banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 15:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Nov 2012, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Evo sukn'o mu je ovaj :D

U poslijednje vrijeme se ponovo digla hampa oko mješovitih brakova. Razni profesori sumnjivog integriteta, kolumnisti i publicisti imaju nešto da kažu na ovu temu, koja je iz nepoznatih razloga ponovo postala "in". Podsjećanja radi, kada kažemo "mješoviti brak" ne radi se o braku između amebe i čovjeka, već između dvoje ljudi vrlo sličnih kulturoloških referenci, međutim "drugačijeg" imena.

Ovim povodom, donosimo vam Facebook zabilješku, sarajevskog glumca Sanina Milavića, koju je napisao kao odgovor svim ovim besmislenim raspredanjima oko pojave "mješoviti" brak.

"Već gotovo dvije decenije gledam vas kako se vi profesori, doktori, laureati, doajeni, sa ogromnom voajerskom strašću naguravate u spavaću sobu moje rahmetli nane Vezire i moga pokojnog dede Nedeljka. Gledam vas kako vidno uzbuđeni stojite kraj bračne postelje mojih roditelja, Envera i Mire, pokušavajući dokučiti o čemu misle dok začinju mog brata i mene. Znam i to da ni u najdubljoj intimi ni moja supruga Maja i ja nismo sami. Gledam vas kako mome sinu Lunu mjerite težinu, visinu, obim glave, izgled genitalija sve sa takvim perverznim zadovoljstvom kakvo samo iskreni fetišist može osjetiti. Gledam vas kako pisuckate u svoje notese, govorite u diktafone, slikate, snimate, pišete naučne radove kroz moje tri generacije i kako vam i dalje nije jasno KAKO? Vaša fascinacija mojom geneologijom koja kulminira pukim postojanjem moga djeteta je toliko neutaživa da svako malo gazite granice pristojnosti nepozvano upadajući u moju kuću u nadi da ćete ovaj put konačno shvatiti i objasniti svijetu KAKO?

Da se to više ne bi dešavalo pojasniću vam sam par stvari. Nana i deda su se razveli na vrhuncu CKSK ali ne zbog partije, Allaha ili krsne slave već zbog toga što je deda bio alkoholičar i ženskaroš. Moji roditelji su još uvijek u braku ne uprkos tome što su u miješanom braku već zato što su se prije trideset i kusur godina našli i još uvijek se vole. Mene i moga brata Jasmina nisu stvorili Josipu Brozu na ponos već zato što su nas željeli i nije prošao dan u našem životu a da nam to nisu stavili do znanja. Ni ja nisam u braku uinat nekome. Maja i ja kad se svađamo, ne svađamo se oko toga tucamo li jaja ili režemo li baklavu, niti koju će vjeronauku naše dijete pohađati, već oko toga ko je kriv što je taj dan suđe neoprano, što je jedno od nas dvoje od umora zaspalo pa se i ne vidjesmo ili kako ćemo spojiti 30 dana bez dugova. Moje dijete vam se čini možda malo frustrirano, ali to nije zato što nema identiteta već zato što je krenuo u vrtić pa se teško miri sa činjenicom da sve igračke na svijetu nisu njegove.

Ako vam i dalje ništa nije jasno ne sekirajte se, ja vas shvatam. U vašem dvodimenzionalnom svijetu nije ni čudo da sam vam predmet fascinacije. Nije ni čudo da sam vam stran, da vam smetam, da vam izgledam kao greška. Samo u takvom svijetu vi i možete biti profesori, doktori, laureati, doajeni, vođe i tumači morala, vjere, etike i estetike. Ja vam smetam jer nikada neću dopustiti da budem meso (niti miješano niti ikakvo) za vaše topove i zato što nikada neću dopustiti da preko raskomadanih leševa moje porodice stičete svoje nagrade i zvanja kao što to već decenijama radite. Ja vam smetam zato što vas mogu vidjeti odande odakle vi sebe u vašem plošnom svijetu ne možete, da vas vidim kakvi jeste – mali, osrednji, uskogrudi, nepristojni, voajeri koji mrze iz straha jer ne mogu da shvate.

Iznenadićete se ali ja vas mogu vidjeti takvim ne zato što sam iz miješanog braka, već zato što su me roditelji učili da mislim, da čitam, da učim i da volim, a učili su me tomu ne zato što su oni iz miješanog braka već zato što su bili i ostali dobri roditelji.

To je sve što vam od odgovora mogu ponuditi, pa ako vam je išta jasnije drago mi je da sam vam pomogao. Sada vas lijepo i pristojno molim da odjebete iz moje spavaće sobe, iz sobe moga djeteta, iz maternice moje supruge i od mojih hromozoma pa fino kroz hodnik, na vrata, pa desno u lift i pritisnite dugme PR. Dugme za podrum na žalost nije u funkciji."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Jeste i svaka mu čast.
Šta je Kolji trebalo da se petlja tamo gdje mu nije mjesto? Što čovjek nije ostao u svojoj profesiji, lijepo glumio, malo i pjevuckao, da nas zabavi, ovako je opasno zaronio u politiku i potonuo u mojim očima. Ne zbog iznošenja svog stava, nego zbog ponižavanja drugih, neistomišljenika, opravdavajući se time da samo iznosi svoj stav...nije mu baš uspjelo to što je htio reći, a realno, nije mu ni stil pisanja nešto oduševljavajući. Baš me iznervira ovaj njegov pokušaj kolumne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Odlican tekst :)

Stalno se to nesto potencira. Da li ljudi tako lijece neke svoje komplekse; ko ce li ga znati.
Dovodi se u pitanje je li neko "cist" Srbin/Rvat/Musliman/Eksim/Aboridzin...
Kao da takvih ima na ovim prostorima i kao da ta "titula" nesto znaci.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Odličan ovaj tekst iznad za razliku od masnog. Kako se zove autor? :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ovim povodom, donosimo vam Facebook zabilješku, sarajevskog glumca Sanina Milavića, koju je napisao kao odgovor svim ovim besmislenim raspredanjima oko pojave "mješoviti" brak.

:)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Nisam pažljivo pratio. Hvala ;)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 16:31 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jednostavno debeli debil koji tura nos tamo gdje mu nije mjesto..umirem od smijeha i pitam se jel moze skolovana osoba tako nisko da padne..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 16:53 
spavac je napisao:
jednostavno debeli debil koji tura nos tamo gdje mu nije mjesto..

x2


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
tensSa je napisao:
spavac je napisao:
jednostavno debeli debil koji tura nos tamo gdje mu nije mjesto..

x2

krmak drogirani,kad se sjetim kakav je bauljao prije par god...da,nece ni bog svasta... :angry4:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
eh al on se skinuo i preselio u trebinje i ozenio i dobio dijete u 45oj i sad je BFF sa grigorijem i uber vjernik (mora da bude jer je lik krajnosti kad se rokao rokao se momacki sad kad krstasi radi to ko da mu je ivana zigon tutor bila)

prodaje bulju cijeli zivot nekad za sut sad za crkavicu od kopanje

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2012, 23:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Meni nije jasno što se autor sad kao izvinjava, nije on to tako mislio, te nije znao da će izazvati takve reakcije, te prd prd.
Znao je. Napisao je na početku članka kakve će biti reakcije.
Nije valjda da mijenja svoje čvrsto utemeljene stavove jer se publika duri?

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
gdje se to izvinjava

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ma nešto je na kraju spomenuo da se izvinjava ljudima iz mješovitog braka, nema ništa protiv njih, nego da je text samo kritika komunizma...ali smiješan pokušaj.
Sad uopšte ne mogu otvoriti link da tačno citiram.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Eve ođe
http://www.radiosarajevo.ba/novost/9510 ... edio-ljude

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
vidim da su povukli kolumnu iz glasa
a i to tek kad je sav normalan svijet urliknuo

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Kolja je debil. Ako je iko ikada i sumnjao u to.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ja jesam, nekako mi je bio simpa. :) zato me tekst i iznervirao.
A znači, povukli su kolumnu i izvinjenje je bilo na drugom mjestu, nisam pohvatala priču. hvala Chile i Maco.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Jel kolumna izbrisana? Da nije ko sačuvao? Hoću mami da pokažem a sad ne mogu nigdje naći!!

Može pomoć?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
evo ti
http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=7286

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
To to to :)

Hvala čika Čile od Denijeve mame i Denija ;)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs