banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2012, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
zipo je napisao:
Dovoljno je da dodirne jednu pravu tačku i sve ostale postanu nebitne. ;)

Bra'o. :D

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 13:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Budimo realni, zavisi i od tacke :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Check point? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Veza da, brak malo teze... Ali ne zbog porodice i slicnih stvari, nego prvenstveno zbog samog cina braka... Ako se jednog dana ozenim (nadam se da hocu), to vjencanje ce podrazumjevati i vjencanje u crkvi, a mislim da bi tu moglo biti problema (nisam se nikada raspitivao da li postoje problemi oko vjencanja dve razlicite vjere u crkvi, tako da nisam siguran, ali mi zdrava logika nalaze da je to nemoguce)...

Imam par prijatelja/ica koji su iz mjesanog braka, i rade perfektno, ali se ja ne bih mogao u takvom braku zamisliti...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 21:48 
Moja je polukatolkinja, ali nemam problema sa tim...


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 22:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Archangel je napisao:
Veza da, brak malo teze... Ali ne zbog porodice i slicnih stvari, nego prvenstveno zbog samog cina braka... Ako se jednog dana ozenim (nadam se da hocu), to vjencanje ce podrazumjevati i vjencanje u crkvi, a mislim da bi tu moglo biti problema (nisam se nikada raspitivao da li postoje problemi oko vjencanja dve razlicite vjere u crkvi, tako da nisam siguran, ali mi zdrava logika nalaze da je to nemoguce)...

Imam par prijatelja/ica koji su iz mjesanog braka, i rade perfektno, ali se ja ne bih mogao u takvom braku zamisliti...

Moze se vjencavati u crkvi, samo sto oba partnera moraju traziti tzv. oprost od svog vjerskog poglavara, npr. ako ti je zena katolkinja trazi taj kao oprost od nadbiskupa, a ti trazis od patrijarha i kada se dobije taj oprost ( uvijek se dobije ) moze se izvrsiti ceremonija vjencanja u bilo kojem vjerskom objektu.

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 19:08 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2012, 20:19
Postovi: 1
Da budemo iskreni mi smo svi s**ban narod na balkanu i gledamo proslost i bojimo se da ce se to ponoviti pa da i nasa djeca nebi trpila teror, logicno e da ce se uzimati ljudi iste vjere a o nacjonalnostima neznam msm da vjera utice vise na brak nego nacionalnost.. Posto covijek kao bice razmislja unaprijed o nekim mogucim desavanjima nekim planovima,sta ako ovo sta ako ono se desi... Ma neznam ni ja ova tema je dosta kompleksa da bi se moglo razgovarati o njoj,ipak je to ljubav a ljubav niko nemoze razumiti.. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ne bi mi bio nikakav problem da budem s curom koja je druge nacije, ali da je ateistkinja ili da ima liberalne stavove prema duhovnosti. Eventualno može da bude neka koja se formalno deklariše kao pripadnik vjeroispovijesti svojih roditelja, a ne pridaje tome mnogo važnosti. Inače sam Srbin ali stvarno ne volim religije. Nikad i nikako ne bih želio da budem s nekom koja je pripadnik bilo kakve religije a pridaje tome ekstremnu važnost, npr. koja se krsti kad začuje crkvena zvona, posti sve postove i srijedu i petak, il klanja dnevno koliko je već puta propisano, citira Kuran/Bibliju, fanatično obilazi mjesta hodoćašća i slično - jasno vam je na šta mislim. Pripadnice fanatičnih hrišćanskih sekti takođe ne dolaze u obzir.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 19:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Warrior of the Light je napisao:
Ne bi mi bio nikakav problem da budem s curom koja je druge nacije, ali da je ateistkinja ili da ima liberalne stavove prema duhovnosti. Eventualno može da bude neka koja se formalno deklariše kao pripadnik vjeroispovijesti svojih roditelja, a ne pridaje tome mnogo važnosti. Inače sam Srbin ali stvarno ne volim religije. Nikad i nikako ne bih želio da budem s nekom koja je pripadnik bilo kakve religije a pridaje tome ekstremnu važnost, npr. koja se krsti kad začuje crkvena zvona, posti sve postove i srijedu i petak, il klanja dnevno koliko je već puta propisano, citira Kuran/Bibliju, fanatično obilazi mjesta hodoćašća i slično - jasno vam je na šta mislim. Pripadnice fanatičnih hrišćanskih sekti takođe ne dolaze u obzir.

Drago mi je da ima ljudi koji dijele moje misljenje :) :D
Evo gledam na face-u svako malo izbacuju neke grupe naj cura mjeseca/godine/dana sta ti ja znam i ima ih od svugdje, eto recimo gledam cure iz Sarajeva ( muslimanke naravno ), ja nikada ne bih mogao reci kojoj religiji ili naciji pripadaju kada bi ih vidio u gradu, oblace minice, sminkaju se, piju pivu ( najbitnije ! :D ), bas extra izgledaju, sto znaci ono sto si upravo ti rekao, postuju religiju reda radi ali ne pridodaju tome skoro nikakvu vaznost, to meni ne predstavlja ni 1 % problem, ali kao sto i ti kazes, da sada neka krene svako malo spominjate Boga, citirati vjerske knjige, postovati svaki boziji praznik i slicno, gledati me poprijeko kada opsujem nesto...neka 'fala :D

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XSqGpV0kqh8[/youtube]

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2010, 13:33
Postovi: 877
Ако не мора ја не бих. Увијек сам избјегавао богате и дјевојке друге вјере. Само да такву једног дана и не оженим. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 13:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 07:43
Postovi: 30
Naravno, bila bih, i jesam. Nikad nisam pravila problem oko toga, mada se cesto srecem sa nekim tripovima teskim sto se tice tih razlika u vjeri/naciji, a ima puno primjera brakova koji su uspjeli, iako su druge vjere. Najcesce rodbina utice na raspad istih, bar iz ovih primjera koje ja poznajem, tj. za koje sam cula. Evo, muz mi je pravoslavac, ja sam grkokatolkinja, il'ti, on je Srbin, ja Ukrajinka... Bilo je problema na pocetku, kada smo se trebali vjencati, jos uvijek neko s' vremena na vrijeme bocka na tu temu, ali nas dvoje se slazemo, moji
su ga prihvatili kao najrodjenijeg, i to je najbitnije na kraju, zar ne? Najbliza okolina savrseno funkcionise, a svi ostali manje-vise, svako ima pravo na misljenje....

_________________
*** " Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv...
Ja nisam luzer, ja imam nas, a za svet k'o te pita..." ***


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Nit veza nit brak. Da me ne razumije niko pogresno, nemam nista protiv tudjih vjera i religija, al mi imamo tu ne(srecu) da smo rodjeni ovdje gdje jesmo i zbog toga se vodim onom " ti svoje, ja svoje". S druge strane, imam dosta prijatelja koji su druge vjere i jako su dobri ljudi. To mi je bitno..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 13:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Nije to vjersko nego prakticno pitanje npr cura ti kaze da te mora malo skalpelom odrezat dole da bi bio kompatibilan kontas?
Ili npr ona je zasivena,jer...nista pre braka

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
supersonic je napisao:
Nit veza nit brak. Da me ne razumije niko pogresno, nemam nista protiv tudjih vjera i religija, al mi imamo tu ne(srecu) da smo rodjeni ovdje gdje jesmo i zbog toga se vodim onom " ti svoje, ja svoje". S druge strane, imam dosta prijatelja koji su druge vjere i jako su dobri ljudi. To mi je bitno..


Imas, cim ti je to prepreka.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 14:25 
dobro, imas hrpu ukrajinaca koji samo vuku porijeklo iz iste, a rodjeni su ovdje i nas jezik im je maternji...cak sam i ja bio u ukrajinskom kulturnom centru u gradu, druzio se sa par njih (alky je*i se, nije ono sto mislis) i imam komsiju ukrajinca....


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
skeva je napisao:
supersonic je napisao:
Nit veza nit brak. Da me ne razumije niko pogresno, nemam nista protiv tudjih vjera i religija, al mi imamo tu ne(srecu) da smo rodjeni ovdje gdje jesmo i zbog toga se vodim onom " ti svoje, ja svoje". S druge strane, imam dosta prijatelja koji su druge vjere i jako su dobri ljudi. To mi je bitno..


Imas, cim ti je to prepreka.

Pa ja mislim da nije, jer da jeste ne bih ni jako dobre prijatelje imao nit bi se kretao sa ljudima druge vjere.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 15:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 07:43
Postovi: 30
Ne,nije mi to uzrecica.
Gori Sveta Zemlja je postapalica dragog komsije iz rodnog mi sela, koji je nas je nazalost, napustio prije vremena, a koristio ju je u slicnim situacijama kao sto sam i ja u poznatom nam epu, na neki nacin nam je svima "to" ostalo od njega... ;)
Zato sam je i napisala.
I Milan je u pravu, rodjena sam ovdje, kao i sva moja porodica, djed sa tatine strane je dosao iz Ukrajine ovamo sa bakom, i tako to, dalje znate...

_________________
*** " Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv...
Ja nisam luzer, ja imam nas, a za svet k'o te pita..." ***


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Naravno da da, uslov je samo da prije braka pređe na Pravoslavlje.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 15:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Mili moj, ta koja se zaljubi u tebe takvog, ti gledaj u nju ko u novog boga, okani se pravoslavlja...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs