banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Maj 2024, 15:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kurs iz eko-kulture
PostPoslato: 14 Jun 2009, 09:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Vidio sam maloprije komšiju (seljačina) pola hljeba natopio vodom i sa balkona baci na parking, to je tako ružno palo da se hljeb razletio na sve strane i sada izgleda kao povraćotina... Druga komšinica (ima dobre sise, guzu i guzobraze, al' je ružna u licu) voda svoju džukelu koja sere i zapišava zelene površine(dimenzija 2mx5m inače djevojčice se tu svaki dan igraju), a ona se pravi da to ne vidi (okrene glavu kad pas sere)... Da li kupite izmet iza svojih psina? Šta radite sa ostacima hljeba, ižvakanim žvakama i sl.? Šta je to po čemu čemu doprinosite ovom gradu? Kako zamišljate ekološki napredak grada?

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2009, 09:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2008, 16:30
Postovi: 31
Jedno od rješenja za spas gradova je primjena principa permakulture. Evo ti link pa se informiši:

http://www.ekosela.org/permakultura.php

Ako te interesuje konkretnije,u BL postoji grupa koja je vezana za ovaj projekat pa nas možeš kontaktirati (mene u ovom slučaju)

Pozdrav.

_________________
JA SAM OPOZICIJA SVAKOJ VLASTI (JER NISAM NA VLASTI)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2009, 10:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12476
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
socialbug je napisao:
Vidio sam maloprije komšiju (seljačina) pola hljeba natopio vodom i sa balkona baci na parking, to je tako ružno palo da se hljeb razletio na sve strane i sada izgleda kao povraćotina... Druga komšinica (ima dobre sise, guzu i guzobraze, al' je ružna u licu) voda svoju džukelu koja sere i zapišava zelene površine(dimenzija 2mx5m inače djevojčice se tu svaki dan igraju), a ona se pravi da to ne vidi (okrene glavu kad pas sere)... Da li kupite izmet iza svojih psina? Šta radite sa ostacima hljeba, ižvakanim žvakama i sl.? Šta je to po čemu čemu doprinosite ovom gradu? Kako zamišljate ekološki napredak grada?


Jуче, нека бака на зеленом мосту чучи и пребире нешто, пролазим поред ње, долазим до краја моста окрећем се, кад бака истреса врећу пуну некаквог отпада а људи се купају испод зеленог... :-?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 01:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
skypostman je napisao:
socialbug je napisao:
Vidio sam maloprije komšiju (seljačina) pola hljeba natopio vodom i sa balkona baci na parking, to je tako ružno palo da se hljeb razletio na sve strane i sada izgleda kao povraćotina... Druga komšinica (ima dobre sise, guzu i guzobraze, al' je ružna u licu) voda svoju džukelu koja sere i zapišava zelene površine(dimenzija 2mx5m inače djevojčice se tu svaki dan igraju), a ona se pravi da to ne vidi (okrene glavu kad pas sere)... Da li kupite izmet iza svojih psina? Šta radite sa ostacima hljeba, ižvakanim žvakama i sl.? Šta je to po čemu čemu doprinosite ovom gradu? Kako zamišljate ekološki napredak grada?


Jуче, нека бака на зеленом мосту чучи и пребире нешто, пролазим поред ње, долазим до краја моста окрећем се, кад бака истреса врећу пуну некаквог отпада а људи се купају испод зеленог... :-?

Ovo je jako cesta slika,da se penzioneri ovako rijesavaju otpada.A mislim da je veca sramota kada to ucini neko ko ima preko 50-60 godina nego neko mlad.
Ja zivim u Boriku i mislim da je ovdje situacija najgora.Jer u Boriku ima mnogo visokih zgrada,a gospodi se ne da sici do kontejnera pa ruknu kesu smeca sa balkona.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 10:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
socialbug je napisao:
Da li kupite izmet iza svojih psina?

Nemam psa :D Prosle godine na moru pored svake kante za smece je bila traka sa rukavicama ili kesicama za pasiji izmet kod nas toga nema (ali i da ima) pa zato vecina naroda nece da cisti izmet svojih ljubimaca nemaju uslove :roll:

Citiraj:
Šta radite sa ostacima hljeba, ižvakanim žvakama i sl.?


Posto sam poguzija stari hljeb uvijek iskoristim posto ga pohujem u narodu poznate przenice zavrse u mom stomaku :D zvake slabo zvacem i moram priznati da ih vecinu samo ispljunem iz usta po mogucnosti u saht al bude i na sred ulice

Toliko od mene naravno nisam ni ja bogom dan ali nije ni grad malo korpi za smece ima u gradu pa se nekih papirica moras rijesiti na ruzan nacin

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 10:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9319
skypostman je napisao:
Jуче, нека бака на зеленом мосту чучи и пребире нешто, пролазим поред ње, долазим до краја моста окрећем се, кад бака истреса врећу пуну некаквог отпада а људи се купају испод зеленог... :-?

Ima starih ljudi koji sacuvaju stari hljeb pa donesu na most da bace ribama. A ima i onih praznovjernih koji salijevaju stravu pa onda dobiju zadacu da nakon toga nesto (hrane) bace niz vodu, pa mozda je i to. Mada sam gledao covjeka koji na Venecija mostu stao na ono prosirenje i vadi nesto iz gepeka i baca u vodu. Kad sam mu prigovorio htio se tuci sa mnom, kaza staaa jeee, sta hoces.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 14:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2007, 16:49
Postovi: 38
Mi imamo sličnih problema sa komšijama iznad, samo smeće obično završi na našem balonu,prozorskom limu ili ispred zgrade...zavisno kako im je lakše da frknu to iz stana.
Ja uglavnom sve sitne papiriće, ako na vidiku nema kante ili stavim u torbu ili držim u ruci, mada žvaku najčešće samo izbacim iz usta k'o što reče Vuk...
Stari hljeb inače ostavljamo u podrum, na kraju sedmice ga nosimo na selo...
A ovako što se tiče ekološkog napretka...pa prigovorima se ne pomaže mnogo, jer ti što to rade očito u tome ne vide ništa loše, samo možeš ući u sukob sa tako nekim moronom..na kraju ispade' da si ti nešto loše uradio... :argue:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs