banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2010, 14:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2009, 14:42
Postovi: 49
Lokacija: BL, Borik
Block out je napisao:
Molim da se ovdje iznose sve pozitivne i negativne kritike, takodje ideje o okupljanju forumasa u cilju razmjene iskustava, organizacije fotoizleta, radionica, druzenja itd...


...Samo moram nešto da kažem, malo mi smeta što se na ovom podforumu ljudi bave više svim ostalim diskusijama osim fotografske, i moram priznati da gostujem ovdje već nekoliko mjeseci, a zapažam sve manje diskusije. Kao fotograf-amater, član sam jednog sarajevskog foto foruma, koji se isključivo tiče fotografije (mnogi ovdje su vjerovatno već posjetili a neki su i članovi, to znam, fotografije.ba), a kao Banjalučanin veoma razočaran što nemam takvog foruma u svom gradu. I onda ovo mjesto vidim kao pokušaj, ali vrlo neozbiljan. Eto nemojte ovo shvatiti kao zlonamjernu kritiku, iako sam svjestan da je ovo samo podforum podforuma, ali ovo je moj pokušak da probudim svjest nekoga ko odlučuje o tome da napravi nešto ozbiljnije, jer vjerujem da nas ima mnogo u Banjaluci koji bi bili članovi nekog ozbiljnijeg foruma i tamo postavljali svoje radove, i naravno dijelili konstruktivne kritike jedni drugima.........eto toliko, pozdrav moderatorima i svim članovima :)

@talija: ne zamjeri ti please, i hvala za komentar

_________________
Nikon D60
Nikkor 18-55 1:3.5-5.6 AF-S VR (kit)
Tamron 70-300 1:4-5.6 LD Di macro
Speedlight YONGNUO YN-467
CPL filter, tripod, torba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
@lj_zrilic
Kritika je na mjestu, ja sam svjestan toga i vec je u planu da se ovaj podforum malo procisti i reorganizuje.
To ce biti uskoro... :wink:
Problem je sto BL nema 2 profesionalna fotografa, studija, sto nema gdje da se ljudi edukuju.
Tek od ove godine je pokrenut predmet Fotografija na Akademiji umjetnosti, vidjecemo rezultate u narednom periodu.
Znaci problem nije toliko u forumu koliko u gradu tj. nedostatku fotografa.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne mora biti profesionalnih fotografa da bi se na forumu pisalo o fotografijama, da bi se kačile i komentarisale amaterske fotografije i slično. Nekad se ovde više pisalo, bilo je i takmičenje za najbolju fotografiju pa su neki učesnici stavljali fotografije a ostali su glasali. Niko nije kriv što je sada ovako, vjerovatno se nema vremena za nešto fotografisanja, ili se izgubi volja, ili se i fotografiše ali nema volje da se to stavlja na forum, da se otvaraju teme i slično.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
I ja mislim da je ovo što Vader kaže. Ranije se dosta više pisalo o fotografiji, ali izgleda da su se ljudi zasitili ili šta.
Možda opet da se krene sa takmičenjima, dosta se promijenila struktura forumaša od prošlih takmičenja, tako da će vjerovatno nekim novima biti interesantno da se uključe.
Eto posao za moderatora :)

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 07:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2009, 14:42
Postovi: 49
Lokacija: BL, Borik
Ne bih se složio s tom pričom o zasićenosti, opet ponavljam na forumu na kojem redovno postujem (fotografija.ba) ne prođe dan a da nema bar 10 postova, što postavki fotografija, što komentara, razmjene utisaka i iskustava.
Reciom ovako: neka danas moderator pobriše ove teme i postavi nove, recimo umjesto "fotografije za usporedbu" da napravi nekoliko podgrupa sa nazivima tipova fotografija ili tako nešto i možda još neki contest i da zada temu. Evo ja obećavam da ću pomoći koliko god to bude trebalo. Pa da vidimo. Mislim da nije došlo do prezasićenosti, jer npr. banjalučanin, a član i ovdje - broj jedan - vidim da je aktivan na sarajevskom fotografija.ba, vjerovatno iz istih razloga kao i ja, pa i urednik dark man, je bio aktivan na istom. Što sad eto nas par ne bi uzeli neku inicijativu na ovom forumu, pa da vidimo dokle ćemo stići? Jer vidio sam i ovdje da ima talentovanih i ljudi koji su kačili dobre radove, i mislim da će samo malom reorganizacijom foruma stvari doći na bolje. Eto toliko za ovaj put, dobro svjetlo svim fotografima, i želje za više uspjeha......

_________________
Nikon D60
Nikkor 18-55 1:3.5-5.6 AF-S VR (kit)
Tamron 70-300 1:4-5.6 LD Di macro
Speedlight YONGNUO YN-467
CPL filter, tripod, torba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Podržavam, makar kao posmatrač. :) Volim fotografiju, možda bih i ja učestvovala ubuduće.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ajde ovako da se dogovorimo ako moze kad se postavljaju slike da se navedu izmjene modifikacije ili bilo sta sto prolazi kroz "program" ili da se kaze sirova fotografija oko ekspozicija i ja pa bujrum

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 08:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2007, 03:45
Postovi: 127
Lokacija: Malo istocnije od Sibira...
Moze, na fotki gore kropovana ivica sa lijeve strane (bila mi neravna, nije mi se svidjala), manje promjene parametara pri eksportovanju RAWa iz LR...

_________________
http://fotoamater.com _ _ _ http://www.japanci.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 13:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2009, 14:42
Postovi: 49
Lokacija: BL, Borik
Šta mislite o nekom sastanku nekih entuzijasta sa ovog podforuma, fotoizlet, mini amaterska radionica, ili tako nešto, pa da se malo vidimo, upoznamo, i na kraju dogovorimo oko nekih stvari vezano za ovaj podforum? Ljudi koji su uključeni u moderiranje istog bili bi poželjni na takvom sastanku. Npr. lokacija: Kastel, vrijeme: neki vikend, prepoznavanje: ljudi sa foto-torbicama :D

_________________
Nikon D60
Nikkor 18-55 1:3.5-5.6 AF-S VR (kit)
Tamron 70-300 1:4-5.6 LD Di macro
Speedlight YONGNUO YN-467
CPL filter, tripod, torba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 17:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2007, 03:45
Postovi: 127
Lokacija: Malo istocnije od Sibira...
Ja sam par puta ucestvovao u necem slicnom dok sam bio vani, sastanci u vidu fotowalk-a jednom mjesecno, kontakti preko Flickr grupe (http://www.flickr.com/groups/ftps/), na kraju se zavrsi pijankom, nije bilo lose...

Ima me i na par slika, npr. ovdje u sivoj kapi:
http://www.flickr.com/photos/charleslacz/4385241044/in/pool-ftps

_________________
http://fotoamater.com _ _ _ http://www.japanci.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 09:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2009, 14:42
Postovi: 49
Lokacija: BL, Borik
Ajde ako ima zainteresovanih, sa ovog foruma, nek se jave, pa da održimo foto-sastanak (uživo), lako ćemo za detalje......

_________________
Nikon D60
Nikkor 18-55 1:3.5-5.6 AF-S VR (kit)
Tamron 70-300 1:4-5.6 LD Di macro
Speedlight YONGNUO YN-467
CPL filter, tripod, torba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2010, 10:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Potrebna mi je pomoc,nista ne znam o fotografiji:)
a treba sljedece da uradim:
Poster treba da pošaljem u 2 oblika:

1. verzija za štampanje ( u JPG ili PDF formatu, mada je najbolje ako PDF moze) sa sljedećim karakteristikama: B3 format ( 350 x 500 mm) sa rezolucijom 300 dpi sa CMYK kolornom modelu (http://en.wikipedia.org/wiki/CMYK_color_model)
2. online verzija u RGB kolornom modelu (http://en.wikipedia.org/wiki/RGB_color_model) u B6 formatu ( 120 x 176 mm) sa rezolucijom NE većoj od 150 dpi. Format isključivo JPG.

I trazi da napisemo neke mjere u cm, to nisam bas skontao, vjerovatno najoptimalnija velicina postera s obzirom na tehnicke karakteristike.

Pa ako neko zna i voljan je da mo pomogne neka se javi da mu posaljem na e mail poster ( koji je u sustini amaterski modifikovana fotografija)
Hvala puno.

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2013, 20:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
This is Why Your Pictures Suck

Dear Charlie,

You’ve asked me in evaluating your work to be brutally honest. Admittedly, it’s something that other photographers have asked for, but I’ve always been reticent about honestly fulfilling such a request. I have often perceived it as the equivalent of a wife or girlfriend asking, “Do I look fat in this?” A frank, honest answer to that question is likely not going to end well.

However, you have been insistent about receiving such concise, unrestrained and to-the-point-feedback. So, I feel inspired to share with you why your pictures suck.


http://www.thephoblographer.com/2013/05 ... ures-suck/

Odličan članak za sve koji upadnu u samozadovoljnu, lijenu fazu kreativnosti!

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs