača, ne postupi u skladu sa odredbama člana 18. ovog Zakona;


munja.alex je napisao:
I drugo, mogu li tu naći neki član koji kaže ako je isti kvar po 4.put da po želji kupca ide zamjena za neki drugi?

Pa tražiš povrat novca u najgorem slučaju+ opravdani troškovi ako si ih imao, pa kupiš taj drugi proizvod, ili se pokušaš dogovoriti sa njima ako su normalni.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 08:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Deni jebeni Krejn...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 08:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2017, 08:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Još da umjesto Saul piše Alky...2/10, propuštena prilika...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Feb 2017, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kako se zove restoran pored igra mečka?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Feb 2017, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jedite kod dzoa :lol:


Vrh
  
 
 [ 57260 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2368, 2369, 2370, 2371, 2372, 2373, 2374 ... 2863  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs