banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 27 Jun 2026, 21:44 Danas je 27 Jun 2026, 21:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 57260 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2359, 2360, 2361, 2362, 2363, 2364, 2365 ... 2863  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Sve zavisi od dobi deteta, koliko slobode treba da ima i koliko samostalno može da bude. Ali nisam ni za držanje pod staklenim zvonom.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10585
Jeste, ali ako vec idemo u detalje, koliko pjesaka nastrada(da ne kazem djece) sada u odnosu na perion prije 20ak godina!?
I to je tu negdje...

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
kazu na petricevcu nece uciteljica da pusti dijete da ide kuci ako nije dosao roditelj ili neko poznat po dijete...vjerovatno je tako i u drugim skolama....a gledam onu moju sirotinju u krupi...kakav crni roditelj...udri cestom pa preko mosta pa kuci....4...5km sami...vjerovatno je tako i u drugim seoskim skolama


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3236
Lokacija: Kod starog panja
Ma kod mene kad padne malo snijega, ako nije očišćen put odmah pola djece nema u školi, a kad se samo sjetim kako se nekad prtina pravila, sve u koloni jedan po jedan.

_________________
Slika
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Jeste. Ali selo i grad, nije isto.
Normalno da ćeš dete koje ide u prvi ili drugi razred voditi u školu i vraćati iz škole. Ili ono dogovor sa nekim drugim roditeljima, pa naizmenično.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3879
Kod mene ista situacina kao kod vlakanja. Prvi dan sa kevom kasnije lagano sa svom djecom iz naselja. Kad se jos sjetim zima snijeg, grn misaona imenica, auto pogotovo, torba na ramenima, kesa ili ceker u ruci i lagano svako po neku cjepku drveta i nosi u skolu da se lozi vatra da ne bude hladno.
Danas, htjeli vi to priznati ili ne, stvaraju se neke gotovanske(da ne upotrijebim tezi rijec) generacije.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
_Krol_ je napisao:
isto tako isao u filip macuru...al tad u banja luci bilo auta kolko ih ima sad u cesmi i bilo daleko daleko daleko sigurnije okruzenje bezbjedonosno

To za auta stoji, na ulici kod MZ smo se sankali jer naravno niti je ko čistio niti je bilo auta. Ali sa druge strane bezbjednost je tih godina bila niđe veze jer si na svakom ćošku mogao naći oružje, bombu u kanalu kad pijanac ispred kafane zaboravi izvući osigurač i slično.
Od petog razreda desetine puta preko šume pješke do škole jer kasni autobus i slično, a sad ih prate i dolaze pred njih iako idu autobusom.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ne razumem kako neko u prvi razred 2. Dan ide sam u školu?!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5290
Pješke?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:46 
meni je skola bukvalno 2 ili 3 minute tako da mi nije bio problem ici sam...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ja mislila leteći.... :roll:

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Pa odvedu te do škole, pokažu gdje je i odu kući. Ti se vraćaš sam sa ostalima i sutra ponavljaš.
Ako ne dođeš, jebiga prave drugo.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3879
veverushka je napisao:
Ne razumem kako neko u prvi razred 2. Dan ide sam u školu?!

Pa ide se sa starijom ekipom iz naselja.
To je jos jedan problem danas. Djecu zabiju u kucu daju im soni xbox telefon i opleti po igricama. Nema druzenja u naselju, djeca se ne poznaju osim ako ne idu zajedno u vrtic ili skolu, poznavati stariju djecu i druziti se sa njima cini mi se da tog vise nema.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ja svoje dete, tako malo, ne bih prepustila na odgovornost drugoj deci.

Ali, svako ima svoj stav o tome.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Овако када почну срати како су прошле генерације биле паметније, јаче, здравије... Шта има, доктори наука?

У петом неко прати дјецу? О чему ви?

Ја сам на почетку ове расправе рекао да је дијете, у мом случају од шест и нешто година, глупо остављати само по читав дан, а сад неко прича како је у петом разреду ишао крај бомби...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 21:54 
Citiraj:
Овако када почну срати како су прошле генерације биле паметније, јаче, здравије... Шта има, доктори наука?


x2

:D


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3879
@veve
Ne vidim razlog zasto ne bi ako ti se dijete druzi sa tom istom djecom van skolskih desavanja u naselju. Ako sa njima ide na stadion da igra fudbal ide sa njima na sankanje, jednostavno provodi vrijeme sa tom istom dijecom u naselju. E danas dolazimo do problema da je takvog druzenja sve manje i manje.
@vlado
Jel nisu?
Ja kad vidim da dijete nece da jede ako mu se ne upali telefon da gleda masu i medu dobijem osip. Ili da dijete od tri godine zna sve na telefonu sta je za sta. Jel su to te napredne generacije? A sto ne zna kako mu se zove dve godine stariji vrsnjak iz naselja, to je vrijedno pohvale. Doduse to treba roditelje da bude sramota.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Види, то су само пројекције које људи праве гледајући најлошије. Има такве дјеце, али ево ја, нпр, имам двоје, немају таблет, немају телефон, буду на снијегу док се не следе, знају сав комшилук... У комшилуку су дјеца исто слична.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3879
Nisam govorio za tvoje dijete. Govorim ono sto vecinom vidim, a slozices se da je u velikoj vecini tako.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
@richa
Ja govorim o deci uzrasta 6-7 god. Kako dete tog uzrasta može da ostane bez nadzora odraslog? Može jedino da se igra u istoj ulici. Da je na oku roditelja.

I potpuno je pogrešno očekivati od starijih drugara da se brinu o mlađim drugarima. Niti imaju, niti trebaju da imaju tu vrstu odgovornosti.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
  
 
 [ 57260 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2359, 2360, 2361, 2362, 2363, 2364, 2365 ... 2863  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Google [Bot] i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs