banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 11:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 15:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2006, 10:27
Postovi: 13
Lokacija: svedska
Selvere pozdravi sestru.

_________________
ko prezivi pamtice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2008, 10:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Maj 2008, 15:01
Postovi: 3
Lokacija: Svedska
dasha je napisao:
Za sve one koji su odrasli kao i ja u ovom naselju-javite se!
Spomenut cu neke od mojih nekadasnjih komsija pa neka se jave ako ovo procitaju.
Emina Medic, Sanela Sisic, Eni Tufek,Jasmina Velic, Edvin i Samir Bahtijaragic, Azra Mujcic, Adis Kazaferovic, Emir Kalkan, Kazaferovic Adis...da napomenem to su oni sa kojima nisam imala nikakav...pa skoro nikakav kontakt otkako su otisli




Ja sam iz AJ 3 ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 17:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
Jel zna neko gdje je Evir Ikeljić elli, strahota kako je bio ugly, primjer za Čitanku, a i ona njegova raja?
Jel zna neko gdje ona sa kraja naselja Ivana Anić?
Gjde Haris Durut. nosio je pelene do petnaeste?!
Gdje je sada onaj mali Ljubo Začuđivač, udarao je banderu godinama dok nije pala dole!?
:confused2: :angry4:


Poslednji put menjao incel dana 10 Okt 2008, 19:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2008, 23:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
Sve je u životu petun i želez, rekao je radnik GiK Krajina, Mile Radić, 1976.godine prilikom proslave povodom njegovog odlaska u penziju.
40 godina udarničkog rada otvorilo je nove spoznaje i nova saznanja ovom nepokolebljivom kreatoru komunističke sadašnjosti i izvornom gorivu proleterijatske filosofije slobodnog uma u otporu prema vremenu koje dolazi. Da, da, Sve je to petun i želez!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 05:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Feb 2009, 05:07
Postovi: 1
halo papak, ko god da si.......
Evo Haris Durut ti se javlja da ti samo kaze da je skinuo pelene ,kako si vec rekao u petnestoj.A sto se ti to matereti toliko brines za moje pelene mora da ti je incel mozak nagrizo.
cuj incel......inteligentno pravo............ dobio unapredjenje .........konacno portir!!!!!!!!.....sada si ponos sime matavulja jer Ante Jakica te se ni ne sjeca.........tukac jedan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 11:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Oho! Harra!
Kako te nije sramota da se javiš uopšte?
Nastranu sva devijantna ponašanja, ali interesuje me kako dođe u situaciju da sa rajom po ulici i po gradu urlaš one "Pjesme"?
Pravo si bio opasan!
Sjećam se jedne noći kod muzičke škole, ja sam starija generacija, idete onako u grupi i galamite, mlatite palijama i lancima, a službena kancona te grupe je bila otprilike- "Drma mi se na šubari cvijeće"!
Moj Jarane, ta kapa i to cvijeće jesu svo zlo koje je zadesilo moj narod i tvoj.
Shvatam privrženost grupi i podmetanje leđa za raju, ali mi nije jasno kako neko tvojih godina i pripada većini grupe a pjeva na sav glas "Od Topole, pa do .....," znaš već!
Sramot je to moj Jarane, sramota!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 12:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2007, 02:33
Postovi: 106
He he nemoj da se ljutis stari ne da branim nekoga za svoje ponasanje ali koliko je Hariju bilo godina u to doba. :D
Jbg odrastao je sa vecinom od te raje i nije jednostavno da se prekinu veze sa rajom bez obzira na rat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2009, 16:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
Šta je vama ljudi ovo je otišlo daleko?!
Ono sa pelenama je bilo jugonostalgično, a ovo sa muzikom otvara potpuno novi smjer čitave teme!
Raspravljamo o dvostrukom moralu pojedinaca iz naše okoline na potpuno tragičan način.
Istini za volju činjenica je činjenica ali kako Fili kaže pođimo od toga koliko je nama tada bilo godina i ko je bio autoritet u raji!?!
To što neko nekoga pamti onakvog ili ovakvog nije presudna činjenica o sveobuhvatnoj moralno-indeksnoj slici pojedinca projektovanog likom kroz predanje iz bliske prošlosti.
On sam nije institucija nego dio socijalne grupe kao nuspojava diskursa čitave komunističke zajednice.
Prvo je zastranila omladina. Pa su zastranili roditelji i bake i deke!
Nije istina!!!
Došlo je do sloma kulturne, obrazovne i svake druge sfere života.
Većinu te raje je činila bosanska mladež, a opet pjevale su se takve pjesme iz razloga što su neprikosnoveni autoriteti u raji bili iz srpske zajednice. Da je bilo vremena vjerovatno bi se moglo uticati i na ostale u raji da se ulicom pjeva Drugarice posadimo cvijeće, a ne da se isto drma po šubarama pa makar i Mustafe Mulalića. ko zna o čemu i komu?!
Puj pike nevaži!!! :cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2009, 22:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Noćas je Banju Luku prekrio snjeg.
Bila je to prava mećava koja je zasula trotoare i kolovozne trake.
Dvorišta su se zabjelila poput najviših vrhova bosanskih planina, a pendžeri na kućama banjalučke ćaršije počeše da isijavaju toplotu od silnog grijanja.
Najviše domaćinstava grije gradska toplana, opet, ima i onih koji se griju drugačije.
Od drveta da krađe struje.
Takva je zemlja Bosna i ljuta bosanska Krajina u njoj.
Palo mi na pamet i moram da pitam ovako kroz noć.
Jel moguće da nekada, uz teferič po raznoraznim klubovima bosanskohercegovačke dijaspore kada se insan malo opusti i zaboravi, zapjevate onak iz petnih žila onu vašu staru: "Sve su straže Đenerala Draže..."???
Meni ostaje da pitam a vama ostaje da vas bude sramota dok je svijeta i na njemu zemlje Bosne Srebrne!


Poslednji put menjao catmandoo dana 18 Feb 2009, 19:17, izmenjena 4 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 00:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2004, 01:39
Postovi: 799
Lokacija: somewhere in between
Daj biseri prenesite taj fajt na politiku...tema je otvorena s najboljim namjerama, a ne da izaziva mrznju.
Muskarci :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 08:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2009, 08:16
Postovi: 24
Pozdrav za Raju. Aj-D.D.M.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2009, 21:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Mar 2009, 20:43
Postovi: 2
Odrasla sam u A.J. mislim 24 - lamela 12, iznad "Ringa".Par puta sam sve pročitala, pa mi se probudiše uspomene. Nisi moja generacija, ja sam generacija Azre koju si pomenula,ima ona i mladju sestru Amelu, i živjela sam vrata do njih, a moj brat "Doda" je pet godina mladji. Sada u tom stanu živi brat , ima svoju porodicu, a Nino (njegov sin) je neki novi klinac koji sada hara po naselju sa, opet, nekim svojim drugarima.

U svakom slučaju, pomenuto je dosta likova kojih se sjećam, ali ih je dosta palo u zaborav,naravno vi mladji se ne sjećate moje generacije, ali se ja sjećam vaše (zbog brata)

Kada bi mi rekla ime sigurna sam da bih se iz prve sjetila i tebe.

Mnogo te pozdravljam, bez obzira na generaciju. :Fade-color


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2009, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
bucko2004 je napisao:
Odrasla sam u A.J. mislim 24 - lamela 12, iznad "Ringa".Par puta sam sve pročitala, pa mi se probudiše uspomene. Nisi moja generacija, ja sam generacija Azre koju si pomenula,ima ona i mladju sestru Amelu, i živjela sam vrata do njih, a moj brat "Doda" je pet godina mladji. Sada u tom stanu živi brat , ima svoju porodicu, a Nino (njegov sin) je neki novi klinac koji sada hara po naselju sa, opet, nekim svojim drugarima.

U svakom slučaju, pomenuto je dosta likova kojih se sjećam, ali ih je dosta palo u zaborav,naravno vi mladji se ne sjećate moje generacije, ali se ja sjećam vaše (zbog brata)

Kada bi mi rekla ime sigurna sam da bih se iz prve sjetila i tebe.

Mnogo te pozdravljam, bez obzira na generaciju. :Fade-color

To su neki stari brojevi, sad je to broj 10.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs