banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
kako reagujete kad nestane hemija u vezi, ona pocetna zaljubljenost? da li se upustate u novu, da li ostajete u staroj vezi iz navike ili je pak produbljujete na druge nacine?? mislim, ako je odgovor nova veza, dokle tako? dok ne nadjete odgovarajuceg partnera za zasnivanje porodice ili?

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
objasni kako kitovi, delfini, laste (da se ne ogranicavam samo na sisavce) zive u monogamiji cijeli zivot, ne mijenjaju partnere, a ne idu u skolu, ne znaju za religiju i ne produhovljuju se na razne nacine i tumacenja Frojda, Platona, Kanta itd?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
Kada nestaje hemija - forsiram fiziku.

:lol:

Salu na stranu - pokusam utvrditi razlog zbog kojeg je doslo do "razjedinjavanja supstanci", pa trazim nacin kako proces preokrenuti 8)

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
cicak je napisao:
objasni kako kitovi, delfini, laste (da se ne ogranicavam samo na sisavce) zive u monogamiji cijeli zivot, ne mijenjaju partnere, a ne idu u skolu, ne znaju za religiju i ne produhovljuju se na razne nacine i tumacenja Frojda, Platona, Kanta itd?



ima daleko vise vrsta zivi u poligamiji, stas sad? :P salu na stranu, ne mozes porediti babe i zabe :P

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
google lazarević je napisao:
cicak je napisao:
objasni kako kitovi, delfini, laste (da se ne ogranicavam samo na sisavce) zive u monogamiji cijeli zivot, ne mijenjaju partnere, a ne idu u skolu, ne znaju za religiju i ne produhovljuju se na razne nacine i tumacenja Frojda, Platona, Kanta itd?



ima daleko vise vrsta zivi u poligamiji, stas sad? :P salu na stranu, ne mozes porediti babe i zabe :P

vidim ja da se ovdje izgleda sve svodi na pravdanje za poligamiju...
sretno!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
cicak je napisao:
google lazarević je napisao:
cicak je napisao:
objasni kako kitovi, delfini, laste (da se ne ogranicavam samo na sisavce) zive u monogamiji cijeli zivot, ne mijenjaju partnere, a ne idu u skolu, ne znaju za religiju i ne produhovljuju se na razne nacine i tumacenja Frojda, Platona, Kanta itd?



ima daleko vise vrsta zivi u poligamiji, stas sad? :P salu na stranu, ne mozes porediti babe i zabe :P

vidim ja da se ovdje izgleda sve svodi na pravdanje za poligamiju...
sretno!



s tim da stalno mijenjanje partnera, poligamija, ninfomanija, ukazuju na jednu veliku prazninu u duši...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BnD6ojjA0OA[/youtube]

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 15:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
well, imala sam manje partnera nego velika vecina ljudi, u pitanju je bila prava ljubav svaki put, tako da..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 15:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
google lazarević je napisao:
well, imala sam manje partnera nego velika vecina ljudi, u pitanju je bila prava ljubav svaki put, tako da..


ako ti znaš šta hoćeš i ka tome stremiš, onda ti niko nema šta prigovoriti.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
cicak je napisao:
objasni kako kitovi, delfini, laste (da se ne ogranicavam samo na sisavce) zive u monogamiji cijeli zivot, ne mijenjaju partnere, a ne idu u skolu, ne znaju za religiju i ne produhovljuju se na razne nacine i tumacenja Frojda, Platona, Kanta itd?


cicak, zivotinje nagonski reaguju i evolutivno se prilagodjavaju, zato neke zive u parovima , ali jedino ljudi od svih zivih bica dozivljavaju emociju kao sto je ljubav.

sto se tice hemije, ja mislim da je nemoguce povratiti, kada se potrosi...to je to.
znaci gugl, ko ti je kriv sto si se udavala :P

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
niko brate :lol:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nekad može, nekad ne može...
Nekad je džaba tražiš...
Nekad naleti sama opet, niotkud, jača nego ikad...
Nekad se vrati odnekud blijedi tračak one Hemije...

Nema generalne.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Sve to stoji ali ja sam za radikalizaciju pri kreiranju odgovora, zašto bismo se držali opšteprihvaćenih stavova? Zato što su osnovani, provjereni i učinkoviti. Samo zato?
Al' ajde da malo zaoremo među.
Kad nestane hemije, ne treba raditi na vezi! Treba raditi na sebi. Ona se nije zaljubila u vašu vezu (ili ideju vaše veze) već u vas. Treba raditi na sebi i zablještati većim sjajem nego ranije. Kako? Jbg to je već kliše. Sredi se, zategni se, smršaj, dovedi se u formu, promijeni frizuru, podmladi se, preispitaj svoje poteze, potraži nove ambicije, skoči u bure pozitivne energije i eksplodiraj od zadovoljstva i samopouzdanja, ne skidaj osmijeh sa lica, promijeni jbni parfem, auto... bilo šta što će te navesti da se osjećaš podmlađeno, "novo".
Kada nestane hemije, moramo se zapitati šta je zapravo nestalo. Ona? On? Vi? Jednog čovjeka čini sve što jeste, što bi mogao biti i što je bio. Možda si se promijenio na gore. Možda se uopšte nisi promijenio ali joj više takav ne odgovaraš, a možda, a to je najčešće glavni uzrok hemijskog kolapsa, si se previše predao postizanju cilja, pa si u zaboravio da uživaš u putovanju. Niko ne voli ljude koji kukaju, kojima riječi izvlačiš kliještima, koji brbljaju, kojima stalno nešto fali... jbg u to se najčešće pretvore današnji bračni partneri jer po cio dan dirinče, rintaju kod kuće, stalno su u kreditima i dugovima, djeca slabo uče, roditelji se svađaju sa snahom7zetom... drži - ne daj... jadna mala hemija, nema nikakve šanse. :cry:
Šta činiti?
Sve ih odjebi! Otrgni se s lanca i bježi iz tog ciganluka! Nikada se ne osvrći.
Brak 1:0 hemija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
nego, koliko najvise moze da traje ta hemija? par godina ili cak decenija? nekad covjek radi sve kako treba, nema svadja i sl. a ona nestane..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Možda je to sasvim normalna stvar... Ko kaže da su brakovi prirodna pojava? Niko. Možda nismo predviđeni za prisilnu monogamiju. :lol: :lol: :lol: U, sad sam paš presavugo. :D
Ma nije problem u monogamiji, problem je u tome što ti se odjednom čini da ti se do kraja života neće desiti ništa neočekivano.
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Kad nestane hemija, izgubi se iluzija. Dvoje postanu nagi jedno pred drugim, ogoljeli, i odlučuju "kamo dalje rođače.." ----> U nove radne pobjede, skupa hrabro dalje u susret ambiciji "do kraja života" ili svako svojim sokakom.


Spoiler:
Ko jebe iluzije
i propale brakove
mi imamo more, sinje
i nase rakove
- Alka Vujica :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
google lazarević je napisao:
well, imala sam manje partnera nego velika vecina ljudi, u pitanju je bila prava ljubav svaki put, tako da..


Ako je prava ljubav, kako je onda nestala, jer prava ljubav ne nestaje? Znaci, u pitanju je bila samo "hemija" (hemija-kemija-prirodna nauka :D ). :P

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 11:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010, 12:29
Postovi: 111
Lokacija: Banjaluka
Čuj "Šta kad nestane..." , a šta kad se se i ne pojavi? Ono neko ti je skroz ok ali nema hemije, a muva te?
Kad je ima makar malo, uživaš dok ima, kad nestane raziđete se :).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Doživljavala sam to nestajanje hemije, ali to uopšte nije epilog veze.
Što je veća zaljubljenost bila duže je i trajala, a kao i svaka zaljubljenost polako je blijedila i prerasla u nešto drugo ili potpuno nestala.
Pisaću o ovoj prvoj.
Svi otprilike znamo kako izgleda zaljubljenost, svako je osjetio leptiriće u stomaku čak i na samo spominjanje tog imena, a da ne spominjem kakva je bura kad se susretneš s tom osobom.
U momentima zaljubljenosti gledamo veoma usko i mnogo šta nam ne zapada za oči, pogotovo ne loše osobine tog našeg predmeta zaljubljenosti.
Tada smo osjetljiviji, skloniji drastičnim koracima, mnogo jače i impulsivnije reagujemo.

Kroz vrijeme upoznajemo tu osobu, postajemo "mi" a ne "on" i "ja", ona prva zaslijepljenost polako blijedi i prelazi u nešto mnogo dublje i kvalitetnije.
Dok su za zaljubljenost prvenstveno vezani euforija, ljubomora, nesigurnost, u ljubavi te emocije prelaze u smirenost, zadovoljstvo i sigurnost.

Često sam razmišljala gledajući jedan stari bračni par o čemu li oni misle, o čemu stalno pričaju (odakle im više teme za razgovor??), čemu se smiju, zbog čega ona spušta pogled i pri tom se smješka i odmahuje rukom kad joj on nešto kaže... Dirljiva slika, a ja mogu samo da nagađam dubinu njihove povezanosti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
jellyfish je napisao:
google lazarević je napisao:
well, imala sam manje partnera nego velika vecina ljudi, u pitanju je bila prava ljubav svaki put, tako da..


Ako je prava ljubav, kako je onda nestala, jer prava ljubav ne nestaje? Znaci, u pitanju je bila samo "hemija" (hemija-kemija-prirodna nauka :D ). :P


razidjosmo se zbog nekompatibilije teske u nekim aspektima :P

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Jel bila jonska ili kovalentna veza :P

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs