banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jul 2011, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kulturno-umjetnička manifestacija kolektivno vjenčanje pod nazivom "Svadba za pamćenje 2011" prvi put će se ove godine 3. septembra dogoditi u Banjaluci, a pravo učešća imaće mladi sa prostora cijele BiH koji žele na poseban način da krunišu svoju ljubav.

"Znamo šta su istinske vrijednosti. Želimo da znanje i životno iskustvo podijelimo sa ljudima koji žele da svoje stupanje u brak učine na poseban način, učestvujući u jedinstvenoj kulturno-umjetničkoj manifestaciji na prostoru RS", rekla je Olivera Ratković, idejni autor projekta.

Prema njenim riječima, izvjesne stvari u životu čovjeka su neminovne, kao što je i vjenčanje koje se, zasigurno, pamti čitavog života.

"Opravdano vjerujemo da će se učesnici ove manifestacije rado sjećati svoje 'svadbe za pamćenje' i da će ta sjećanja biti obojena ljepotom i nježnošću", napomenula je Ratkovićeva.

Za buduće mladence vjenčanje i organizacija svadbenog slavlja su besplatni. Takođe, besplatna će biti i dekoracija, cvijeće, frizure, šminka, scenski efekti, svadbena torta, koktel parti, video i fotografisanje, prevoz, te prenoćište u hotelima za mladence iz unutrašnjosti, hrana i piće, odnosno, brojni pokloni i svadbena putovanja.

Organizatori će takođe parovima koji u roku od godinu dana dobiju prinovu darovati dječja kolica.

S obzirom na to da je broj parova koji će svoje sudbonosno "da" izgovoriti na kolektivnom vjenčanju ograničen, svi zainteresovani budući parovi mogu, već od danas, da se prijave organizatorima na telefone 066/954-810 ili da preuzmu kupon na veb sajtu www.svadbazapamcenje.com, odnosno da popune formular za prijavu koji će biti objavljen u dnevnim "Nezavisnim novinama"i "Fokusu".

Ovaj projekat je podržalo Ministarstvo porodice, omladine i sporta u Vladi RS, Administrativna služba grada Banjaluka, te Turistička organizacija grada Banjaluka, odnosno, brojni donatori i medijski sponzori, što dovoljno govori o kredibilitetu same manifestacije.


(Nezavisne)


Pa ko još razmišlja, evo mu jedna alternativa. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Meni je ovo totalno glupo! Dobro, kontam, sve plaćeno, ovo ono, ali ako kontaš praviti svadbu onda je brate praviš jer znaš da ćeš nekako izmoći sa parama. A to kolektivno vjenčanje... nema šanse da bih ikad to uradila... To valjda treba da bude moj dan! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
OK je to, ali ima i pretjerano skromnih ljudi. Ja bih se rado odlučio za ovu opciju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2011, 23:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
mrkvica je napisao:
Meni je ovo totalno glupo! Dobro, kontam, sve plaćeno, ovo ono, ali ako kontaš praviti svadbu onda je brate praviš jer znaš da ćeš nekako izmoći sa parama. A to kolektivno vjenčanje... nema šanse da bih ikad to uradila... To valjda treba da bude moj dan! :D



Tipicna zena,potrebno da bude u centru paznje. :) Hoces mozda i svoju godinu? :lol:

Meni je ovo zanimljivo, skromno a opet ima nekog smeka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2011, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Shakal, nisam toliko narcisoidna. Jedan dan će biti dovoljan. Još ću da napišem kodeks oblačenja za sve moje uzvanike. Ne smije nijedna djevojka da mi dođe u suknji preko koljena. Ugledaću se na Seku Aleksić. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2011, 21:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jul 2011, 20:36
Postovi: 43
e ovo ima i u mojoj "opstini"! sad je postala moda da se svake godine organizuju ova "masovna vjencanja" ne bil se "mladi"kako "namamli" u brak! :D 8) :lol: :lol: :lol:
ja se grozim svih tih "narodnih obcaja i skupova"(tipa vjencanja sahrane itd)
jer mi se cini da to sve ima tendenciju da se pretvori u "opsti ciganluk"! kad se narod skupi onako u hrpu pa uguzva uspunta i oznoji i onda tek kad prionu jest i pit ko da nikad nisu! fuj bude mi zlo! da ne pominjem kako je sve to cisto trosenje zivaca i para, a nis koristi!
na kraju krajeva ako neko bas hoce da se zeni moze se ufat za ruke i otic u opstinu registrovat i eto! 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2011, 03:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako ovo postane tradicija u BL, ja ću se upucavati rečenicom: "Jesi li za jedno kolektivno vjenčanje?"

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2011, 07:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
a ima li iko zainteresiran?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2011, 10:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Jul 2011, 20:36
Postovi: 43
filozof sa vrbasa je napisao:
Ako ovo postane tradicija u BL, ja ću se upucavati rečenicom: "Jesi li za jedno kolektivno vjenčanje?"

bojim se da bi ta "originalno/upucavajuca"zvaka mogla postat novi "pozdravni narodni obicaj", odmah iza onog: djes sta ima? :lol: :lol: 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2011, 13:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
e nebi se opet udala, pa ni dzabe a ni za sve ove poklone
ma ne znam meni je to nekako bezze al ima ovoga po cijelom svijetu i svi su reklo bi se odusevljeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2011, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prvo kolektivno vjenačnje u Banjaluka biće održano 3. septembra ove godine, sa početkom u 10.00 časova, u Parku „Petar Kočić“, saopšteno je iz Odsjeka za odnose sa javnošću Administrativne službe grada.

Načelnik Odjeljenja za društvene djelatnosti, Ljiljana Radovanović, rekla je da se, i pored velikog broja zainteresovanih parova, za prvo kolektivno vjenčanje odlučilo 15 parova.

Ona je naglasila da su prestavnici gradskih vlasti u posljednjih nekoliko godina sa Ministarstvom za porodicu, omladinu i sport u Vladi RS razgovarali o tome da bi u Banjoj Luci trebalo da se organizuje ovakva manifestacija, kao podrška afirmaciji istinskih vrijednosti bračne zajednice i porodice.

„Do sada nismo imali ozbiljnije partnere, koji su željeli da se posvete organizaciji ovako zahtjevnog događaja. Međutim, kada se Studio „Bela“ obratio za pomoć, čak i na sredini budžetske godine, pronašli smo sredstava da pomognemo parovima koji već neko vrijeme razmišljaju o braku, ali zbog finansijske krize ili iz nekih drugih razloga nisu mogli ranije izaći pred matičara. Ovogodišnje kolektivno vjenčanje treba u narednom periodu da preraste u manifestaciju, koja će se svake godine održavati polovinom maja, a povodom 16. maja – Međunarodnog dana porodice", istakla je Ljiljana Radovanović.


Kada poslije matičara budu krenuli bacati bombone i marke, moraću biti u prvim redovima i gurati se sa onom djecom. Mislim šta će djeci pare, a meni bi koristili, jer je subota. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2011, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
http://www.glassrpske.com/vijest/10/ban ... cenje.html

Baš sam čekala kad će neko i ovo popljuvati, anonimno naravno :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2012, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
17.06.2012.

Daje se na znanje, biće kolektivno vjenčanje


Svadba za pamćenje!!!

I još pokloni iznaneđenja i putovanje na MEDENI MJESEC!

Prijave na: o.ratkovic@gmail.com

ili na telefon:




Budućim mladencima nudimo „Svadbu za pamćenje“- građansko vjenčanje! Sve i još:

Nezaboravan provod, koktel party, vjenčanicu, bidermajer, nesvakidašnju dekoraciju, cvijeće, scenske efekte, svadbenu tortu, video i foto, časove plesa, prenoćište u hotelima za mladence iz unutrašnjosti, uz brojne robno novčane nagrade, poklone iznenađenja i turistička putovanja! Parovima koji u roku od godinu dana dobiju prinovu darovaćemo dječija kolica.


http://www.svadbazapamcenje.com/


Навали народе.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Баби Папушка je napisao:
OK je to, ali ima i pretjerano skromnih ljudi. Ja bih se rado odlučio za ovu opciju.

Pretjerano skromni ljudi će otići s kumovima i nekim bližim ljudima u Opštinu i završiti stvar.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 17:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na vjenčanjima ovog tipa sve ti je plaćeno kud ćeš skromnije od toga.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Malo nam se definicije skromnosti razlikuju...
Skromnost nije nemati para - mnogima koji nemaju para svejedno sva bliža rodbina izdiže kredite, pa se "tri dana slavi, pet puta dolazi murija"...
Analogno tome, i oni kojima novac nije problem se znaju vjenčati samo u opštini, bez zvanica i bančenja.

Slijedi: U pitanju je krkanluk.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slažem se sa tobom donekle, ali ako neko nešto nudi džaba što ne uzeti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 17:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Баби Папушка je napisao:
Na vjenčanjima ovog tipa sve ti je plaćeno kud ćeš skromnije od toga.

Miješaš skromnost i neimaštinu....Skroman možeš biti i sa kamarom para, a neskroman i bez dinara u džepu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nek' si mu i ti rek'o. :P



Filozofe, ponovo ti velim: ako ti je do tog tipa "narodnog veselja" i ne smeta ti/privlači te što ćeš taj svoj dan podijeliti sa još dx parova/cdx ljudi, onda je razumljivo; ako ne, onda se možeš vjenčati i bez svega toga, samo uz trošak matičara koji je zanemarljiv i par minuta ukupnog trajanja "ceremonije".

Kontaš, kontaš?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A jel opština plaća bračna putovanja? :)
Da se prijavimo svi sa foruma i odemo negdje na neko forumsko (bračno) putovanje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs