banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 02:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 11:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sta vi mislite kako su neki ljudi toliko glupi da misle da ih neko zaista voli kad se iz aviona vidi da su sa njima samo iz koristi.
Obicno se radi o osobama oba pola koji se ozene ili udaju za neku osobu zbog bogatstva, a ta osoba misli da je to iz ljubavi.
Razlika u godinama se krece od 20 pa do 70. Ipak, iako cijeli svijet vidi da je to zbog bogatstva, doticni smatra da ga ta osoba zaista voli.
Evo primjera:

http://www.24sata.hr/galerija/ruski-mil ... u-/185619/

Ovo nije usamljen slucaj. Ako doticni dovoljno dugo pozivi, brak se obicno zavrsava razvodom i pola bogatstva ide toj osobi koja se "zaljubila" iz koristi.
Sta vi mislite kako neko moze biti toliko pametan da se obogati, a toliko glup da ne vidi da je neko sa njim samo iz koristi?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ili je ljubav, ili je korist. Trećeg nema. Korištenje termina "ljubav iz koristi" bih zakonom zabranio.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 14:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
Sta vi mislite kako su neki ljudi toliko glupi da misle da ih neko zaista voli kad se iz aviona vidi da su sa njima samo iz koristi.

Zašto misliš da su takvi ljudi glupi i da ne znaju kako stvari stoje i da je taj neko sa njima iz koristi.Evo ovaj iz članak,boli ga uvo.Zna da je ona samo zbog para sa njim ali ih ima toliko da mu ne smeta da "plaća"....bitno da "hefta" 'vaku ribu.....Glupi smo ti i ja,mi možemo samo da mu zavidimo........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
STRATOKASTEL je napisao:
Ili je ljubav, ili je korist. Trećeg nema. Korištenje termina "ljubav iz koristi" bih zakonom zabranio.

u pravu si, to NIJE ljubav.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_zoka je napisao:
jellyfish je napisao:
Sta vi mislite kako su neki ljudi toliko glupi da misle da ih neko zaista voli kad se iz aviona vidi da su sa njima samo iz koristi.

Zašto misliš da su takvi ljudi glupi i da ne znaju kako stvari stoje i da je taj neko sa njima iz koristi.Evo ovaj iz članak,boli ga uvo.Zna da je ona samo zbog para sa njim ali ih ima toliko da mu ne smeta da "plaća"....bitno da "hefta" 'vaku ribu.....Glupi smo ti i ja,mi možemo samo da mu zavidimo........


Slazem se da smo i mi mozda glupi, ali to nije onda prava ljubav. Drugo, cemu onda zenidba, riba se moze "heftati" i bez zenidbe za pare. Ako se neko zeni, onda bi to trebao biti znak neke ljubavi ili koristi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ja ne znam zašto su neki protiv toga. :oops:
Čiča je sebi kupio novu igračku... Štaš, ima se - može se... Ko da ti ne bi... Misim, Baki sine.
Ono što mene ovdje, da prostiš, žulja je to što nema bogatih žena koje se tako ponašaju... to meni smeta. 8) :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 15:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ma sponzoruše su čudo. Ja poznajem 3 i sve su se, da prostiš, dobro... udale. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
ja sam se dobro zamislila oko ovoga tek nedavno, kad sam se nasla okruzena sponzorusama- nisu se bas dobro udale, ali zato ljubavnici ili kako bi ih vec nazvala (koji su btw.takodjer ozenjeni i imaju djecu) kupuju li kupuju, te parfemi, putovanja, nakit, jbt ko spanska serija, ne mogu vise pohvatati silne kombinacije. najgore sto sve imaju istu pricu, postenje, cast, nikad prevara, nikad rasturanje tudjeg braka, blaaaaaaaaa.
i smijesno je i zalosno to sto pri tome ni za jednu od njih realno ne mogu reci da je bar dobra riba, nego i fizicki i psihicki praznooo. kakvi li su tek ti njihovi "tipovi"?! izgleda da vazi ona- svaka krpa nadje zakrpu... :D
a mislim da i za jednog kolegu mogu reci da je prava muska sponzorusa. :oops:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Mislim da ovdje nije rijec o klasicnom sponzorstvu kao sto neko rece da poznaje 3 takve. Ja ih poznajem mnogo vise. Odnosno oko 70-80% mojih udatih prijateljica su se udale za relativno dobrostojece muskarce. Oni koji nisu dobrostojeci su uglavnom ostali neozenjeni, a one sa malo manje privlacnosti neudate i oni ce vec naci nekog dobrostojeceg. Ako razmislite i vi vidjecete da su rijetki takvi koji su imali izbor da se uzmu sa bogatim, a zbog ljubavi izabrali siromasnog.
I to je u redu. Evolucija zahtijeva da se tako ponasaju da bi se osigurao opstanak vrste. A i zdrav razum. Zasto bi se neko udavao ili zenio da se citav zivot pati ako moze da zivi dobro. Ali vecina njih se udala za relativno dobrostojecu ali svoju ili malo stariju generaciju. Znaci, oni se mogu opravdati da su se uzeli iz ljubavi iako je materijalna korist spojila ugodno s korisnim.
Medjutim, ova tema ne govori o tome. Ona govori o velikoj razlici u godinama gdje se vidi da to nije iz ljubavi. Znaci, ovdje se ne pitamo o sponzorstvu gdje je ono kombinovano s ljubavlju, vec o cistom sponzorstvu koje se vidi kroz broj godina.
Da pojasnim. Ova ne moze reci da je u pitanju ljubav, jer zasto nije uzela nekog starca koji je siromasan. Znaci da nije u pitanju ljubav.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 08 Avg 2010, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hehe, evo jos jedne, ovoga puta ona (Fabiana) je mladja 50 godina :P > http://www.24sata.hr/show/bernie-je-sla ... ce/185657/

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 10:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
jellyfish je napisao:
Sta vi mislite kako su neki ljudi toliko glupi da misle da ih neko zaista voli kad se iz aviona vidi da su sa njima samo iz koristi.
Obicno se radi o osobama oba pola koji se ozene ili udaju za neku osobu zbog bogatstva, a ta osoba misli da je to iz ljubavi.
Razlika u godinama se krece od 20 pa do 70. Ipak, iako cijeli svijet vidi da je to zbog bogatstva, doticni smatra da ga ta osoba zaista voli.


i,ko je tu glup ovaj/ova od 70 ili 20 ili mozda cijeli svijet ????

Bitno je da su ljudi srecni

a ovakve situacije narocito pogoduju sreci jer sretan je onaj / ona od 70 (valjda jer nije sam ili ko zna zbog cega ) i onaj /ona od 20 ( jer ima lovu ili ko zna sta jos ) a i cijeli svijet (jer ima o cemu da naglaba)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
malka je napisao:
i,ko je tu glup ovaj/ova od 70 ili 20 ili mozda cijeli svijet ????

Bitno je da su ljudi srecni

a ovakve situacije narocito pogoduju sreci jer sretan je onaj / ona od 70 (valjda jer nije sam ili ko zna zbog cega ) i onaj /ona od 20 ( jer ima lovu ili ko zna sta jos ) a i cijeli svijet (jer ima o cemu da naglaba)


Ne znam, ali ja nebi bio sretan kad bi znao da je neko sa mnom samo iz koristi i da ova od 20 jedva ceka da otegnes papke kako bi dobila bogatstvo, ali ovome od 70 to ocigledno ne smeta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Pa ti ne bi bio sretan, on jeste. U čemu je problem.
Osim ako ti mala nije utekla s nekim dedom. Onda žalim slučaj.
Ne čine nas iste stvari srećnim. Ja evo ne bih imao ništa protiv da ovjeravam neku lovarnu babu. A u slobodno vrijeme... Pa da. Nažalost ponuda je slaba a konkurencija jaka.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ma nemam ja nista protiv toga, samo ovo je forum pa raspravljamo o razlicitim stvarima, pa i o tome. Ako trazis bogate babe onda ti je bolje u inostranstvu jer kod nas bas nemas puno bogatih baba :lol:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Čim je korist u pitanju tu nema ni LJ od ljubavi.

A ako se pod "ljubavlju" na ovoj temi podrazumjeva i neki drugačiji odnos između dvoje ljudi, zašto da ne, svaka roba ima svoga kupca, pa će tako ženska strana uvijek naći nekoga muškarca ko poželi da trguje sa njenim "proizvodima" i obratno.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 15:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Ljubav treba razumjeti jer ljubav nije samo- volim te do groba i umirem za tobom a i ti isto tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 10 Avg 2010, 15:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
Talija je napisao:
Čim je korist u pitanju tu nema ni LJ od ljubavi.

A ako se pod "ljubavlju" na ovoj temi podrazumjeva i neki drugačiji odnos između dvoje ljudi, zašto da ne, svaka roba ima svoga kupca, pa će tako ženska strana uvijek naći nekoga muškarca ko poželi da trguje sa njenim "proizvodima" i obratno.


Talija, mada generalno razumijem sponzoruse - ova tvoja recenica mi automatski sroza osobe ljepseg pola u ocima, pa pod hitno moram traziti neku sa drugacijim vidjenjem kao antidot :lol: Neku koja sebe ne gleda kao robu, a mene kao kupca, u bilo kojoj varijanti

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 11 Avg 2010, 07:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
NFL fanatik je napisao:
Talija, mada generalno razumijem sponzoruse - ova tvoja recenica mi automatski sroza osobe ljepseg pola u ocima, pa pod hitno moram traziti neku sa drugacijim vidjenjem kao antidot :lol: Neku koja sebe ne gleda kao robu, a mene kao kupca, u bilo kojoj varijanti

To je bilo samo uprošteno i grubo rečeno (nisam mislila baš na klasičnu prostituciju). Napisala sam i "i obratno" što znači da važi i za muškarce.
Svjedoci smo te trgovine; svako može da nabroji bar po jedan par iz svoje okoline gdje se radi o međusobnoj "razmjeni dobara" (mlađi muškarac šupljeg džepa i starija ružna žena pri tom materijalno i novčano obezbijeđena; lijepa djevojka i uticajan stariji ružnjikav muškarac, ružan i problematičan dečko s bijesnim autom s mnogo para i slatka klinka itd)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 29 Nov 2010, 16:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Nema ljubavi iz korsti-misliš sex.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 29 Nov 2010, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Jedina ljubav bez koristi je bila ljubav Isusova koji je umro na krstu.
Sve ljubavi funkcionišu po principu uzimanje-davanje.
Čak i roditeljska ljubav majke prema djetetu.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs