banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 515 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne znam šta se misli pod "idiotom" ali imaš point-and-shoot fotoaparate sa manuelnim kontrolama, sa poluatomatikom i sa automatikom, sve u jednom aparatu, uz gomilu predefinisanih scenskih podešavanja, i drugim, a da nisu DSLR i da koštaju znanto jeftinije od njega. Velikoj većini ljudi je to više nego dovoljno. Manjini baš treba DSLR. Šta tačno nudi DSLR u odnosu na point-and-shoot su u prvom redu izmjenjivi objektivi, pa ko želi da se igra sa njima, da ih kupuje, nosi sa sobom i mijenja u toku slikanja onda je DSLR za njega. Uz to DSLR je veći i teži, posebno sa većim objektivima na koje stalno treba paziti jer su skupi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zato što možeš malo da zumiraš, zato što nije pretjerano dobar za portrete, više je onako.... Običan. KAo napravljen za sve. Ja tad nisam imala para, tj, imala sam, al bilo mi žao dati sve pare koje imam za foto aparat i glupača uzmem za 500 eura s tim objektivom. Inače tijelo mislim da košta 400 ili 350. Obično za svaki aparat novi kad izađe košta isto, a svake godine izbacuju novi model. Drugarica je skoro kupila ovaj najnoviji Canon 550D, i nema neke pretjerane razlike od 450D koji je izašao 2008. kad i moj D60. Ja sam istraživala da li je bolji Nikon ili Canon i jedina razlika je bila u cijeni (Canon 50ak eura skuplji) i boje kod Nikona mrvu življe. Pošto sam ljubitelj živih boja na fotografijama, a i cimerka je već imala taj aparat, pa reko' aj da zajedno učimo rukovati i ja ga kupim. U principu nećeš pogriješiti koji god da uzmeš, to su dobri aparati i za te pare nećeš naći bolje. A nisu ni preglomazni, pogotovo za ženu blek stenu poput tebe. Zatim, nisu teški ni da naučiš da se bakćeš s njima.
Ja bih ti dakle preporučila da uzmeš body jednog od tih aparata (550D i ne znam koji je Nikon izašao, možda ovaj 3000 nešto) i drugi objektiv. Možeš uzeti neki sa većim zoomom kao što su 18-300 ili 55-300. Za portrete meni jako omiljen 50mm, on nema zoom, ali fotografije ispadaju fantastično. Kad kupiš objektiv za dslr dobijaš faktički novi aparat jer slike dobijaju novu potpuno formu. Mislim da je to jedna od najkorisnijih stvari koje sam kupila u zadnjih par godina. Vrijedi svaku paru, a pogotovo neko ko radi može si ga priuštiti.

Vader:
Ovi aparati uopšte nisu glomazni, ja svoj nosim svuda, čak i na plažu i nikad nisam pomislila da neću da ga nosim jer je težak. Ženska torba je čudo :D A slike se ne mogu porediti, slika point and shoot aparata je plitka i nema dubinu, dok bilo koja slika DSLR-om se vidi da je uslikana istim. Ajkula će vidjeti kad kupi.

Ajkula:
Eh još nešto. KAd sam ja kupovala, postojao je izvjesni D90 od 800 ili 900 eura, ne sjećam se i ovaj moj od 500... I jedina razlika je bila u motoru. Dakle ova skuplja verzija ima motor u tijelu, pa možeš navrnuti jeftiniji objektiv koji nema dugmence za autofocus na sebi već to dugme imaš na aparatu za sve objektive. Slike su iste, probala sam :D Isto kupila cura s faksa. Inače probala sam mnogo aparata, pa možeš da me pitaš šta god želiš.
A to ti se isplati jedino ako ćeš mijenjati 3-4 objektiva. Za tebe ne vjerujem da ćeš se pretjerano baviti fotografijom, pa ti se ne isplati davati duplo više novca, pa ti toplo preporučujem neki od 350-400 za body i neki od gore navedenih objektiva.
:D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja imam ovu i za levata poput mene dovoljna


http://picocool.com/story/title/leica-c ... -4-titan-1

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Krme, tako te volim. Znaci tijelo + bolji kit za pocetak.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 17:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
zLo_krme je napisao:
Vrćenje objektiva ti služi samo za zumiranje

mozes i izostravati rucno.nekad je bolje nego auto izostravanje...
ajkula je napisao:
Znaci tijelo + bolji kit za pocetak.

kit objektivi su samo objektivi koji dolaze uz telo u kompletu.svi ostali nisu"kit".cene vecine objektiva su paprene...
mozes kupiti samo telo aparata bez tog kit objektiva i posebno objektiv...a ni ti kit objektivi nisu ocajni ako neces koristiti aparat profesionalno...

nisi napisala sta ces slikati...jer to ti je bitnije da znas odabrati objektiv...
ako nije nesto zahtevno,onda moze i kompakt pomoci...vader i ostali su ti lepo naveli prednosti kompakta...

imas i mirrorless aparate...mali kao kompakti,a mozes menjati objektive...
ja razmisljam da mozda nabavim jedan...
npr olympus e-pl1 sa kit objektivom u banjaluci je oko 1100 maraka u komtrejdu...vani je oko 400 evra i jos mozes vratiti porez pa te izadje jos jeftinije...
evo vise o njemu...
http://www.dpreview.com/reviews/olympusepl1/
...ima jos modela... npr ovaj http://www.dpreview.com/reviews/olympusep2/ ... i jos neki proizvodjaci... sony,panasonic...

a olympus ima i manje dslr aparate kao npr e-450...

to je skup sport !


edit:popravio linkove


Poslednji put menjao anoniman dana 22 Nov 2010, 19:06, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 17:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
anoniman je napisao:
ajkula je napisao:
Znaci tijelo + bolji kit za pocetak.

kit objektivi su samo objektivi koji dolaze uz telo u kompletu.svi ostali nisu"kit".cene vecine objektiva su paprene...
mozes kupiti samo telo aparata bez tog kit objektiva i posebno objektiv...a ni kit objektivi nisu ocajni ako neces koristiti aparat profesionalno...

Eksli, "telo"+objektiv=kit. :D
Mislim da se ne moras puno maltretirati oko tog objektiva, taj sto inace dolazi uz DSLR i nije los, ako ne znas sta hoces i nisi posebno zainteresovana za nesto konkretno, vec ti treba neki koji moze proci u svim situacijama.

Znajuci tebe, ipak bolje da proucis ostale objektive koji se kupuju posebno, ugnjavis krme i prodavace u radnjama da ti objasne detaljno, pa ti onda skontaj sta hoces. :D

Izaci ce malo skuplje na pocetku, ali ce se isplatiti ne samo na slikama, vec i kasnije, ako shvatis da ti taj objektiv iz seta nije dovoljan, pa svakako budes htela da kupis bolji, a sam objektiv kosta poprilicno.

Pustite zenu nek sebi kupi DSLR, kad vec ima mogucnosti i zelje da uci rukovati, sta ste uhvatitli sa svih strana?! :)

U svakom slucaju, moze ga kupiti, probati, pa prodati nekome ovde po istoj ceni, ako izgubi interes. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
pentax nudi dslr-e u bojama 8) ( :lol: )

Slika

HugoLina je napisao:
Eksli, "telo"+objektiv=kit. :D

da to nije mozda setup? :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ti mene zezas :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
ajkula je napisao:
Ti mene zezas :D

ne :)

potrazi na netu pentax k-x i k-r
tela i kit objektivi su im u bojama,a mislim da imaju i jedan objektiv"normalac" u bojama...

i nisu losi aparati,cak naprotiv...proveri recenzije na netu...
k-r je novi model

ima i ova"limited" verzija 8)
Spoiler:
Slika
:lol: :lol:

i neki olympus pen-ovi dolaze u bojama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ko voli dslr tu nema price ali nismo svi isti ja volim nesto sto mogu potegnuti na brzinu i klepiti neki detalj na ulici zato nosam trenutno D-Lux 4

(nisam imao odobrenje od kucnog savjeta da kupim M8 ali je u planu uskoro M9 (po cijenu pobune)

ja gotivim viewfinder i to je to

emocije (ili hipofiza jebemliga)

PS
i dalje nosam stari f55 koji pravi super super fotke samo mi vec postaje mrsko objasnjavati ljudima cari cekanja da se fotke razviju pa da vidis gdje su ukenjao/la danas je sve momentalno a ja volim sve na tenane od janjetine i rakijice do razvijanja filma ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 23:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006, 21:14
Postovi: 104
zLo_krme je napisao:
Ma ona već ima point and shoot, hoće nešto novo, nešto divlje :D


onda ovo
http://cgi.ebay.com/Hasselblad-MKWE-Kit ... 5640ac0883
sa ovim objektivom
http://cgi.ebay.com/Kilfitt-f-Hasselbla ... 5640ac0b6b

:D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006, 21:14
Postovi: 104
ajd sad ozbiljno,
sve je pocelo tako sto je ajkua napisala
"gdje ne moram pola sata vrtiti objektiv da bih uslikala sina ili osobu koju zelim da slikam"
na ne DSLR aparatima najvise me nerviralo zumiranje, hepek naprijed pa pretjeras, pa nazad pa ti treba pola sata dok iskadriras ono sto zelis, koliko god bio kvalitetan poslije nekog vremena mjesec-godina-dvije pocece te da nervira sto on uzima tacku izostravanja gdje on zeli a ne ti, pogotovo kod portreta ako zelis da fokusiras na oci, pa onda malen senzor (bez obzira sto je npr 10MP) koji ne dozvoljava da blenda bude zatvorena vise od 8 ili otvorena vis od 4, slikaces djecu znaci raditi ces portrete sa jasnim licem a pozadinom zamucenom (narodski receno) ili i sa pozadinom ostrom, ili dijete lijevo a pozadina desno a glupi aparat ce naci prosjek itd, itd, itd...

DSLR je najbolje rjesenje pogotovo ako zelis jos nesto nauciti, nikon jeste najbolj, ali ulazak u njegov svijet je jako skup sport, nikon je kompatibilan samo sa samim sobom i nicim vise, znaci svi objektivi koji ubuduce budes kupovala morace biti iskljucivo za nikon, dok recimo na olympusa ili pentaxa ide sve zivo uz odgovarajuce adaptere.
Onda nikon ima bezobraznu filozofiju da jeftinije modele ogoli, tako da kako napredujes tjera te da prelazis na jace modele, tako npr d40-d60 a koliko vidim ni 3100 nemaju autofokus u tijelu pa si prinudjena da kupujes samo objektive koji imaju oznaku af-s, koji su zbog toga i skuplji, a nekih uopste i nema u toj varijanti

Jos samo pitanje da li tijelo aparata mislis kupiti novo ili bi neka varijanta preko ebay-a dosla u obzir, imas tamo dosta povoljnih d70, d70s, d80 tako da bi usvijet nikona mogla uci za min
Nikon neki samo tjelo 300$ polovan
Sigma 18-200mm za 250$
Nikon 50/1,8 100$
grubo 500 eura

ili

novo
nikon 3100 370 eura
Nikon 55-200mm f/4-5.6G ED IF AF-S DX VR 125 eura znaci autmatski fokus i stabilicaija
ovaj objektiv preporucujem zbog opredjeljena za slikanje djece tj portreta
sto bi se uklopilo u tvoji 500 eura
a onda kad skupis jos malo para
Sigma 18-50mm f/2.8-4.5 HSM isto autofocus, a 2.8 ti omogucava slikanje i u zatvorenom bez blica

uzmi u obzir da zbog stanovitih razloga, ako na objektivu pise 50mm na svim nikonima koji tebe zanimaju moras mnoziti sa 1,5 tako da je to ustvari objektiv 50mm je stvarno 75mm, dusu dalo za portrete, usput jedan od najboljih objektiva ali ga nema u af-s verziji

ako te zanimaju slike sa necim od ovoga sto sam ti napisao odi na http://www.terzabl.deviantart.com i kad otvoris sliku dole desno ti pise sve, aparat, objektiv, blenda, ekspozicija.. ima nekih kod kojih tog nema to je radjeno mobilnim aparatom :)
pozdrav
ps. svi su fotoaparati fotoaparati, samo je nikon nikon :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
hvala. Dajete konkretne prijedloge i uveliko mi pomazete.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 14:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Mene interesuje vaše mišljenje o prosumer konceptu aparata....Kontao sam malo da se oprobam na polju fotografije,da vidim da li me to zaista može zainteresovati ali mi je malo bezveze da dajem 1000 maraka za nešto što ću možda drljati samo jedno ljeto...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Upravo zato je za prvi fotoaparat bolje uzeti neki kompakt, eventualno Prosumer, a tek kasnije ganjati DSLR ako vidiš da te to zaista privlači i da bi dosta fotografisao. Prosumeri su skuplji i bolji od kompakta, nešto između kompakta i DSLR-a. Canonova G serija se svrstava u Prosumer klasu.

Comparison: compact, prosumer or SLR


Najnoviji iz G serije je G12 i košta čak oko 550 €.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 18:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Preskupo....Ima tih prosumer i za 350KM....Ne treba mi svemirski brod od aparata....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 18:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2006, 21:14
Postovi: 104
_zoka je napisao:
Mene interesuje vaše mišljenje o prosumer konceptu aparata....Kontao sam malo da se oprobam na polju fotografije,da vidim da li me to zaista može zainteresovati ali mi je malo bezveze da dajem 1000 maraka za nešto što ću možda drljati samo jedno ljeto...


I ja bih ti preporucio nesto iz canonove G serije imas po oglasima polovan G9 za 400km i pored toga i nista vise ne treba, evenutualno nastavak da mozes zasarafiti koji filter


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 19:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ok,tako sam i ja kontao otprilike....Sa tim što sam ja bio zagrijaniji za Nikon,konkretno ovaj Nikon Coolpix L100

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Odem danas u prodavnicu i stanem ispred regala, koji je naravno zakljucan bio :D i sretnem ciku koji je vec stajao zamisljen i posmatrao izlozene modele. Udjemo u pricu, vidim covjek se razumije i da ne duzim... covjek mi da adresu gdje Nikon kosta 440 Eu dok je u prodavnici preko 650.. Sada cekam cika postara da me obraduje :D

Spoiler:
Slika


8)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
ajkula je napisao:
Odem danas u prodavnicu i stanem ispred regala, koji je naravno zakljucan bio :D i sretnem ciku koji je vec stajao zamisljen i posmatrao izlozene modele. Udjemo u pricu, vidim covjek se razumije i da ne duzim... covjek mi da adresu gdje Nikon kosta 440 Eu dok je u prodavnici preko 650.. Sada cekam cika postara da me obraduje :D

8)


Dobar izbor. Nećeš se pokajati sigurno i da znaš da ti zavidim opasno sada... :)

UBR, šta dobiješ za tih 440 eura? Samo tijelo ili još nekih điđa?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 515 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs