banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Dec 2012, 23:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Citiraj:
Ja ne znam da li potpisivanje online peticija može pomoći u rješavanju bilo kakvih problema, ali ponekad naiđem na neke za koje jako želim da uspiju i ne razmišljam o tome hoću li ih potpisati nego to učinim odmah. Takva je i ova o kojoj danas pišem – peticija za zaštitu Parka prirode Hutovo blato.

Naime, zbog sve izražajnijih negativnih uticaja čovjeka na ekosistem Hutovog blata, koji se ogledaju u promjeni prirodnog vodnog režima, sve intenzivnijem krivolovu i nepostojanju stvarne zaštite područja zbog nedovoljnog finansiranja čuvarske službe, WWF je pokrenuo medijsku kampanju i peticiju za očuvanje Hutovog blata. Cilj je prikupiti 10.000 potpisa za očuvanje Parka prirode Hutovo blato i mobiliziranje javnosti i odgovornih institucija za usvajanje hitno potrebnih rješenja ovih problema.

Nešto kontam – 10.000 elektronskih potpisa zaista ne bi trebalo predstavljati problem. Ima li nas 10.000 kojima je stalo da Hutovo blato neko zaštiti, kad već neće oni koji bi trebali da ga štite?

U svemu ovome imam lični interes. Naime, imam ogromnu želju da posjetim u idućoj godini Hutovo blato jer do sada nažalost nisam nikad bila. I želim da ono opstane i bude ono što jeste - srce života donjeg toka Neretve sa 44 vrste riba od kojih je 9 endemskih te jedno od najvažnijih europskih utočišta za migratorne ptice u kojem je zabilježeno više od 250 vrsta ptica.

Zato vas pozivam (i molim) da potpišete peticiju na http://www.hutovo-blato.ba/peticija/peticija.php Pa možda onda da na proljeće organizujemo i neku kolektivnu posjetu tamo, zašto da ne.

A ako niste tu ljepotu vidjeli do sada preporučujem da pogledate fotogaleriju Hutovo blato.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 00:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To je zbog izgradnje nove hidrocentrale?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 08:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Talija je napisao:
To je zbog izgradnje nove hidrocentrale?

Ne znam za izgradnju neke nove hidrocentrale, ali sam potpisnik prijasnjih peticija protiv izgradnje jos jedne hidroelektrane na Neretvi.
Izgradnjom zadnje HE u Vrapcicima promijenli su se klimatski uvjeti u Mostaru, nestale su mnoge vrste ptica i riba u dolini Neretve. A izgradnja nije dala ocekivani rezultat.
Trebala je biti jos jedna/dvije HE u okolini Konjica, pa su se Zeleni podigli i pisanjem raznih vrsta peticija obustavili su izgranju.
Zamisli, ponuda je bila da firma iz Njemacke da novcana sredstva za izgradnju brane ciji bi 100% vlasnik bila narednih 30 godina; nakon tog isteka tek onda bi vlasnik HE bila BiH i imala bi neke koristi od toga. Za 30 godina morat ce se mijenjati mnoga postrojenja na toj brani... mislim suludo... od ove izgradnje BiH ne bi imala nista, unistila bi zivotni prostor, a samo bi par ministara u vladi BiH imalo koristi (neko bi za lobing uzeo pare) i to je to.

srecom, Zeleni su se izborili protiv izgradnje... http://zeleni-neretva.ba/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Eno im Podvelezja pa neka prave vjetrenjace, u Stocu su vec poceli iskoristavati solarnu energiju... Ima nacina da se napravi struja, ne mora se unistavati okolina i zivotno staniste.

Ja sam potpsinik svake peticije za ocuvanje nase sredine. tu sam i u akcijama.

I ovo za Hutovo blato, bila ga to brana ili ne, ipak je 250 vrsta ptica u pitanju. I riba...
Ipak je to nesto sto ce dati vise priliva novca od turizma nego od izgradnje bilo kakve brane...
A okolis ce ostati netaknut i zdrav, ti zivimo, trebamo se boriti da i nama i ostalom zivotnjskom svijetu bude lijepo. Na kraju krajeva, imacemo jos jednu destinaciju gdje mozemo otici u netaknutu prirodu.

Stoga, molim vas, da potpisete ovu peticiju.

Hvala!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sa druge strane bi bas bilo veselo kad bi jedna firmica juzno od MO ostala bez struje :P

Salim se. Gotovi smo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
cicak bez ljutnje potpisujem peticiju gdje god treba ali ne dam email
ako budem u bih i budu protesti dolazim znam gdje je hutovo i sta je hutovo

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E jbg-a chils, sad ispada da samo ti (pored cileta) znas sta je i gdje je Hutovo blato :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
chils je napisao:
cicak bez ljutnje potpisujem peticiju gdje god treba ali ne dam email
ako budem u bih i budu protesti dolazim znam gdje je hutovo i sta je hutovo

a chile kreiraj neki ŽNJ mail account na nekom xy site-u.

Profesore, evo malo gledaj http://www.hutovo-blato.ba/

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Bas zato su te on-line peticije strasno teske. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 15:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Je li to peticija protiv gradnje HE na Neretvi ili protiv gradnje HE na Trebišnjici?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Za HE na Trebisnjici se valjda uzima voda iz sliva Neretve. Ako sam dobro upratio Shooleta na nekoj ranijoj temi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma bila je već priča o tome, naime rečeno je da biološki uslovi nisu poremećeni zbog hidroelektrana nego zbog nekontrolisanog vađenja pijeska, čime se slana voda počela ulijevati u riječni sliv i remetiti dotadašnji ekosistem. Da, Šule je o tome pisao podrobnije.

Riječ je o izgradnji HE Dubrovnik 2 u kooperaciji sa RS.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 18:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ne dam potpis. Komšije dižu frku samo zato što se to pravi u RS. Da im istu stvar radi neko iz HR zaklinjali bi se u napredak.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 18:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To je zajednički interes tako da mi je glupo potpisivati peticiju jer od nje ionako neće biti ništa, kad se odluči džaba peticije.
Hidroelektrana ne može baš nikako uticati na povećanje saliniteta slatkih voda.
Ako imamo resurse glupo je ne iskoristiti ih.
Voda iz Trebišnjice preko HE Dubrovnik 1 (Plat) snabdijeva strujom čitav taj primorski kraj. HR vodu plaća RS, a ionako kuda bismo sa njom?? :) Za vrijeme zimskih mjeseci ionako kompletno Popovo polje biva poplavljeno izlijevanjem Trebišnjice. Zašto to ne pretvoriti u kilovate?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs