banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 19:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Informaciju trebam>?
PostPoslato: 23 Feb 2005, 00:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Hvala svima za pomoc unaprjed, moze li mi neko reci cjenu autobuskih karata odprilike od Beograda do Banja luke, posto sam konacno odlucio da je na ovoj relaciji avionski let skup, odlucio sam da iz Lond. do Beograda dodjem avionom a onda u Bluku autobusom , zvuci li ovo previse zeznuto, koliko dugo voznja traje od Beograda do banja luke.
Ima li neko nekih jeftinih relacija i slicno, mrzim trositi novac na prevoz, sto manje novca i sto komplikovanije putovanje to bolje.
HVALA mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2005, 01:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2004, 01:39
Postovi: 799
Lokacija: somewhere in between
Karta je oko 30 KM-bar je tako za relaciju BL-BG, a putuje se od 5-7 sati zavisno od vozaca i saobracaja, a obzirom na padavine put bi mogao biti i duzi.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2005, 08:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Ako ides koridorom (preko njiva i sljiva i upoznajes prirodne lepote RS) karta je 22-24 KM i put traje 7-8 sati... ovako po snegu, moze da se oduzi i na 9... buseve imas svako malo, cini mi se da idu na svakih sat dva (u oba pravca)... pravci su preko GP Raca i GP Pavlovica most (ali imas i varijante da bus ide preko Obrenovca i kojekakvih selendri - "sa donje strane" kroz SCG sto jos produzava put).

Preko hrvatske, dakle autoputem, karta je oko 19-22 KM, a ako imas AIESEC karticu dobijes neki popust, pa te izadje, recimo 15-tak KM. Put traje oko 4 sata (moze se desiti da na granici bus malo duze bude pod kontrolom). Autoput brzo prodje, ide od BG do Okucana, a onda te ceka klimanje od Okucana do BL, sto je i najdosadniji deo puta. Buseve imas oko 6 ujutro, 10 i mozda oko 15h.

Moze i vozom, koji iz BG krece oko 15.30, karta je oko 18 KM, a put traje 9-10 sati. Vozis se u kompoziciji za ZG, a onda se odvaja lokomotiva i jedan vagon (2. klasa) za RS... mnogo dugo, mnogo sporo, ali komotnije i prilicno toplo.

Eto...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2005, 11:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Dasha i Warlock pogotovo hvala ti mnogo za ovu detaljnu informaciju. Inace ja dobrih nekoliko mjeseci unaprjed bukiram kartu tako da necu dolaziti do juna sto je mnogo lakse sto se vremena tica , radije bih da zaobidjem snjeg , tako da sad skupljam informacije i onda da donesem odluku kako putujem. Vjerovatno cu odabrati relaciju na autoputu koju si naveo znam bice tako dosadno ali je najbrze, Warlock ne bi li se desilo da imas neki sajt neke agencije gdje mogu dobiti detaljan red voznje i vrjeme, znas ja svaki put kad sam dolazio u banja luku placao sam dodatnih 140 funti (oko 202 eura)na cjenu aviona od lond do beograda sto je nekih 120 funti ,(oko 173 eura)znaci skuplje putovanje do banja luke nego do Britanije, ma luda drzava.Neznam kako oni misle da ljudi izfinanciraju ovo koji zive i rade u Bosni, bolesno.
OK, onda jos jednom zahvaljujem se na pomoci.

Ako sacuvam nesto novca platicu ti pice. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Feb 2005, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Sajt nazalost nemam... a i ako nadjes neki, pitanje je koliko se redovno azurira... ali ako bas bas bas bude trebalo, lako cemo saznati redove voznje za relacije koje te zanimaju...

A sto se tice pica... ma oko toga se uvek lako dogovoriti... :drinking:

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2005, 18:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2004, 01:39
Postovi: 799
Lokacija: somewhere in between
Evo svjeze provjereno:preko koridora u jednom pravcu 22KM, put traje oko 6 sati-zavisno od sofera, a preko Croacije 850 dinara/ 21-22 KM cca,a put za sat vremena kraci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2005, 18:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Stari nemoj busom zajebat ces se garant.Put je katastrofa.Avion ti nije puno skup BG-BL oko 200 maraka .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2005, 20:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Merhaba je napisao:
Stari nemoj busom zajebat ces se garant.Put je katastrofa.Avion ti nije puno skup BG-BL oko 200 maraka .


Mogu predpostaviti kvalitet puta, ja uvjek kontam da bih ustvari unistio svoje auto da dodjem dole sa njim (skepticno ali ja sam zaljubljen u svoj auto)?!Zadnji put kad sam dolazio avion sam platio bio oko 200 eura, i to nije British airways :lol: vec JAT , kojim ti kontas da je 200 maraka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2005, 13:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2005, 19:50
Postovi: 12
Lokacija: Republika Srpska
Merhaba je napisao:
Stari nemoj busom zajebat ces se garant.Put je katastrofa.Avion ti nije puno skup BG-BL oko 200 maraka .

I ja bih ti preporucio da uzmes avion

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2005, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Mr.X je napisao:
sam da iz Lond. do Beograda dodjem avionom a onda u Bluku autobusom , zvuci li ovo previse zeznuto, koliko dugo voznja traje od Beograda do banja luke.


Postoji let London -Banjaluka preko Beograda.
Ceka se u BG par sati jer je razlika u polijetanju, ali OK funkcionishe. Mislim da leti JAT, cijena je mnogoo pristupacnija , moja rodbina tako dolazi vec zadnje 2 godine.

Karta za isti taj let iz Banjaluke je mnogo jeftinija. Reklamira se cijena karte 180 eura, u putnickoj agenciji MG turs, koja se nalazi u centru BL, pored Boot internet caffe-a.

Mislim da je to dosta bolja avrijanta nego klackanje busom, jedino ako neces da uzivas u prirodnim ljepotima i carima autoceste nashe komsijske Hrvatske ...

Have a nice trip :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 14:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Da,znam za to hvala ,sa tim letom sam dolazio uvjek prije al sad mi dosadilo i hocu malo uzbudljiviji i jeftiniji nacin, kakva je situacija sa Zagrebom, imaju li redovni autobusi iz Zagreba do BL, il kako feriji (brodovi) iz Italije u Split funkcionsu, meni svaki put kad idem u Italiju je stvarno jeftin let pa mozda takva kombinacija bi bila bolja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 14:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Pjeske je najjeftinije .... :lol: , a moze biti i uzbudljivo.

Ovo je super stranica .... pogledaj obavezno.
http://www.pocetnastranica.com/dochtersite.php?s=turizam
Imas sva transportna sredstva u Hrvatskoj i malo vise ...

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 20:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
EZAN je napisao:
Pjeske je najjeftinije .... :lol: , a moze biti i uzbudljivo.




It did cross my mind you know, al kako mislis da preplivam Engleski kanal????

ps.Dobar sajt, hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2005, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
It did cross my mind you know, al kako mislis da preplivam Engleski kanal????


Pokusaj plivajuci... :lol: a mozes se i uhvatiti za neki ferry koji saobraca na toj relaciji pa se iskrcati na Normandiji. :lol: :wink:


Citiraj:
(skepticno ali ja sam zaljubljen u svoj auto)?!


:roll: Sta li bi ova recenica trebala znaciti ? :lol:


I...donio odluku ? :confused1: :D A da ipak, ipak krenes autom ( benzin mozes nabaviti svercovani, jeftiniji iz Lithvanie direktno ) pa lagano ? :)

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2005, 14:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Japanese_rose je napisao:
Citiraj:
It did cross my mind you know, al kako mislis da preplivam Engleski kanal????


Pokusaj plivajuci... :lol: a mozes se i uhvatiti za neki ferry koji saobraca na toj relaciji pa se iskrcati na Normandiji. :lol: :wink:


Citiraj:
(skepticno ali ja sam zaljubljen u svoj auto)?!


:roll: Sta li bi ova recenica trebala znaciti ? :lol:


I...donio odluku ? :confused1: :D A da ipak, ipak krenes autom ( benzin mozes nabaviti svercovani, jeftiniji iz Lithvanie direktno ) pa lagano ? :)


Hvala na sugestijama ali vec sam donio odluku, necu uopste ici.
Nije mi se islo autom jer znam kvalitet puteva Bosne moje auto nije napravljeno za takvo nesto, zato sam rekao da volim dovoljno svoje auto da ne zelim da ga sjebam samo iz jednog putovanja u Bosnu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2005, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Cuj, auto ti nije za takvo nesto. :D

Izvini a odakle si ti ? :P

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2005, 18:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Japanese_rose je napisao:
Cuj, auto ti nije za takvo nesto. :D

Izvini a odakle si ti ? :P


Lose je toliko da nebi izdrzalo te puteve--- ista jasnije???Ne, ok, ja ne vidim veze sa pitanjem odakle sam ja, nisam na Mjesecu to je sigurno inace i to bi opet bilo irelevantno tvojoj radoznalosti.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs