banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kriza ljubavi
PostPoslato: 27 Nov 2011, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Srbima je ljubav veoma važna jer su strastven narod koji izražava emocije, ali nikada kao sada u našoj ljubavnoj istoriji nije bila tako velika kriza. Zato vlada velika zbrka - ljudi traže ljubav, a kada je nađu, shvate da nisu hteli vezivanje, ili traže ljubav od onoga ko ne može da im je pruži i pale se na „hladnoću". Zbog svega toga ljudi mešaju ljubav i zaljubljenosti, imaju strah od vezivanja, nezadovoljni su u braku, rađa se jako malo dece, a sve to rezultira emocionalnim brodolomima i razvodima pa mnogi i ne pomišljaju da se venčaju.

Ljubav nije cilj, nije smisao života, ona je sredstvo, emocionalno vezivanje između ljudi koje je važno dok idemo kroz život. Mi smo pogrešno izjednačili ljubav sa zaljubljenošću, očekujemo da nam ljubav donese užitak, poverovali smo u romantične scenarije koji nam se nude u romanima, svetu filmova i serijama i pokušavamo da ostvarimo to i u svom životu. Rezultat je da je ljubavi sve manje, ljudi postaju sebični i narcisoidni, i sve više nesrećni zbog te ljubavi...


Spoiler:
Raskid - Slomljena kičma zbog slomljenog srca
Zoran Milivojević objašnjava da je patnja sastavni deo ljubavi i da posle raskida mora da prođe proces tugovanja jer je tuga ujedno i informacija koliko nam je nešto bilo važno.
- Slomljeno srce je grozan termin koji optužuje tu drugu osobu, a koji su smislile mame i tate u fazonu „on je mojoj ćerki slomio srce, idem ja sad njemu da slomim kičmu". Kada neko umre ili ode, ljudi su žalosni jer žalost je drugo lice ljubavi. U ljubavi se vezujemo za drugu osobu, a u tugovanju se razvezujemo, i to mora da bude proces. Kada bi neko tugovao tri minuta, to ni na šta ne bi ličilo. Postoji čitav niz pogrešnih uverenja kod ljudi koji su raskinuli vezu, kao što je ono tipa „ona je mene ostavila jer nisam dovoljno dobar, znači ne vredim", zatim imaju doživljaj niže vrednosti, odbačenosti. Najproblematičnije je kada ljudi poveruju da je ljubav sa određenom osobom smisao života, pa ako ona ode, njihov život nema smisla pa čak razmišljaju i o samoubistvu. Još jedan problem je kada ljudi svojom patnjom pokazuju koliko vole po principu što je veća patnja, veća je ljubav, a ta patnja je poruka osobi koja je otišla: „Vidi koliko te ja volim jer puno patim i niko te neće voleti toliko kao ja". Oni koji posle raskida odluče da više neće da se vezuju, najviše gube jer neke emocije čovek može da doživi jedino kad uđe u vezu sa nekim. Ma koliko bilo bolno, uvek se više isplati ponovo se otvoriti za ljubav. Psihoterapija pomaže ljudima da otkriju ta svoja uverenja, kojih često nisu svesni, i da shvate da su glupa - objašnjava Milivojević.


Fantastičan članak, pročitajte sveeee, ovdjeee -----> klik


Slika

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 27 Nov 2011, 23:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Љубав није у моди....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 27 Nov 2011, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
- Srbima je ljubav jako važno pa prvi problemi počinju da se javljaju još tokom adolescencije. Mladi misle da nisu dovoljno lepi i privlačni, što vodi u plastične operacije i anoreksiju. Kad to prođe i počne „lov", muškarci love žene u seksualnom smislu, a devojke u smislu zaljubljivanja. Zato prilikom zabavljanja problem najčešće nastaje kad ljudi neće da se vežu, iako misle da hoće. To je paradoks jer je veza ušla u završnu fazu i treba da dođe do veridbe, pa se on uplašio jer „ko zna šta ga čeka u životu" i „da li je to to", što su česta muška pitanja kojima izbegavaju vezivanje. To je taj egoizam - svako je glavni glumac u svom životu pa kalkuliše da što bolje prođe.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 08:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Ljubav je uvijek u modi.
Prema bogu.
U sebi.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ljubav je umijece, ono se socijalizacijom vjezba i "uci" (raznovrsno i podlozno mnogim agensima). tehnoloskim razvojem (popularno globalizacijom tj kompresijom vremena i prostora) teziste ucenja sa porodice, skole i blizeg okruzenja, posla.. se preselilo u ogromnoj mjeri na drustvo - virtuelno drustvo - odnosno, medije. covjek sve manje ima priliku da "redovno" sazrije, granica intime i dekadencija vec su duboko u osnovnoskolskim klupama. "amerikanizacija" drustva, propagiranje individualnosti i "slobode od svega" u srpskom drustvu samo je poljulalo vec ionako krhko razlikovanje sustinskih vrijednosti i potreba. to je upravo prozivelo stanje o kojem profesor govori. filmsko idealizovanje samo sluzi mistifikovanju kako bi ogromne kolone ljudi, koje ljubav zbog stila zivota i sveopste otudjenosti nije dotakla, nasle samoopravdanje zbog nedostiznosti tako presvijetlog ideala. slozenost te kompenzacije sa zapada preslikana na srpsko drustvo na srecu jos nije dozivjelo grotesku -mada je na pravom putu. dovoljno je pogledati kic i sund grand (ne)kulture, uzora hiljadama srpskih tinejdzera . oni tu uce ko je koga hebo, ko sa kim ima dijete , od cijih para zive, imaju lazne recepte srece - tu ljubavi nema ni u tragovima.
ljubav je jednostavna ako se na vrijeme nauce osnove, ako se shvati njena vrijednost i shvati uloga kompromisa, uzimanja, davanja. idealna ljubav ne postoji jer je idealna ljubav sebicna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Holivudski romantični filmovi su učinili medvjeđu uslugu svim muškarcima na svijetu, i zato ih treba hejtovati :D

Ono što često primjećujem, kad su u pitanju zablude u vezi sa ljubavlju, jeste da je ljubav osjećanje i da se "desi" ("dešava"). Zato valjda i ima toliko razočarenja na tom polju. A smatram da na nju treba posmatrati kao na građevinu neku - koliko se neko da u građenje, takva će mu ljubav i biti. Zato neke ljubavi naoko lijepo izgledaju, ali imaju slabe temelje, pa se može desiti da se svaki čas sruše; neke su čvrste, ali nemaju fasadu ili izgledaju monotono; neke imaju samo prizemlje, neke spratove, a neke i podrum. A neke su u obliku pečurke ili izvrnute čizme :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 18:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Ljubav ne treba tražiti, ona je u nama.
Najteže je sebe voljeti, a kad se to postigne onda je lako za druge. Ljubav je nesebično i bezuslovno davanje a ne uzimanje i kada je to obostrano onda je to prava stvar.
Problem je i u očekivanjima, unaprijed se očekuje i nada se idealnom, savršenom, a kada vidimo da se sve uklapa u običnu priču i prosjek dolazi do razočarenja i razlaza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Što se početnog članka tiče, ne primjećujem ništa demagoško, niti posebno senzacionalističko u njemu (naslov je vjerovatno djelo novinara, ali bombastični naslovi nisu nešto začuđujuće). Spominju se njegove knjige, ne znam zašto ne bi. Tekst je pisan da bude razumljiv većini čitalačke publike, što je i inače odlika ovakvih tekstova. Ko je čitao nešto na ovu temu ranije, neće naći mnogo toga novog. Da tekst može da posluži kao uvod u raspravu o ovoj temi, može. Ne bi bila prva tema započeta na osnovu odlomka, članka, vijesti i sl.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5ipg1AFNgWU[/youtube]

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Hertzog je napisao:
Ma kakva kriza ljubavi, to je prica za pi*ke, slabice...

:lol: :lol: :lol: :lol:
Popokatepetl je napisao:
A smatram da na nju treba posmatrati kao na građevinu neku - koliko se neko da u građenje, takva će mu ljubav i biti. Zato neke ljubavi naoko lijepo izgledaju, ali imaju slabe temelje, pa se može desiti da se svaki čas sruše; neke su čvrste, ali nemaju fasadu ili izgledaju monotono; neke imaju samo prizemlje, neke spratove, a neke i podrum. A neke su u obliku pečurke ili izvrnute čizme :D

ovo je veoma lijepo receno,cisto sumljam da si ovo sam smislio :P

sa ovim se slazem,dugo mi je trebalo ovo da shvatim.
Citiraj:
Ljubav nije cilj, nije smisao života, ona je sredstvo, emocionalno vezivanje između ljudi koje je važno dok idemo kroz život. Mi smo pogrešno izjednačili ljubav sa zaljubljenošću, očekujemo da nam ljubav donese užitak, poverovali smo u romantične scenarije koji nam se nude u romanima, svetu filmova i serijama i pokušavamo da ostvarimo to i u svom životu. Rezultat je da je ljubavi sve manje, ljudi postaju sebični i narcisoidni, i sve više nesrećni zbog te ljubavi.

sa ovim se bas i ne bihi bas slozio...jako se suzdrzavam da ne napisem par losih sala sa velicinama penisa,al necu vidim da je ozbiljna prica
Citiraj:
Ta priča o velikim penisima kod Srba je mit. Ali ona nije važna za dobar seks. Kod nas postoje dve grupe muškaraca: oni koji misle da im je premali i oni koji misle da im je preveliki, nema sredine.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
alkibijad je napisao:
Popokatepetl je napisao:
A smatram da na nju treba posmatrati kao na građevinu neku - koliko se neko da u građenje, takva će mu ljubav i biti. Zato neke ljubavi naoko lijepo izgledaju, ali imaju slabe temelje, pa se može desiti da se svaki čas sruše; neke su čvrste, ali nemaju fasadu ili izgledaju monotono; neke imaju samo prizemlje, neke spratove, a neke i podrum. A neke su u obliku pečurke ili izvrnute čizme :D

ovo je veoma lijepo receno,cisto sumljam da si ovo sam smislio :P

Sam, nego kako drugačije, ja sam nježna poetska duša zarobljena u snažnom tijelu mačo muškarca...

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 28 Nov 2011, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Popokatepetl je napisao:
Sam, nego kako drugačije, ja sam nježna poetska duša zarobljena u snažnom tijelu mačo muškarca...

tuce se i peva...jes ti siguran da nisi disco ninja :P
Citiraj:
muškarci sa Peštera, koji se zbog manjka žena u njihovom kraju žene Albankama, i to funkcioniše. A gde su Srpkinje sa tih prostora? One su otišle sa sela u grad jer očekuju bolji život, onaj koji gledaju preko televizije.

ovo mi je najtuznije,a i nisu samo albanke u pitanju,rumunke bugarke,ukrajinke...i jezik ne znaju...a opet iz reportaza vidim da se i ljubav na kraju razvije,vjerovatno sto zene ne znaju jezik,pa ne blebecu previse :P
nije da krivim zene,i ja bih vjerovatno bjezao sa sela.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 30 Nov 2011, 01:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
alkibijad je napisao:
a opet iz reportaza vidim da se i ljubav na kraju razvije,vjerovatno sto zene ne znaju jezik,pa ne blebecu previse :P


Ниси ни свјестан колико си у праву. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 30 Nov 2011, 22:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
osamstotinazena je napisao:
Mi smo pogrešno izjednačili ljubav sa zaljubljenošću, očekujemo da nam ljubav donese užitak, poverovali smo u romantične scenarije koji nam se nude u romanima, svetu filmova i serijama i pokušavamo da ostvarimo to i u svom životu. Rezultat je da je ljubavi sve manje, ljudi postaju sebični i narcisoidni, i sve više nesrećni zbog te ljubavi...


Мислим да овај болдовани дио,када остваримо са неком цуром,тада је она "она права".Можеш да тражиш цијели живот,можда да је никада не нађеш,а можда је ипак нађеш.Углавном мислим да људи сада пренагло или прерано уђу у брак,ни не упознају цуру,послије неколико мјесеци одма се вјенчају,а кад почне заједнички живот...Има чак сцена да момак и цура одлично дјелују(ако се може рећи тако) кад су раздвојени и не живе заједно,а кад крене тај заједнички живот брак им се распадне.Некад(бар ја мислим) и није било тако,углавном су то цуре биле из средњих школа или бар 2-3 године да будете заједно па тек онда.А не ове брзоплете одлуке!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 01 Dec 2011, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Caplar...

Što se razvoda tiče, mislim da ih sad ima više čisto jer su prihvatljiviji.

A što se onog komentara na ono boldovano tiče...pa zar ne bi trebalo da je tako u svakoj vezi, ili kako?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 02 Dec 2011, 10:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Prije više decenija bilo je manje razvoda nego danas.
Šta je tome pravi uzrok ostavićemo naučnim studijama.
Mogućnosti takvog modela ponašanja su; u prijašnja vremena materijalne mogućnosti nisu ženi dozvoljavale da ode iz bračne zajednice, žene su mahom bile domaćice bez vlastitih prihoda a tu je i dodatni element "šta će svijet kazati". Danas su žene samostalnije, zaposlene su kao i muškarci, materijalno obezbijeđene i mogu sebi "priuštiti" da odu kad im prag tolerancije postane previše nizak.

A da li je prije ljubav bila kvalitetnija nego danas, ne bih znala reći jer se sa sigurnošću i ne može reći. Iz prethodno napisanog evidentno je da ostajanje u braku nije mjerilo jačine ljubavi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 02 Dec 2011, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Iz prethodno napisanog evidentno je da ostajanje u braku nije mjerilo jačine ljubavi.

Tačno.

Takođe je interesantnio primjetiti da s jedne strane osobe u brakove stupaju sve kasnije (baš je nedavno bilo takvih analiza i vijesti sa konkretnim podacima) a sa druge strane sve se ranije stupa u seksulane odnose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 03 Dec 2011, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
"Jedna od večitih ljudskih dilema, pojačana onda kada smo se izborili za ukidanje ugovorenih brakova i preuzeli odgovornost za sopstvene reproduktivne živote, jeste izbor adekvatnog životnog partnera ili partnerke.

Zašto se određeni ljudi međusobno biraju, kako se prepoznaju i koji su faktori za opstanak njihove zajednice? Gde je ta linija koju treba preći da bi, iz zaljubljenog para koji igra igre zavođenja i osvajanja, nastala partnerska dijada, spremna da preuzme funkcije podške, nege, i eventualno odgajanja i vaspitanja?


Početni koraci u nastanku para svima su dobro poznati: fizička privlačnost, zaljubljenost, očaranost. Brojni autori, ne bez razloga, definisali su period zaljubljenosti kao stanje psihičke neuračunljivosti. Hormonska groznica, oluja endorfina, na žalost ili na sreću, ne traje dugo, statistike kažu, od četiri do šest meseci. I šta onda? Onda dolazi period kada započinje sledeća faza - formiranje para.

Mnogi parovi u ovu fazu skliznu glatko, početna euforija još uvek traje, razlike se primećuju ali su zamagljene. Dogovori se postižu lako a konflikti se razrešavaju strastvenim vođenjem ljubavi.

Nakon nekog vremena ipak, svakodnevnica nameće potrebu za zajedničkim odlučivanjem, organizovanjem vremena, podelom poslova.

Partneri postaju svesni da veza nije samo uživanje i odmor od svakodnevnog života, već još jedan zahtevan posao, koji ako se zapusti, prestaje da daje plodove.

Zbog toga je, kada razmišljamo o svojoj emotivnoj vezi ili o vezi u koju planiramo da se upustimo, korisno na umu imati nekoliko stvari:

Kada dvoje ljudi ulazi u vezu uglavnom su nesvesni ”prtljaga” koji u nju unose. Pored interesovanja i uverenja, koja najčešće koristimo kada o sebi mislimo, svako od nas nosi izvesna, manje ili više određena očekivanja od partnerske veze. Ova očekivanja proizlaze iz lične istorije, usvojenih porodičnih vrednosti, shvatanja ljubavi, partnerstva, zajedničkog funkcionisanja i bezbroj drugih stvari, a usklađenost i kompatibilnost ovih uverenja su osnova za adekvatno funkcionisanje u partnerskom odnosu. Zamka je u tome što partneri, zaslepljeni stašću sa kojom je započela veza, često podrazumevaju da druga strana razmišlja isto i da deli ista očekivanja, a problem se javlja, ne toliko zbog toga što očekivanja nisu identična, već zbog toga što nisu iskomunicirana.

Kada su očekivanja jasna i izgovorena otvara se prostor za pronalaženje načina da budu i ostvarena, dok, ako o njima ćutimo, preveliku i nepotrebnu odgovornost stavljamo na drugog.

Sistemski pristup sposobnost partnera da odgovore na potrebe i očekivanja drugog definiše kao partnersku kompetentnost. Na taj način naglašava se mogućnost učenja i usvajanja veština za zajednički život, nasuprot domninantom uverenju da se ljudi rađaju kao dve polovine jednog bića, koje kada se jednom spoje automatski imaju sva svojstva i sposobnosti koje su onoj drugoj potrebne. Parovi ”rođeni jedni za druge” na žalost ne postoje, ali ohrabruje činjenica da se načini da jedni druge učinimo srećnim uče i da nisu tako komplikovani kao što se nekad čini.

Svet koji nas okružuje, konstruisan je našim autentičnim razmišljanjima o njemu. Dešavanja u našem životu imaju onu ”težinu” koju im mi damo na osnovu našeg vrednosnog sistema. Značenje koje dajemo stvarima, ljudima i događajima je stoga jedna od osnovnih karakteristika naših postupaka i osećanja. U paru, zajedničko davanje značenja, ili prepoznavanje značenja koje za našeg partnera imaju određeni događaji u životu, odraz je bliskosti.

Poštovanje ličnih granica i uspostavljanje zajedničke granice prema spolja, ključno je važno kako bi se uspostavo partnerski sistem u kome se oba partnera osećaju bezbedno i slobodno. Spoljne granice se velikim delom odnose na uspostavljanje odnosa sa porodicama porekla, mada su značajne i u odnosu na prijatelje, posao i druge faktore iz okruženja. Ukoliko granice nisu adekvatno tj dogovorno uspostavljene, često će se čuti rečenice tipa ”on me guši”, ”ne mogu ni da kinem a da njene prijateljice/mama o tome ne saznaju”, ”osećam se isključenom iz njegovog života” i sl.

Pored količine bliskosti i intimnosti važno je obratiti pažnju i na to kako se bliskost demonstrira. Nije loše imati na umu muško shvatanje koje se veoma često svodi na ”bliskost = vođenje ljubavi” i žensko koje ovaj pojam pre svega određuje kao otvorenu (i čestu) komunikaciju o osećanjima. Nerazumevanje ove osnovne razlike stvara bezbroj mogućnosti za teškoće u zadovoljavanju potreba za zajedništvom u partnerskom odnosu.

Na kraju, ulazak u partnerski odnos, pored rada na obavljanju jednog zahtevnog posla, može da se shvati i kao jedno divno i uzbudljivo istraživanje sopstvenih i partnerovih uverenja, značenja i očekivanja. Tek sa razumevanjem i prihvatanjem ovih brojnih i kompleksnih ”koferčića” koje nosimo, možemo da kažemo da smo na putu da postanemo skladan par. A ako to razumevanje i prihvatanje sačuvamo i u promenama koje vreme neumitno nosi, možemo da očekujemo da će sklad da potraje i u budućnosti."

Klik

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 03 Dec 2011, 18:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
osamstotinazena je napisao:
"Jedna od večitih ljudskih dilema, pojačana onda kada smo se izborili za ukidanje ugovorenih brakova i preuzeli odgovornost za sopstvene reproduktivne živote, jeste izbor adekvatnog životnog partnera ili partnerke.

Izborili smo se protiv ugovorenih brakova i sada kad možemo da biramo imamo problem jer, u većini slučajeva, ne znamo izabrati.

Da se vrati običaj ugovaranja brakova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kriza ljubavi
PostPoslato: 03 Dec 2011, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Odličan tekst.
Posebno ono "Kada dvoje ljudi ulazi u vezu uglavnom su nesvesni ”prtljaga” koji u nju unose".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs