banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sledeća

Izaberite opciju
Za brak sam 75%  75%  [ 92 ]
Protiv braka/partnerske zajednice 4%  4%  [ 5 ]
Za zivot u partnerstvu ali bez vjencanja 21%  21%  [ 26 ]
Ukupno glasova : 123
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Hristov je napisao:
@HugoLina. pa dobro nije brak svadba, svadba traje jedan dan i gotovo. Govorimo o braku. Ne mozes reci strah te maticara i obreda pa da zato neces u brak.


Ama, svadba je spomenuta usput, pa smo prokomentarisali, sta se odma vatate. :D
Rekoh, svega sto ima veze sa brakom. Svadbe, maticara, nekog potpisivanja, uopsteno. :D

Kad se jednom vencas u crkvi, nema dalje, nema razvoda, zato se valja paziti. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@HugoLina. pa dobro nije brak svadba, svadba traje jedan dan i gotovo. Govorimo o braku. Ne mozes reci strah te maticara i obreda pa da zato neces u brak.

Nije al sjecam se svog rodjaka koji je rekao da se nece zeniti nikada jer su njegovi roditelji insistirali na pravoj mrsnoj svadbi, sve sa satorom i pjevaljkom....a on se zapravo uzasavao pomisli da se sa svim tim ljudima treba izljubiti :lol: ....i opet se izljubio :lol:

Danas je i vanbracna zajednica uredjena zakonom tako da su i tu regulisana pitanja tipa podjele zajednicki stecene imovine u slucaju razlaza i sl...koliko znam jedino nasledjivanje nije moguce medju vanbracnim upruznicima (sem testamenta).....onaj papir ne mora da znaci nikakvu sigurnost da ce brak i opstati...ali svejedno...tradicionalista ili romanticar..svejedno..

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:19 
koliko mene pamcenje sluzi i vanbracna zajednica koja traje u aktivnom kontinuitetu 9 i vise godina proizvodi iste pravne posljedice..a li nebitno, meni se svidja tema... bas bih voljela znati, zasto ljudi jesu ili nisu za brak..


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
majlili je napisao:
koliko mene pamcenje sluzi i vanbracna zajednica koja traje u aktivnom kontinuitetu 9 i vise godina proizvodi iste pravne posljedice..a li nebitno, meni se svidja tema... bas bih voljela znati, zasto ljudi jesu ili nisu za brak..

Za zakonsko nasledjivanje nema sanse....

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
majlili je napisao:
pa jest, kvarite temu.. covjek prica o braku, a svadbu vas niko ne tjera da pravite ako necete


:roll:

Svadba sa 4 ili 404 je integralni dio stupanja u brak. Nekome je taj sveopsti krkanluk sasvim dovoljan da ga gurne u razmisljanje o vanbracnoj zajednici. Pogotovo u sadasnje vrijeme kada babe/tetke/isl robina nose brkove u familiji pa se jednostavno moraju svi ispostovati :confused3: Sto je diskusija o njima veci OT od diskusije o pravnim pitanjima vanbracne zajednice?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Mislim da je cak posle 3 godine, ali nebitno.

Tu se barem ne moras razvoditi, samo podelis imovinu. :D

Nijedan par, koji ne prozivi barem 3 godine zajedno, ne treba se vencavati.

Sto rece moja baba(da,lol), dok sa nekim ne pojedes kilu soli i kantu masti, ne znas kakav je. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:27 
ja sam svoje izlaganje o pravnim posljedicama, zavrsila, skretanjem na pravi smosao teme, tako da..

a sto se tice svadbe, ja i dalje ne shvatam.. zaljubis se, zelis brak, djecu.. ali te uzasava pomisao na svadbu.. fino, uzmes neko fino dvoriste, ambijent, samo kumovi, vi i maticar i prekrasno, ili odes samo u opstinu, sarnes potpis i eto, svjedoci ti budu sluzbenici u opstini.. nebitno.. ne shvatam, da li je sam cin svadbe jedina stvar koja vas odbija od braka??


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dobro, predlazem da se prica o svemu sto vas tangira u vezi braka, ali bitno je, sto rece majlili, da se izvuce neki zakljucak vezan za naslov teme.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Vise puta je napomenuto da se zezamo za svadbu, ali da bi i to mogao biti jedan od faktora nekim ljudima.
Neki ne mogu to uraditi svojoj familiji, pokupiti se i otici s kumovima da se vencaju, pa biraju vanbracnu zajednicu, dok smisle sta ce i kako... svako ima neke svoje razloge.
Spoiler:
@blackrose, pojasni ovo o nasledjivanju. Jel to zakon kod nas ili u Srbiji?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
da li je sam cin svadbe jedina stvar koja vas odbija od braka??


Nisam ja napisao da sam protiv braka, samo da mi je razumljivo sta Hugolina prica.

Citiraj:
a sto se tice svadbe, ja i dalje ne shvatam.. zaljubis se, zelis brak, djecu.. ali te uzasava pomisao na svadbu.. fino, uzmes neko fino dvoriste, ambijent, samo kumovi, vi i maticar i prekrasno, ili odes samo u opstinu, sarnes potpis i eto, svjedoci ti budu sluzbenici u opstini.. nebitno.. ne shvatam, da li je sam cin svadbe jedina stvar koja vas odbija od braka??


Nazalost, u nekolicini meni poznatih slucajeva, uticaj porodice je bio poprilican pa je svadba bila sve samo ne ono sto su mladenci zamislili.

Svako ima svoje za i protiv braka - nema potrebe snebivati se ni nad cijim razlozima, ma koliko se nama cinili trivijalni.

Citiraj:
Dobro, predlazem da se prica o svemu sto vas tangira u vezi braka, ali bitno je, sto rece majlili, da se izvuce neki zakljucak vezan za naslov teme.


Bez uvrede, al' ako o braku odlucujes na osnovu anketa po forumu - nece to na dobro :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
opet Hristov kuha po forumu sa zenama ccccc rekoh li ja da njemu treba zabranit da postavlja teme 8)


ma sta ce ti brak i te pizdarije,samo te glava zaboli od sveg tog....... :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
HugoLina, to je u redu sto kazes, ali ja bih volio cuti stav nasih ljudi u vezi institucije braka kao zivota dvoje ljudi, sa svim onim sto ide uz to. Zaboravi na trenutak da postoji treca opcija i razmisli o braku kao braku. Recimo kad bih pitao Robinson Crusoa na onom ostrvu da li je za brak, on moze reci da nije zato sto ne moze otici sa ostrva i naci sebi zenu :D ali nije to u pitanju nego da li je covjek generalno za brak. Nadam se da sam sad jasniji.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
V@nja je napisao:
Citiraj:
Dobro, predlazem da se prica o svemu sto vas tangira u vezi braka, ali bitno je, sto rece majlili, da se izvuce neki zakljucak vezan za naslov teme.

Bez uvrede, al' ako o braku odlucujes na osnovu anketa po forumu - nece to na dobro :oops:

Otkud ti to? :oops:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ucinilo mi se :oops: Ocigledno sam pogrijesio.
Izvini :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da razjasnim neke stvari: ja se ne zenim u dogledno vrijeme :D Na onu temu o prezimenima me je naveo jedan slucaj iz blize okoline, a danas sam procitao u vijestima clanak o statistici koju sam citirao u prvom postu. Znaci radi se o cistoj koincidenciji, nema ama bas nikakve veze niti ce uticati na moje odluke u vezi bilo cega, niti ove dvije teme imaju veze sa mojim razmisljanjima o nekoj tamo svadbi i braku.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 22 Feb 2010, 21:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Kvotacu sama sebe, kao moj odgovor na tvoje pitanje, ako nisi procitao taj post gore.
HugoLina je napisao:

Nijedan par, koji ne prozivi barem 3 godine zajedno, ne treba se vencavati.

Sto rece moja baba(da,lol), dok sa nekim ne pojedes kilu soli i kantu masti, ne znas kakav je. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
A ja se ponadao da cu i 6. ovogodisnju svadbu da upisem u tefter :lol:

Da ne bude kompletan OT - a i da prosirimo malo temu : Kakav vam je stav po pitanju sve cestije pojave da ljudi u brak stupaju samo zato jer je doslo do nezeljene trudnoce? (4 od 5 vjencanja na koje sam pozvan ove godine su iskrsle iz vedra neba, o istima uopste nije bilo govora dok se nije saznalo da je djevojka trudna.)

Citiraj:
Sto rece moja baba(da,lol), dok sa nekim ne pojedes kilu soli i kantu masti, ne znas kakav je.


:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
V@nja je napisao:
A ja se ponadao da cu i 6. ovogodisnju svadbu da upisem u tefter :lol:

Da ne bude kompletan OT - a i da prosirimo malo temu : Kakav vam je stav po pitanju sve cestije pojave da ljudi u brak stupaju samo zato jer je doslo do nezeljene trudnoce? (4 od 5 vjencanja na koje sam pozvan ove godine su iskrsle iz vedra neba, o istima uopste nije bilo govora dok se nije saznalo da je djevojka trudna.)
:



to je brak nazor....... 8)

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
To mi je bezveze nekako, više zbog brige šta će seoske strine reći... :-? ali ima dosta slučajeva gdje se brak podrazumijeva i pitanje je vremena kad će se zaključiti, pa beba samo ubrza stvar.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Moze se tumaciti na ovaj ili onaj nacin. Vezivanje za citav zivot zbog djeteta koje su mogli napraviti i polupijani u nekom parku. Ja sam za takav brak isto onoliko koliko su oni namjerno zaceli to dijete.. :angry3:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 22 Feb 2010, 22:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs