banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 10:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća

Izaberite opciju
Za brak sam 75%  75%  [ 92 ]
Protiv braka/partnerske zajednice 4%  4%  [ 5 ]
Za zivot u partnerstvu ali bez vjencanja 21%  21%  [ 26 ]
Ukupno glasova : 123
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Nov 2011, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Barsa, ja se apdejtujem svaki dan sto se tice uprave, nasledno i porodicno mi nisu do sada trebali, evo upravo spremam tuzbu protiv drzave sa povelikim odstetnim zahtjevom :D

Joj Zoka, ajd ne siri dalje, Cicak potvrdi tvoj stav a ti odmah okreces :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
_зока je napisao:
Čičak,zato što se nešto radi hiljdama godina,ne znači da je ispravno i da mi tako trebamo? Ono,ljudi se hiljadama godina ubijaju zbog vjere? Jesu li oni sad pametni,a ja lud zato što to neću da radim?



Zoka jesi :D (postavio pravo pitanje ali na pogrešnoj temi)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_зока je napisao:
Čičak,zato što se nešto radi hiljdama godina,ne znači da je ispravno i da mi tako trebamo? Ono,ljudi se hiljadama godina ubijaju zbog vjere? Jesu li oni sad pametni,a ja lud zato što to neću da radim?

necu ni ja, al' ko me pita?
ne vjerujem da su se oni krvili (a i danas krve) samo radi vjere. ima tu malo jacih motiva.
ako ej praksa pokazala da je bolje, pamitnije, sa vise povlastica i pogodnosti biti u braku sa papirima nego isto to samo bez papira, onda sta mi tu mudrujemo.
ljudi to rade i obitavaju od kako postoje, i bit ce tako dok je svijeta i vijeka.

je li i ti volis vise auto bez papira ili sa papirima? mislim, tvoje je, kupio si ga, platio, sluzi svrsi. koja vajda od papira?
a dijete?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:16 
jbt dok sam dosla vi ispisali 5 strana :wink: .. al bitno da smo dosli do istog zakljucka.
bleki ne izvinjavaj se, svi smo zato tu da polemisemo, i zakljucimo kako je stvarno ispravno..
i ja se opet povlacim ..


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
lollipop je napisao:
jbt dok sam dosla vi ispisali 5 strana :wink: .. al bitno da smo dosli do istog zakljucka.
bleki ne izvinjavaj se, svi smo zato tu da polemisemo, i zakljucimo kako je stvarno ispravno..
i ja se opet povlacim ..

loli, sto si se ti vjencala?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
cicak je napisao:
lollipop je napisao:
jbt dok sam dosla vi ispisali 5 strana :wink: .. al bitno da smo dosli do istog zakljucka.
bleki ne izvinjavaj se, svi smo zato tu da polemisemo, i zakljucimo kako je stvarno ispravno..
i ja se opet povlacim ..

loli, sto si se ti vjencala?

da, i jesi li se i zasto crkveno vjencala?
Spoiler:
ne napadam te, uradila si ispravno, svaka cast. samo jos obrazlozi i zasto. nije samo radi rodbine.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:32 
nisam se crkveno vjencala.
kakvo je pitanje zasto se neko vjencao :oops: :roll:
meni je to bio normalan slijed dogadjaja ljudi koji su poceli zivjeti zajedno i htjeli osnovati porodicu jbt. nisam ja imala razloge za to, niti skrivene namjere, meni je to bio logican slijed dogadjaja..
isto tako ne bih se nikad udala za nekoga samo zbog toga sta ce narod reci, da ne ostanem stara cura i slicne gluposti.. kad naidje osoba za koju mislis da je to ona prava, po meni je logicno da to vodi ka braku i porodici..


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 11:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
simple as it is.
zavjet ljubavi koji ste htjeli obznaniti svima i potvrdu da pripadate jedno drugom

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 13:15 
Kad bi se za sve pitali u zivotu zasto smo uradili, mislim jbg...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Nov 2011, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Unbeliever je napisao:
To je stvar psihe i emocija. One stoje nešto drugačije kada se dvoje ozbiljnije povežu. Partneri su svjesni da još više pripadaju jedno drugom. Drugačije se gledaju. Ako to sebi možeš dočarati onda će ti biti jasno.



Izvinjavam se (ne previše) što upadam ali čini mi se da V govori o ljubavi i vođenju iste u braku, vodeći se imperativom da brak odnosno ništa ne bi trebalo da uništi ljubav, dok je tebi vjerovatno uzbudljivije skidati neku novu žensku, jer žena ti je dosadila (ako si oženjen).[/quote]

Uspjeli ste me ubjediti da brak i nije bas bas toliko los....samo me Vader i Nevjerujuci nisu bas u potpunosti uvjerili da je seks u braku bolji...partneri se mogu voliti i povezati i van braka,tj prije braka,ne vidim zasto bih im jednostavno stavljanje potpisa na papir donjelo neko novo priblizavanje,povezivanje?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 01:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Razvodi u BiH: U braku ne izdrže ni godinu dana
Sve je više brakova u BiH koji traju manje od godinu dana, ali se u tom slučaju obično razilaze mladi saputnici...


Godišnje razvod traži barem 1.400 parova
U Novosadskom sudu kažu da je samo tokom prošle godine registrovano preko 1.400 razvoda...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Naravno da sam za brak, zenim se za mjesec dana, a dragu vodim na medeni mjesec, negdje gdje je tooooplooooo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:35 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nisi ti za brak, ti samo nemaš izbora :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Hehehehhehe :) Svaka cast! Sta ces, danasnje zene, ubise nas, sve se covjek "migolji" i izvlaci, al' nes' kolega :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
А ви се јадни не можете отети...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Salu na stranu.. Brak, sa osobom do koje vam je izuzetno stalo, osobom koju volite, je prije svega izuzetno odgovorna stvar i zahtijeva mnogo toga, ne samo one djecacke zaljubljenosti! Eto, sa svojom dragom sam nekoliko godina u vezi,a opet ne mogu da zamislim sedmicu dana a da je ne vidim. Lijepo je biti zaljubljen, ne krijem to! ... A put do zenskog srca, heh, neocekivani poklon u neocekivano vrijeme ...
Kad je vidim, onako lijepu, pametnu i zgodnu, bio bih lud kada bih se otimao ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
OndaK čestitam vam :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 15:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Hvala Nicole :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 23:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Brak na određeno
Da li zbog nedostatka novca, živaca, ljubavi ili nečeg četvrtog, brakovi u BiH sve češće traju tek toliko da se mlada privikne na novo prezime, ako prilikom vjenčanja ne zadrži sopstveno.

Prije nekoliko decenija u drvenoj kućici živjelo je pet braće i isto toliko njihovih supruga, a razvesti se - bilo je sramota. Ima nešto više od deset godina kako je poželjno da se svekrva i snaha vide jednom sedmično, a ni mladoženja pretjerano nije željan punice.

Danas se podrazumijeva da mladenci moraju živjeti odvojeno, ali, uprkos tome, sve češće, iako se ne navrši ni prva godina braka, profitiraju bračni savjetnici, a na kraju i advokati.

Džaba limuzina, svadbeni saloni i burme "teške" nekoliko prosječnih plata, i zalud što na svadbama bude veći broj višespratnih torti nego svatova.

Iz najvažnije društvene institucije brak je odavno prerastao u formalnost, i više ne traje "dok nas smrt ne rastavi", već dok partnerima ne dosadi.

A, kada "zapne" na tome ko će ustati da isključi bojler ili isprazni pepeljaru, po kući počnu da lete lonci i poklopci. Kasnije oni koji su se zakleli na vječnu ljubav i poštovanje shvate da ipak nisu jedno za drugo, te da je najbolje da na njihovom putu naprave raskrsnicu.

Tada na scenu stupa podrška njihovih roditelja i prijatelja, jer, reći će neko, nisu ni prvi ni posljednji čiji je brak "pukao".

E, ako tako svi budemo razmišljali, u nekoj daljoj budućnosti nećemo moći u novinama da čitamo reportažu o dvoje staraca koji su u braku istrajali šest decenija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2011, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Kazu da je 7.godina braka rizicna...cujemo se za godinu...ko prezivi pricace :)

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 586 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs