banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Citiraj:
Ne znam zašto ljudi misle da je u ljubavi sve dozvoljeno?

Društvene i moralne vrijednosti, pa čak i zakoni nalažu poštenje, iskrenost, izbjegavanje mutnih poslova i prevara. Ali ne i u ljubavi. Tamo sve vrijednosti padaju u vodu. Zašto je teško biti pošten i u ovoj sferi? Zašto je tako teško nekome odmah na početku, za koga vidiš da je na bilo koji način zagrijan za tebe, reći oprosti, ali stvarno mislim da ti i ja nismo jedno za drugo? I toga se držati? Zašto je dozvoljeno nekog namjerno zavlačiti, lagati mu, slomiti mu srce? Ili ga ostaviti i nikad mu ne reći zašto? Potpirivati njegove nade koje ne vode nikuda? Pustiti ga da se danima nada nekoj poruci, pozivu, pogledu? Laganjem ga odvući u krevet? Iskorištavati ga pod krinkom ljubavi radi novca, uspjeha, prestiža?

Radi vlastitog egotripanja? Radi nesigurnosti? Radi rezerve?

Svi to rade. Rijetki su oni koji će ti odmah u startu reći - sori dečko, to nije to, aj bok. Ili sori curo, ali trenutno nisam za vezu, nismo kompatibilni, nije to to. Pa čak i vrlo brutalno "ne sviđaš mi se" bi bilo manje bolno od svega ostalog.
Zašto ljudi vole igrati te besmislene igrice s drugim ljudima, samo da bi se osjećali bolje sa samim sobom?
Ma koliko inteligentni bili, svi smo mi jednako glupi kad se zaljubimo.

Znam bezbroj primjera gdje je jedan zavlačio drugog do krajnjih granica. S vrlo jasnim namjerama već u startu - da se zabavi. I vrlo jasnim stavovima što želi, a što ne. Ali nikad to ne bi rekao onom drugom...
Od kuda nekome pravo da se tako igra s tuđim osjećajima? Pa to je jednako krađi, fizičkom napadu, mobbingu...

Zašto, čak i načelno dobri i pošteni ljudi, smatraju da je ovo ok? News flash - nije. Okrutno je i nemoralno.

Onaj ko misli da je ljubavna bol zanemariva, taj nikad nije iskustio istu. Radije bi imala migrenu mjesec dana bez prestanka, nego mjesec dana čekala da se javi, svaki dan, satima, samo da bar na trenutak pomislim da mu nije svejedno.

Stoga predlažem novu društvenu normu - iskrenost i poštenje u svim odnosima, pa i onima između muškaraca i žena.
Zakon protiv slamanja srca.


http://morganlefay.blog.hr/2010/10/1628 ... -srca.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
HugoLina je napisao:
Citiraj:
Radije bi imala migrenu mjesec dana bez prestanka, nego mjesec dana čekala da se javi, svaki dan, satima, samo da bar na trenutak pomislim da mu nije svejedno.


Ovo je toliko nezrelo, i stičem utisak da je cijeli članak pisala neka nesigurna osoba sa manjkom samopozdanja, ili neka klinka...

Inače, kroz cijeli tekst se prožima zavisnost od druge osobe, i tema se može nadovezati na temu Od čega (koga) zavisimo

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
osamstotinazena je napisao:
HugoLina je napisao:
Citiraj:
Radije bi imala migrenu mjesec dana bez prestanka, nego mjesec dana čekala da se javi, svaki dan, satima, samo da bar na trenutak pomislim da mu nije svejedno.


800 slazem se sa tobom a onaj ko je ovo napisao sigurno nema pojma sta je migrena i kako glava boli,ma taman se ne javio nikad u zivotu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ala vi sve shvatate bukvalno i idete daleko i povezujete teme.

Ovde bi trebalo biti rec o tome kako se dve osobe postavljaju jedna prema drugoj na pocetku veze, sa kakvim stavovima krecu, ko je tu mozda proracunat i na koji nacin, kome su stvari jasnije, a ko se zaljubi pa ne vidi dosta toga...

Jednostavno, kako ljudi ulaze u veze sa razlicitim idejama i ocekivanjima, ili kada postanu svesni toga (ili im je jasno vec o samog pocetka), ali nisu fer prema drugoj osobi i ne zele to otvoreno reci, prekinuti kad postanu svesni da to nije to.

Totalno ste promasile smisao. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
hugolino,nije sve crno i bijelo i nema ljubavi bez slomljenog srca :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:41 
zato nikad ne udjes sa puno emocija i stvar rijesena...
zasto bi uopste neko odgovarao zato ste se poigrao necijim emocijama...


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Dabome. Koja to stavka zakona kaze da se moras ophoditi prema nekome i davati mu jednako ljubavi i postovanja koliko on tebi daje?!? LOL

I ja se zalazem za takav stav. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
HugoLina je napisao:

Totalno ste promasile smisao. :)


Hej draga, nisam ni išla u smisao, samo sam citirala dio teksta koji meni djeluje jako nezrelo (mada i čitav tekst djeluje tako.. ali..), zavisiti od drugog bića... Jer njen cijeli mjesec, njena sreća je omeđena jednim pozivom neke osobe... Ona se sva posvetila čekanju tog poziva, od poziva joj zavisi unutrašnje raspoloženje.. To je ta zavisnost i to me zaista podsjetilo na onu gore temu. Inače je tema bila baš fino razrađena... Ako ti se bude dalo, gvirni malo tamo... :wink:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Kakva glupost. Ova postavlja pitanja kao u 1. razredu. Pa jednostavno, može mu se. Uzmi ili ostavi :iconbiggrin: Ne bih čekala mjesec dana hoće li se aviti il neće ni za milion $. Lol....
U principu se vrlo brzo vidi kakav je ko i u skladu s tim se i ti trebaš ponašati. Samo što tu uvijek ima ovih mazohista koji se žale kao grozno im je, a nemaju snage prekinuti farsu... Ma daj. Pa prva ona treba da ide u skladu s ovim pravilima kad je već zaključila kakav joj je đuvegija...
Slažem se sa 800.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 12:25 
ti ljudi koje neko emotivno i psihicki ugnjetava manje vise su sami krivi.. kako mozes dopustiti da te neko psihicki iscrpljuje, smara, iskoristava tvoju beskrajnu ljubav i ti jos patis za njim.... ok, zaljubis se, to je sve super, ali kad vidis da je neko kreten, automatski ljubav iscezne..


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 12:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
nikada ne bih mogla voljeti nekoga ko mene ne voli, i ko ne uzvraca ljubav..a kamo li patiti za istim
a da ne pricam o tome da me omalovazava, ponizava..i ako je neki lazov itd..kako neko uopste moze biti zaljubljen u takvog tipa?
Uostalom ko je iskren prema sebi, odmah osjeti da li je to to i obostrano ili nije. Onda i ne treba uzaludno cekati poziv

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Potpis na osamstotina. Oba posta.

Ako sledeći post ne bude imao smisla (a nekako ne vjerujem, ni meni takav ne pada na pamet...), zaključaću temu jer je prosto glupa i besmislena...a i imate onu o ovisnostima.

Živjeli. (:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 14:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Emocije su zeznuta stvar, pa ne bih sudila, jer svakome se desilo da i pored zdravog razuma osjeća i ponaša se drugačije (slabo, patetično, ljubomorno, smjena euforije i tuge itd).
Nisu samo nezrele osobe patile od neuzvraćene ljubavi ili ljubavnih razočaranja, dešavalo se to svima, neko je izvukao pouku, neko se opekao, a ja sam izvukla pouku da nikad ne kažem "Nikad".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 15:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Talija je napisao:
Emocije su zeznuta stvar, pa ne bih sudila, jer svakome se desilo da i pored zdravog razuma osjeća i ponaša se drugačije (slabo, patetično, ljubomorno, smjena euforije i tuge itd).
Nisu samo nezrele osobe patile od neuzvraćene ljubavi ili ljubavnih razočaranja, dešavalo se to svima, neko je izvukao pouku, neko se opekao, a ja sam izvukla pouku da nikad ne kažem "Nikad".

Da,Tale u pravu si ,never say never or forever.Zivot je jako, jako krivudav i prepun iznenadjenja,zato i jest tako zanimljiv.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs