banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
hocel se javiti Lela, nek nam objasni kakav je standard u Jordanu ... moze li se kakava razmjena napraviti

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
sega je bila ovo gore, ali mi ovakvi idu na onu stvar.
ti sad meni hoces reci da su svi dosljaci u BL napravili koridu i unistili grad, a ovi beharlije sve dobro, cestito i posteno? da je beharlijama toliko draga BL vratili bi se oni iz ledene svedske norveske i danske, nista ih ne sprijecava danas ;)

nije tako. imas mnogo naroda sto su dosli sa strane zive neprimjetno, kulturno, bez ikakvih problema. slazem se ja da stoke medju njima ima itekako, ali generalizuj ti nekom drugom a ne meni.
a upoznao sam i rodjenih banjalucana, sto vole reci "2 generacija na asfaltu" a koji bas ono lice na nepripojenu stoku.


znaci nemoj misliti da te sad trolujem, nedorecen si lik, nikad nista ne obrazlozis i bas bih volio cuti tvoje misljenje kad si vec tako siguran u to sto pises..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
To sto bi ti volio cuti, to ti ostavi za neku emisiju tipa "Ispuni mi zelju".

Novi si kolac, pa nisi upoznat, imali smo 10 tema sa tom pricom, i ako je neko alergican na pricu "rodjeni banjalucanin, vi svi ostali ste niza rasa", onda sam ja taj. Ja kazem da bih volio da se meni vrate ljudi sa kojima sam odrastao. Kultura zivljenja je drasticno opala sa zavrsetkom rata, i to niko ziv ne moze da ospori. Ako nema generalizacije, ne znam moze li biti slucajnost sa se srozavanje te kulture zivljenja poklopila sa fluktuacijama i selidbama nekih ljudi? Slucajnost? Tesko.

U svakom slucaju, MENI LICNO su dobrodosli svi koji osjecaju BEHAR u grudima.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Po meni probali smo mi sa BEHARLIJAMA ali se pohvatasmo za vratove, neka nama ovih Glamočaka i ostalih doves ćemo mi njih nekako u red.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
mislite da je lako vratiti dijasporu iz SveCke, ne vrati njih ni 3. svj. rat

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
MuskoBre je napisao:
To sto bi ti volio cuti, to ti ostavi za neku emisiju tipa "Ispuni mi zelju".

Novi si kolac, pa nisi upoznat, imali smo 10 tema sa tom pricom, i ako je neko alergican na pricu "rodjeni banjalucanin, vi svi ostali ste niza rasa", onda sam ja taj. Ja kazem da bih volio da se meni vrate ljudi sa kojima sam odrastao. Kultura zivljenja je drasticno opala sa zavrsetkom rata, i to niko ziv ne moze da ospori. Ako nema generalizacije, ne znam moze li biti slucajnost sa se srozavanje te kulture zivljenja poklopila sa fluktuacijama i selidbama nekih ljudi? Slucajnost? Tesko.

U svakom slucaju, MENI LICNO su dobrodosli svi koji osjecaju BEHAR u grudima.



posten odgovor na posteno pitanje nema sta. ne znam jesi u frci sa vremenom pa cesto dajes kratke i nedorecene postove ili je nesto drugo, necemo o tome.
sta ti podrazumjevas pod kultura zivljenja? recimo da se sa tim slazem manje vise, ali koji su tvoji parametri koji tu potpadaju.


meni licno malo bezveze odredjivati ko je dobrodosao a ko ne, ali i to postujem demokratsko smo drustvo, razumijem te.
jel shvatas ti da ti koji osjecaju behar u grudima su u 95% slucajeva u BL ljeti na 20 dana da se odmore od socijale i ledene svedske, pa opet gore, ne zanima njih vise banja luka. super je ta prica, i stvarno bez ikakvih skrivenih osjecaja postujem to i ljude s kojima si odrastao i takav nacin razmisljanja, ali ne zele oni nas vise.. ne zele. da li opravdano ili ne to je zeznuto diskutovati.

jedan dobar prijatelj moga ujaka je jedan od tih beharlija (kad bi ti rekao prezime, vjerovatno bi znao o kome se radi), navijao za borac, simpatisao CZ mnogo, bratstvo, jedinstvo, multi kulti, imao djevojku srpkinju, planirali zenidbu, sve super.. dodje ruzno vrijeme u BL, on ode u svedsku, eno gledam na facebooku nema sta ne pise za srbe, za banjaluku.. za onaj isti grad koji mu je sve pruzio. zastavu juge zamjenio ljiljanima i jovo nanovo sad je fanatik, ali za neke druge ciljeve. malo smo se raspitali, i uzivo je jos gori, da ne bude da na osnovu fejsa zakljucujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja fino rekoh, oni koji ZELE da se vrate. I oni koji bi bili svjesni gdje se vracaju. Da nema vise bratstva i jedinstva, da sad postoji krsna slava grada, da je trobojka ispred one zajebancije od zastave, itd, itd. Oni koji ne mogu to da prihvate, i nisu bas dobrodosli, prvenstveno zbog njih samih.

Oni koji mogu da zive sa tim, sa njim bih rado isao na Borceve utakmice, kod Muje na Cevape, kod Nane na brizle, u parkic da voajerisemo guzove i sise, itd, itd.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 06:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Штоно већ рекоше, они који ЖЕЛЕ да се врате су се већ вратили. А много више је оних који ЖЕЛЕ да оду, из свима нам већ добро знаних разлога, јелте...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 09:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
što se tiče ovih ljudi što su zbog ratne nesreće,došli iz ruralnijih sredina,jako poštujem one koji su opanak ostavili na selu,došli u grad,obuli cipele,prilagodili se i sad između njih i njihove djece i "pravih" banjalučana i nema nikakve razlike,nije banjaluka njujork...

ali,iritira me ona druga grupa,koja bi opanak da nametne gradu,a nažalost,takvih ima koliko hoćeš :( ...mogao bih nabrajati primjere do sutra,pogotovo sa raznih nivoa vlasti,ali pošto se najbolje izražavam kroz sport,lijep primjer je onaj načelnik nekog sektora iz opštine,koji je naredio da se brišu grafiti lešinara po gradu,i zatražio da ta navijačka grupa promjeni naziv,izabere neko pitomije ime jer ovim imenom plaše strane turiste koji dolaze u banjaluku :( ...koga zanima,lako će na google pronaći tu izjavu..

a i ovi što su otišli,ima ih svakakvih,i dobrih i nikakvih,pa ni tu ne valjaju generalizacije,kao što uostalom ne valjaju nigdje..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nijedan grad nije izuzet od takvih pojava.
Generalno mi niko ne meta sve do momenta kad počne da mi nameće neke svoje stilove ponašanja, govora, ophođenja. Bezbroj puta sam rekla da ne bih imala ništa protiv da se vrate svi oni koji su otišli jer bez obzira na nacionalnost oni su istog mentalnog sklopa kao domicili koji su imali tu nesreću da ostanu.
Takođe mi smeta što su skoro svi direktori prestižnih firmi ljudi koji su došli nakon rata i koji imaju taj stav da kažu nekom domicilu "a koji ono bješe ti??"
Ne smeta mi niko ali mi smeta svaka nazadnost, nemam ništa protiv dodatne kulture ali seljakluk mi smeta.

Kad već spomenu "strahotu" amblema lešinara imali smo i mi nekad davno jednog nadobudog građana iz koga su vrištale ovce, taj je tražio da se posijeku platani jer "davno smo mi iz šume izašli" i da se bronzana statua (poklon J. Dučića) ofarba u crveno.
Jeste da je to bilo davno i da nema veze sa izbjeglicama nego napomenuh kao nuspojavu kad seljak pokušava da mijenja okolinu u koju je došao.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Muskobre, ti sve nekako izbjegavas generalizaciju, ali je opet guras svaki put u prvi plan. Niti su oni sto su zivjeli prije bajni-sjajni, niti su ovi sto su dosli isti takvi. Ja znam milion primjera iz svoje zgrade, onih sto su otisli, koje smo mi zvali ciganija, jer se nisu ponasali urbano niti gradski, a isto tako znam i onih koji su dosli, pa ih ima svakakvih.
Nekako je ajkula dotakla onu liniju, na koju pomislim svaki put kad pozelim otici odavde. Kako bez ovih ljudi, ovog mentaliteta, temperamenta, bez mojih roditelja, a opet kako ne pruziti sebi bolji zivot i putovati i raditi i biti placen za ono sto radis?
Behar mene uopste nije asocirao na neke ljude, nego na predivno proljece u Banjaluci, one dane kad pomislis da ovdje, mozda, i nije tako lose.

I, da. Ovdje ko ima finu platu od nekih 1500KM i to dvoje da radi u 4-clanoj porodici, moze ocekivati vise nego solidan zivot ovdje. Svi ostali se stiscu i prekontavaju na kraju mjeseca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 10:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
prasica je napisao:
Muskobre, ti sve nekako izbjegavas generalizaciju, ali je opet guras svaki put u prvi plan. Niti su oni sto su zivjeli prije bajni-sjajni, niti su ovi sto su dosli isti takvi. Ja znam milion primjera iz svoje zgrade, onih sto su otisli, koje smo mi zvali ciganija, jer se nisu ponasali urbano niti gradski, a isto tako znam i onih koji su dosli, pa ih ima svakakvih.
Nekako je ajkula dotakla onu liniju, na koju pomislim svaki put kad pozelim otici odavde. Kako bez ovih ljudi, ovog mentaliteta, temperamenta, bez mojih roditelja, a opet kako ne pruziti sebi bolji zivot i putovati i raditi i biti placen za ono sto radis?
Behar mene uopste nije asocirao na neke ljude, nego na predivno proljece u Banjaluci, one dane kad pomislis da ovdje, mozda, i nije tako lose.


U redu. Izbjegavam generalizaciju, ali je guram u prvi plan. Moze i tako.

Slazemo li se da je kultura zivljenja rapidno opala u zadnjih 15 godina? Pricam o nama, ili onima, koji se relativno dobro sjecamo kako je to izgledalo prije 15 ili 20 godina. Ako se slazemo, da li je cista SLUCAJNOST da se to poklopilo sa seobama nekih grupacija ljudi? Ja imam problem da prihvatim kako je to slucajnost. E sad, ako je ovaj moj stav generalizacija, onda generalizujem.

Sto se tice BEHARA, moj post se odnosio na situaciju kada nekoga taj termin asocira na jednu drugu vjeru ili naciju, pa im je to u startu mrsko. Ako to nije generalizacija, ne znam sta jeste.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Wrangler je napisao:
Da su kriminalci na vlasti jesu, skole i bolnice su većinom obnovljene, pljuvanje nije da nema i možeš ga samo u obilićevu vidjeti , bacanje smeća sa balkona nisam još doživio a psovanja mamice ima svuda tako da mislim da je ovo gore pretjerivanje.


Sta je obnovljeno na Hirurgiji? Na Paprikovcu? Nisi vidio papire, kese, ostatke hrane nigdje po ulicama, na obali Vrbasa? Gdje to svuda ima psovanja majke? To sto se nisi nigdje maknuo i ne znas za bolje je tvoj problem.

Citiraj:
P.S. Koga stisne majski ili bilo kakav BEHAR nama u BL netreba. :D


Sreca pa takvih jadnika kao sto si ti nema mnogo a ni grad nije tvoj pa u BL moze dolaziti ko hoce i kad hoce.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
prasica je napisao:
Nekako je ajkula dotakla onu liniju, na koju pomislim svaki put kad pozelim otici odavde. Kako bez ovih ljudi, ovog mentaliteta, temperamenta, bez mojih roditelja, a opet kako ne pruziti sebi bolji zivot i putovati i raditi i biti placen za ono sto radis?
Behar mene uopste nije asocirao na neke ljude, nego na predivno proljece u Banjaluci, one dane kad pomislis da ovdje, mozda, i nije tako lose.



Ugodno je procitati da jos ima ljudi sa zdravim rezonom i normalnim razmisljanjem :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
BeckaSkola je napisao:
jel shvatas ti da ti koji osjecaju behar u grudima su u 95% slucajeva u BL ljeti na 20 dana da se odmore od socijale i ledene svedske, pa opet gore, ne zanima njih vise banja luka. super je ta prica, i stvarno bez ikakvih skrivenih osjecaja postujem to i ljude s kojima si odrastao i takav nacin razmisljanja, ali ne zele oni nas vise.. ne zele. da li opravdano ili ne to je zeznuto diskutovati.


Bitno da su svi koji su otisli zive na socijali :lol: I kojih to VAS ne zelimo mi koji smo otisli?
I te kako nas zanima grad u kojem smo rodjeni i odrasli, i prva ja bih se vratila da moje dijete ima bilo kakvu perspektivu. Da ga upisem na fakultet gdje se ispiti kupuju ili da ceka na gostujuce profesore po 3 mjeseca da bi polozio ispit koji je spremio? Da mogu otici doktoru bez da mi gleda u ruke pa shodno tome me lijeci? Nije svrha zivota sjesti u kafanu, skupiti neku crkavicu i otici 10 dana u Hr ili CG na more :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ajkula je napisao:
I te kako nas zanima grad u kojem smo rodjeni i odrasli, i prva ja bih se vratila da moje dijete ima bilo kakvu perspektivu. Da ga upisem na fakultet gdje se ispiti kupuju ili da ceka na gostujuce profesore po 3 mjeseca da bi polozio ispit koji je spremio? Da mogu otici doktoru bez da mi gleda u ruke pa shodno tome me lijeci? Nije svrha zivota sjesti u kafanu, skupiti neku crkavicu i otici 10 dana u Hr ili CG na more :-?

+1
За ово подебљано, ништа не брини, проћи ће те... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 11:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Proslo je druze, ali behar i ljudi koji mi nedostaju i koje volim, a nisu uz mene, ne prolazi nikako i nece nikada proci :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Ja samo kada se sjetim one elite i kulture prije rata u Mejdanu :lol:

OT, eno uhapsiše neke Jordance u Srebrenici. Legalno ušli u BiH, ali izgleda mislili ne baš legalno nastaviti put ka EU.
Neka lelalela napiše zašto bi odlazila iz Jordana? Sirija u komšiluku, Arapsko proljeće i dalje traje...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 11:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da,jbt,jordan postao obećana zemlja za nas,lol...

podsjeti me to na jedan članak iz večernjih novosti,u kojem neki afrički poglavica batunga kamaratunga,upozorava svoje tatunami i susjedna plemena "ako se ne smirite,i ne dozovete pameti,zadesiće nas sudbina bivše jugoslavije" :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2013, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
danijell je napisao:
Ja samo kada se sjetim one elite i kulture prije rata u Mejdanu :lol:

OT, eno uhapsiše neke Jordance u Srebrenici. Legalno ušli u BiH, ali izgleda mislili ne baš legalno nastaviti put ka EU.
Neka lelalela napiše zašto bi odlazila iz Jordana? Sirija u komšiluku, Arapsko proljeće i dalje traje...

У свакој земљи, небитно је'л у питању Швајцарска или Сомалија, имаш одређени проценат људи који мисле да је трава зеленија са друге стране, или који једноставно нису срећни тамо гдје су. Тако и један лик овде с Новог Зеланда. :) Оженио Црногорку, ломатао се по васцијелом свијету и разноразним вукоџебинама а сам каже да је НЗ малтене "рај на земљи". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs