banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Okt 2012, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Hajte vi meni samo razjasnite zbog čega svi misle da su gikovi nesposobni za život? Moj brat je gik, na ETF-u ima prosjek iznad 9, nosi naočale, ima 15 kila sa krevetom, pa daleko od toga da je nesposoban za život ili da dopušta da ga kinji i handri ko kako poželi, žene i pogotovo, zapravo često poželim da mogu da budem bezobrazna kao on ponekad i da saspem ljudima čistu sodu u facu kada to zatreba (govorno naravno).

Poznajem toliko likova koji su naoko muškarčine, a kada je to stvarno bitno, samo su obične pi*kice, jer nikakva istinska osjećanja, posvećenost, samilost, podrška, ništa od toga za njih ne postoji, zaboga on je pravi muškarac i nema osjećanja. On da ti pomogne da prebrodiš težak period u životu? To je tako gej...

Nema to nikakve veze jedno sa drugim. Ali da ću radije odabrati obrazovanog i pametnog (i uspješnog) muškarca, koji izgleda kao gik, sprem drvosječe koji je "pravi muškarac", hoću sigurno...

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 17:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Phoenix je napisao:
Poznajem toliko likova koji su naoko muškarčine, a kada je to stvarno bitno, samo su obične pi*kice, jer nikakva istinska osjećanja, posvećenost, samilost, podrška, ništa od toga za njih ne postoji, zaboga on je pravi muškarac i nema osjećanja. On da ti pomogne da prebrodiš težak period u životu? To je tako gej...

E nek' je i to neko konačno rekao. Ako se uopšte može tako i govoriti, ovo mi sve izgleda kao podjela iz neke serije na popularne i nepopularne.
Uostalom, stvari često nisu onakve kakve se čine na prvi pogled :evil3:

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ima nade, još ima. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 18:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zašto bi gik trebalo da bude nesposoban za život? Pa valjda je u nekim sferama života daleko ispred drugih dok u drugih npr. nazaduje. Za moje shvatanje definicije "geek", to su osobe duboko od nauke ali koje neke sfere života uopšte ne interesuju.
Ili hajmo nek neko postavi pravu definiciju gika.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Talija je napisao:
Ili hajmo nek neko postavi pravu definiciju gika.


Nemam definiciju ali se slažem sa Talijom :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9xTVHzYxwdQ[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Nisu gikovi nesposobni za život, nego je većina nesposobna za život sa njima. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Obično kada se spomene gik, štreber ili nešto slično, svi pomisle na totalnog nesposobnjakovića.

Slika

Čista glupost...

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
U skoro više od pola postova ste opisivali nerd-a, a ne geek-a. Slika

danijell je napisao:
Nisu gikovi nesposobni za život, nego je većina nesposobna za život sa njima. :)


Sviđa mi se ovo dijametralno rezonovanje. Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Tpojka je napisao:
U skoro više od pola postova ste opisivali nerd-a, a ne geek-a. Slika

danijell je napisao:
Nisu gikovi nesposobni za život, nego je većina nesposobna za život sa njima. :)


Sviđa mi se ovo dijametralno rezonovanje. Slika

8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Evo ja našla na Wiki šta je geek a šta nerd:

Geek

Geek je pojam iz engleskog jezika (u žargonu: "štreber", "čudak" ), koji ima širok raspon raznih značenja: od "znanstvenog, informatičkog, eksperta ili entuzijasta", do općenito pogrdnog "antipatičnog osobenjaka koji je po općem sudu svoje okoline pretjerano intelektualan".

Definicije

U američkom slangu "Geekove" često nazivaju "nerds", tzv. štreberi. 2007. jedan satirički show definirao je razliku između "geekova" i "nerdova": prvi znaju praktično primijeniti svoje znanje, dok drugi ostaju u sferi teorije.

Ostale definicije uključuju:

- Pogrdni opis introvertirane, slabo socijalizirane, pomalo otuđene, natprosječno inteligentne osobe, opsesivno posvećene intelektualnom istraživanju
- Osobe koje biraju koncentraciju umjesto skladne udobnosti ("mozak na pašu"), ne mareći za glavne tokove društvene (ne)prihvatljivosti
- Osobe intenzivno zainteresirane za tehnička i tehnološka dostignuća svih vrsta, a posebno na polju prirodnih znanosti
- Osobe koje pojam hacker rabe u pozitivnom smislu, iako većinom ne spadaju u tu kategoriju

Samoidentifikacija

Iako sam opis neke osobe kao "geeka" ima uvredljivu konotaciju, odnedavno ga se smatra kao kompliment ili iznimno priznanje za računalna znanja ili vještine u nekim zahtjevnim tehničkim disciplinama (npr. u konzolnim ili PC-igrama).

Chris Prillo je poznati "geek" i ima svoj kanal na YouTube-u, svoju stranicu i koristi se na mnogim servisima. Poznat je po odličnom znanju o računalima i svojoj tehnološkoj podršci, koju obični ljudi znaju zvati "Nazovi-štrebera".

Ipak, ostaje uvriježeno pogrdno i negativno poimanje "geeka": osoba zaokupljena svojim područjem interesa na uštrb društvenog statusa i osobne higijene.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Svi smo mi geeks. Onaj ko misli suprotno može slobodno to da dokaže odlaskom sa ovog (a i svih ostalih) foruma.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Spoiler:
Slika

azdajica-ny je napisao:
8)

Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
STRATOKASTEL je napisao:
Svi smo mi geeks. Onaj ko misli suprotno može slobodno to da dokaže odlaskom sa ovog (a i svih ostalih) foruma.

Za razliku od nas gikovi bar nešto znaju. :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nemoj sad tako, od tvojih 10 000+ postova, prospi trećinu, dok si bila u lošoj formi, ostalo može da se koristi kao narodna mudrost i ureže u kamen (makar na zidove tvoje kuće i u komšiluku).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Генерализујете гикове.Још ће неки припадник са форума да се увриједи ! :D
Шалим се мало.
Ево покушаћу ја са свог гледишта да дефинишем гика.
Подијелио бих у двије групе :
-гик штребер
-гик рачунарац


Ове прве је свако осјетио ко је ишо у основну,средњу школу.Поготово се види разлика у средњој.Главни модни додатак су цвике. :) Ма да не мора.Онда се да примјетити са рашчупаном косом,кратким хлачама,ружним дуксевима,рекли би злобници "аутфит фуј".
Школа,учење,оцјене и УЛИЗИВАЊЕ ПРОФЕСОРИМА су им животна прича.Веома су егоистични(фазон ја сам тај,ја имам све петице значи да сам већи ниво од тебе,ти не можеш да се расправљаш са мном јер ја СВЕ ЗНАМ),у већини случајева су пизде,кад треба испоштовати другара,јавити се мјесто њега,шапнути или допустити да преписујеш.
Не излазе нешто претјерано,ријетко се баве неким спортом.Главни ужитак је горепоменуто учење и можда нека игрица на компјутеру.

Кад се нађу пред цурама често због неискуства на том пољу се забеезекну,онако на прву,контам да се касније опусте јер како би другачије имали цуру.Углавном овај први дио је провјерено,задесио сам се пар пута са гиком који тако заштопа.Јбг.

Част изузетцима,а има их то нико не каже.Познајем једног који никад није био цава као другар за било шта.Чак нас је и у стан водио и цуго са нама,и труди се око цура и све.Значи то нико не каже

Ови други су једностави компјутрески,гејмерски шизофреници.Отиђите у Реактор играоницу,код кружног,код кафића "Чова Бураз" и све ће вам бити јасно о којим ликовима говорим.Погледајте двојицу ликова што раде,не зна се који је сјебанији с главом.Не виде даље од тих игрица.Већина их је дебела,само се тове,кока кола и фаст фуд,и дане и ноћи проводе у играоници.Ово не значи да морају бити добри у школи,већина их и запостави сав остали живот осим тог гејмерског(вовашког,лолашког итд.).Немају живота изнад тих играоница или компјутера у кућној варијанти,не излазе,не друже се нешто претјерано са људим ОСИМ из истог тог свог фазона.Често на интернету знају да глуме неког другог опасног и зајебаног лика.

Част изузетцима,а виђо сам људи што могу ускладити обоје.Али најчешће их након неког времена смори сав тај фазон и онда сконтају да треба мало и да живе.


То је што се мене тиче ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
^^^
Generalizovanje po definiciji.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Caplar ne mora da znači.

Znam ja osobu ovdje u SWE koja je završila dobar faks, ima dijete, prelijepu ženu, skladan život.. On kaže da njemu uživanje NE predstavljaju ni izlasci, lumpovanje, ludovanje po diskotekama, već kad se on skupi sa starim društvom u igraonici i igraju igrice od na primjer subote naveče do nedelje ujutro.. Oko njih hrana, piće.. :D Cijelu noć oni bleje pred računarima u mraku, zezaju se, dobacuju.. Oni kažu da im je lijepo i da to vole.

Recimo meni je to malo čudno, ali svako ima ono što on voli, i ne mora značiti da će ga to obilježiti do kraja života..



I da, bio sam u reaktoru, ono ti je nula kakvih sve ljudi ima kod mene u gradu, e onda ti dođe baš da se zapitaš..

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Poslednji put menjao Daniel. dana 28 Okt 2012, 23:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Sreća, skimovah mu (izvinjavam se, ne želim zvučati učeno, samo ne znam koja bi bila adekvatna "domaća" inačica fraze) post i vdjeh sintagmu "gejmerski šizofrenici", pa odlučih da ne čitam.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 00:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ja sam bio geek do kraja 6-og. Zapravo, sesti razred sam zavrsio 2.5 mjeseca prije svih ostalih(nisu petice imale gdje vise stati u dnevnik, bukvalno). Bio sam bucko i stizao posljednji na trcanju. Onda se desilo nesto cudno - izgubio sam interes za matematiku, fiziku, programiranje(da, programirao sam na C-64, jos dok su se drugi igrali klikera), i razvio potpuno suprotna interesovanja. Poceo sam intenzivno da pisem, sviram, pa cak i da crtam(sto mi je do tad bilo totalna enigma)sa MC Hammera i 2unlimited presao na Pekinsku patku. Proigrao sam basket, a na opsteskolskoj trci oko granica skole bio sam treceplasirani. U sedmom vec visio u KSET-U i Knezu(starim leglima bunta i bluda :) ), zbario curu za 2 glave visu od sebe(bila je kao bandera, i dan danas mi je to superkul kod cura). U gimnaziji su svi mislili da sam antitalentovan za matematiku, a cinjenica je da sam je posmatrao kao dosadan i davno odgledan film. Umro je geek u meni, javio se introvertni skeptik,ali ostala je jedna neizbrisiva kletva...Svima(a posebno cesto curi) stalno popravljam racunare :lol: .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs