banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Mar 2011, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Phoenix je napisao:
BMary je napisao:
Možda treba malo šire gledati na njegove riječi, ne samo bukvalno. U zavisnosti od vaspitanja, načina života, životnog iskustva različito tumačimo ove citate. Evo još jedan interesantan:

"Lepa je svaka žena osim one koja misli da to nije, i one koja misli da jeste." :D


Što će reći da njemu nije lijepa nijedna, kad malo razmisliš...

Pa ne bas... ja to ovako razumijem , ako zena ne voli sama sebe, svoj izgled, onda to i zraci, zraci nezadovoljstvo pa je takvom i drugi vide - nezadovoljnom, a svaki covjek ne izgleda bas lijepo kad je nezadovoljan i nervozan (vise izgleda bolesno) ; a ima i ona koja "misli da je lijepa" pa se time toliko ponosi da na kraju ispadne uvrnuta i umisljena pa time automatski i gubi na ljepoti ma koliko lijepa bila. Umisljenost isto cini covjeka ruznim ondnosno ne-lijepim. Mada ima i ne-tako-lijepih ali su zadovoljne sobom pa ih to samopouzdanje dize na nivo ljepote...
Svaka zena je lijepa na svoj nacin. :)

Spoiler:
Meni recimo kazu da sam "slatka i lijepa" kad se naljutim. :lol: Ali ko ce biti ljut citav zivot samo da bi bio lijep. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2011, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Hristov je napisao:
Slažem se sa Phoenix, mada gotivim Dučića samo zbog jedne njegove pjesme :)

Koje pjesme? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2011, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Дучића сам волио ко клинац, тад сам га углавном комплетног и прочитао. Касније, све сам га мање волио, већина његових пјесама ми се не свиђа и сматрам да нису посебно добре, само што је он савршеношћу свога стиха знао да прикрије лоше стихове, да не буду видљиви на први поглед.

Што се тиче "Блага цара Радована", не треба бити исувише оштар у осудама. Као прво, та књига је написана прије 80 година, када су неки потпуно другачији погледи на свијет били. Само из тог разлога бисмо му могли пола ствари опростити. Затим, то је нека врста лирских есеја, гдје свакако не треба сваку ријеч узимати здраво за готово. Вјерујем да је неке ствари написао више зато што су му лијепо звучале, него што је заиста мислио тако. Пјесницима није, уосталом, сваку вјеровати.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2011, 15:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2010, 14:25
Postovi: 329
:evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 07:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
''Žena je po prirodi stvorenje zlo, sujetno i bolesno. Jedino što žena ima veliko, to je moć da nam ponekad dadne iluziju kako je sasvim drukčija nego što jeste. ''

:angry4: :angry4: :angry4:

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 15:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Kako si ti to shvatila, kad se tako ljutiš? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 15:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ako se ne varam:
"Lijepe su sve zene osim onih koje misle da nisu, i onih koje misle da jesu."

Apsolutno tacno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 07:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
giometar je napisao:
Ako se ne varam:
"Lijepe su sve zene osim onih koje misle da nisu, i onih koje misle da jesu."

Apsolutno tacno


Isto vazi i za muskarca.

BMary je napisao:
Kako si ti to shvatila, kad se tako ljutiš? :)


Ocigledno bukvalno.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ili, kako bi to Dučić rekao u svom manje poznatom djelu "Večeri sam Stjenovitih planina": "Lijepi su svi muškarci osim onih koji misle da nisu, i onih koji misle da jesu, a ti se obično zovu Taško."

:D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Ducicu se pridaje znatno vise paznje nego sto zasluzuje.To narocito forsiraju 'zdrave patriotske snage'.Imamo puno vise pametnijih i vaznijih ljudi nego sto je cika Jovo.( sad ce hercegovci da se naljute)

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 12:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Popokatepetl je napisao:
Ili, kako bi to Dučić rekao u svom manje poznatom djelu "Večeri sam Stjenovitih planina": "Lijepi su svi muškarci osim onih koji misle da nisu, i onih koji misle da jesu, a ti se obično zovu Taško."

:D


Je l' mora na sve i jednoj temi?

Ja licno ne gotivim nesto Ducica, ali ni ne shvatam tolike napade na njega.
:o

Jeste imao cudan odnos prema zenama, nesvakidasnji reklo bi se.
OK, ona izreka da su zene zlo itd. To shvatam. Ali ne znam sta vam smeta u ovom citatu da su lijepe sve zene osim onih koje misli da to jesu i onih koji misle da to nisu. :-?
Cini mi se da je jedna forumasica rekla da onda ni jedna zena nije lijepa :confused3:
Nije valjda toliki bukvalek zavladao...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2011, 17:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
"Lepa je svaka žena osim one koja misli da to nije, i one koja misli da jeste."

Ja ne mislim da sam lijepa, ja to znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2011, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Popokatepetl je napisao:
Lijepi su svi muškarci osim onih koji misle da nisu, i onih koji misle da jesu, a ti se obično zovu Taško."

stavio bih ovo na temu naj citati,al bezze vec sam te citirao danas :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2011, 20:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Dučić je bezveze.Ksenofobični mrzitelj žena....Mora da ga je neka žestoko razočarala....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2011, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Ne znam zašto se neke žene lože na njegove citate, osim ako nije istina što naravno prilično boli.

Na svaki njegov citat ja imam odgovor koji bi ga, naravno, izuo iz cipela da ga čuje :D

Tako i sa Jovanima u stvarnom životu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2011, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Jovo puno tatrlja, kao i svi pjesnici uostalom. Nekad je pametan a nekad pangla. Šta su uostalom pjesnici i pisci? To su zaljubljenici u pisanu formu koji se trude da ispadnu pametni. Da je njihov primat mudrost, a ne stih ili rečenica, nikad se ne bi trudili oko metrike, rime, ili količine napisanog...Mnogo manje bi se pisalo, mnogo pametnije stvari rekle i bilo bi vjerovatno samo nekoliko pjesama/romana/velikih misli na svijetu.

Da, Jovo je vjerovatno bio povrijeđen i samo je zapisivao svoj gnijev, ali to ne opravdava njegovo samouvjereno generaliziranje. Vjerujem u ovu teoriju jer i ja pamtim dan kad sam postao sirov, ali nisam išao okolo i blebetao, napadao nedužne, spaljivao vještice.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2011, 00:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Ne trude se svi pesnici oko rime, metrike i količine napisanog. Štaviše, mislim da je većini to poslednja stvar o kojoj razmišljaju. Mudrost može reći svako, ali pesnik ume da nađe i najlepše i najviše upotrebi jezik da oblikuje tu mudrost. Toliko stilova i pravaca postoji, od onih hermetičnih, vezanih sonetskih oblika pa do otvorenih stihova i dela koja ne poštuju nikakva pravila, što i jeste lepota umetnosti, da se mnoge stvari iskazuju na različite načine i sa različitom upotrebom jezika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2011, 01:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
stormbringer je napisao:
Ne trude se svi pesnici oko rime, metrike i količine napisanog. Štaviše, mislim da je većini to poslednja stvar o kojoj razmišljaju. Mudrost može reći svako, ali pesnik ume da nađe i najlepše i najviše upotrebi jezik da oblikuje tu mudrost. Toliko stilova i pravaca postoji, od onih hermetičnih, vezanih sonetskih oblika pa do otvorenih stihova i dela koja ne poštuju nikakva pravila, što i jeste lepota umetnosti, da se mnoge stvari iskazuju na različite načine i sa različitom upotrebom jezika.


To gore navedeno su bili samo primjeri oko čega se često trude...konkretno rima i metrika je odgovarala Jovinom stilu.
U svakom slučaju, poenta je da se trude se oko pakovanja, i da nije sve što je dobro upakovano nužno i mudro.
:D Elem, Jovo me asocirao na nešto... Jedan stari rimski nadgrobni spomenik veli ovako:
"Govori vam jedan Lidije
kog su za života mučili kocka i žene:
Ako je i sa ove strane isto
ubijte me, braćo!"

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2011, 04:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2010, 14:25
Postovi: 329
nasmjeshiti luzer je napisao:
Jovo puno tatrlja, kao i svi pjesnici uostalom. Nekad je pametan a nekad pangla. Šta su uostalom pjesnici i pisci? To su zaljubljenici u pisanu formu koji se trude da ispadnu pametni. Da je njihov primat mudrost, a ne stih ili rečenica, nikad se ne bi trudili oko metrike, rime, ili količine napisanog...Mnogo manje bi se pisalo, mnogo pametnije stvari rekle i bilo bi vjerovatno samo nekoliko pjesama/romana/velikih misli na svijetu.

Da, Jovo je vjerovatno bio povrijeđen i samo je zapisivao svoj gnijev, ali to ne opravdava njegovo samouvjereno generaliziranje. Vjerujem u ovu teoriju jer i ja pamtim dan kad sam postao sirov, ali nisam išao okolo i blebetao, napadao nedužne, spaljivao vještice.


Jesi' ti s' Hiseta, znam da treba u pp ali nema veze...ovo pangla me totalno asocira na Hisete... Jarane..! :) :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2011, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Crvić je napisao:
nasmjeshiti luzer je napisao:
Jovo puno tatrlja, kao i svi pjesnici uostalom. Nekad je pametan a nekad pangla. Šta su uostalom pjesnici i pisci? To su zaljubljenici u pisanu formu koji se trude da ispadnu pametni. Da je njihov primat mudrost, a ne stih ili rečenica, nikad se ne bi trudili oko metrike, rime, ili količine napisanog...Mnogo manje bi se pisalo, mnogo pametnije stvari rekle i bilo bi vjerovatno samo nekoliko pjesama/romana/velikih misli na svijetu.

Da, Jovo je vjerovatno bio povrijeđen i samo je zapisivao svoj gnijev, ali to ne opravdava njegovo samouvjereno generaliziranje. Vjerujem u ovu teoriju jer i ja pamtim dan kad sam postao sirov, ali nisam išao okolo i blebetao, napadao nedužne, spaljivao vještice.


Jesi' ti s' Hiseta, znam da treba u pp ali nema veze...ovo pangla me totalno asocira na Hisete... Jarane..! :) :D


Ma kakav...Ja sam iz Džakabu, a tu "panglu" je sa Hiseta donijela moja bolja polovina.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs