banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 09:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Da li kupujete i pijete vodu kupljenu u prodavnici?
Rijetko ili Nikada 54%  54%  [ 43 ]
Ponekad ili Cesto 26%  26%  [ 21 ]
Stalno 20%  20%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 80
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2008, 20:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
A kako kazu, ovdje je cak i Austro-ugarska monarhija nekad davno imala vodovod...a sad ce biti uradjen novi za sjeverozapadni dio Banjalucke gradske teritorije sa izvorista Crno vrelo...opsirnije:
http://www.banjaluka.rs.ba/vijesti/news ... 5%EB%EE%93


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Kupuju zato sto misle da je cistija. Nasuprot tome flashirana voda je loshija od chesmovache osim one VODE za chije prochischavanje ili filtriranje je koristen proces koji se zove Reverse Osmosis.

Kako moze voda koja stoji na policama u prodavnicama i magacinima, skladishtima po par mjeseci da bude svjeza??
NE MOZE!!! Moze samo biti cista od virusa i bakterija dodavanjem aditiva kao sto je hlor itd

Kada uzmete flashu kupovne vode pogledajte njen sastav...masa nekih dodataka sto ''minerala'' sto prezervativa. Mnogi ce pomisliti ''to je dobro nashe tjelo treba te minerale''. Ti minerali koji su dodani i oni koje je voda pokupi usput do vashe chesme nisu bioloshki podobni za LJUDSKI organizam tj. LJUDSKI organizam ih ne treba u tom obliku. Ljudsko tijelo treba vodu onakvu kakvu ju je priroda dizajnirala a to je cisti H2O.

Sto se tiche minerala ljudski organizam to treba da dobija iz hrane kao sto su npr biljni proizvodi.
Hocu reci minerali dobijeni iz biljki, kao sto je voce i povrce su bioloshki razgradivi i korisni ljudskom organizmu.

Ja sam godinu dana radio za predstavnistvo firme Aquathin http://www.aquathin.com/ koja u svojim sistemima za filtraciju koristi Reverse Osmosis i Deionization i imao sam priliku da pijem cisti H20 i razlika je neopisiva.

Cista voda nema okusa ni mirisa i jednostavno nema tezinu koju imaju chesmovacha i kupovne vode. Osim toga H2O ili cista voda ima ulogu da cisti ljudski organizam od toxina gdje chesmovacha i kupovna voda rade suprotno tj. dodaju toxine u ljudski organizam. Konzumirajuci ''preradjenu vodu'' od strane vodovoda ili tvornicas vode dodajemo stres na nas organizam koji koristi vishe energije da se rijeshi toxina iz vode koja u stvari treba da nam pomogne pri tome.

Da ne pricham nebuloze uvjerite se sami. Da bi se zvala cista voda, voda treba da mjeri od 0-10 PPM (Parts Per Million) cestica.

Tester izgleda ovako
Slika

Ako imate priliku da posudite ili kupite ovaj tester mozete sami testirati vodu i uvijeriti se sta je najbolje za vas.
Testirajte cesmovachu i flashiranu vodu i uporedite rezultate. Ako sumnjate u preciznost uradite josh jedan test. Kupite cistu vodu u apoteci koja bi trebalo da mjeri 0ppm i umocite prste u istu i opet izmjerite dobicete rezultat od najmanje 15-80ppm u zavisnosti od cistoce vashih prstiju. Da li biste pili tu vodu u kojoj ste oprali prste?? NE vjerovatno. Poslije toga izmjerite chesmovachu ili flashiranu vodu koja ce mjeriti od 100-320 ppm i sve ce vam biti jasno

Ako ne, probajte EVIAN vodu koja je ja mislim proshla kroz reverse osmosis i uporedite je sa cesmovachom ili drugom kupovnom vodom.

Eto. ako vas zanima vishe posjetite http://www.aquathin.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Ja koliko znam voda koja se flasira za prodaju iz izvora, da bi se zvala cista izvorska i da bi se mogla prodavati kao takva, mora ici bukvalno iz izvora u flasu nepreradjena, bez apsolutno ikakvih dodataka i dorade, samo kroz opremu za flasiranje. Sve sto pise da se nalazi u njoj je njen prirodni sastav.
Moj komsija ima problema sa bubrezima pa je kupio neki jako skup aparat za preciscavanje vode, ali meni je voda iz tog aparata tako bljutava i ruzna da je ne mogu piti uopste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ja imam filter za vodu. Kada sam poceo da ga koristim isto mi je izgledala bljutavo voda, medjutim nakon par dana se naviknes i onda ti izgleda bljutavije obicna voda. Drugo, mozda je tacno da se sipa sa izvora u flasu ali mora se nesto dodati u nju da se nebi pokvarila, jer ako samo uspes vodu u flasu i stoji godinu dana na sobnoj temperaturi pokvarice se u barustinu. Znaci, vjerovatno se dodaje nesto ili se sterilizuje na neki nacin da se nebi pokvarila.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Da ne zatrpavam temu prevelikim postom, procitajte clanak 6 ovde:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/287538.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 23:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Ja pijem i jednu i drugu vodu mada flasiranu rijetko kupujem(uglavnom Prolom po potrebi i Knjaz Milos). Kod nas s vremena na vrijeme voda iz slavine stvarno uzasno smrdi i onda kupujemo vodu.A da ima kamenca malo je reci.Mozda bi ja i kupovala vodu ali ni sama nemam pojma koja je voda stvarno dobra.Kazu da je bitna koncentracija minerala u vodi tako da sve vode koje su na trzistu nisu za stalnu konzumaciju i da treba biti obazriv kada se flasirana voda daje djeci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2009, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da je cesto voda iz flase u stvari voda iz cesme procitajte u sljedecem clanku>

http://health.yahoo.com/experts/eatthis ... led-water/

A i kad nije, kvalitet vode iz cesme je cesto bolji nego iz flase. Ali uprkos tome ljudi odvajaju velik novac da bi kupovali vodu. O zagadjivanju plasticnim bocama bez potrebe da i ne govorimo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2009, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ja pijem vodu iz cesme. iako je Hercegovina poznata po kamencu kojeg ne da ima u vodi, nego se moze reci da se vidi i prostim okom :), ljudi odavde imaju "teritorijalno" lose zube i bubrege.
vodu kupim kad moram, kad sam zedan, a negdje sam napolju ili na terenu, sokove isto ne pijem izuzev ISO sporta. od ovih flasiranih imamo neki Posuski biser i Janu (manje Sarajevski dijamant). Jana je, kazu, najkvalitetnija. meni je najbolja ona sa izvora, sa vrela Radobolje. istu tu vodu nam proslijedjuju kroz vodovodne cijevi (doduse, malo klorisana).
inace, ne vidim zasto da kupujem tu neku "extra kvalitetnu vodu" kad smatram da nam oni u odkoznacega napravljenoj i smrdljivoj plastici prodaju istu.
nasa voda je najzdravija, zblanu se stranci kad odes na izvor, kleknes i napijes se vode kao i svaka drugo zivo stvorenje iz bioloskog stanista. to ce biti najdeficitarnija 'sirovina' za koje vrijeme, ne smijemo dozvoliti tudjinima da nam upropaste nase prorodno bogatstvo svojim smecem i otpadom, i svakako, apelujem svim ljudima ove nase uboge sirotinje da bar sacuvamo ovaj dragocjeni fluid, koji nam je sami Bog (kad nam vec nista drugo nije) dao.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2011, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
U avgustu će se u gradu održati akcija protiv kupovine flaširane vode i za povećanje broja javnih česmi u BL, pa me zanimaju sve dobre ideje vezane za ovu temu... dakle, ako imate neku dobru ideju, pucajte, a ako ideja bude dovoljno dobra, ja ću se potruditi da je proguram za pomenutu akciju :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2011, 11:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ko je organizator kampanje?Čisto informativno...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2011, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Organizator je Centar za životnu sredinu.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2011, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
jel ima kod nas igdje cesma u gradu?mislim toliko fontana ane moze se nigdje vode posteno napiti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2011, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Koliko ja znam, jedine javne česme su u parku Mladen Stojanović (u stanju raspada, ljudi tamo poje pse, pa psi stalno ližu pipu), kod nove crkve u Centru, na Tržnici i kod Dvorane Obilićevo (potpuno neupotrebljiva zbog loše konstrukcije).

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2011, 09:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Banjalucka voda je bila dobra do izgradnje novog cjevovoda, tamo negdje krajem dvedesetih ( ko je isao tranzitom prema bazenu, mora se sjecati iskopane ceste - made by Subasic). Od tada se ukus vode polagano, ali konstantno pogorsava, sada imamo neki zemljani ukus i miris, tesko mogu da je pijem.
Voda u Becu je savrsena, bas onakva kakva bi trebala da bude, mozda zato i primijetim razliku kad dodjem kuci.
Sto se tice starih cijevi - u Splitu se koristi aquadukt ( vodovod) jos iz doba Dioklecijana i voda je savrsena, ima jos jedan drugi, novi vodovod , ali voda nije tako dobra kao iz starog.
Cudi me ovo za vodu Vodu, ja je nekad kupim kod kuce, a bilo ju je kupiti i u Madjarskoj. Mozda je konkurencija platila da pronadju nesto sto ne bi smjelo da bude u vodi, ko zna.
Inace,pio sam Prolom vodu u Prolom banji, nisam bio odusevljen.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2011, 16:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Ukus vode je uglavnom bolji u planinskim i brdskim kamenito-kraškim područjima kao što je romanijski kraj, Hercegovina.. Ukus vode u ravničarskim krajevima većinom ima primjese zemljanih i muljevitih nota.. Što se tiče iskustva sa vodom.. U BL mi se ukus vode sa vodovoda uopšte i ne sviđa, a imao sam i problema sa stomakom jer mi je preosjetljiv pa me je doktorica preusmjerila na flaširanu.. Najgori ukus, kada je u pitanju prostor u RS ima voda u Modriči - smrdi na ribu i naftu. U Hercegovini i na Jahorini mi voda ima super ukus, ali ima previše kamenca i minerala što nije dobro..
Sve u svemu, pijem flaširanu, ne što mislim da je "puna čaša zdravlja", nego zato što mi ne pravi stomačne iritacije i probleme..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2011, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Idealno:
Natociti vodu sa cesme u neku ovecu posudu, bocu, bacvu ili tako nesto sto ima mali otvor na vrhu (dovoljno veliki da voda dise, dovoljno mali da ne upada prasina) i ostaviti je 24 sata tako, u rashladnom, cistom i stabilnom prostoru.
Zatim je pretociti (ne sasvim, pri dnu ostaviti i isprati) u staklene boce i piti tokom 24 sata.
Postupak ponoviti.

Sta se time postize? Hlor je ubio nepozeljne organizme, a zatim i sam ispario; kamenac se dobrim dijelom natalozio u dnu.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2011, 12:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Da, samo što hemijski zagađenu vodu (kao što se priča da je u Modriči) hlor i taloženje ne mogu očistiti..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2011, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Još nije izmišljena flaširana voda da je Bolja od tilave i jahorinskog vrela koju mi ovde pijemo, a voda koja je odstajala pet minuta u staklenoj čaši meni je bljak, a kamoli smeće što mjesecima stoji u plastičnoj flaši.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2011, 23:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
skitnica je napisao:
Idealno:
Natociti vodu sa cesme u neku ovecu posudu, bocu, bacvu ili tako nesto sto ima mali otvor na vrhu (dovoljno veliki da voda dise, dovoljno mali da ne upada prasina) i ostaviti je 24 sata tako, u rashladnom, cistom i stabilnom prostoru.
Zatim je pretociti (ne sasvim, pri dnu ostaviti i isprati) u staklene boce i piti tokom 24 sata.
Postupak ponoviti.

Sta se time postize? Hlor je ubio nepozeljne organizme, a zatim i sam ispario; kamenac se dobrim dijelom natalozio u dnu.



Mudro zboriš, ali meni je okus česmovače iz naših vodovoda fuj! :(

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2011, 01:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2007, 11:09
Postovi: 80
blaf77 je napisao:
Ja koliko znam voda koja se flasira za prodaju iz izvora, da bi se zvala cista izvorska i da bi se mogla prodavati kao takva, mora ici bukvalno iz izvora u flasu nepreradjena, bez apsolutno ikakvih dodataka i dorade, samo kroz opremu za flasiranje. Sve sto pise da se nalazi u njoj je njen prirodni sastav.


netacno...sad da ne vucem raspravu...al dobar dio flasiranih voda dolazi iz gradskog vodovoda...kod nas to jos nije toliko slucaj ali ako odes vani vidjeces da dosta voda ima na etiketi Source:Municipal water...(taj i taj grad)...voda prolazi kroz sisteme za preciscavanje i bukvalno se dobija destilovana voda i onda se dodaju minerali i sta god jos...


ko ima vremena nek skine sa neta ''Penn & Teller'' epizoda ''bottled water'' jeste da se radi o comedy show-u sve to sto su tamo prikazali je realnost...

sto se Eviana tice...svaka im cast na kvalitetu al radije cu da platim 1m3 gradske vode nego 2 flase Evian-a

_________________
www.zeljkorogic.com moj pogled na svijet
www.tnp.ba domaći carpool sajt


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs