banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Da li kupujete i pijete vodu kupljenu u prodavnici?
Rijetko ili Nikada 54%  54%  [ 43 ]
Ponekad ili Cesto 26%  26%  [ 21 ]
Stalno 20%  20%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 80
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2008, 07:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2008, 13:32
Postovi: 19
Stvar navike, kazem vam :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
highwayman je napisao:
Ја сам одувијек пио воду из чесме и уопште ми нема лош укус како доста људи говори. Можда ја једноставно немам укуса :lol:



Pa to i jeste zato sto ju pijes stalno pa se naviknes. Probaj par mjeseci piti iz flase, pa ces vidjeti kako ce ti se ova iz cesme zgaditi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2008, 07:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2008, 13:32
Postovi: 19
Nece ti se zgaditi voda iz cesme nego nacin konzumiranja, voda je skoro ista :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2008, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
ova mi uvijek s*ebe stomak, ali posto pijem ko kamila, nemam para za kupovnu.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2008, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Poslije ove flashirane imam osjecaj da pijem neku tehnicku vodu, bas se osjeti razlika.
Hlora ko u prici :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2008, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Mar 2008, 09:05
Postovi: 21
Ljudi pijte slobodno vodu iz cesme, a ne kupujte flasiranu. I samo se trudite da sto manje, ili nikako ne zagadjujete rijeke... :angry4:

_________________
sve je ovo gubljenje vremena...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2008, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Slažem se sa XIX. Redovno kupujem vodu. Prolom, a može i Vlasinska Rosa i Knjaz Miloš plavi.

Prije 3 godine sam imao napad bubrega, tj. pokrenuo se kamenac. E, to ne bi nikom preporučio.

Voda iz brodskog vodovoda je katastrofalnog okusa, a sastav se može samo pretpostaviti.
Banjalučka je takođe užasna, pio sam je 5 godina :wink:

Ako možete i imate priliku, ne pijte vodu iz vodovoda.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2008, 01:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
dzabaleban je napisao:
Redovno kupujem vodu. Prolom, a može i Vlasinska Rosa

Prolom ima povecan sadrzaj nekih minerala, pa i nije bas preporucljivo piti tu vodu stalno, tj. treba je mijenjati s' vremena na vrijeme.
A Rosa je jedina voda koju ne mogu da pijem, bljaks, sva nekakva gorka. :)

Vezano za ovo flasirana vs. ona iz cesme > obe.
U kuci kad sam pijem ovu iz cesme, a vani kad sam i u zurbi, onda flasiranu.
I nisam imao nikakvih problema, niti znam koga da jeste zasto sto (ne)pije ijednu od navedenih.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2008, 06:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Kažu, a i piše na flaši da ima nizak sadržaj rastvorivih mineralnih sadržaja :-?

Čudno. Meni Rosa ima čak i bolji ukus od proloma, dapače, slađi :(

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2008, 09:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 23:45
Postovi: 726
Lokacija: trapped in the space-time comatorium
Ponajbolja solucija bi bio uredjaj za preciscavanje vode u kuci imati, ja sam pio tu vodu cesto par mjeseci i poslije toga ova voda iz cesme je izgledala kao da iz zabokrecine neke dolazi(i tako i izgleda skoro kad se testira preciscivacem)...ali dobro je sad se ponovo navikao i mogu je piti normalno...a flasiranu vodu za kucu ne kupujem,vrlo rijetko, kao sto XIX rece ne kupujem sok tako cesto vec janu sa ukusima najcesce(iako ne znam koliko i to valja, ali i sokovi ovi nisu za svakodnevno konzumiranje)...Ali valjda je opstepoznato da voda u ovim krajevima i ova gradska sadrzi dosta kamenca.

_________________
pa dobro je...sta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2008, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Off Topic, poznato je da po brdima i šumama oko Banjaluke ima jako mnogo izvora; zanimljivo je da su neki mudraci prije nekoliko godina radili istraživanje i zaključili da je voda iz svih tih izvora, osim valjda jednog, "bakteriološki neispravna" i samim tim nije za piće :lol:
Budući da sam prešao sva ta brda i šume pješke bezbroj puta, popio sam hektolitar vode s tih izvora, naravno nikad mi ništa nije bilo jer je voda čista k'o sunce :D To što u njoj ima mikroorganizama to je valjda normalno za vodu iz prirode; izgleda da je pomenutoj gospodi "bakteriološki ispravna" samo voda kroz koju je propušten hlor u cilju da pobije sve što diše u njoj :x

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2008, 17:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jun 2008, 18:37
Postovi: 224
Od negaziranih voda mi se najvise svidja minakva, a od gaziranih knjaz milos. Trudim se da ih ne kupujem cesto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2008, 07:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2008, 13:32
Postovi: 19
Cesto su navodne "analize" novinarska patka a ponekad i ovlastena lica, da daju svoj sud o tome, zazmire i napisu kako vode kod nas ne valjaju.
U prilog ide i cinjenica da je u prosloj godini u BiH uvezeno oko 120 miliJoncica KM pitke vode iz okruzenja :):):)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2008, 15:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 08:56
Postovi: 294
Lokacija: Banjaluka
kupuju zatro sto imaju pravo na to. obe vode su jednako lose i dobre, a ko ce sta piti stvar je licnog izbora dok direktno ne ugrozava sebe i druge, sto zasada nije dokazano ni za jednu od ponudjenih opcija. :evil3:

_________________
ginekolog, doktor za sve i dozivotni romanticar i opozicija vecini svuda od politike preko religije do novca i zabave


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2008, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
ginekolog je napisao:
kupuju zatro sto imaju pravo na to. obe vode su jednako lose i dobre, a ko ce sta piti stvar je licnog izbora dok direktno ne ugrozava sebe i druge, sto zasada nije dokazano ni za jednu od ponudjenih opcija. :evil3:


:roll: Give me a break...


Ko kaze da nije dokazano da nesto od tog steti zdravlju? I sve je stvar licnog izbora, pa ne znaci da ne mozemo diskutovati o necemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2008, 15:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
Не пијем воду из водовода већ 7-8 година, колико је отприлике прошло откако користимо Брита филтер за воду... Воду купујем само кад сам далеко од свог ћупа :D . Фазон с филтрирањем ми је супер, јер се добије вода здравија од оне из водовода (која, ако и зажмиримо на превелику количину хлора и карбоната, на путу од фабрике воде до нас покупи ко зна какве тешке метале на примјер, од којих нам неће бити ништа за мјесец, годину или двије, али кад се исти акумулирају у организму деценијама прича може бити потпуно другачија). Сем тога, филтрирање је еколошки прихватљивије, а представља и мањи удар на кућни буџет.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2008, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Meni je dobro to sto zivim u kuci, a prvi komsija u dvoristu ima bunar, tako da mi je uvijek dostupna cista hladna voda :D . Narocito u ovim vrucinama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2008, 15:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 08:56
Postovi: 294
Lokacija: Banjaluka
ja imam bunar ledene vode malo podalje pa pijem ponekada a ponekada liznem koju kap kod nekih djevojaka.... :P

_________________
ginekolog, doktor za sve i dozivotni romanticar i opozicija vecini svuda od politike preko religije do novca i zabave


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2008, 20:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
MonaLisa je napisao:
Nikad ne pijem vodu iz cesme, jedino kad zaboravim uzeti pa moram. Jednostavno zato sto mi ima odvratan ukus, navikla sam s na Janu. To osjetite tek kad duze vremena pijete flasiranu, u obicnoj ima dosta kamenca.





Makakva Jana,Rosa,Prolom... Najbolja je naša česmovača,a da vidiš kak' je u Šipovu 'ladna :angry3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2008, 00:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Citiraj:
Voda voda i akvaviva povučene iz prometa
Maja Vujinić

22.07.2008 20:03

BANJALUKA - Sva uvezena flaširana voda za piće od pola litra voda voda i akvaviva je povučena iz prometa u Republici Srpskoj, jer su analize pokazale da je mikrobiološki neispravna, odnosno da sadrži povećan broj bakterija.


Ovo je juče potvrdio Desimir Miljić, glavni republički zdravstveno-sanitarni inspektor. Objasnio je da pomenuti proizvodi ne zadovoljavaju zahtjeve Zakona o flaširanim pitkim vodama, koji se odnose na mikrobiološku ispravnost. To je utvrđeno na osnovu analiza uzoraka ovih voda u Poljoprivrednom zavodu Bijeljina.

"Povećan ukupan broj bakterija utvrđen je u okviru redovne kontrole robe u spoljnotrgovinskom prometu, u ovom slučaju flaširanih pitkih voda iz uvoza, te smo u skladu sa propisima, količinu koja je uvezena u mikrobiološki neispravnoj seriji stavili van prometa", potvrdio je Miljić.

Dodao je da nisu izolovani mikroorganizmi koji bi mogli toksično djelovati na zdravlje ljudi, ali da propisi nalažu da se konačna ispravnost definiše tek nakon urađene superanalize.

"Mi smo uzorke već dostavili na superanalizu u Gradski zavod za zaštitu zdravlja Beograd, koji je za takve vrste analiza ovlašten od Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS", rekao je Miljić.

On je podsjetio da prilikom analize flaširanih pitkih voda, koja je urađena prethodne godine, nije bilo niti jednog uzorka koji nije zadovoljavao propisane parametre.

Zoran Brkić, direktor Poljoprivrednog zavoda u Bijeljini, potvrdio je da su radili analize flaširanih pitkih voda više proizvođača, ali da, kao institucija, nisu ovlašteni da daju informacije o uzorcima.

"Mi analiziramo uzorke po želji naručioca, a to je u ovom slučaju Republički inspektorat, te uzorke prosljeđujemo njima, a oni su ti koji će da odreaguju u slučaju nepravilnosti u cilju zaštite zdravlja stanovništva", kazao je Brkić.

U Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite RS, potvrđuju da im još nisu dostavljeni uzorci.

Do zaključenja ovog broja nismo uspjeli da dobijemo komentar Zvonka Nikezića, direktora kompanije "Voda voda".

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs