banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 14:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Okt 2011, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ријека Врбања сваким даном је све загађенија, међутим, несавјесни грађани, као и фабрике које се налазе уз њен водоток, и даље настављају да бацају отпад и пуштају отпадне воде у корито ове ријеке, рекао је ово "Гласу Српске" предсједник Еколошког удружења "Еко-ушће" Миле Петрушић.

Он је истакао да је ситуација из године у годину све гора, фекалних отпадних цијеви које загађују ријеку од ушћа до Котор Вароша има око двије хиљаде, што је несхватљиво.
- Ова ријека је некад била еколошки чиста. Одрастао сам поред ње, чак се некад могла и пити. Сви су се у њој купали, а данас људи то са разлогом не раде, само се могу заразити и ништа друго - истакао је Петрушић.
Према његовим ријечима, Врбања је највише загађена у доњем дијелу водотока, а у кругу бивше фабрике "Инцел" постоји велики број фирми које испуштају огромне количине отпадних вода у ову ријеку.
- "Врбањски бисери" из Челинца, "Еко-покрет" из Котор Вароша и наше удружење апелују на све људе да Врбању сачувамо и боримо се на њеном очувању, јер то је ријека која припада свима нама, међутим, имамо слабу подршку градских власти, а народ и појединци је трују на све начине - додао је Петрушић.
Моја дужност је да све што примијетим да загађује ријеку од њеног извора до ушћа пријавим инспекцији и комуналној полицији, јер имам право за патролирање, а то одобрење добио сам од суда.
- Дивљих депонија има велики број. Недавно је непознати починилац истресао велики број кутија лака за фарбање. Иако више не знамо на који начин да се боримо са таквим људима, ми, ипак, нећемо одустати - казао је Петрушић и додао да у посљедње вријеме слабо виђа раднике предузећа који су задужени за одвоз отпада са тог подручја.
Инспектори су излазили на лице мјеста да би утврдили да ли је вода довољно чиста за купање.
- Љетос смо утврдили да се у ријеци на неким мјестима може купати, јер она припада другој класи квалитета - рекао је начелник Одјељења за инспекцијске послове Новак Петраш.
Рампе

- На неким мјестима постављене су и рампе да људи аутомобилима не могу прићи ријеци, јер они на тај начин довозе отпад који бацају у Врбању. Захваљујући томе, једно вријеме се ситуација мало побољшала, међутим, катанци на неким рампама су разваљени па су људи и даље наставили да бацају отпад - рекао је Петрушић.

http://www.glassrpske.com/vijest/10/ban ... araze.html

Nikada nisam bio na Vrbanji i ovo je stvarno strašno, a pokazuje i naše licemjerstvo, kao mi sa Bočca sakupljamo otpad divljaka koji žive uzvodno, a pravimo se da ne vidimo otpad seljaka sa rijeke Vrbanje. Ovi iz Srpca mogu komotno reći da su ti divljaci ustvari Banjalučani.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2011, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Jebali ih katanci i rampe, nisu pokidani da bi ljudi bacali smeće već da se bore protiv bijele kuge na obali rijeke.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2011, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
U nedostatku žena posluže i kornjače... i uz pomoć mutacije izazvane zagađenjima Vrbanje nastale su banjalučke kornjače. One koje nekada uvode red, a nekada izazivaju nered po gradu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs