banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Sledeća

Izaberite opciju
Muško sam i nemam ništa protiv zadržavanja prezimena 27%  27%  [ 33 ]
Muško sam i protiv zadržavanja prezimena 34%  34%  [ 42 ]
Žensko sam i za zadržavanje prezimena 22%  22%  [ 27 ]
Žensko sam i protiv zadržavanja prezimena 16%  16%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 122
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
E j..i ga! Cova je (Hristov) napisao da mu smeta kada finansijski samostalna zena "iz principa" nece muzevo prezime nego samo svoje samo da i kontrirala,to mu smeta na sta se i ja slazem,...ali ako bilo koja zena hoce da sacuva samo svoje prezime ili da ga mjesa sa muzevim uz razlog (tipa oni sto je ruza navela) nema frke! Ne znam sta je sada tu konfuzno ili ne jasno? Vazno je da ona ne kontrira eto zbog nekakvog svog drzanja na visokoj nozi ili ne znam....Sto ne znaci da ko uzme muzevo prezime da je jadna ili smotana, ja to nisam napisao!
Samo da naglasim da sam glasao za opciju number 1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Hristov je napisao:
Sad zamisli ovu situaciju, djevojka koju volim zeli da se uda za mene ali ne smatra da sam ja The One i odluci ipak da zadrzi ZBOG TOGA svoje prezime.


prvi komentar MOS MISLITI
drugi komentar i ako zadrzi svoje prezime a ipak pri tom pristane da se uda za tebe mozes slobodno smatrati da si The One osim ako nije imala kakvih drugih skrivenih motiva za udaju :angel12:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
ma tu je razvod braka garantovan :lol:

zar je prezime toliko vazno ako se ljudi vole i zele jedno drugo?! vi ste nekako svi povuki tu formalnu stranu braka... sta ti vrijedi i tvoje i njegovo prezime ako brak ne funkcionise?! ostavite se prazne price, uhvatite se ljepse-jace strane, stize proljece, vrbe pupajuuu, sve bubri, iznova se radja... pogledajte macke kako one sve to prirodno odrade, a za prezime ne pitaju :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Znači, ove što zadrže prezime su se udale onako "na pola", jer on nije The One, al' daj šta daš, idu godine :lol:

Ženski glasovi trenutno 5:5.

OT: Ne znam da li ste primijetili da udate uvijek savjetuju neudate da se ni pod razno ne udaju i time ne ponove njihovu "grešku" koja se uredno "nastavlja" :D


Poslednji put menjao Najgora dana 16 Feb 2010, 15:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
@malka: OK, onda sam je pogresno razumio HugoLinu koja u stvari vjerovatno zeli da kaze: "Ili se necu udati nikada ili cu uzeti muzevljevo prezime"....

@budjav_lebac: nije samo u pitanju formalnost prezimena, nego razlozi zadrzavanja prezimena koji mogu dosta reci o odnosu prema buducem muzu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Najgora je napisao:
Znači, ove što zadrže prezime su se udale onako "na pola", jer on nije The One, al' daj šta daš, idu godine :lol:

Ženski glasovi trenutno 5:5.

OT: Ne znam da li ste primijetili da udate uvijek savjetuju neudate da se ni pod razno ne udaju i time ne ponove njihovu "grešku" koja se uredno "nastavlja" :D

:lol: :lol: :lol: niti sam se udala na pola, niti u godinama, cak se moze reci da sam se udala jako mlada.
Sem toga, nikada nisam ni jednu djevojku odvracala od braka. Brak nije bauk, brak je zajednica dvoje ljudi koji se vole i samo od njih zavisi da li ce od braka naciniti raj ili pakao.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
blackrose, sudeci po tvom pisanju, rekao bih da tvoj brak super funkcionise :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
hristov uhvatio si se formalnosti, nema tu pravila... ako ti je lakse, sve je to stvar zrenja u glavi, sve ove trebice sto se izjasnise da nemaju problem da se odreknu svog prezimena, znaci da su spremne za brak, sazrele u glavi, dozogrdile im nezrele sheme i shemice, samoca...ove sto hoce da zadrze svoje prezime nisu jos spremne za brak i to je to :D

isto tako ti mozes postaviti sebi cilj: NECU DA SE ZENIM SA ONOM KOJA NECE DA SE ODREKNE SVOG PREZIMENA :D

nikad ne znas kako ciji brak funkcionise, to znaju samo oni koji su u braku... to kako ko pise ne mora da znaci da je brak ok... :wink:

roso bez ljutnje, ne odnosi se na tebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo budjav_lebac je malo prodžarao temu, očekujemo reakciju iz svih raspoloživih sredstava :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
blackrose je napisao:
brak je zajednica dvoje ljudi koji se vole i samo od njih zavisi da li ce od braka naciniti raj ili pakao.

Slazem se!!
Hristov je napisao:
nije samo u pitanju formalnost prezimena, nego razlozi zadrzavanja prezimena koji mogu dosta reci o odnosu prema buducem muzu.


Eeee na to sam ja mislio sa mojim "konfuznim" pisanjem gore!! Dogovor kucu pravi i kao takav nije problem imati 2 prezimena ili jedno ali ako je to "moranje" bez razloga onda ja bih se zapitao kakav ce to odnos biti u buducnosti, nista vise!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
raven je napisao:
U slucaju da on uzme moje prezime, onda sam ja duzna da njega stitim a ne on mene, a to necu.

Sve je to, uglavnom, stvar licnog stava. I o ovome se da diskutovati. Zasto ja njega da stitim, ako je uzeo moje prezime, ko kaze da sam duzna? I obrnuto? Mislim da mi uzimanje njegovog prezimena nece donijeti zastitu kao sto bi donijelo njegovo fizicko prisustvo. Ako neko hoce da mi ukrade torbicu, nece se pitati za moje prezime, vec ce gledati da li sam sama, npr. banalizujem. Neki napadan muskarac, koji me ne poznaje, nece se pitati za moje prezime, vec ce, opet, gledati da li sam sama. Neko, opet, okrenut tradicionalnijim stavovima, reci ce za mog muza da je sonja, ako ne uzmem njegovo prezime. I sl. Stvar stava i izbora o cemu se moze raspravljati, a to je i poenta topica.



Upravo tako. Ja ne razumem zasto su se pojedinci uzbunili i uzbudili na neciji, izmedju ostalog i moj stav da se necu odreci svog prezimena? Ti radi sta hoces, a pusti mene da radim sta ja hocu. I sta te boli briga zasto ja tako hocu! Ako ce mom nekom buducem izabraniku smetati to, onda nemamo st ada pricamo vise. Ako je glavni problem prezime. To je smesno, jer svakako ce nasa deca nositi iskljucivo njegovo pezime. Znaci, ja cu prihvatiti njegovo prezime, ali se necu odreci svog. I to iskljucivo ima veze sa mnom, a ne sa njim, ili sa nekakvom teorijom ravnopravnosti izmedju polova.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
malka je napisao:
Hristov je napisao:
Sad zamisli ovu situaciju, djevojka koju volim zeli da se uda za mene ali ne smatra da sam ja The One i odluci ipak da zadrzi ZBOG TOGA svoje prezime.


prvi komentar MOS MISLITI
drugi komentar i ako zadrzi svoje prezime a ipak pri tom pristane da se uda za tebe mozes slobodno smatrati da si The One osim ako nije imala kakvih drugih skrivenih motiva za udaju :angel12:




Moj komentar na Hristov primer je: zar bi ti ozenio osobu za koju znas da smatra da ti nisi onaj pravi?


Malka, pa de si ti? Nisam te videla 100 godina! Evo jedan offtopic cmok! :wink:

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
@Slika: nije rijec o tome.

PS: pravilno je 'Hristovljev' ili 'Hristovov'.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Oprosti na lapsusu, uopste nisam obratila paznju. Nece se ponoviti!

Slatka ti ona veverica :D

Kako nije rec o tome. Hocu da mi odgovoris na pitanje, kad si vec naveo taj primer.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@ Hristov, Budjavi je odgovorio umjesto mene :lol:
Sad je meni jasno, znaci ja nisam bila spremna za brak, zato se nisam htjela odreci prezimena :roll:
Veve me je podsjetila na nesto...zasto ne biste na to gledali pozitivno (kada se radi o xy kombinaciji), zasto gledati na to u smislu, ona je zadrzala svoje prezime, zar nije bolje u smislu, ona je prihvatila i moje prezime..zar ne dobija sasvim novu tezinu?

Hristov, koliko sam shvatila, ti si pred brakom i razmisljas o tome kako ce se tvoja buduca, ubuduce prezivati, ako si i dalje protiv toga da zadrzi svoje prezime (ili i njemu doda svoje, a vjerujem da jesi jer nije bilo bas nekih ohrabrujucih postova u tom pravcu), objasni joj to na sasvim normalan nacin, samo molim te nemoj upotrijebiti neku od recenica :
Zato sto je tako normalno
Zato sto ja tako hocu
Ako neces moje prezime, ostani kod kuce (prepoznacete cvoxa)
i sl
vjerujem da ce razumjeti, ali isto tako i ti saslusaj dobro njene razloge i pokusaj je shvatiti...mozda se iznenadis

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Svejedno mi je... Vjerovatno ću uzeti muževo kad/ako se budem udavala...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
veve, da budu u duhu teme, reci cu da zelim da me moja zena dovoljno voli i postuje da njena ljubav i postovanje budu iznad neke imaginarne price o feminizmu i zenskoj emancipaciji, toliko iznad da prica o tome u kontekstu naseg odnosa ispada smijesna i infantilna. Svaku njenu odluku koja proizilazi iz njenog manjka ljubavi ili postovanja prema meni je za mene neprihvatljiva, npr. odluka o zadrzavanju prezimena (ponavljam, ako na tu odluku utice manjak jednog i drugog).

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
koji si ti zajebant Hristove ccccc napravi pobunu kod zena za manje od 24h samo sa ovim jednim pitanjem cccccccccccccccccc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nedaj joj da ostavi svoje prezime,nemoj da si papucar Hristove......il tvoje ili nek kod tate bude :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Hristov je napisao:
Svaku njenu odluku koja proizilazi iz njenog manjka ljubavi ili postovanja prema meni je za mene neprihvatljiva, npr. odluka o zadrzavanju prezimena (ponavljam, ako na tu odluku utice manjak jednog i drugog).

Zar na ovaj nacin tvoja ljubav ne postaje upitna

poljubac i za tebe draga veve :wave:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
? :confused4:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs