banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 24 Maj 2010, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Azalea je napisao:
Jednog jedinog pravog prijatelja koji je uvjek tu kada mi treba , on mi je i brat i sestra, i drug i drugarica mnogo puta bi se slomila da nije bilo njega i zna neke stvari o meni koje ni sama ne znam ... samo imamo puno smjesnu okolinu koja je u stanju da izmisli sve i svasta, na sta se mi samo dobro izezamo i ismijemo! Dakle moguce je samo ako nema nikakve hemije, ako se sve u samom pocetku otvoreno kaze i razjasni (tako da nema nedoumca poslje) ako je prijateljica spremna tjesiti i savjetovati prijatelja oko djevojaka a isto toliko da je spreman i prijatelj da ide sa njom po buticima i provede pola dana u trazenju savrsenih krpica. To je jedina muska osoba, sa kojom nisam krvno vezana, pored koje sam mogla da zaspim a da ne nasrne na mene...
eto to je moje prijateljstvo i ako mene pitate jednako je rijetko kao i ,,gospodin. Pravi'' :wink:

+1
Ово имам и препоносан сам на то. Изузетна ријеткост. Чак ни ја у то не вјерујем. :wink:
Кад се ово догоди, ранг листа (по мом виђењу темат`ке) изгледа овако:
1.Мушко-женска пријатељства
2.Мушко-мушка
3.Женско-женска :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 06 Jun 2010, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Nema musko-zenskih prijateljstava.
Imao sam par drugarica koje sam izuzetno cijenio, al' sve zene koje sam upoznao su uvijek imale neki nedostatak... da bih mogao da ih gledam kao prijateljice. Ima ona stara holandska: "zmije mijenjaju kozu, zene mijenju prezime". Ne da mi se objasnjavati... ne mogu ja sa svakim biti dobar, a one su po prirodi stvari, po ustrojstvu musko-zenskih relacija, prava, obaveza i mogucnosti, uistinu slabiji pol.
Najcesce smo imali previse da bismo bili samo prijatelji,
al' nedovoljno da bismo bili nesto vise... :dontknow:
Tako je i kod vas, al' vi niste dovoljno promocurni da to uvidite.
Nema tu hljeba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 06 Jun 2010, 20:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2010, 16:18
Postovi: 43
Sve zavisi od osobe do osobe..Mada nikad ne znas,uvijek se moze otkriti neka privlacnost kod druge osobe,sto naravno nije vise prijateljstvo.Ja nisam imala takvo iskustvo pa ne mogu da dam pozitivan ili negativan odgovor,al sve je u glavi osobe,znaci ako ona zacrta da ce samo biti prijatelj s tom osobom onda ce tako i ostat 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 06 Jun 2010, 21:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Vjevoricinus je napisao:
Nema musko-zenskih prijateljstava.
Imao sam par drugarica koje sam izuzetno cijenio, al' sve zene koje sam upoznao su uvijek imale neki nedostatak... da bih mogao da ih gledam kao prijateljice. Ima ona stara holandska: "zmije mijenjaju kozu, zene mijenju prezime". Ne da mi se objasnjavati... ne mogu ja sa svakim biti dobar, a one su po prirodi stvari, po ustrojstvu musko-zenskih relacija, prava, obaveza i mogucnosti, uistinu slabiji pol.
Najcesce smo imali previse da bismo bili samo prijatelji,
al' nedovoljno da bismo bili nesto vise... :dontknow:
Tako je i kod vas, al' vi niste dovoljno promocurni da to uvidite.
Nema tu hljeba.

Principjelno govoreci,ne ,teoretski govoreci,da,realno govoreci,opet ne.Jer i samo prijateljstvo je vezano za nesto zajednicko,za neku razmjenu energije,za neku vrstu obostrane dopadljivosti koja u slucaju muskarac-zena dovodi zna se do cega.To sam najvise iskusio u studentskom zivotu na onu staru foru " koleginice dodjite do mene da ucimo zajedno".Ma ucili smo u pm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 16 Jul 2010, 15:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Mar 2004, 14:01
Postovi: 239
mislim da mogu do određenih godina i do određene granice. Zar nije Jovan Dučić napisao da su sva prijateljstva ustvari male ljubavi?

_________________
Gospođice, niti Vam se nabacujem, niti Vam namigujem, ovo što Vi smatrate namigivanjem mi je zapravo tik od ranjavanja

U ljubavi je sve dozvoljeno, u ratu se mora poštovati Ženevska konvencija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 17 Jul 2010, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Jesu. Ne voliš li ti svoje prijatelje?
No, nisu sve ljubavi iste.
Nisu niti dvije.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 18 Jul 2010, 00:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Mar 2004, 14:01
Postovi: 239
Ne. Ja volim svoje vještičare (prijateljice). Najbolji prijatelji koje čovjek može da poželi su upravo one. Muški dio ekipe im nije ni do koljena ni u čemu.

P.S. Volim ili sam malo više zatreskan u jednu djevojku.

_________________
Gospođice, niti Vam se nabacujem, niti Vam namigujem, ovo što Vi smatrate namigivanjem mi je zapravo tik od ranjavanja

U ljubavi je sve dozvoljeno, u ratu se mora poštovati Ženevska konvencija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 18 Jul 2010, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
U srpskom jeziku se opći (srednji) rod upotrebljava u formi muškog.
Alternativa onome što sam rekao bi bila - prijatelje i prijateljice, ali onda to nepotrebno naglašava razliku toga dvoga što nisam želio.
Hoću reći - mislio sam uopćeno: voliš te prijateljice, kao prijateljice, prosto takvom ljubavlju...neke mogu prerasti u "nešto više" a neke u bratsku, ali ne moraju...a sve je to ljubav.
(ako nije prosto naklonost ili eventualno interes, ali onda je upitno korištenje riječi "prijateljstvo"..)

Da, za neke stvari (eerm, vrste prijateljstva/razgovora, da me se ne shvati pogrešno) su ženske ipak mnogo bolje, a opet, sve ovisi o mnogo čemu.
P. S.
Vjerujem da si samo malo jače zatreskan. Budemo vidili kako će se razvijati...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 27 Avg 2010, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
To sto vam se do sad nije desilo da prijateljstvo sa dugaricom ili drugom nije uspelo, tj. da je nekome znacilo vise od prijateljstva, ne znaci da je nemoguce. Samo se jos nije desilo. Primecujem da ovde najvise reaguju muskarci sa komentarima da nije moguce ostvariti prijateljstvo sa zenom, jer su uglavnom oni ti cije emocije traze vise.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 08 Sep 2010, 22:59 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2010, 21:35
Postovi: 9
uverila sam se u vise navrata da ne mogu biti prijatelji!
na moju zalost.... :confused2:

_________________
sve sto je srcu drago
daleko je....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 08 Sep 2010, 23:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2010, 21:41
Postovi: 114
Lokacija: uvek u centru
Ako možeš da sačuvaš prisebnu glavu, kada svi oko tebe gube svoju, i okrivljuju te za to, Ako možeš da veruješ sebi, kada svi u tebe sumnjaju i sam pridodaješ njihovim sumnjama, Ako možeš da čekaš, a da ti ne dosadi čekanje, ili ako si prevaren da sam ne varaš, ili ako si omrznut da sam ne mrziš, a da pri tom ne izgledaš predobar ili premudar, Ako možeš da sanjariš a da snovi ne ovladaju tobom, Ako možeš da maštaš, a da ti maštanje ne bude cilj, Ako možeš da se suočiš sa uspehom i neuspehom i smatraš te dve varke kao da su potpuno iste, Ako možeš da podneseš da istinu koju si rekao izvrnu nitkovi kako bi od nje napravili zamku za budale, ili da posmatraš propast onoga čemu si posvetio sav život, i da pogrbljen, sa dotrajalim alatom opet novo stvaraš, ako možeš da prisiliš svoje srce, nerve i tetive, da te služe dugo i ako si ih nemilice trošio, i da izdržiš kada nema nišega više u tebi sem volje koja ti dovikuje- ISTRAJ Ako možeš da razgovaraš sa nižima od sebe i ne istakneš svoju superiornost, ili da u društvu sa višima od sebe sačuvaš svoje dostojanstvo, Ako ni prijatelj, ni neprijatelj ne mogu da te uvrede, Ako te svi cene, ali ne previše, Ako možeš da ispuniš jedan minut sadržajem koji traje šezdeset sekundi, tvoja je zemlja i sve što je na njoj, i iznad svega bićeš ČOVEK, PRIJATELJU MOJ.

_________________
Osmeh je kriva linija koja ispravi...skoro sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 08 Sep 2010, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Jeste, u tom tekstu se pominje riječ "prijateljstvo", baš kao i u naslovu teme.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 08 Sep 2010, 23:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2010, 21:41
Postovi: 114
Lokacija: uvek u centru
Ko razume shvatice...znaci ako ispunis uslove mozes biti prijatelj.

_________________
Osmeh je kriva linija koja ispravi...skoro sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 09 Sep 2010, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
saveta je napisao:
Ako možeš da sačuvaš prisebnu glavu, kada svi oko tebe gube svoju, i okrivljuju te za to, Ako možeš da veruješ sebi, kada svi u tebe sumnjaju i sam pridodaješ njihovim sumnjama, Ako možeš da čekaš, a da ti ne dosadi čekanje, ili ako si prevaren da sam ne varaš, ili ako si omrznut da sam ne mrziš, a da pri tom ne izgledaš predobar ili premudar, Ako možeš da sanjariš a da snovi ne ovladaju tobom, Ako možeš da maštaš, a da ti maštanje ne bude cilj, Ako možeš da se suočiš sa uspehom i neuspehom i smatraš te dve varke kao da su potpuno iste, Ako možeš da podneseš da istinu koju si rekao izvrnu nitkovi kako bi od nje napravili zamku za budale, ili da posmatraš propast onoga čemu si posvetio sav život, i da pogrbljen, sa dotrajalim alatom opet novo stvaraš, ako možeš da prisiliš svoje srce, nerve i tetive, da te služe dugo i ako si ih nemilice trošio, i da izdržiš kada nema nišega više u tebi sem volje koja ti dovikuje- ISTRAJ Ako možeš da razgovaraš sa nižima od sebe i ne istakneš svoju superiornost, ili da u društvu sa višima od sebe sačuvaš svoje dostojanstvo, Ako ni prijatelj, ni neprijatelj ne mogu da te uvrede, Ako te svi cene, ali ne previše, Ako možeš da ispuniš jedan minut sadržajem koji traje šezdeset sekundi, tvoja je zemlja i sve što je na njoj, i iznad svega bićeš ČOVEK, PRIJATELJU MOJ.


Inače, stvar je (internet) kulture da, kad nekog citiraš, navedeš o kome se radi. U ovom slučaju se radi o relativno poznatoj pjesmi, ali je ipak lijepo da se navede autor, ako ništa, radi ljudi kojima se svidjela i koji bi da znaju ime autora.

Toliko, prijatelju moj (da se držim teme:)!

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 09 Sep 2010, 09:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ružno je kad bilo koje prijateljstvo propadne.
Neki dan sam dobila potvrdu da sam ispravno učinila što sam svoju najbolju prijateljicu otkačila prije 5-6 godina. Dobro, možda nije trebalo ni sada da saznam da sam imala dobar razlog (iako ga tada nisam znala) da je otkačim (otkačila sam je zbog sasvim druge stvari).
I pored svega prema bivšim prijateljstvima osjećam nekad blagu nostalgiju i postavljam pitanje je li baš tako moralo biti... U suštini nema mržnje, samo blago razočarenje.
Idemo dalje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 09 Sep 2010, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ceenlZ4WMMQ[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l-ITv4OBV9c[/youtube]

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 09 Sep 2010, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
saveta je napisao:
Ko razume shvatice...znaci ako ispunis uslove mozes biti prijatelj.

Ček', prvo, zar nije bilo "sine" a ne "prijatelju"? Nebitno...
Kad si znala kopirati Kiplinga, sad bi nam mogla objasniti i "šta" je "neko" (neću pitati "ko" je "neko", nije ni bitno) trebao da shvati.

I, evo jedna pjesma:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q0oxH5S6mAg[/youtube]

Da objasnim odmah zašto:
U pjesmi se pominje Quisling, a to, na određeni način izgovoreno, zvuči slično kao "Kipling" koga si citirala jer se u lošem prevodu pominje riječ koja je naslov ove teme, pa me podsjetilo.


Da rezimiramo - Poljska je prijateljstvo!

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 09 Sep 2010, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Talija je napisao:
I pored svega prema bivšim prijateljstvima osjećam nekad blagu nostalgiju i postavljam pitanje je li baš tako moralo biti... U suštini nema mržnje, samo blago razočarenje.
Idemo dalje.


Zalosno, ali isto tako je i kod mene.
Ljudi koje sam nekada volela, uvek mi na neki nacin ostaju dragi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 10 Sep 2010, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
HugoLina je napisao:
Talija je napisao:
I pored svega prema bivšim prijateljstvima osjećam nekad blagu nostalgiju i postavljam pitanje je li baš tako moralo biti... U suštini nema mržnje, samo blago razočarenje.
Idemo dalje.


Zalosno, ali isto tako je i kod mene.
Ljudi koje sam nekada volela, uvek mi na neki nacin ostaju dragi.





Mislim da svako od nas poznaje taj osecaj. To nam pokazuje koliko smo iskreni prema ljudima koji su nam bliski, ili zelimo da nam postanu bliski. Nazalost, postoje ljudi koji to ne cene, odnosno, kojima nije dovoljno stalo. :(

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRIJATELJSTVO ?
PostPoslato: 10 Sep 2010, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Vjevoricinus je napisao:
Nema musko-zenskih prijateljstava.
Imao sam par drugarica koje sam izuzetno cijenio, al' sve zene koje sam upoznao su uvijek imale neki nedostatak... da bih mogao da ih gledam kao prijateljice. Ima ona stara holandska: "zmije mijenjaju kozu, zene mijenju prezime". Ne da mi se objasnjavati... ne mogu ja sa svakim biti dobar, a one su po prirodi stvari, po ustrojstvu musko-zenskih relacija, prava, obaveza i mogucnosti, uistinu slabiji pol.
Najcesce smo imali previse da bismo bili samo prijatelji,
al' nedovoljno da bismo bili nesto vise... :dontknow:
Tako je i kod vas, al' vi niste dovoljno promocurni da to uvidite.
Nema tu hljeba.


Potpis brate.
I ja isto ovako podvučem crtu kad me uhvati nejebica.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs