banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
и они који имају кеша а изгледају као идиоти су свјесни да су те рибе са њима само због лове а то их апсолутно не забрињава ни нервира :)

то је онај фазон.. кад немаш пара онда си дебели међед а кад имаш онда си "сјатки медица". :)

имао сам једну везу са ултра богатом дјевојком и искрено, доста времена током те везе сам се осјећао непријатно..
цура је скроз нормална и опуштена, не понаша се као типичне татине кћерке но ето, из неког разлога мени то није штимало.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Phoenix, mislio sam na pojavu da se djevojke udaju za puno starije muškarce. I meni je to jedino tako objašnjivo, potreba za očevom figurom, nekim ko će je voditi, ili jednostavno potreba za sigurnošću... Ali tada se ne može govoriti o ljubavi.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Popokatepetl je napisao:
Šajin je napisao:
Да сам ја милионер, трошио бих свакi дан ове преспремне рибе. али никад се не бих женио са једном од њих!
као прво, ја се лично не бих осјећао угодно поред особе за коју знам да је мање више, са мном због пара, а као друго, кад дође развод онда јој морам дати један дио новца...

кад бих се женио трудио бих се да нађем неку дјевојку која ће са мном бити зато што то баш жели.


Da, ali kad bi bio milioner, uvijek bi se pitao, duboko u sebi, je li to ljubav, ili...
да, има и тога. и баш сам о томе размишљао једном, како да неки богат момак нађе дјевојку, а да је сигуран да га стварно воли и да није са њим само због пара.
ајд разумијем кад дјевојке не желе да се уопште вежу за сиромашне момке, него одмах траже себи неког добро ситуираног, тако да ако дође до велике љубави да немају проблема око финансија и брака, али да се дјевојка уда за момка само зато што је богат, уф то ми је тотално безвезе

nepokoreni je napisao:
Šajin, nisi inovativan takav se lik zove Hju Hefner :wink:
их да ја имам милионе, најмањи би ми проблем био што ме неко зове плагијатором јер копирам фазон од Хефнера 8) :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Hristov je napisao:
Phoenix je napisao:
Juče sam se šokirala. Lijepa, mlada i perspektivna djevojka (mlađa od mene) se udala za lika koji joj može otac biti. On nije loš čovjek, ali je propalica i lezilebović i daleko od toga da je bogat ili lijep.

Zašto se stavovi djevojaka o tome toliko razlikuju? Pod kojim bi se ti uslovima udala za muškarca koji je stariji od tebe recimo 20 godina?



Hristov, sad mi je jasno.
Ti si surovi tragač.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Unbeliever je napisao:
Hristov je napisao:
Phoenix je napisao:
Juče sam se šokirala. Lijepa, mlada i perspektivna djevojka (mlađa od mene) se udala za lika koji joj može otac biti. On nije loš čovjek, ali je propalica i lezilebović i daleko od toga da je bogat ili lijep.

Zašto se stavovi djevojaka o tome toliko razlikuju? Pod kojim bi se ti uslovima udala za muškarca koji je stariji od tebe recimo 20 godina?



Hristov, sad mi je jasno.
Ti si surovi tragač.


Zbog cega ? Koliko je Hristovu godina ako nije tajna ?

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
цура је скроз нормална и опуштена, не понаша се као типичне татине кћерке но ето, из неког разлога мени то није штимало.


To je zato sto se nisi osjecao ravnopravno, ili sto je kod 'nas' cesto slucaj - 'superiorno'.

Ja nemam taj problem, jer me njegov novac ne zanima. Imam svoj i vise nego dovoljno da zadovoljim vlastite potrebe. Njegove pare su njegove pare. Nisam na prodaju, i ne moze me kupiti kad bi mi prosipao zlatnu prasinu ispod nogu prije nego ucinim slijedeci korak. Vec sam objasnila sta je meni u toj 'bajci' problem.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Poslednji put menjao Japanese_rose dana 26 Feb 2011, 16:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
[/quote]Zbog cega ? Koliko je Hristovu godina ako nije tajna ?[/quote]

Ne znam, nije ni bitno, bitno je nešto drugo, što je tebi možda promaklo, a meni se ne da objašnjavati.
Hristov je pozitivan lik, de facto.
Evo jedna pjesma o ljubavi koja nije iz koristi, ko voli nek izvoli
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mM1x00cbyTM[/youtube]

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
моја бивша дјевојка је имала доста више пара него ја, и морам признати да ми је понекад било незгодно. јест да је она много више цијенила кад јој поклоним нешто од срца око чега сам се ја баш потрудио,него било какав скуп поклон,, али ето мени је то понекад сметало, али далеко од тога да бих због тога раскинуо.

и још нешто, апсолутно ми није срамота да признам да је и она милијарду пута мене частила, вјероватно више пута него ја њу. не зато што сам ја тамо нека мушка спонзоруша него нпр, некад се деси да ме зове да идемо у биоскоп и ја нећу јер немам тренутно кеша, и онда је инсистирала да идемо све док не пристанем да она части


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
АЛЕКСАНДАР je napisao:
то је онај фазон.. кад немаш пара онда си дебели међед а кад имаш онда си "сјатки медица". :)

:lol: :lol: :lol: epic
nepokoreni je napisao:
Bolje jedan dan živjeti kao milijunaš nego 100 godina u bijedi, što reče Bob Rock. Samo toliko.

mislim da je rekao obrnuto :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Unbeliever je napisao:
Hristov je napisao:
Phoenix je napisao:
Juče sam se šokirala. Lijepa, mlada i perspektivna djevojka (mlađa od mene) se udala za lika koji joj može otac biti. On nije loš čovjek, ali je propalica i lezilebović i daleko od toga da je bogat ili lijep.

Zašto se stavovi djevojaka o tome toliko razlikuju? Pod kojim bi se ti uslovima udala za muškarca koji je stariji od tebe recimo 20 godina?



Hristov, sad mi je jasno.
Ti si surovi tragač.

Mora da znaš nešto o meni što ni ja sam ne znam :D Ovo moje pitanje gore je bila čisto intelektualna radoznalost.

Slažem se sa Šajinom, i meni je razumljivo kad žensko kao slabiji pol traži sigurnost u svakom pogledu. I ne mislim da se to može smatrati nekom tipičnom ženskom osobinom, već više postupak koji proizilazi iz specifičnosti bivanja ženom. Da jeste u pitanju tipično ženska osobina, onda bi sve žene jurile samo za bogatima, što naravno nije slučaj.
Ali ako bih bio bogat, mislim da bih prećutio to prema potencijalnoj partnerki, jer bi me inače kopkala sumnja šta su njeni motivi da bude sa mnom.

alkibijad je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
то је онај фазон.. кад немаш пара онда си дебели међед а кад имаш онда си "сјатки медица". :)

:lol: :lol: :lol: epic
nepokoreni je napisao:
Bolje jedan dan živjeti kao milijunaš nego 100 godina u bijedi, što reče Bob Rock. Samo toliko.

mislim da je rekao obrnuto :)

"Bolje sto godina milijunaš, nego sedam dana u bijedi" :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 22:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
kada se moja baka udavala iz ljubavi njoj je njena mama rekla "sine tezak je zivot kad ga moras poceti graditi od kasike".
cesto razmisljam o tome.
vjerujm da je tezak, ali ne i da je nemoguc.
samo je pitanje izbora.
a slobodu izbora imamo svi, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 22:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Moja pokojna baba je znala reći "kriza na vrata, ljubav kroz prozor"

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 26 Feb 2011, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
Unbeliever je napisao:
Moja pokojna baba je znala reći "kriza u na vrata, ljubav kroz prozor"


a sposobni tad ucvrste svoju ljubav, u krizi se pozna prijatelj i neprijatelj..

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 27 Feb 2011, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Unbeliever je napisao:
Moja pokojna baba je znala reći "kriza na vrata, ljubav kroz prozor"


Jedna od najistinitijih izreka koje sam do sad cuo. Stari ljudi imaju bogato iskustvo u zivotu i nije cudo sto je to rekla.



Bennet je napisao:
a sposobni tad ucvrste svoju ljubav, u krizi se pozna prijatelj i neprijatelj..


To uglavnom samo u filmovima. U realnom danasnjem svijetu, pogotovo u gradu i sa danasnjim djevojkama takvi slucajevi su iznimno rijetki, ako uopste i postoje. Ja ne znam ni za jedan na zalost. Zna li ko? Da, cuo sam za par takvih slucajeva u ratu, ali kad se rat zavrsio i to se raspuklo. Na zalost.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 27 Feb 2011, 01:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
znam ja, svog brata i njegovu zenu. koji su prije par godina krizu prebrodili, zivjeli na minimumu - da bi danas zivjeli lagodan zivot, sa dvoje djece

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 27 Feb 2011, 01:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
moja pok baba se udala za dedu iz gazdinske kuce gdje je spavala u svojoj sobi na perinama svirala klavir i umivala se svako jutro mlijekom (ne kenjam tad je to u gazdinskim kucama bio obicaj) za dedu koji je bio 2 god mladji od nje i sljaker u BL u to vrijeme 1946 u "partizanskom" stanu (okupiranoj sobi) i spavala prvih pola godine na podu na duseku dok nisu kupili krevet ( al izgleda da je deda znao kako da je "duhovno" ispuni jer je cvrkutala ko kanarinac)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 27 Feb 2011, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
chils je napisao:
moja pok baba se udala za dedu iz gazdinske kuce gdje je spavala u svojoj sobi na perinama svirala klavir i umivala se svako jutro mlijekom (ne kenjam tad je to u gazdinskim kucama bio obicaj) za dedu koji je bio 2 god mladji od nje i sljaker u BL u to vrijeme 1946 u "partizanskom" stanu (okupiranoj sobi) i spavala prvih pola godine na podu na duseku dok nisu kupili krevet ( al izgleda da je deda znao kako da je "duhovno" ispuni jer je cvrkutala ko kanarinac)


1946. je postojala ideja, "Juriš, svi u napad, u bolju budućnost, drugarice drugovi! Nebo je granica!"
+ što je 99% našeg stanovništva mislilo da u radiju žive mali ljudi, a ovo danas je vrijeme hiperinformisanosti i gubitka motivacije,
- gladan sam, otićiću do frižidera, ipak neću, dobio sam mail da je tek 64% parizera daunloudovano, ostaću u stolici...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 27 Feb 2011, 10:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Isto tako nekad je bilo pravilo 1946 kad junoša bari trebu pa gleda mu dlanove ako ima žuljeva bolji je radnik i vrijedan je domaćin tim bolja prilika.
Ajd sad pokaži žuljeve bježe od tebe ko od šuge, pogotovo ove snaše sa sela one bi dušu prodale da odu od tamo da ne vide blato i svinjac.
Prošla su ta vremena.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 27 Feb 2011, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Bennet je napisao:
znam ja, svog brata i njegovu zenu. koji su prije par godina krizu prebrodili, zivjeli na minimumu - da bi danas zivjeli lagodan zivot, sa dvoje djece


Nešto kontam, kako svi imaju tuđe modele kao uzore, a niko iz vlastitog primjera ne trubi na sva zvona. Moja sestra, moja baba, moja tetka iza amerike...
Ako je tako, vjerovatno ni umrijeti nije neki big deal, pa svi umiru i šta i fali? ma idi bre...do jaja stvar....
Šta ti ljudi o kojima se priča misle zaista o tome...al ljudski optimizam je neizlječiv i to je dobro...kao kad mi neki dan kad je u januaru bilo toplo neka cura rekla ( a nije jedina tog gledišta) da neće više biti zime ni snijega, gotovo je...ma ima da ga bude u maju ako treba...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljubav iz koristi
PostPoslato: 16 Maj 2011, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Plavokosi Švicarac: "Supruga mi je dala 10.000 KM da bi se ponovo udala!"

16. 05. 2011. • 15:35 S. B.


24SI - Izet Omerović, poznat pod nadimkom Paliska, iz Sanice, ima nesvakidašnju životnu priču koja je ukidanjem bezviznog režima za njega opet aktualizovana.

"On je demobilisani borac i bivši logoraš. Bio sam svjedok kada su 1993. godine oslobođeni logoraši stigli u Njemačku i kada ih je posjetio Alija Izetbegović. Izet je od jednog tjelohranitelja tražio da priđe Izetbegoviću i to su mu dozvolili. Zagrlili su se i iste sekunde Izet je zatražio uslugu", priča za "San" Omerovićev komšija Ahmo Ljutić.

Alija se nasmijao i prihvatio njegovu molbu da iskoristi svoje veze i da Izetovu suprugu sa djecom izvede sa okupiranih teritorija i da je iz Sanice prebaci u Njemačku.

"Kažem ja Izetbegoviću da ću odmah pocijepati plavi pasoš, državljanstvo i da se odmah vraćam u Bosnu da branim narod i Alija pristane na to", priča Izet Omerović Paliska.

Nije prošlo 15 dana, a njegova supruga je stigla u Njemačku. Želeći da ispuni svoj dio dogovora, on je otišao u Travnik i priključio se Armiji BiH. Ratovao je do kraja rata. U inostranstvo nije odlazio, ali je njegova žena dolazila u Bosnu sa plavokosim Švicarcem.

"Jednog dana donijela mi je papire za razvod i tražila da ih potpišem. Dala mi 10.000 KM kao neke odštete. Poslije se udala za tog Švicarca i ja ću tek sad moći otići da je posjetim", priča nam Izet. U Sanici živi sam, nema posla, nema para.

Obradovalo ga je ukidanje viza jer je njegova želja da nastavi gdje je stao, sa ženom ili bez nje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs