banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Maj 2010, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Zasto vecina muskaraca ima losu memoriju? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2010, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Bolje pitanje je zasto muskarci misle da su zene glupe ili zaboravne te da ce im preci preko svih njihovih gluposti o kojima izbegavaju razgovarati kada su aktuelne?
Zasto su muskarcima sve teme "teske" i nikada nisu raspolozeni za razgovarati?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2010, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Leona je napisao:
Zasto vecina muskaraca ima losu memoriju? :D


Neki dan me napade jedna djevojka, jerbo znam sta su ona i njena kolegiNCa nosile u zadnjih mjesec dana, a sta ne. Koji nakit, obucu, majice... Mindjuse mi uvjek zapadnu za oko. :-?
Mislim, nije bio napad, vec iscudjavanje... Ja ne obracam paznju na takve stvari, cak me i iritira zenska besjeda o odjeci, obuci, nakitu... Al' jednostavno upamtim :lol:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2010, 00:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ja bih to nazvala selektivnim-kontrolisanim pamćenjem tačnije pamtiš samo ono što ti odgovara. Doduše zapamtiš i ono drugo ali javnost za to ne zna i tako se hvataju krivine iz škakljive situacije. Pamte i muškarci vrlo dobro samo što im neke stvari iz prošlosti ne idu na ruku pa ih jednostavno "zaborave". Najbolje se u životu praviti mutav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2010, 07:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Popokatepetl je napisao:
Talija je napisao:
Pitanje za mušku populaciju:
- Šta vas najviše iritira i šta vas oduševljava kod ženskog pola? :) (ne uopšteno nego baš tipično za žene)


Nevjerovatna mnemonička sposobnost da iz naftalina izvuku informaciju staru 100 godina i u ključnom trenutku je upotrijebe protiv nas me u isto vrijeme iritira i oduševljava.

:oops:
Kao pripadnica ženskog pola mogu reći da si pogodio u srž. :lol: Neke stvari zaista pamtim ko kornjača. :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2010, 18:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Leona je napisao:
Zasto vecina muskaraca ima losu memoriju? :D

Previse piju ,a premalo ogovaraju.Nismo mi muskarci zene ,tj. zenske dzaftare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2010, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Veljko je u pravu.
Sve sam pamtio i nikada mi se nije desavalo da nemam odgovor na postavljeno pitanje ili da se ne mogu sjetiti neke rijeci, tel. br., bitnog datuma i sl... sve dok nisam poceo da pijem. U pocetku sam pio stidljivo, nije mi se svidjao alkohol i pio sam samo zbog drustva. Vremenom sam poceo da uzivam u osjecaju otupljenosti, u blazenstvu... kako se kaze... ono stanje u kojem covjek nije nizasta zainteresovan... i u alkoholnom bunilu. Kako su godine prolazile, otkrio sam da ne moram mnogo da pijem, da bih dosao u to stanje, te da isto mogu postici ukoliko budem mijesao pica. U pocetku sam pio viski i lozu. Medjutim, poslije 2-3 mjeseca eksperimentisanja, poceo sam da gubim svijest vec poslije jednocasovnog opijanja. To mi se ucinilo opasnim pa sam poceo da pijem pivo i viljamovku. Popijem veliko toceno i krusku u roku od 15-20 min. znaci pooolaakoo. Isljedecih 15 min. uzivam u blagom "haze" efektu. Okolina postepeno tone u ucmalost mirovanja, boje postaju toplije, oblije, kompleksnije, zvukovi - sve nejasniji, dalji, iritantniji. Poslije 30 min. osjecam kako mi se opustaju misici oko vrata - to je nevjerovatan osjecaj - tada na scenu stupa transfer u bestezinsko stanje. Likvor se razredjuje i mozak, svako malo, pri najmanjem drhtaju mog tijela, udara o zidove lobanje. Tako nastaju blagi bolni signali koji se, kao koncentricni krugovi na povrsini vode, sire mojim tijelom u obliku talasa bola. Tada otkrivam da mi srce ubrzano kuca - sa svakom kontrakcijom pretkomore, osjetim kratak, rezak bol cetiri prsta ispod tjemena, od tjemena ka zaledjini vrata. I grand finale - blockaut.
Otvorim oci, ne znam gdje sam, koji je datum, kako sam dospio tu. Nicega se ne sjecam i prozima me osjecaj stida i ocaja o mamurluku necu ni da pricam. Jednom sam htio da zovnem taxi ali nisam mogao da vidim sta pise na ekranu - mislio sam da se ekran zapario u cafeu i da zato nista ne razaznajem. Medjutim, nisam vidio ni slova/brojeve na tipkama... a uvijek sam se pitao sta znaci biti slabovidan i kako to izgleda... Sjeo sam na trotoar i cekao da to prodje... medjutim, nista nije moglo da skine maglu sa ociju. Do tada sam imao savrsen vid. U vojsci bio VOJIN - na ocnom pregledu 11/12... al' jbg. Sutradan sam okrenuo novu stranicu i odlucio sam da pijem samo vikendom.

Elem, nije problem u tome sto mi zaboravljamo, mi mnogo toga ne dozivljavamo na isti nacin kao VI. Pa, u neku ruku, i nismo zaboravili jer se to za nas, najcesce, nije ni desilo.

EDIT:
E, stvarno sam stoka
:lol: :lol: :lol:


Poslednji put menjao Vjevoricinus dana 01 Jun 2010, 19:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2010, 19:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Vjevoricinus je napisao:
Veljko je u pravu.
Sve sam pamtio i nikada mi se nije desavalo da nemam odgovor na postavljeno pitanje ili da se ne mogu sjetiti neke rijeci, tel. br., bitnog datuma i sl... sve dok nisam poceo da pijem. U pocetku sam pio stidljivo, nije mi se svidjao alkohol i pio sam samo zbog drustva. Vremenom sam poceo da uzivam u osjecaju otupljenosti, u blazenstvu... kako se kaze... ono stanje u kojem covjek nije nizasta zainteresovan... i u alkoholnom bunilu. Kako su godine prolazile, otkrio sam da ne moram mnogo da pijem, da bih dosao u to stanje, te da isto mogu postici ukoliko budem mijesao pica. U pocetku sam pio viski i lozu. Medjutim, poslije 2-3 mjeseca eksperimentisanja, poceo sam da gubim svijest vec poslije jednocasovnog opijanja. To mi se ucinilo opasnim pa sam poceo da pijem pivo i viljamovku. Popijem veliko toceno i krusku u roku od 15-20 min. znaci pooolaakoo. Isljedecih 15 min. uzivam u blagom "haze" efektu. Okolina postepeno tone u ucmalost mirovanja, boje postaju toplije, oblije, kompleksnije, zvukovi - sve nejasniji, dalji, iritantniji. Poslije 30 min. osjecam kako mi se opustaju misici oko vrata - to je nevjerovatan osjecaj - tada na scenu stupa transfer u bestezinsko stanje. Likvor se razredjuje i mozak, svako malo, pri najmanjem drhtaju mog tijela, udara o zidove lobanje. Tako nastaju blagi bolni signali koji se, kao koncentricni krugovi na povrsini vode, sire mojim tijelom u obliku talasa bola. Tada otkrivam da mi srce ubrzano kuca - sa svakom kontrakcijom pretkomore, osjetim kratak, rezak bol cetiri prsta ispod tjemena, od tjemena ka zaledjini vrata. I grand finale - blockaut.
Otvorim oci, ne znam gdje sam, koji je datum, kako sam dospio tu. Nicega se ne sjecam i prozima me osjecaj stida i ocaja o mamurluku necu ni da pricam. Jednom sam htio da zovnem taxi ali nisam mogao da vidim sta pise na ekranu - mislio sam da se ekran zapario u cafeu i da zato nista ne razaznajem. Medjutim, nisam vidio ni slova/brojeve na tipkama... a uvijek sam se pitao sta znaci biti slabovidan i kako to izgleda... Sjeo sam na trotoar i cekao da to prodje... medjutim, nista nije moglo da skine maglu sa ociju. Do tada sam imao savrsen vid. U vojsci bio VOJIN - na ocnom pregledu 11/12... al' jbg. Sutradan sam okrenuo novu stranicu i odlucio sam da pijem samo vikendom.

Elem, nije problem u tome sto mi zaboravljamo, mi mnogo toga ne dozivljavamo na isti nacin kao VI. Pa, u neku ruku, i nismo zaboravili jer se to za nas, najcesce, nije ni desilo.

Zaboravio si da napomenes da nakon sat vremena takvog razvaljivanja krvnih zrnaca ,svaka zena postaje sve ljepsa,a krivonoga konobarica dlakavih nogu sa prorijedjenim zubima ,izgleda ko mis Amerike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 13:22 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
HugoLina je napisao:
Zasto svi jure zenu koja je zauzeta/zaljubljena u nekog drugog?

Wrong.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
U bre Ricinuse...

E vidiš to je jedna stvar koju nikako ne mogu da skontam bilo kod muškog ili ženskog pola: u čemu je čar opijanja?

Prosto ne kontam poentu. Ok kad si mlad, pa dokazivanje, nekad imaš problem, pa bježiš od stvarnosti. Ali baš svaki vikend-ne vidim svrhu. Nikad se nisam napila da zaplićem jezikom a kamoli šta drugo, a rijetko kad da nešto ne popijem kad izađem (nekad se stvarno ne može iz opravdanih razloga ;))-dovoljno za "gorivo" a opet ne napraviš budalu od sebe.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 15:45 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Evo u čemu je čar: dođeš u klub u kojem ne čuješ svoje misli, dakle ne možeš pričati, još zna biti i pušenje zabranjeno (Makedonija, Hrvatska... mi smo sledeći), a nemaš neku djevojku da se smješkate jedno drugom, onda šta ti ostaje nego da blejiš i cirkaš ili umreš od dosade :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 17:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Phoenix je napisao:
U bre Ricinuse...

E vidiš to je jedna stvar koju nikako ne mogu da skontam bilo kod muškog ili ženskog pola: u čemu je čar opijanja?

Prosto ne kontam poentu. Ok kad si mlad, pa dokazivanje, nekad imaš problem, pa bježiš od stvarnosti. Ali baš svaki vikend-ne vidim svrhu. Nikad se nisam napila da zaplićem jezikom a kamoli šta drugo, a rijetko kad da nešto ne popijem kad izađem (nekad se stvarno ne može iz opravdanih razloga ;))-dovoljno za "gorivo" a opet ne napraviš budalu od sebe.

U pravu si ,u opijanju nema cari,ali da li je bolje biti mrtav pijan ili mrtav trijezan ? Pazi ,pitanje je cisto filozofsko,odgovori mi na osnovu analize ili na osnovu sinteze,odnosno odgovori mi iskreno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2010, 23:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
I mene to zanima.


















Spoiler:
:lol: :lol: :lol:
Hmmm... To je odlicno pitanje.
Nadam se da ne ocekujes jednostavan odgovor... niti sam ellokventan niti umijem da se fokusiram na sustinu.
Alkohol je... kako se to zove... katalizator. On podstice ubrzano opustanje, usporava me, cini da otupim, da se srodim sa masom, da budem u ritmu, da ne iskacem i da se ne izdvajam.
Alkohol je neophodan da bih mogao da se opustim u masi, u bucnom, skucenom, zagusljivom ambijentu. Mi samovoljno ulazimo u takav ambijent i potiskujemo klaustrofobichne impute koje diktira takvo okruzenje. Medjutim, samokontola i potiskivanje imaju svoje granice. Tu nam pomaze alkohol. Alkohol ima ulogu katalizatora koji suzava nase vidike, gusi nase gadjenje i otpor ka takvom obliku nasilja nad mladima, odnosno nad nama (danasnji kafici su definitvno zaostavstina jednog nasilnog vremena, zapravo vakumski dzepovi u kojima je zabava industrijalizovana, etiketirana, ovijencana tagom i rokom trajanja... kasno je a ja sam popio - da ne smaram...) i pomaze nam da se kroz alkoholno vrenje, koje se odvija u nasim zelucima, vrlo brzo transformisemo u klasicne konzumente - tj. da budemo u fazi sa prostorom i vremenom u kojima jesmo (podrazumijeva sa da to vrijeme egzistira samo u tom prostoru, kao i da je taj prostor ogranicen radnim vremenom - on se periodicno javlja, kao vremensko-porostorna determinantna a ne anomalija (odvec je odredjen da bi bio anomalija - iako to, u sustini, i jeste... to je problem filozovskih kategorija - previse se i precesto preplicu da bi bile iskljucive i apsolutne).
Alkohol pijem, picu i umrijecu.
Al' k'o fol...
Tesko je to pitanje... a glava mi je teska... i kapci. A jos se nisam istusirao... i nisam nista jeeeo iako to ne propustam po povratku iz dagra. Mozda cu kasnije necega da se i sjetim, za sada je i ovo dosta. Veeeeliki pozz svima koji namjeravaju da se opijaju... i tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2010, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Jbg, ja nisam dobar ni trijezan.
Kada sam pijan, bar imam izgovor.
:( :cry: 8)
(Boze, kako zivotne istine zvuce kao dobri stari refreni sa Ibarske).
Evo jedne nove, meni omiljene:
:D :D :D :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fl1wjO-j2T8[/youtube]
Daj turu!
Pa, kaze ne popij....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2010, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Opet niste odgovorili: čar je u tome i tome... Ricinus napisao čitav filozofski traktat a opet nije rekao ništa konkretno.

Bježanje od istine? hmmm Pomogne li? Ne. Samo nakratko zaboraviš da imaš neki problem u životu, a sutra ti se na taj problem nakalemi mamurluk, sramota i problem zbog onoga što si radio prethodne noći...

Ne kritikujem, samo pitam: čemu to? Problemi se neće izbrisati opijanjem, prazan život neće biti bolji ako se stalno opijaš, izgubićeš one koji su ti bitni u životu plus još mnogo više od toga.

Prosto, ne vidim poentu...

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2010, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Phoenix je napisao:
E vidiš to je jedna stvar koju nikako ne mogu da skontam bilo kod muškog ili ženskog pola: u čemu je čar opijanja?



To je pogrešno postavljanje stvari. Opijanje je samo nuspojava ljubavi prema alkoholu. E sad, ako znamo da ljubav sa sobom pored čari, često nosi razočarenje i bol, stvar je daleko jasnija, i ne shvatam otkud tolika salva osuda Fenikse!

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2010, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
HugoLina je napisao:
Bolje pitanje je zasto muskarci misle da su zene glupe ili zaboravne te da ce im preci preko svih njihovih gluposti o kojima izbegavaju razgovarati kada su aktuelne?
Zasto su muskarcima sve teme "teske" i nikada nisu raspolozeni za razgovarati?


A Hugs sreco nije to bas tako kako ti mislis.........svi smo mi drugaciji a ovo da nikad nismo raspolozeni za razgovor je glupost. Cak naprotiv, uzecu sebe za primjer, u mnogim vezama koje sam imao sam upravo ja bio pokretac raznih tema i razgovora, a i inace sam brbljive prirode :D
Sve to zavisi od osobe do osobe :)

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 00:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
@Popokatepetl:
Ti baš nešto navalio sa napadanjem i prozivanjem večeras... :lol:

Nije osuda, samo postavljeno pitanje. ;) Kada nešto ne razumiješ, kada ti nije jasno, onda pitaš i tražiš odgovor. To je ono što ja pokušavam i u ovom pitanju i u nekim drugim... Znači ljubav prema alkoholu, ok, hvala na odgovoru. ;)

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 01:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Feniks, evo, još jednom ću da se izvinim večeras, nisam imao namjeru da te prozivam i napadam, bar ne u nekom ozbiljnom tonu. Prije nekog vremena sam prestao stavljati smajlije (bar tamo gdje treba naglasiti da je ton poluozbiljan), pa to nekad stvara konfuziju. Tako da, to ''osuda'' shvati kao ''šta ti tu nama dva zeca tri zeca'' ili nešto slično. A nekako, tvoji postovi uvijek među zadnjima, pa ispade stvarno k'o da sam te uzeo na zub kad citiram, ali nisam.

Eurothe, nemoj odmah brisati ovaj post, makar dok mi Feniks ne oprosti. Pliiiz.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 01:58 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@HG

sta podrazumjevas pod "teske teme"?

ja inace uzivam da slusam zensko kako prica il kad je brbljiva...nist je ne trebas pitati, sve ti kazi i vise no sto je trebalo..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs