banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 05:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Da li kupujete i pijete vodu kupljenu u prodavnici?
Rijetko ili Nikada 54%  54%  [ 43 ]
Ponekad ili Cesto 26%  26%  [ 21 ]
Stalno 20%  20%  [ 16 ]
Ukupno glasova : 80
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Feb 2008, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Zasto ljudi kupuju vodu? Zato sto misle da je bolja od one iz cesme. A nije. Da bi se proizvela samo jedna plasticna boca treba 7 litara vode, plus dok se transportuje do potrosaca zagadjuje se zrak, i na kraju svrsi u smecu i reciklira se dugo vremena pri tom oslobadjajuci po ko zna koji put stetne materije za okolinu. Zar nije jednostavnije odvrnuti cesmu i napiti se vode bez ikakvog zagadjivanja pita se autor dole pomenutog clanka. I jos plus ljudi placaju tu vodu koja nista nije bolja od one iz cesme. A to je sve iz neznanja jer ljudi misle da je voda iz boce kvalitetnija a nije. A o svemu tome procitajte ovdje:

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/a ... ge_id=1770

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 21 Feb 2008, 09:21, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 17:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Znaci nikad mi nije bilo jasno to pres***al ajd......Jedino u frci kad sam u gradu i dehidriram..a sok naravno ne pomaze...ali ovako kupovati za kucu...vezze... :-?

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Nikad ne pijem vodu iz cesme, jedino kad zaboravim uzeti pa moram. Jednostavno zato sto mi ima odvratan ukus, navikla sam s na Janu. To osjetite tek kad duze vremena pijete flasiranu, u obicnoj ima dosta kamenca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 12:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2008, 13:42
Postovi: 547
Lokacija: Banja Luka
Ja licno ne vidim razliku izmedju vode iz cesme i ove u flasi,ma to su samo price da je bolje....
Ja pijem vodu iz cesme,ziva sam i zdravaa :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 23:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
vim je napisao:
Zasto ljudi kupuju vodu? Zato sto misle da je bolja od one iz cesme. A nije. Da bi se proizvela samo jedna plasticna boca treba 7 litara vode, plus dok se transportuje do potrosaca zagadjuje se zrak, i na kraju svrsi u smecu i reciklira se dugo vremena pri tom oslobadjajuci po ko zna koji put stetne materije za okolinu. Zar nije jednostavnije odvrnuti cesmu i napiti se vode bez ikakvog zagadjivanja pita se autor dole pomenutog clanka. I jos plus ljudi placaju tu vodu koja nista nije bolja od one iz cesme. A to je sve iz neznanja jer ljudi misle da je voda iz boce kvalitetnija a nije. A o svemu tome procitajte ovdje:

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/a ... ge_id=1770


Dragi moj, uzeo si britanski članak. Britanski vodovod mijenja cijevi svake godine, sjaje ko srebro od čistoće. Možeš li isto reći za banjalučki, gdje je puno naslaga, rđi i ko zna čega, tj. kad su zadnji put mjenjali cijevi? tamo negdje 1956. ?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
ko ne dobije kamen u bubregu ko da nije ni živeo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 23:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ta tvoja ovca zakakila čitav forum, eto je kaki već 10-ak dana bez prestanka.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 23:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jan 2008, 16:14
Postovi: 297
Lokacija: bana luka
to ti je isto kao razlika izmedju nektara i heinekena...

_________________
idi vidi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
XIX century je napisao:
Dragi moj, uzeo si britanski članak. Britanski vodovod mijenja cijevi svake godine, sjaje ko srebro od čistoće. Možeš li isto reći za banjalučki, gdje je puno naslaga, rđi i ko zna čega, tj. kad su zadnji put mjenjali cijevi? tamo negdje 1956. ?


Otkud iskopa podatak da se britanski vodovod mijenja svake godine? :lol: Pa da seru pare kao ova nerevarova ovca nebi mogli mijenjati vodovod svake godine. :P U britaniji sam proveo pet godina i nisam primijetio ni jednom da su mijenjali cijevi. :oops: A druga stvar, starost cijevi bitno ne utice na kvalitet vode. :wink:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
vim je napisao:
XIX century je napisao:
Dragi moj, uzeo si britanski članak. Britanski vodovod mijenja cijevi svake godine, sjaje ko srebro od čistoće. Možeš li isto reći za banjalučki, gdje je puno naslaga, rđi i ko zna čega, tj. kad su zadnji put mjenjali cijevi? tamo negdje 1956. ?


Otkud iskopa podatak da se britanski vodovod mijenja svake godine? :lol: Pa da seru pare kao ova nerevarova ovca nebi mogli mijenjati vodovod svake godine. :P U britaniji sam proveo pet godina i nisam primijetio ni jednom da su mijenjali cijevi. :oops: A druga stvar, starost cijevi bitno ne utice na kvalitet vode. :wink:


tako su mi ljudi rekli u UK, i da je to razlog što svojim malim bebama bezbrižno daju vodu iz česme, neprokuhanu. hoćeš reći da buđave, rđave cijevi sa naslagama iznutra, ne utiču na kvalitet vode. zanimljivo. cura iz banja luke uzela uzorak iz česme i odnijela u BG na institut na analizu. kad je došla po rezultate rekli joj "iz kakvog prljavog bunara si izvukla ovu vodu? nemoj to slučajno da piješ"

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Svasta. Ja sto sam primijetio je da ljudi u uk najvise sto kupuju je voda, ali nije to sad ni bitno.
Kako bi saznali koliko ljudi kod nas kupuju vodu postavio sam glasacke opcije pa vas molim da glasate. Hvala.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 13:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2008, 13:32
Postovi: 19
Igrom slucaja firma za koju radim bavi se poslom koji je u neku ruku vezan za punionice piva, sokova i mineralne i prirodne vode.
Postoje moderne fabrike u RS i BiH u kojima je sve po standardima EU ali imamo i onih koji pune vodu koja je skoro ista kao i iz cesme.
Mislim da je normalna stvar da svako sebi probere kakvu ce vodu da pije ali mora se imati na umu da je "ukus" vode 80% onoga sto vidimo na TV. Ubija nas marketing.
Sto se vodovoda u UK tice, odavno nisam cuo vecu glupost od toga da se cijevi "mijenjaju" svake godine. Ko god se malo razumije u to znace da je to i tehnicki nemoguce niti isplativo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ja uvijek kupujem vodu, i to iz valjanog razloga: kad pijem vodu iz česme 3 dana zaredom, dobijem dijareju, svaki put... e ako i to ima veze s marketingom, onda svaka čast :-?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Izgleda da imash osjetljiv stomak, a i visak para :P

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2008, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
vim je napisao:
Izgleda da imash osjetljiv stomak, a i visak para :P


nemam baš višak para.. ne kupujem sokove.. neki ljudi troše pare na sokove, ja na vodu. sokove ne pijem, osim prirodnog cijeđenog voća, to napravim u blenderu

ne znam baš.. ni od čega inače nikad nemam dijareju, a od česmovače redovno. možda reklama laže i mami i ne možemo preko reklame spoznati razliku.. al možemo preko svojih usta i stomaka. oni su mi odličan indikator.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2008, 07:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2008, 13:32
Postovi: 19
Pa sad...dalo bi se diskutivati o razlozima "rijetkog slucaja s brzim trcanjem" ali dijareja je cesto uzrokovana psihosomatskim elementima tako da ima i marketing uticaja na nju. :)
Recimo da ti dajemo svaki tvoju omiljenu vodu iz omiljene flasice od omiljenog proizvodjaca ali da te ubjedimo da je nasuta iz gradskog vodovoda, tesko da nebi opet vikao "bjeste noge usracu vas" :cat: :confused2: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2008, 08:02 
Pa i voda iz cesme se placa....


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 16:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
A sta kazete na laktasku vodu koju moze svaku otici i nasuti sebi koliko hoce, a sigurno je bolja od 80% flasirane vode. Kad kazem laktaska mislim na cesmu koja se nalazi prije hotela SAN u laktasima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Da super im je voda, narocito zato jer u vrijeme kad je napravljen bazen citava okolina tog bazena nije imala vode mjesecima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2008, 21:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2008, 19:27
Postovi: 37
Ја сам одувијек пио воду из чесме и уопште ми нема лош укус како доста људи говори. Можда ја једноставно немам укуса :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs