banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Jul 2024, 09:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56634 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2826, 2827, 2828, 2829, 2830, 2831, 2832  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jun 2024, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3149
Mislim da si u pravu, imao sam negdje to na disku i samo je dio sinhronizovan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2024, 07:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2256
Lokacija: Trn
Archangel je napisao:
Kad smo kod najbolje kornjace:
Slika

Btw, ako se ne varam, nikada nisu prevedene sve epizode, nego samo prvih par sezona, jel tako?
Mislim samo prve 3 sezone, 65 epizoda.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2024, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9366
Ko se sjeća kamermana od Ejpril, ono je bio sisa od čovjeka ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2024, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26569
Lokacija: Banja Luka
Traze li punomoc na granici kada se ide sluzbenim autom u Grcku?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2024, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 462
Preko pp sam se obratio jednom forumasu, ali ne znam koliko je on redovan na forumu i kada ce vidjeti poruku i odgovoriti.

Prodaje li neko od BL forumasa IPTV liste? (moze u pp odgovor)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2024, 09:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:45
Postovi: 117
Zna li iko može li se gdje iznajmiti auto sjedalica u BL?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4445
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Imam jedno neobično pitanje.
Može li se u MUP-u/CIPS-u tražiti nova moto tablica jer je ova moja deformisana/savijena?
Plastični nosač tablice iz Moto Shop 7 je trajao skoro dvije godine dok me onaj debil nije udario i slomio svašta nešto (između ostalog i taj nosač tablice, a sama tablica je sada deformisana).
I sada već drugi put u roku od 20 dana se nosač bukvalno raspe na dijelove (od vibracija, od pritiska) i nema svrhe da opet tražim isti, jer će i taj novi prije ili kasnije pući.. inače je besplatan, jer je neka vrsta reklame za Moto Shop 7.
Ja sam je ručno ispravio koliko mogu, ali tablica ipak više nije kao nova, a definitivno nije do nosača jer je prethodni služio 2 godine, a na skuteru taj isti služi 7 godina.
I odem ja u Auto Stil i uzmem inoks, košta ali vrijedi i riješim problem.. ali tablica i dalje nije "popeglana" i zanima me da li se u ovakvim slučajevima može tražiti zamjenska?
Ovo je čisto informativno pitanje, pošto ne planiram to raditi jer je inoks sad drži (a možda i planiram, nerviraju me sitne imperfekcije).
Ali zanima me da li može i kako to ide.. evo kako izgleda kad se raspe, i onda su mi dvoje iz auta svirnuli i rekli mi da je pukao nosač i ubrzo bi i tablica završila na asfaltu da je nisam učvrstio. :D
Hvala unaprijed.
Zdravo živo.

Slika

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9366
Turi je između kuvara i riječnika....ili daj Aikusu da je pregazi kakvim tenkom na Manjači....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4445
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Tenk bi je uništio, ali prva ideja ti je dobra. :D
Ali inoks je zakon, turio sam je u inoks nosač i sada ona neće niđe.

Ali sad me ozbiljno zanima, postoji li kakva procedura zamjene tablica?
Viđao sam puuuuno oguljenih, izgrebanih, deformisanih, ulubljenih tablica, na autima, kamionima, valjda i neki zakon kaže da tablica ne smije biti oštećena (puno).

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1886
Lokacija: Источно Сарајево
Moжеш само добити нову таблицу. На ауту сам их некад избушио за шарафе, па врло врло ријетко дротови нешто закерали, и одем тако да промјеним, реко могу ли исте, ове оштећене, не може каже, и морале нове таблице и саобраћајна.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4445
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Aha, hvala na odgovoru, ima logike, evo npr. vidio sam da je dosta tablica na motorima, skuterima upravo pričvršćeno šarafima, a ja furam nosače da to fino izgleda, mada šaraf najbolje drži, ko ne želi da kupi inoks.
Inače nisam čuo da su drotovi zakerali, ali mora biti neko pravilo/zakon koliko tablica smije biti oštećena.. inoks fino izgleda na hromiranim Harlijima, fino paše kao na primjer na ovom.

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9363
Jedino pravilo koje ja znam (a da ne guglam i kopiram zakon) je da se tablica ne smije busiti da bi se vijcima pricvrstla. Rekli mi na salteru kad sam dobijao neke tablice za auto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1886
Lokacija: Источно Сарајево
Ја исто нисам начисто са тим. Волио бих да знам постоји ли члан закона који то дефинише. Мислим да се само губи та нека гаранција на таблице која има, али ето нисам 100% сигуран.

А што се тиче носача, ја сам на претходном ауту залијепио таблице са неком јаком двостраном 3М траком и тако укинуо носаче. Сада је то ауто код брата, и има сигурно више од 3 године, никаквих проблема, киша, снијег, често прање аута, не мрдају.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 21:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17299
Lokacija: Q5HW+6W
Pravilnik o registriranju vozila, Član 20. (Gubitak, krađa ili oštećenje registarskih tablica)
(4) Namjerno oštećenje ili prepravljanje registarskih tablica predstavlja krivotvorenje isprava.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 22:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Okt 2022, 10:15
Postovi: 65
Zna li neko preporuciti masinu? Bio sam u beku, gledam ima 20 modela od 700-1000km sto o trazim cijenovni rang, ne znam nista o tome i u cemu je razlika. Mozete li preporuciti sta u tom rangu 8-10kg i na sta obratiti paznju

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2024, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4445
Lokacija: Little Rock, Arkansas
blaf77 je napisao:
Jedino pravilo koje ja znam (a da ne guglam i kopiram zakon) je da se tablica ne smije busiti da bi se vijcima pricvrstla. Rekli mi na salteru kad sam dobijao neke tablice za auto.
To ima logike, bušenje spada pod oštećenje, a i ružno izgleda, bar meni.
Kao što rekoh, vijci na tablicama su najčešći na 49cc skuterima, jer je to motorić za kratke relacije, ne treba A kategorija, pa onda vlasnicima nije bitno kako ta budževina izgleda.
Bitno im je da drži, a meni to bode oči.
Često vijci nisu simetrični, ili su različiti, ili ih navrnu nasred brojke/slova, ili dođe do korozije.. evo par primjera sa Pika, ovi su još i dobri kakvih ima.

Šta mislite koliko ćemo još viđati one stare auto tablice (stari format) jer su sve rjeđe i da li ima neki limit za zamjenu ili ih neće niko dirati dok god su vlasnici i registruju? :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Zplastic je napisao:
Zna li neko preporuciti masinu? Bio sam u beku, gledam ima 20 modela od 700-1000km sto o trazim cijenovni rang, ne znam nista o tome i u cemu je razlika. Mozete li preporuciti sta u tom rangu 8-10kg i na sta obratiti paznju
Ja sam kupio prije dvije godine Gorenje za oko 600 KM u kešu, 7kg, 1200 RPM, radi kao doksa, sada za te pare (plus inflacija, znači nekih 700+ KM) dobiješ 8kg i 1400 RPM.
Bitno je ne pretrpati je odnosno vidjeti u uputstvu koliko kila veša koji program trpi i radiće maksimalno koliko može.
Ovo je budžet mašina, sasvim prosječna za sasvim prosječnu kućnu upotrebu i radi posao.. ne znam je li tebi treba nešto bolje?
Dođe to sve na isto, samo što skuplje dopuštaju više kila veša i brže se vrte.. neke imaju inverterske motore, neko ih hvali, neko kudi, a ja sam kupio mašinu sa old skul motorom.
Dakle ako se ne razumiješ i ne treba ti ništa posebno, uzmi neki osnovni model i radiće posao, ponekad očisti filter, pokreni program za dezinfekciju bubnja i to je to.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2024, 05:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9363
Zplastic je napisao:
Zna li neko preporuciti masinu? Bio sam u beku, gledam ima 20 modela od 700-1000km sto o trazim cijenovni rang, ne znam nista o tome i u cemu je razlika. Mozete li preporuciti sta u tom rangu 8-10kg i na sta obratiti paznju

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
Gledaj da uzmes neku sa opcijom da ima odlozeni start, da je spremis kad imaš vremena, nastimas za kiko da se upali, pa da ona počne raditi kad ne smeta nikom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2024, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8560
Najmanje bitno. U tom cjenovnom rangu to imaju svi modeli


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2024, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9363
Ne kažem ja da je jako bitno, ali je lose ako nema jer je prakticno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2024, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2412
U fisu smo prije neke 4-5 godina uzeli LG inverter.- mislim da je bila oko 700KM, garancija 5+2 god ako se ne varam. Moj je savjet da tražiš inverter. Ogromna razlika. To je ono što se odmah primjeti u radu. I stvarno znači. Programi ko programi, na kraju ih uvijek koristiš samo 2-3 :D
I svi se žale na Indesit mašine. Kažu da cijepaju odjeću. Samo smo njih zaobilazili.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56634 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2826, 2827, 2828, 2829, 2830, 2831, 2832  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs