banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 188 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Da li bi ušli u vezu sa osobom koja ima invaliditet
Da 33%  33%  [ 17 ]
Ne 23%  23%  [ 12 ]
Ne znam 44%  44%  [ 23 ]
Ukupno glasova : 52
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Okt 2012, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
da,mozda zenama treba taj " oslonac" ali mozda i hrabrosti da se upuste u takvu vezu /brak,prvenstveno zato sto nisu ili uskoro nece biti sposobne da se same brinu o sebi... ne znam koliko si ti samostalan za zivot,na kraju krajeva,nije ni vazno,ali ja opet gledam iz svog ugla,tek nakon 2 godine i nekoliko zaista stresnih momenata sam postala realna i svjesna da ja vise nisam ista osoba niti cu to ikad biti i da mozda vec sutra necu biti sposobna ni pod tus sama otici.. e sad,da sam u vezi sa nekim ko je zdrav,vrlo brzo ce postati moja "zrtva"tj zrtva mog invaliditeta,a ako sam sa nekim ko je u slicnoj situaciji kao ja,onda od jednog belaja pravimo dva...ja pokusavam zivjeti najnormalnije moguce,dosta forumasa me zna i vecina ce vjerovatno reci da ne djelujem bolesno ili tuzno,a ja se iskreno nadam da ces ti naci svoju srodnu dusicu ako to zaista zelis.. mozda da promjenis malo krug ljudi u kojima se kreces,upisi neki kurs jezika,dodaj novi hobi... :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 05:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2010, 19:47
Postovi: 74
azdajice, razumem ja tebe i tvoj ugao gledanja. Zapravo verovatn slicno rezonuju i ostali ljudi vise manje. Eto, ja recimo rezonujem drugacije. Ne zato sto zelim biti mimo sveta ili 'bolji, pametniji od svih ostalih', vec eto, ja ne zelim da me zadrske i predrasude prikuju i izolju. Sve se moze adaptirati, ako su dve hendikepirane osobe, onda se kupatilo i tus adaptira za potreba. Kao i sve ostalo u prostoru gde se zivi i u nacinu zivota. Naravno, za tako nesto potreban je i novac, kojeg kod nas na zalost malo ima, odnosno finansijski uslovi zivota ne idu na ruku nikome pa ni OSI. Kao i puno volje, strpljenja..itdI naravno, znam da to sve nije lako, kao sto rekoh nisam japao s kruske pa da ne znam kakvo je stanje imati hendikep, bolest. Ali, opet ako cemo samo razmisljati o belaju i o tome ko ce biti cija zrtva..pa na neki nacin sve u zivotu moze biti ili postati belaj. U zivotu nije sve samo uzlazna linija, cak i kada si zdrav prav. Ok, znam da ovo mozda zvuci krajnje relativisticki, ali na neki nacin jeste tako. Zivot je nepredvidiv, i za tren od raja moze postati pakao. Ali, ako cemo samo gledati da ne bude neki belaj, onda po takvom rezonu ili se ne treba nikad ni u sta upustati, ili samo i iskljucivo zdravi i pravi ljudi treba da misle na zivot, na uzitke zivota, onda po takvom rezonu samo i iskljucivo zdravi i pravi ljudi treba da imaju zivotne zelje i da misle na veze i brak, na ljbavni i seksualni zivot, i da se samo oni u to upustaju. Ne znam, mozda si ti i u pravu, ali eto... ja ne mislim tako. U stvari kako kad, ima faza kada mislim na slican nacin a ima faza kada ne mislim tako. Ne bih da me pogresno shvatis, ali...citajuci ono sto pises... Imam utisak da se ti bas nikako nisi navikla na to tvoje izmenjeno zdravstveno stanje i da bi nekako najradije da pobegnes od toga i od svih oko tebe, a posebno od ostalih koji imaju takve ili slicne probleme. Tako mi zvuci. Ok, to je tvoj stav, ja to postujem. To jeste ljudska reakcija, razumljiva, posebno je razumljiva za ljude koji su do jednog trena bili zdravi a onda se to izmenilo. Samo eto meni je ipak po malo zao sto tako razmisljas i sto slicno tako razmisljaju i dosta drugih ljudi(i zdravih i OSI). I da, u pravu si za tako nesto jako malo ljudi ima prave volje i prave hrabrosti. I ok, i to razumem. Nije bas da mi je nesto narocito drago zbog te spoznaje, ali razumem da dosta ljudi nema hrabrosti za uci u vezu sa hendikepiranim i bolesnim. Jer pored onih prirodnih ocekivanja o kojima smo juce pricali, 'osloanc', odnos zene i muskarca u vezi, ocekivanja u vezi u braku..itd pored tih nekih prirodnih predodredjenosti za selekciju, tu dolazi i faktor straha, odnosno nedostatak hrabrosti. Mozda ja drugacije rezonujem i zato sto sam ja od kada znam za sebe sa svojim hendikepom i tako ce i ostati. I to je za mene nesto uobicajeno, ja za drugo ni ne znam, srodio sam se sa tim, fakticki za sve ove godine, navikao. Mozda zato ja neke stvari olako shvatam odnosno bez nekih narocitih zadrski i strahova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 05:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2010, 19:47
Postovi: 74
Moram na jos nesto da se osvrnem..eto cesto pominjemo Nika Vujicica, Stivena Hokinga...itd. Dva izuzetna coveka, svako na svoj nacin. Ali i dve izuzetno komplikovana hendikepa, bolesti. S'tim sto je Nik daleko aktivnji fizicki od Hokinga, je r Hoking je fakticki postao covek-fikus, vegetira, zbog neumoljive prirode njegovog oboljenja. Ipak njegov mozak je briljantan i to je njegov adut. On je uz pomoc svog uma, svojih naucnih dostignuca koja je darovao svetu, stekao i svoje bogatstvo. Ima citav tim ljudi koji se brine o njemu. Dakle, njegove zene pretpostavljam da ne moraju iamti nikakve obaveze oko njega. Doduse ni nekakvih musko zenski uzitaka sa njim. Kod Nika je pak nesto drugacije, on iako sa takodje veoma teskim hendikepom, ima veoma aktivan zivot, samostalan je poprilicno. A za sve ono sto nije samostaln ima placenog personalnog asistenta. Dakle, ni Nik nije neki teret jer ne obavezuje svoje najblize oko njega. Ipak, pretpostavljam da je njegova zena morala skupiti dosta hraborsti da bi dopustila sebi da se zaljubi u njega, a potom da sa njim udje svesno u vezu, u brak i da ostane trudna. Na neki nacin ona podnosi 'zrtvu' jer je usla u ne bas uobicajenu klasicnu vezu, klasican brak, dakle odrekla se verovatno nekih uobicajenih aktivnosti na koje je navikla. Mada, i on tskodje podnosi svoju zrtvu na oltar ljubavi, jer se trudi da joj skoro sve nadomesti, trudi se da njena zrtva bude sto manja, neosetna. gledao sam na youtubu dosta snimaka iz njegovog svakodnevnog zivota...i gledajuci Nika koliko je aktivan, ne sumnjam da je njegovoj zeni dosta toga nadoknadjeno, jer on prosto ne dopusta pasivnost. Tako da, njegova zena s jedne strane mozda jeste 'zrtva' te veze i tog braka, a s druge strane pak i nije. Jer on nju ipak nicim neposredno ne ogranicava, ili mozemo reci veoma malo je ogranicava. Oni su svuda aktivni zajedno koliko sam shvatio. Dosta toga je samostalan, a za sve pomoci koje mu treba tu je njegov personalni asistent, ako vec ne moze nesto sam. I ono veoma vazno, oboje su finansijski situirani. A ono mozda i najvaznije, uprkos svom teskom hendikepu Nik svojoj zeni nije uskratio musko-zenski odnos, svoju logu muskarca partnera, potomstvo, dete, mogucnost da se ona ostvari kao majka. Mozda za nekog Nikov zivot i njegove zene sa njim deluje i bizarno, ali sa moje tacke gledista oni ipak imaju veoma ispunjen i sadrzajan zivot. Ukljucujuci i ljubavni, bracni. Ne ne kazem da ce 'ljubav uvek pobediti sve i da ljubav uvek moze da zameni sve', ali ipak vazno je da se zaista Vole. I da sve 'zrtve' ako vec moraju da postoje, neka dodju jedino iz ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 06:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2010, 19:47
Postovi: 74
e da...sto se tice pitanja o moje samostalnosti..odnosno uticaja mog hendikepa na obim moje fizicke samostalnosti...pa... iskreno...moja fizicka samostalnost je polovicna, eto iako imam i obe ruke obe noge i nisam u kolicima. Sta znaci polovicna? to znaci da nekih otprilike 50% mogu sam, mada poprilicno nesigurno i otezano, za drugih 50% trebam neku vrstu pomoci(delimicno ili sasvim). Ne znam, da sam se kao mladji trudi vise da vezbam kao npr Nik, verovatno bih danas bio fizicki jos samostalniji, sigurniji. Ali eto nisam se dovoljno trudio, moji su me dosta razmazili i odmenjivali i gde je trebalo i gde nije, nisam bas uvek i konstantno vezbao onda kada je to najvise trebalo. vise sam se bio posvetio ucenju, skoli, naukama, gledanju tv, filmova, sakupljanju drustva. nego vezbama i ostalim bitnim fizickim aktivnostima, bitnim za samostalnost. I sada u ovim godinama to ima svoje dodatne posledice. jer cp je takvo stanje, ako se konstantno ne odrzava, ako se zapusta, onda se samostalnost reducira, postaje otezana, smanjuje se. Pokusavam ja da to sada nesto povratim ali ipak i godine cine svoje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da. Evo kad citam tvoj pretposljednji post sjetih se necega, odnosno jedne pjesme iz devedesetih. Stihovi otprilike idu: "...kaze ima utoku, vozi bi em dabl ju (bmw), ima mozak s malim zastojem u razvoju..."

E, upravo je profil covjeka iz ove pjesme na koji se cure lijepe bar kad prosetamo po gradu to vidimo.
A zar nije mnogo ljepsi i sadrzajniji zivot Nikovoj supruzi sa njim, bez obzira na njegov hendikep, nego sa nekim istetoviranim, celavim obrijanim frajerom koji ce se potuci cim izadje van.

Ali eto, evolucijski zene ce lakse privuci takav frajer nego recimo Nik, i vecina bi se prije udala za takvog nego za Nika, iako vidimo da je zivot sa Nikom daleko ljepsi i sadrzajniji.
Znaci, ponekad ljudi biraju ne koristeci razum, vec jednostavno ono sto je usadjeno u genima tokom miliona godina evolucije.

Evo recimo, ovaj tip sa utokom i misicima mnogo prije ce zapasti za oko zenama nego Nik, iako ce ih on mozda sutra odrati od batina, otjerati, naci novu ribu, bas je cudno to.

Ja kad citam tvoje postove koji mi zvuce prilicno sadrzajno, obrazovano, ne mogu da zamislim da zenske odbijaju takvog covjeka, dok u gradu vidim sa kakvim olosem izlaze. Stvarno nije logicno ali evolucija je ucinila svoje.

Pogotovo sto tvoj invaliditet nije ni priblizno kao Stivenov ili Nikov. Znaci cak si i pokretan. A zamisli Nik, nije mogao ici ni na vc, ni obrisati se papirom, ni jesti, ni nista, ali sve je uspio.
Ja recimo kad sam vidio da su se Stiven Hoking i Nik ozenili onda sam shvatio da to moze svako, samo trebas naci pravu osobu. Jeste da vecina njih odgovara ovom profilu iz pjesme gore, ali ima bar 1 promil onih kao Nikova zena.

A ti si imas daleko manji invaliditet i od Hokinga i od Nika, i sigurno postoji osoba na svijetu za tebe samo je trebas naci kao sto rece Nik u jednom svom predavanju.
Sretno, i jednom kad nadjes tu osobu onda ces se smijati ovim svojim postovima gdje si pisao da u Srbiji nema ni jedna takva. Ja mislim da ih ima na hiljade, samo ih moras naci i predstaviti se u pravom svjetlu i pravom trenutku, a one koje cijene prave vrijednosti, a ne "utoku" ce to i prepoznati. A ostale nisu ni vrijedne da te prepoznaju :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Ja kad citam tvoje postove koji mi zvuce prilicno
djetinjasto ( da ne upotrijebim goru rijec a vrlo bolje bi odgovarala) i poprilicno vuku na kiselo grozdje efekat. Kako samo uspijes spojiti ovakvu temu sa tvojom frustracijom oko sponzorusa? :o

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 13:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zajebano je biti ruzan i bez para :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 15:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2010, 19:47
Postovi: 74
pa sad, ne znam, mozda moji postovi zvuce detinjasto. a sto se tice sponzorusa...ne nisam ogorcen ni na koga posebno, niti sam nesto posebno ogorcen. Pokusavam biti smiren i sagledavati stvari sto realnije. Naravno, to ne znaci da u meni nema bas ni malo ostataka frustriranosti, ima. Ali, na srecu sve manje i manje. Zapravo, vise ima nekog osecaja da mi je eto zao sto su neke stvari takve kakve jesu(mislim na ljudske strahove i predrasude), nego same frustriranosti. A to pitanja zbog cega eto nisam uspeo ono sto su uspeli Nik i Stiven(mislim konkretno na deo ko veze i zenidbe, braka)..pa kao sto juce napisah...jedan od razloga je isti kao i u njihovom slucaju, razlog zbog kojeg su i oni tako dugo cekali da im se ljubavni zivot ostvari. A taj razlog se zove hendikep. Nebitno da li je on ove ili one tezine, ljudi generalno ne vide sebe sa osobama koje imaju hendikepe. Mislim retko ko kada zamislja svoj ljubavni ili bracni zivot, a posebno retko zene zamisljaju svoje muskarce zastitinike ili princeve na belom konju u kolicima ili sa pomagalima ili tesko pokretne, ili bez ruku, nogu, deformisane, ili slepe, gluve...itd. Ne verujem da je i jedna zena(bila sponzorusa ili ne) kao devojcica mastala o tome kako ce jednog dana svog dragog princa upoznati a da on ima neki fizicki defekt, nedostatak, hendikep i kako ce u takvim uslovima ziveti srecno i zadovoljno do kraja zivota. Dakle, jedan od jasnih razloga zasto mnogi OSI najcesce ne ostvare seksualni, ljubavni, bracni zivot zaista jeste hendikep. Ali to je samo jedan od mogucih razloga. Pored tog razloga moze psotojati jos 1001 razlog, od osobe do osobe. Pa tako i u mom slucaju. Neki od tih drugih razloga su vezani za samu licnost svakog od nas, zatim za nase navike, nacine razmisljanja, nacin zivota, nasa interesovanja, uopste za celinu nase licnosti. Stiven i Nik su pomerili granice moguceg i zato sto su umeli da iskoriste maksimalno svoje resurse, ono sto im je dato. Kao sto Nik kaze: prva osnovna tacka je samospoznaja, spoznati s cime raspolazes a sa cime ne. i sa onim s cime raspolazes pokusavati napraviti nesto. Zaboraviti na resurse koje nemas. Svako od nas ima razlicitu kolicinu tih nekih resursa i razlicit stepen umeca da sa njima raspolaze. Onaj ko ume da raspolaze bolje, verovatno ce i imati vise uspeha. Pored toga potrebno je imati i faktor srece. I to je to.


Poslednji put menjao Rocky79 dana 02 Okt 2012, 15:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
ajkula je napisao:
Citiraj:
Ja kad citam tvoje postove koji mi zvuce prilicno
djetinjasto ( da ne upotrijebim goru rijec a vrlo bolje bi odgovarala) i poprilicno vuku na kiselo grozdje efekat. :o


Meni bas zvuce dobro njegovi postovi. Pogotovo na podforumu istorije, gdje imam dojam da pise jedan vrlo obrazovan covjek. Takodje i gramaticki vrlo korektni i originalni za razliku od vecine forumasa.
Vjerovatno imamo razlicite ukuse onda :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 15:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2010, 19:47
Postovi: 74
pa dobro, mozda se ajkuli ne dopada moj nacin komunikacije, i moj stil pisanja. Ok, ima covek pravo na svoj stav i ukus. Mene to nesto ne dotice posebno, jer stojim iza svega sto kazem. Ne kazem da sam u svemu u pravu, ali drzim se svojih stavova. Svako od nas ima nesto svoje i zivi svojim zivotom. Ja sam ja, on je on, svi smo razliciti. ;)


Poslednji put menjao Rocky79 dana 02 Okt 2012, 15:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 15:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' se meni cini ili se Ajkulin komentar odnosio na Jelly-ev post?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Jasta je

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
I ja stekoh taj dojam.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
shakal je napisao:
Je l' se meni cini ili se Ajkulin komentar odnosio na Jelly-ev post?


V@nja je napisao:
Jasta je


Popokatepetl je napisao:
I ja stekoh taj dojam.


Ako su moji postovi svima problem, i ako mislite da ce to promijeniti cinjenice prirode i drustva, ne moram ja pisati :)

Samo, istina i realnost ponekad boli, pa je onda kriv onaj ko iznese tu istinu jer se neki pronadju u njoj :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Mi smo samo primijetili da se ajkulin post odnosio na tebe, tj. da mislimo da je došlo do nesporazuma, niko nije ništa rekao u vezi sa tvojim pisanjem.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
jellyfish je napisao:
shakal je napisao:
Je l' se meni cini ili se Ajkulin komentar odnosio na Jelly-ev post?


V@nja je napisao:
Jasta je


Popokatepetl je napisao:
I ja stekoh taj dojam.


Ako su moji postovi svima problem, i ako mislite da ce to promijeniti cinjenice prirode i drustva, ne moram ja pisati :)

Samo, istina i realnost ponekad boli, pa je onda kriv onaj ko iznese tu istinu jer se neki pronadju u njoj :)


Ne radi se ni o istini ni o realnosti nego o tvojoj generalizaciji kojoj precesto posezes kada se pricamo o musko zenskim odnosima. Ti tvrdis da zene traze lovarne tipove, supljoglave i zdrave a ja se zapitam sa kakvim zenama si ti dolazio u kontakt i da li je moguce da su bas sve takve? Ne poznajes ni jednu zenu koja se zaljubila i udala za invalida? Ja znam dvije iz mog kruga prijatelja. Da li ja, na osnovu njih dvije, mogu tvrditi da se sve zene zaljubljuju u osobe sa invaliditetom kao sto ti generalizujes da takvih zena nema?
Niko ne spori da svi mi zelimo najbolje i najljepse za nas ali ne mozes uvijek i na svakoj temi da generalizujes kako su zene sponzoruse kojima je jedino lova bitna :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nije tacno. Naveo sam Nikovu zenu kao pozitivan primjer. Dakle ne generalizujem, ali prirodno je da ce zena izabrati lakse tipa koji je sposobniji, bilo zdravstveno ili materijalno, to je priroda odredila radi lakseg opstanka.

Dakle, tu se nista ne zamjera zenama jer je to prirodno da vecina ide za laksim opstankom, samo se govori o prirodi odnosa, iako sam ja naveo Nikov primjer jer je on dokaz da veza sa invalidom moze biti bolja od veze sa nekim mangupom, iako bi vecina zena izabrala mangupa umjesto Nika sto je prirodna cinjenica i realnost, recite ako nije tako.

A niko ne generalizuje, samo govorimo o tome da nesto sto na prvi pogled izgleda losije (kao Nick sto izgleda manje privlacno vecini zena od nekog obrijanog istetoviranog motoriste), moze u duhovnom i fizickom smislu kasnije ispasti bolje, kao sto je primjer Nika.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
jellyfish je napisao:
iako bi vecina zena izabrala mangupa umjesto Nika sto je prirodna cinjenica i realnost, recite ako nije tako.


Nije tako. Iz mog ugla gledanja.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 20:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2010, 17:38
Postovi: 221
Onda ili imas cudan fetish ili iskrivljujes istinu da istjeras po svom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2012, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
jellyfish je napisao:
Nije tacno. Naveo sam Nikovu zenu kao pozitivan primjer. Dakle ne generalizujem, ali prirodno je da ce zena izabrati lakse tipa koji je sposobniji, bilo zdravstveno ili materijalno, to je priroda odredila radi lakseg opstanka.

Dakle, tu se nista ne zamjera zenama jer je to prirodno da vecina ide za laksim opstankom, samo se govori o prirodi odnosa, iako sam ja naveo Nikov primjer jer je on dokaz da veza sa invalidom moze biti bolja od veze sa nekim mangupom, iako bi vecina zena izabrala mangupa umjesto Nika sto je prirodna cinjenica i realnost, recite ako nije tako.

A niko ne generalizuje, samo govorimo o tome da nesto sto na prvi pogled izgleda losije (kao Nick sto izgleda manje privlacno vecini zena od nekog obrijanog istetoviranog motoriste), moze u duhovnom i fizickom smislu kasnije ispasti bolje, kao sto je primjer Nika.

Je li se meni čini, ili odjednom više ne misliš da je Nikova žena sa njime zbog para? Prije si tvrdio da bi šipak bila s njime da nema para. Ono što ja u tvojim postovima ne vidim je da razmatraš činjenicu da žene nisu isključivo ženke koje traže mužjaka i kojima je jedina bitna stvar u životu sigurnost i reprodukcija. Ne vidim da spominješ potrebu za ljubavi i pažnjom. Stalno potencirati pare i sigurnost kao presudne svrstava sve žene u sponzoruše vođene isključivo primarnim nagonima, a pričajući o nekim prirodnim zakonima imam osjećaj da žene smatraš ženkama koje djeluju nagonski. A gdje su emocije i sentiment, ono ljudsko što nas čini višim od životinja? Ja kad ne bih imao uspjeh kod žena prvo bih tražio razlog u sebi, a ne u nedostatku para i sl. Ako su većina žena materijaliste, sigurno nisu ništa veće materijaliste od muškaraca, i to može biti tako samo zbog duha vremena i društveno-ekonomske konstelacije, a ne zbog nagona i prirode.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 188 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs