banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Znam da je bilo slicnih tema u vezi mjesanih brakova,ali mene konkretno zanima jedno pitanje...

Nisam sa ovih prostora i mene zanima kako nasa okolina gleda na djecu iz mjesanog braka--tj.,sklapanje braka "cistokrvnog" sa djetotom iz "mjesanog braka"???

Pre neki dan sam usla u raspravu i druga osoba je tvrdila da sa takvima ne treba ulaziti u brak jer bi tek bilo komplikacija--da bi se opet tu mjesala krv i sl. Argument je bio da se treba i gledati sira porodica a ne samo roditelji tog djeteta. :mad: :confused1: Meni je to malo nejasno...

Da cujem vasa misljenja??

Poz svima :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Netačno je da se treba gledati šira porodica. Trebaju se gledati i komšije, kao i njihovi poznanici.

Glupost, eto šta mislim o tome.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
I ja se slazem... Mada ova druga osoba tvrdi da je njegovo misljenje misljenje vecine.. Pa me bas interesuje sta ta vecina misli..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A kako se to mješa krv,objasnite malo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
A kao svi smo na ovim prostorima čiste krvi....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
'Beš većinu i njeno mišljenje, pa pogledaj gdje živimo... :lol: Većina definitivno nije normalna.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nismo li pred Bogom svi jednaki?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Nismo. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ako ti tako mislis..

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 23:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
@Sunčice, pošto nisi odavde (u stvari jesi, ali ne živiš na ovim prostorima), znaš kako to funkcioniše na onom prostoru gdje si odrasla i prebivaš. Isto je tako i na Balkanu. Postoje pametne osobe, a postoje i glupe osobe. Postoje dobri ljudi a postoje i loši ljudi. Kakav je ko, na čelu mu ne piše, i ništa ne znači ako je neko iz "dobre" porodice, jer svako je ličnost za sebe, što bi narod rekao "u svakom žitu ima i kukolja" i "nije zlato sve što sja".
Što se tiče "miješanja krvi", naravno da krv treba miješati, jer sve drugo je incest i vodi degeneraciji.
Nacija se na Balkanu ne može odrediti kroz krv ili DNK. Tu niko nije "čiste" krvi, mada se mnogi time busaju. Naciju više određuje mentalni sklop.
A babe ko babe, uvijek će im nešto smetati. Ili je momak iz četničke/komunističke/ustaške/balijske porodice, a ako je iz "čiste" onda je možda previsok/prenizak/premršav/predebeo/glup/besservisser/pijanac/narkoman/ženskaroš/bilo šta drugo. Osobu s kojom ćeš da živiš tražiš sebi a ne nekom drugom i važno je da se sama nađeš u tome.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 00:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Pa mjesanje krvi, tacnije mjesanje vjere...mjesanje dve nacije koje su prolili krv ..
Meni nije jasno takvo razmisljanje..valjda gledas ko je kakav covjek,da li imate iste poglede na svijet, itd.. a ne da li je iz "cistog" braka ili "mjesanog".. Po misljenju ove osobe, (da navedem konkretno) za srbe ce djete iz mjesanog braka uvijek biti onaj drugi..npr. neko ko je pola srbin i pola bosnjak/musliman ce za srbina biti musliman... Stupiti u brak sa takvom osobom je nesto zabranjeno... Je li moguce da postoje osobe koje ovako misle ???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 01:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Mješanje vjere ili nacije,odluči se .

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
I jedno i drugo! Nije to moj stav...ja samo prenosim sta sam cula i pitam za vase misljenje o ovoj temi..a nikako da neko nesto konkretno kaze ..???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Uhvatili su te u mashinu. Svi oni samo kenjkaju, ne slusaj nikog do sebe samu. Moji su bili hardcore komunisti prije rata(sem djeda koji se odrekao partijske knjizice zbog slave), a evo jutros su mi natrpali neko granje ispred ulaza :lol: .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Po meni stvar je jasna...

Ako je bliza porodica tolerantna i nije nacionalisticki nastrojena, mjesani brak nece imati problema sa te strane.

Ako je jedna porodica ne tolerantna ili obe, onda ce ta ne tolerancija na indirektan ili jos gore, direktan nacin uticati na brak.

Takodje, stvar je i kako se partner u tome postavlja,da li mu je bitnija uza porodica od one koju bi mogao zasnovati kao sopstvenu i kakve stavove ima.
Tesko je generalizovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Postoji nacin i da se stav porodica promijeni. Lijepo ih sve odjebete pa nek se pitaju sto su izgubili djecu.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Имам осјећај да овдје нико никога не воли, да су сви искомплексирани, па је у складу са тим цијела ова тема и омиљена међу људима.
Што каже Џонтра, ко је овдје ''чистокрван'' и поготово ко се може назвати ''племенитим'' послије свега у нашој скоријој (и такође присутној давнијој) историји?

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 13:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Nije zgodno biti djete iz mješanog braka jer ih se zove Napolitankama. A onda ih netko može pojesti!!


:D :D :D

Šala mala na naziv te djece kojega sam čuo baš od jedne djevojke iz mješanog braka.

Inače, kako tko gleda na to. Onda ili jeste ili nije problem. Konkretno, ovdje u mome mjestu, naselju, koje je uvijek bilo 97-98% hrvatsko. Tu ima neke djece koja su iz mješanog braka. Ali ih nitko ne gleda takvima. Valjda prvenstveno zato jer se i oni ponašaju kao svi ostali koji nisu iz mješanog braka. Pod ponašanjem mislim na svjetonazor, religiju, politička pitanja itd.

Ali mislim da je bolje naći partnera iz svoga naroda jednostavno radi lakšeg života. Jer jednostavno mi smo ljudi takvi, posebno na ovim prostorima da se stalno djelimo. Evo za primjer Slovenija i Hrvatska. Obadvije katoličke zemlje, sličnih jezika, posebno sa kajkavcima, a opet neke trzavice. Mislim, to su glupi razlozi ali mi smo ljudi takvi.

Kod mene osobno, ne bi imao ništa protiv da moja životna partnerica bude iz iz drugog naroda ali ako će prihvatiti katoličku vjeru.









ima jedna srpkinja ovdje u mome naselju koja je došla na studii. Zapravo iz mješanog je braka ali u Srbiji živi. U crkvi sam je i vidio. Kada bi me htjela ne bi imao ništa protiv mješanog braka :D :D :D :D

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Sto se mene tice, moze bit i shrilancanka ako je dobra riba, dobra srca, voli da kuva i ne forsira ustajanje u 5 :lol: . Moze da vjeruje i da je Hrist lik iz Dragon Ballz-a. Bolje i to nego da mi pod Coca-colinim suncobranom, colinim kacketom i zastavicom mase papi.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 14:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
siki2086 je napisao:
Po meni stvar je jasna...

Ako je bliza porodica tolerantna i nije nacionalisticki nastrojena, mjesani brak nece imati problema sa te strane.

Ako je jedna porodica ne tolerantna ili obe, onda ce ta ne tolerancija na indirektan ili jos gore, direktan nacin uticati na brak.

Takodje, stvar je i kako se partner u tome postavlja,da li mu je bitnija uza porodica od one koju bi mogao zasnovati kao sopstvenu i kakve stavove ima.
Tesko je generalizovati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs