banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 22:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 05 Maj 2008, 21:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2008, 14:18
Postovi: 32
MuskoBre je napisao:
Misli na Zelju Vuckovica. Ifet je bio vrh.



Jel' to onaj brko sto je ficu vozio? Ili se taj zvao Marko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 05 Maj 2008, 21:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jok, Zeljo je bio sitan, mrsav, malo pederast. Tog tvog brke se ne sjecam :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 05 Maj 2008, 22:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Apr 2008, 14:18
Postovi: 32
Da sjecam se Zelje, vozio bicikl Rog desetobrzinac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 12 Maj 2008, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Boris 08 je napisao:
XIX century je napisao:
Sjeća li se iko Stane- geografija.. i Kiwa( Makivija)- matematika

ova Stana bila nagluva aj jesmo je zajebavali.. nema šta joj nismo radili

a kiva nikad nije htjela pisati zadatke na tabli, kaže ne može udisati onaj prah od krede, smeta joj na pluća :lol:

i teta Nela iz kuhinje.. sjećam se njenoh krofni .. mljac mljac

onda Pero-likovno? aj jesam piljila nad crtežima.. crkavala sam od crtanja

a gdje onaj Željo-fizičko-... što je bio na glasu da voli mlade pubescentne djevojčice( sreća meni nije predavao).. meni je bio pokojni Fikret..


Mislis pokojni Ifet?


o da, pardon Ifet :( :-? malo sam zaboravila imena.. al sjećam ga se da je bio jako debel s velikim trbuhom . i kćerka mu je išla u našu školu.

a što se tiče Kive, tačno je - prava zjaketina.. ništa ona nas nije naučila matematiku, bila je jako drska i arogantna.. sve smo morali sami da naučimo i da se snalazimo kako znamo :-?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Legendarna oznaka "F"
PostPoslato: 18 Feb 2009, 22:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Odjeljenja sa onzankom "F" su sastavljana na način da se u petom razredu izdvoje iz svakog odjeljenja najproblematičniji, odnosno, najgori učenici i onda sastave tu kombinaciju.
Tu su išla djeca sirotih radnika, sveštenika, nepodobno politički roditelji, unuci sveštenika koji su se vezivali za drugi svjetski rat i uopšte dječica društveno prokazanih ljudi.
Sramota kako se komunistički sistem odnosio prema djeci.
Zamislite kako je to kada vas u osnovnoj školi predodrede na propast!
To vam je prava slika oraganizacije društva u kompartijskoj zajednici.
Gore od ovoga je moglo biti da te rasporede kod Ćire u odjeljenje, inače Ćiro je proveo radni vijek učeći djecu sa posebnim potrebama i da ima malo obraza u toj vašoj banjaluci morao bi imati svoju ulicu, makar prigradsku"?!
Sreća pa je propala ta komunistička zajednica! Šućur......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 13 Apr 2009, 15:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2009, 15:47
Postovi: 1
Evo da se i ja javim generacija 77. C odjeljenje od razrednice Tanje Popović. Puno pozdrava svima .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 20 Maj 2009, 23:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Feb 2009, 14:19
Postovi: 4
generacija 74 ucitelica ana condric a kasnije razrednica makivija ili ti kiva rtv dusanka biologija zdenka geografija bosko istorija stana muzicko hatidza ...... iska sam u a odjeljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 03 Jun 2009, 21:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
ja sam isla u bugarsku od 76-84. prvo sam bila b pa onda e. bili smo najbrojniji razred pa nas rasformirali. :D
razredna od petog tanja popovic. mira(matematika), evica(istorija), zeljo(fizicko), pero(likovno), ruzdija(fizika), radovan (hemija), nada (geografija) i branka(engleski) su bili neki od nastavnika.
jel' tanja jos ziva? nadam se da nije.

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 03 Jun 2009, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ne znam gdje je predavala, ali je predavala biologiju i hemiju - Koviljka Jovanovic?
je li kome u osnovnoj ona predavala i kakva je bila?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 11 Jun 2009, 13:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Mar 2006, 15:37
Postovi: 2
Lokacija: NovaGorica
generacija 77'
ime mi je Robert Rolih (godište 1971)živio na Franje Kluza 2
razredik od 5. naprijed Habul sabit

_________________
"In the name of love...
What more in the name of love?"
(Pride,U2)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 11 Jun 2009, 20:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jun 2009, 20:07
Postovi: 1
kkao prvo zelim da pozdravim sve ljude iz BL, ovim putem zelim da porucim da su sve generacije 75, 76, 78.... jos uvijek zivi, zelim da demantujem lose obavijestenog lika da u bugarskoj skoli nikad nije bilo rasne, vjerske, nacionalne a nikako materijalne klasifikacije, ako neko svoje komplekse iz mladosti lijeci preko net-a, to nije problem nove varosi i bugarske skole, zato molim vas da ne pricate nesto sto ne znate, bar iz postovaja prema koji zive u Novoj Varosi
U naprijed zahvalni Kanta(1977), Bokan(1975), Stane(1976), i ostali....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: školski dani
PostPoslato: 11 Jun 2009, 22:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Jednom prilikom jedna od učenica je otišla na vjerski obred pošto joj je otac bio sveštenik i onda je razrednik držao predavanje kako je ona i njena porodica primitivna te da se malo više treba distancirati od nje, u šestom osnovne. Sjećam se kako bi dobila kečinu ko kuću iz SH-HS predmeta od jedne nastavnice ujedno i banjalučke mlade pjesnikinje iz razloga jer je u jednoj recitaciji uotrebila umjesto zvijezda termin zvezda. Izdržala je troturu jednu godinu i odselili su u inostranstvo. Inače radilo se o izuzetno intelegentnoj učenici. Šteta što su se događale ružne stvari. Bio neki učitelj mislim i on je gađao kredom učenike iz okreta. Jednom sam gledao kako učenicu nastavnik fizike odvali dnevnikom u glavu i kaže joj tuko jedna! Znate za ono kada je bila ona podjela ocjena i poređenje na dobre i loše (partizane i četnike) pa je bila i suspendovana nastavnica, negdje pred sam rat možda 89, svega i svačega.
Sreća to su davno prošla vremena i nema potrebe dizati tenzije tako da govorim samo o sjećanjima na đačke dane u klupama OŠ GSR-Bugarska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bugarska skola
PostPoslato: 30 Jul 2009, 10:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Jul 2009, 14:07
Postovi: 4
74 sam osmi razred u bugarskoj skoli zavrsila. Nastavnica bila M.Kovacevic. Odrasla u Novo Naselje. Skupljali smo se uvijek u Karla Rojca ulici, tamo gdje su Zeljeznicke zgrade bile. Drago bi mi bilo da cujem dali jos neko iz mog razreda ili od starih prijatelja jos tu zivi. Samnom u razred je Brankica isla i Slobodan. Javite se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 12 Okt 2009, 01:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Maj 2008, 00:40
Postovi: 1
Generacija 79, Dusanka Popovic, inace iz Tarasa Sevcenka, staro naselje...
Gdje je raja iz Nove Varosi? Nazalost svi smo razbacani po svijetu... :( Nikad vise ono nase sto nekad bijese...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 12 Okt 2009, 09:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11349
Lokacija: PL / BL
Generacija '81, odjeljenje D (kasnije 4) - uciteljica Borka Matosevic, razrednica Mirjana Vejinovic (biologija)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 28 Okt 2009, 15:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2006, 22:06
Postovi: 3
Lokacija: ZG - HR
Jasna79 je napisao:
Generacija 79, Dusanka Popovic, inace iz Tarasa Sevcenka, staro naselje...
Gdje je raja iz Nove Varosi? Nazalost svi smo razbacani po svijetu... :( Nikad vise ono nase sto nekad bijese...

Da li možda znaš nešto o Tanji Marić ona je bila iz tog naselja mislim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 05 Nov 2009, 02:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Avg 2005, 15:53
Postovi: 24
Lokacija: латинска америка
kantabokanstane je napisao:
kkao prvo zelim da pozdravim sve ljude iz BL, ovim putem zelim da porucim da su sve generacije 75, 76, 78.... jos uvijek zivi, zelim da demantujem lose obavijestenog lika da u bugarskoj skoli nikad nije bilo rasne, vjerske, nacionalne a nikako materijalne klasifikacije, ako neko svoje komplekse iz mladosti lijeci preko net-a, to nije problem nove varosi i bugarske skole, zato molim vas da ne pricate nesto sto ne znate, bar iz postovaja prema koji zive u Novoj Varosi
U naprijed zahvalni Kanta(1977), Bokan(1975), Stane(1976), i ostali....


Јел у питању Канта,који је имао њемачког овчара,мислим да се звао Џеки?ако је тај,онда се ми познајемо,а мислим да знам и станета

Хвала


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 09 Nov 2009, 14:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Einmal, als ein Student ging zu einer religiösen Zeremonie, weil ihr Vater war ein Priester und dann Chief Instructor Vorlesungen, wie sie und ihre Familie primitiv sind und dass ein wenig mehr Abstand sollte es sein, in der sechsten Basis. Ich erinnere mich, wie man aus dem Haus zu kommen, die minderwertige SH-HS bei einem Lehrer auch Banja Luka junge Dichter, weil es eine Rezitation verwendet Bezeichnung für den Stern der Sterne. Troturu dauerte ein Jahr und haben ins Ausland verlegt. Ansonsten ging es um sehr intelligente Studenten. Schade, die hässliche Dinge. Er war ein Lehrer, und ich glaube, er bombardiert Kreide von den Studenten zu machen. Ich habe einmal beobachtet ein Lehrer der Physikstudenten rollte das Tagebuch in den Kopf und sagt ein Pflaster! Sie wissen, was es war, als die Divisionen Bewertung und Vergleich von guten und schlechten (Partisanen und den Tschetniks) und wurde ausgesetzt und Lehrer, irgendwo vor dem Krieg kann 89, alle und alles.
Glück, sind längst vorbei die Zeit und keine Notwendigkeit, um die Spannungen durch Gespräche nur um die Erinnerung an die Tage der Schüler in der Grundschule Bänke GSR-Bulgarien zu erhöhen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bugarska
PostPoslato: 09 Nov 2009, 17:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11349
Lokacija: PL / BL
Ne znam na cemu si, ali mijenjaj dilera...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 01 Dec 2009, 19:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Dec 2009, 19:42
Postovi: 1
doodler je napisao:
80. godiste. Razrednik Nedjo, matematicar, zaboravih prezime, davno je bilo. Inace iz Tarasa Sevcenka naselja...

Nedjo Kovacevic predavao je i meni matematiku a ja sam isao u GSR bugarsku skolu 1971-1974 pozdrav milan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs